Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Changes (SasuSaku)

#11
am venit cu next-ul.multumesc mult pentru comentarii si incurajari:) sper sa va placa:

Capitolul 5

~Flashback~

-Dar, Sasuke-kun, am avut mereu impresia ca ma urasti. Nu-mi spui nimic niciodata si...
-De ce ar trebui sa-ti spun ceva? O voce rece a intrerupt cuvintele spuse de fata inocenta ce il privea cu lacrimi in ochi.
-Te rog, nu pleca! Sasuke-kun! Te iubesc!
Baiatul se teleporta in spatele Sakurei, care facu ochii mari si inspira adanc, tremurand.
-Sakura, multumesc! Ultimele cuvinte pe care le-a mai auzit. Apoi,usor,corpul ei amortea. A cazut pe o banca rece,singura. Acolo avea sa fie un loc sacru pentru ea...

~End Flashback~

Am fost trezita de zgomote. Zgomotele pe care nu le distingeam prea bine, fiind inca pe jumatate adormita. Ma enerva la culme ca nu puteam vedea lumina soarelui din cauza ca eram intr-o pestera. Am inceput sa analizez camera. In lumina slaba care intra pe sub usa de la tortele de pe hol puteam distinge cateva obiecte. Tipetele de pe hol nu au incetat asa ca m-am ridicat nervoasa din pat si am mers pe bajbaite pana la usa, unde am pus incet urechea. Din afara camerei se auzea vocea lui Karin si a lui Suigetsu, la urma auzindu-se vocea lui Sasuke. Un zambet imi invada fata. Zambetul nu dura mult timp.

-Trebuie sa o omoram, nu pricepi? Vocea enervanta a lui Karin imi rasuna in minte.
-Bine. Alegem, prin vot. Eu aleg contra. Spuse Suigetsu cu vocea lui copilaroasa care acum suna mai serioasa ca niciodata.
Cred ca in continuare au discutat in soapta, dandu-si seama ca ii asculta cineva. Un pas gresit a scartait usa, stiam ca m-au auzit. Am alergat repede spre pat, dar era prea tarziu. Sasuke a deschis usa, cautandu-ma cu privirea. Teama a pus stapanire pe mine, daca ma omorau?... Incepusem sa tremur, tot mai tare. Sasuke isi scoase sabia din teaca. Oare chiar o va face?...


stiu ca este FOARTE SCURT dar vreau sa va tin in suspans:) zbai:)
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#12
pai, sincer nu stiu ce sa mai spun...capitolul e extrem de scurt...nici nu pot sa-mi formez o parere despre el...dar cel mai importanta lucru e ca nu ai 40 de randuri asta e minimul de randuri, tu nu ai scris decat 2 si ceva de randuri, ceea ce e inacceptabil, asta nu e capitol.
pentru a-l mai lungi puteai f bine sa adaugi ceva descriere...mai ales in momentul in care Sakura a auzit ca vor s-o amoare...putea f bine sa-si puna niste intrebari...care e scopul lor si ce-ar castiga din asta?
sincer ai avut mult dialog, descriere nu a fost, actiunea ai cam grabit-o...si chiar nu mai lasat in suspans pentru ca nu am inteles mai nimik din acest capitol...e ca si cum te-ai uita la un film ce se deruleaza inainte fara sa vezi ceva..
pff, sincer capitolul asta nu a fost nici pe departe asa cum as fi vrut ...mai incearca...
scz daca te-am suparat dar asta e adevarul.
haide vin-o cu nextu repede...
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#13
Deci sunt supy:((
Dc nu ai pus mai mult?Asta nu e next-ul la care am visat!!!!Off.......e misto stiu ca e;).....dar vreau ma mult,sunt o cititoarea inraita,mananc fic-urile cu SasuSaku,le iubesc,si sunt suparata cand vad ca cineva nu pune mai mult sau se lasa,sau pur si simplu nu are chef ssa nu vrea......deci ma astept sa vii cu nextu' si sa scrii mai mult ca sa nu mai fiu supy pe tn>:D<......
P.S:nu sunt supy:))

