Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cei Alesi - Prima Intalnire

#1
Luna:

Stateam in fata celui mai mare templu pe care il vasusem vreodata. Era facut din piatra, si plin de simboluri scrise in elfiana. Deasupra portii principale erau scrise cu caractere elfice ,,Soarta ne va uni, iar rasa nu va mai conta''. Era foarte ironic, data fiind situatia de fata.
,,Acesta treuie sa fie locul'' mi-am spus. Cu toata hotararea, am impins de usa din lemn de stejar vopsita in noante de auriu si am intrat.
Interiorul era foarte neobisnuit. Pe pereti erau tabloruri cu toate creaturile, de la elfi pana la hobbiti, si erau sculptate in marmura chipurile unor zeitati antice.
Am privit iin jur, se pare ca eram singura. Mi-am atins arcul si sabia , pentru a ma asiguram ca inca le aveam dupa calatoria zdruncinata, si m-am asezat pe podea, incepand sa imi ascut sagetile. Speram ca cineva isi va face aparitia cat de curand

OOC: oricine
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#2
Am auzit usa deschizandu-se.
- Cineva ar trebuie sa verifice ce se petrece! Dar stai, Claire, esti singura in templul pierzaniei.
Ceilalti paznici si-au luat o vacanta eterna. Eram singura ramasa aici. "Capul casei este inteleptul ei" ar spune proverbele, dar regula nu se aplica si in cazul meu. Si totusi, ce ar cauta cineva intr-un loc ca acesta? Sper ca nu mai crede nimeni in miturile despre diamante si demonii care asteapta sa ajunga la suprafata. Dar ma rog, da-ti-i Cezarului ce-i al Cezarului, sau in cazul de fata lunaticului care a urcat un munte de 2000 de metri.
[Imagine: tumblr_m1z4wsOIgL1r98z7io1_500.jpg]

"Dreaming dreams no mortal ever dared to dream." - Poe
TUMBLR

#3
OOC:

Inainte de a continua RPG-ul, va rog sa treceti pe la Reguli si aici. Va atentionez ca RPG-ul nu se va juca intr-un singur thread si ca trebuie sa respectati structura. Mersi si succes in continuare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
ooc:

Se refera la titlul acestui thread, care trebuie sa aibe un nume care sa includa un semnalizator al faptului ca acest thread este doar o parte a povestii, intrucat nu trebuie sa fie facut tot RPG-ul intr-un singur thread...
Se recomanda folosirea unui titlu de genul urmatoarelor:
Citat:[Cei alesi] 01
[Cei alesi] Intalnire neasteptata
[Cei alesi] 01 - Intalnire neasteptata
[Cei alesi] ep. 1
[Cei alesi] ep. 1 - Intalnire Neasteptata

bic:

Drumul lung s-a sfarsit, intr-un final... Mai obosit deca credea ca se poate, Alucard Iulian se decise sa intre in templul urias, langa care se afla. Stiind ca prin templu trebuie sa fie cineva care sa-l calauzeasca spre diamantele puterii, acesta isi pregati cateva arme, pe care nu le tinea la vedere, pentru cazul in care acesta ar fi atacat.

Dupa ce se plimba prin enorma cladire, ajunse, intr-un final, in holul principal, pe unde ar fi trebuit sa intre, defapt. Norocul a facut, insa, ca in hol sa se mai afle doua persoane, care tocmai se intalnisera. Dupa o scurta asteptare, in care Iulian incerca sa isi dea seama de armele de care cele doua persoane dispun, discutia a inceput, fara ca Alucard se apropie. Insa datorita dimensiunii incaperii, acesta putea auzi ce vorbeau cele doua, fara a trebui sa se apropie, macar. Insa acesta se decise sa se apropie, intr-un final.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#5
O priveam pe fata care parea sa se afle aici de ceva vreme, insa nu am spus nimic. Nu voiam sa fiu cea care face primul pas. Am continuat sa imi ascu sagetile cand am auzit pe cineva intrand in templu. Mi-am ridicat privirea si am observat un om , care se apropia incet. Cum nimeni nu spunea nimic, am decis sa incep eu :
-Eu sunt Luna. Elf. Iar voi?
Nu am maii spus nimic, asteptand un raspuns.

OOC: Cine vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#6
Desi nimeni nu spunea nimic, se vedea de departe ca cele doua persoane nu erau tocmai persoane normale.

