Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cele mai bune momente din jocuri

#1
Titlul e autosuficient practic asa ca nu cred c-ar fi nevoie sa scriu o introducere frumoasa si cocheta si alte blabla-uri de genul.
Va invit sa impartasiti cu noi cele mai tare momente pe care le-ati petrecut jucand, momentele in care tipati la monitor de bucurie, momentele care nu le veti uita prea curand.

Ca sa deschid eu, va zic de ceva recent.

[Imagine: ornstein-and-smough.JPG]

Acestia sunt Ornstein and Smough, doi dintre cei mai afurisiti bosi din istoria jocurilor video, si probabil unul dintre cele mai fenomenale momente pentru Dark Souls, unul dintre cele mai grele jocuri de pe piata.
Lupta e combo cu ei, nu se poate scapa de ei, unul e rapid si are un damage electric genial, celalalt e gras, lent si da a naibii de tare. Cand unul moare, celalalt ii absoarbe abilitatile, isi reface viata si devine urias. Ah, si devine mai rapid.
Ornstein, cel mic, e cel mai periculos daca ramane la urma. El nu are mila, e deosebit de rapid iar damage-ul electric nu poate fi barat decat cu foarte putine scuturi, care la randul lor au protectie contra atacurilor fizice foarte slaba. Deci o lupta epica, mai ales in New Game+ unde jocul devine mult mai greu dar iti pastrezi echipamentul.

Am sa dau direct copy paste de pe unde am postat asta mai devreme in legatura cu ei:

Citat: The fun part starts on NG+, when you reach those two ****tards and you need Ornstein's Soul this time. No online help, just you, your best damn equipment, rings you know you'll just break, maybe Solaire (I love that guy) and one huge lion headed bastard that slams his ass on the ground and releases lightning. Two flasks left, your fireballs are done, your stamina grass is done and his life is so close to dead that you can taste victory. Your fingers begin to shake with the prospect of a perfect fight. Solaire's long dead and Ornstein's coming at you full speed.
Dodgy dodge in your Black Knight +5 armor set, avoid the spear, he hits a pillar. Two swings in, roll away, the lightning misses you by a whisker. He jumps, your stamina's low, no time to get away. Pop a flask, weather the hit, get another swing in, roll away, pop your last flask. He comes again but the pillar's in his way, you get a moment. Quick switch, Darkmoon's Bow +5 comes up, two arrows, roll away, the lightning misses you by the skin of you teeth. He lunges, you know it'll go past that pillar. Quick Switch, Arturias Great Shield+5 comes up, you block it, the lightning damage chips your health. He lunges again, you avoid and bury your Fire Iaito+10 in the fucking bastard. Two swipes, one more and he's dead.
He brings his lance around in an arc, you barely block, breaks your stamina, you get a knockback. One moment to react before he gets wind of how open you are. One lounge on his part, one desperate roll on yours. There's a whisker of stamina left as you roll into him. Mash R1, the roll ends in a slash and the bastard goes down. Victory achieved ****! Perfect battle, there's not going to be anything as insanely intense as that for a long time and you know it.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Daca ai jucat Dark Souls, inseamna ca trebuie sa iti amintesti si de nenea:

[Imagine: Flamelurker.png]

Din Demon's Souls, Flamelurker-ul mi s-a parut cel mai greu dintre bossi ( bine, nu in punem la socoteala pe King Allant, ala e boss-ul final ). Era slab la magie, dar cum eu nu imi luasem nici o vraja la mine, in afara de cele de foc ( baaaad choice ) si aveam un echipament fara prea mare rezistenta la foc, m-a violat prima data. Apoi mi-am invatat lectia si mi-am luat un Total Protection si un Water Veil si am vazut si eu cum e lupta cu adevarat. Cand mai are putina viata devine foarte luminos si e greu sa iti dai seama cum urmeaza sa te atace, daca sare pe tine, daca da cu pumnul sau daca face explozia aia nenorocita. But I beat the bastard!

Dark Souls a fost o continuare placuta, si da, sunt de acord cu tine, aia doi erau ai naibii de enervanti. The Four Kings, singura problema era ca nu gaseai nici un bonfire prin zona aia si trebuia sa ai grija cu estus flasks. Echivalentul lui Flamelurker in Dark Souls a fost interesant...enervant prima data cand m-am luptat cu el ( iar nu aveam protectie prea mare la foc si cum acolo era numai lava... ), dar i-am gasit ac de cojoc pana la urma.

O sa revin sa mai postez, mai am destule momente ( next up: BioShock! ).
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cereri de jocuri ToRnAdO 15 12.560 14-08-2012, 05:30 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Accesorii pentru jocuri Azazel 0 2.251 12-04-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Azazel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)