#14
aloha! pai da...stiu ca nici macar 40 de randuri nu am avut dar...nu stiu ce a fost cu mine... am facut capitolul urmator pe foaie in ora de romana:)) deci:

Capitolul 6

Intra, cu pasi usori, aproape imperceptibili, in camera cufundata in intuneric. Teama punea stapanire pe mine, odata cu o ameteala ce imi inunda mintea. Cel putin stiam ca nu ma poate gasi in intuneric, si ca orice pas gresit facut de mine ar fi un indiciu pentru el. Eram atat de nedumerita. In fata mi se derulau imagini cu noi, cu toti trei. Puteam sa jur ca vazusem un zambet, macar odata, pe chipul lui serios. Inca un pas imi facu pielea de gaina. Se apropia. Nu stiam ce sa fac, cum sa reactionez, nu as putea nici macar sa ma apar in fata lui, nu credeam asta...Dar ce tot face? De ce vrea sa ma omoare? Oare doar atat am insemnat pentru el?! Off,normal ca da. Cine stie, poate si-a gasit alta obsedata drept servitoare si normal ca vrea sa scape de mine, cumva. Gandurile mi-au fost intrerupte de vocea lui. "Sharingan!" Numele legendarei tehnici rasuna in toata camera. Am inceput sa alerg, disperata. Ce se va intampla cu mine? N-am mai putut face nici un pas. Mainile lui m-au impins, astfel incat am ajuns lipita de unul din peretii reci de piatra. Am inchis ochii, si am expirat usor. Oare chiar voi muri, acesta e sfarsitul?... In lumina slaba se putea distinge cum scotea sabia din teaca, o sabie taioasa, care stralucea. M-am speriat la vederea reflexiei mele in lama acesteia, inchizand dinnou ochii. Il simteam. Ii auzeam pasii prin camera, apoi simteam cum taisul lamei imi atingea gatul, facandu-ma sa gem de durere. Nu voia sa ma omoare, voia sa ma tortureze, incet...

***
Ma simteam inghetata in timp. Atat de neputincioasa, incat nu puteam sa ma misc, nu puteam sa lupt pentru soarta mea. Nu puteam, nici macar, sa gandesc. Sa ma gandesc la ce se va intampla cu mine...
Intr-un moment de luciditate mi-am amintit tot: Am fost antrenata de Tsunade, unul din sanini. Sunt un ninja medical puternic. Sunt, sunt...Cineva. Si merit sa traiesc. Am pus mana pe un kunai. Poate ca timp de o secunda mi-a venit in minte ideea ca as putea sa-l otravesc, dar nu am facut-o. I-am strapuns pielea dintr-o data cu acel kunai. Nu-mi venea sa cred ce facusem. Incepusem sa tremur, usor. Ii priveam umarul, din care se scurgeau siroaie de sange, apoi, se impregnau in materialul alb pe care il purta, ca o amintire care avea sa ramana mult timp acolo. O chakra alba i-a aparul in jurul ranii, vindecand-o. Trebuia sa ma gandesc, ce sanse am eu impotriva lui? Mai bine il lasam sa ma omoare...
-Sakura, Sakura. Se pare ca numai esti aceeasi fetita fricoasa. Vocea lui Orochimaru imi trezea ecouri in minte, dar nu am putut sa trec cu vederea zambetul care i-a aparut pe chip. Acesta numai era Sasuke...Dar cred ca ma subestimezi! Vocea adauga. stiam ce va urma.Stiam...

***
Tipatul lui...Tipatul lui imi era asa de cunoscut, dar imi era asa frica sa-l aud dinnou. Habar nu aveam cum am ajuns aici. Stateam chiar in fata lui cu un kunai in mana. Era imobilizat, nu stiu de ce. Ma simteam de parca facusem ceva fara stirea mea, de parca cineva m-a drogat si acum am revenit la realitate.