Nimeni nu spunea nimic, iar singurul lucru ce se auzea erau pasii lui Iulian, care se apropia de cele doua domisoare. Sau domnisoare credea el ca sunt... In orice caz, una din cele doua domnisoare, decise a sparge tacerea, spunand ca o cheama Luna si ca este o elfa.
"Iulian. Om. Iar dumneata" (si isi intoarse privirea spre cealalta domnisoara) "presupun ca locuiesti in acest templu. Daca este asa, poti, te rog, sa ne spui mai multe despre Diamantele Puterii? Si nu ma refer la balivernele pe care le spuneti tuturor vizitatorilor, ci la adevarul din spatele povestii celor o mie de ani de durere, provocati de o simpla ciocnire a doua din cele 5 diamante si, desigur, la restul informatiilor ascunse de pastratorii secretelor si de cele 5 temple ale disperarii, unde se presupune ca au fost duse Diamantele. Dar vad ca te uiti putin ciudat la mine, asa ca presupun ca nu stii despre ce vorbesc si te rog sa-ti anunti maestrul ca as dori sa vorbes cu el despre adevarurile uitate. (...tacere...) Am zis ceva gresit? De ce va uitati asa de ciudat la mine?" 'Sper ca nu mi-a scapat vre-o vraja, pe ele... sau pe mine... Sau, poate, am spus prea multe... Sper ca nu trebuie sa le omor pe amandoua... Ar fi o pierdere destul de mare, daca una din ele ar fi «aleasă»... Oricum, mai bine astept putin si incerc sa-mi dau seama ce-i cu ele... Chiar, e posibil ca ceilalti alesi sa nu stie nimic despre diamantele puterii?'

Insa gandurile i-au fost intrerupte, atunci cand...

ooc: Next: Tu! ...Oricine! ...Cineva! ...Va rog...
DE CE NU MAI POSTEAZA NIMENI?
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#7
Insa gandurile i-au fost intrerupte, atunci cand... ii raspunsesem pe un ton indiferent si caracteristic mie.
- Nu stim nimic.
Ne adusese la cunostinta ca este un om, si gandurile incepusera a-mi misuna prin cap. "Deci inca unul vine dupa "adevar"? Penibil..." imi spusesem apoi ridicandu-ma si privindu-l fix cu ochii mei albastri metalizati. Era frumos... mult prea frumos pentru un pamantean. Ridicandu-mi de jos sagetile proaspat ascutite si indepartandu-ma auzisem alti pasi venind din partea opusa. Se auzeau in ecou... zgariindu-mi timpanele.


occ: Cine vrea...
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#8
Dupa un drum lung si anevoios care a durat 7 zile si 7 nopti, Setna ajunse in sfarsit la templu. Isi scoase harta pe care o primise de la Ayeleen si o cerceta cu atentie " Aici trebuie sa fie intrarea" , spuse ea in timp ce intra cu pasi minusculi in incaperea racoroasa. Lasa harta in jos si privi in jur. Era putin surprinsa, nu se astepta sa se intalneasca cu ceilalti atat de repede. "Hmm... O elfa, un om... ah, ei trebuie sa stie mai multe despre ce se petrece si de ce am fost cu totii adunati aici. Stai...un om... Oare, oare a venit aici in acelasi scop in care au fost si cei dinaintea lui? In Orasul Plutitor, Bentro mi-a povestit legenda. Mi-a povestit si cati si-au gasit pieirea , sper sa nu se intample acelasi lucru si cu el. "
Fiind o fire sociabila, Setna se apropie de ceilalti, simtindu-se jenata ca le intrerupea discutia.
-Numele meu este Setna, ma bucur sa intalnesc o alta elfa aici , spuse ea uitandu-se atenta la fata din dreapta. De cat timp sunteti aici si ce se va intampla in continuare?

OOC: oricine.
[Imagine: 2zsuvx5.gif]

#9
In doar cateva secunde, Iulian ajunse
inconjurat de fete domnisoare superbe, lucru care, desi ii placea, il facea sa se simta strain de peisaj. Cea care tocmai intrase in incapere, desi era imbracata ca si o persoana normala, purta semnele masacrelor la care si Iulian participase, semne fine,subtile si greu de observat chiar si de elitele de luptatori, unsa erau semne familiare acestuia, care il faceau sa se retina, cel putin pana decide daca sa aiba, sau nu, incredere in persoanele din jur.

Insa harta pe care aceasta elfa, o tinea in mana, desi parea doar o harta normala, una veche, ce-i drept, ii trezi acestui om, amintiri despre harta celor 5 diamante. o harta din hartie de bambus, tratata magic, pentru a fi imuna la magie distructiva si a se regenera, in prezenta energiei reziduale lasate in urma folosirii unei anumite vraji si niciunei alteia: o arta magica ce poate inchide portile spre Lumile de Dincolo de Moarte, lasand utilizatorul sa aduca inapoi o persoana, un utilizator al energiei unui diamant al puterii putandu-si aduve aminte lucruri din vietile anterioare. Harta este imbibata in sangele pazitorului celui de-al saselea diamant, pazitor gasit mort de catre pastratorii secretelor, cu harta ascunsa in corpul sau, emanand o lumina ciudata, asemanatoare unei vraji otravitoare si unei vraji de ascundere, folosite in acelasi timp. Asta era tot ce stia despre harta, insa era deja prea mult.

Dupa cateva secunde, in care Iulian isi aduse aminte aceste lucruri, avand ochii atintiti asupra hartii, acesta se trezeste la realitate atunci cand...

ooc: next: urmatorul/oricine...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Episodul 1: Prima zi de scoala Xpt1 2 2.912 29-01-2012, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)