Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei sa devii?

#71
Vreau sa ma fac criminal in serie. E genul de slujba care mi-ar face placere si care mi-ar incanta mintea. Ar fi sa fac ce mi-am dorit de cativa ani: sa omor oameni, iar de vreun an si ceva sunt cu torturarile si durerea. E un fetish de al meu. Orice om are placerile lui, eu vreau sa omor oameni. Si o sa fac echipa cu Denisu, prietena foarte buna, si o sa ii aduc cati oameni ar vrea ca sa ii disece. Sper sa fiu celebra. Poate nu reusesc sa fiu un geniu criminal ca si Moriarty sau Joker sau sa fiu asa sexy ca si Lucifer din Supernatural, insa asta nu inseamna ca trebuie sa iti lasi visele calcate in picioare, nu-i asa?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#72
Pai... eu vreau sa ma fac medic. Inca oscilez la tipul de doctor. Intodeauna m-am priceput sa ascult si sa incerc sa gasesc un sfat bun pentru rezolvarea problemelor colegilor mei de clasa si inca mai fac asta , lucru care ma face sa ma gandesc serios la meseria de psiholog. Insa, mai nou, mi-a aparut in minte o optiune, dupa parerea mea, perfecta pentru o persoana ca mine, si anume cea de medic militar. De cand ma stiu mi-a placut faza cu armata, armele, sentimentul acela de a lupta pentru ceva si de a ajuta la realizarea unui lucru maret. Singurul lucru care ar reprezenta o problema este acea proba sportiva.~
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#73
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]

#74
Eu o s? devin profesor. Some day. Cu pu?in *mult* noroc. Promit cate un 10 la membrii Animezup. 10

#75
Eu am trecut prin tot felul de faze si am avut tot felul de planuri de viitor. De la profesoara pana la trapezista la circ, am vrut de toate (sincera sa fiu, cred ca inca as mai vrea-o pe ultima, daca nu as stii ce mobilitate mica am). Tind sa ma plictisesc repede, poate de asta am fost si asa de schimbatoare. Se cativa ani insa sunt destul de fixata pe psihologie, pentru ca mi se pare un domeniu de-a dreptul fascinant. Nu stiu daca vreau neaparat sa ma fac si psiholog, dar e cu siguranta o idee si, in orice caz, o solutie care sa ma ajute sa ma pot intretine. Probabil un cabinet personal ar fi solutia perfecta, din moment ce nu cred ca as functiona bine prin vreun spital sau vreo firma. Prefer sa fiu propriul meu sef si profesia de psiholog mi se pare potrivita si din punctul asta de vedere. Bineinteles, mai e apoi visul meu cel mai mare, sa devin scriitoare, dar asta ramane la stadiul de vis momentan, pentru ca nu ar fi un lucru din care sa ma pot intretine. A fi totusi varianta ideala, pentru ca mi-ar da libertatea de miscare necesara si nu m-as simti legata de vreun loc anume pentru tot restul vietii.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#76
Pilot comercial.

Da.

La 8 ani am calatorit prima data cu avionul. Bineinteles ca nu-mi amintesc, dar de atunci au inceput o serie de mutari si calatorii cu avionul variind de la 2 ore la 24. Nu mi-am dat seama cat de mult imi place pana nu am vazut un film care implica o aterizare de urgenta (sau se poate sa fi fost un anime, nici nu-mi amintesc)... asta prin clasa a 7-a. Pana atunci voiam sa ma fac veterinar sau psiholog. Cand le-am spus alor mei am avut parte de reactii diferite. Mama mi-a spus ca sunt nebuna si ca nu ma lasa ca e prea periculos, iar tata a devenit dintr-o data super entuziasmat si mandru de mine. Intr-un final s-a obisnuit si mama cu ideea si ma sustin amandoi.

Doar bunicii ma mai sacaie sa ma fac doctor...

Singura parte proasta e ca scoala e foarte scumpa. 2

#77
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#78
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#79
Paaai:
Medic uman pe chirurgie - sunt atatia oameni care mor,si nu e un lucru bun.Este o meserie grea,unde trebuie sa inveti non-stop,dar sper ca voi reusi.
Psiholog- imi place sa ajut lumea cu toate problemele lor
Cand eram mai mica voiam sa fiu medic veterinar fiindca iubesc animalele.Dar m-am razgandit.Nu vreau sa vad animale care sufera.
Ori politista - din nou,sa ajut oamenii
Totusi,una dintre aceste meserii o sa o practic,dar nu in aceasta tara.

#80
Vreau sa devin un reputat om de stiinta, un cercetator celebru, iar incununarea tuturor eforturilor mele sa se soldeze cu un premiu Nobel in Fizica. Imi place stiinta si in special fizica, iubesc sa cunosc cum functioneaza lumea aceasta si in opinia mea asta este drumul pe care trebuie sa il parcurg in viata, insa din pacate sunt foarte lenes si asta imi mai deviaza cursul, de aceea nici nu prea ma pot lauda cu cine stie ce note bune la facultate. Momentan inca este o discrepanta mare intre dorinta mea de mai sus si realitatea din acest moment, insa eu continui sa visez si sa imi pastrez speranta in suflet ca numele meu va ajunge unul cunoscut in acest domeniu. Pana la urma doar cel ce crede in victorie poate invinge, prin urmare de ce nu? ^_^
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)