~Flashback~

Pasii lui rapizi ma faceau sa tremur, deja. O chakra alba se aduna in palma lui, apoi se combina cu fulgere, ca acelea a unei furtuni de vara. Nu credeam ca ar folosi tehnica aia. Din cate tineam minte, nu o poate folosi decat de trei ori pe zi. Ar irosi o incercare pe mine? "Chidori!" Numele tehnici a fost rostit. Deci chiar o va face...
O putere ciudata imi invada corpul. Ce se intampla cu mine? Daca Sasuke numai e el...Nici eu nu ma mai cunosc acum. Puterea curgea spre palme. Chakra ma invaluia. Ma simteam atat de bine. Dar ochii lui m-au facut sa ma trezesc. A trecut atata timp de cand nu l-am mai vazut asa uimit.
Tehnica nu a avut efect pe mine. Ma simteam de parca aveam un scut in jurul meu. Il atacam, fara sa vreau. Incercam sa ma opresc, de parca stiam ca nu e bine ce fac. Dar nu simteam nici o remuscare pentru ca il ranesc pe cel la care am tinut atata timp, cel pentru acre am plans nopti la rand si cel la care ma geandeam mereu in taina. S-a izbit de peretele opus mie. Era ca si cum tehnica lui ar fi functionat asupra corpului lui. Am scos un kunai si...

~End Flashback~

Imaginile mi se derulau in fata ochiilor. Sunt in fata ultimului supravietuitor Uchiha, cu un kunai la gatul lui? Asta nu putea fi real...
Mii de ganduri ma copleseau. Daca l-as fi omorat, as fi scapat satul de Orochimaru, cel mai mare pericol din istorie. Eu puteam face asta. Dar daca nu? Daca nu as fi putut? Daca as fi incremenit in fata lui, ca deobicei? Daca si-ar fi dat seama ca sunt exact aceeasi fata de acum trei ani innebunita dupa el? Si mai rau, daca satenii ar afla ca am avut ocazia sa-l omor pe Orochimaru si nu am facut-o? Kunaiul se apropia tot mai mult de gatul lui, nu voi mai fi aceeasi de acum trei ani!

hmzz...sper ca asta sa vi se para mai lung si sa va placa =.-' astept critici. zbai>:D<
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#15
Heyaa >:D< Mersi ca m-ai anuntat ca a aparut un capitol nou ^_^. Deci, sa trecem la treaba:
Actiunea e frumoasa si nu e grabita. Descrierea este criminala si mie mi se pare completa. La naratiune mai ai foarte, foarte putin de lucrat. Totul a fost superb pana cand, *poc!!*, am vazut ca se repeta un capitol. Eh, nu e nici o problema :-j [pentru mine] Mai vedem ce va urma! :-)
Mult succes si sa ma anunti si pe mine cand apare next ^_^ Bye >:D<
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#16
Deci am trecut si eu pe aici...imi place foarte mult fic'ul tau...Actiunea nu este grabita si asta imi place cel mai mult..Ai descriere..naratiunea ehh merge..dialogul nu este sec...Am vazut ca sa repetat capitolul..nu conteaza!
Spor la postat urmatorul capitol!See ya!>:D<

#17
ma scuzati ca am postat capitolul de 2 ori.. nu am vazut =.=' multumesc pt comm-uri:) ( sper ca nu e spam ?=.=')

edit:

Fic-ul meu a fost mutat la atelier. That's ok, cred ca este din cauza acestui post, caruia ii dau eu edit acum. In fine, daca ati fi atat de draguti sa va verificati posturile si sa le editati in caz de spam ar fi perfect, ca lenea asta nu ma lasa sa verific doua pagini. Voi veni cu next-ul in curand. Zbai >:D<
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)