Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei sa devii?

#41
Wow,oare mai sunt singura care are acelasi vis de cand eram mica?! 21
eh,inca nu s-a pierdut visul de a fi cantareata,de aceea dau meditatii la diferite obiecte pentru a putea plati scoala de canto..asta e mai mult de placere..
Facultate?? 39 Eu vreau la Bucuresti engleza-japoneza dar ai mei nu au bani de asa ceva, asa ca probabil va fi posibil sa ma multumesc cu romana-engleza la Suceava 20
In ultimul timp s-a trezit o idee nebuneasca in capushorul asta al meu21 ...mi-ar placea sa lucrez la o firma care se ocupa de reclame..
Dar cel mai mare vis e sa traiesc in Japonia! ..sa am posibilitatea sa lucrez acolo,sa imi iau cetatenia si sa raman acolo...[is loca stiu]
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#42
Hăhă. La început, când am citit întrebarea, mi-a venit în minte un răspuns nu prea... normal ?
Acum, serios vorbind. De muuult timp vreau să devin un scriitor celebru. Adică, am talent, imaginație și-mi place să scriu enorm. Plus, o profă ce le-a citit a zis că am destul talent. Anul trecut ziceam că o să scriu o carte cu o idee genială în engleză sau română și să mă mut în Londra ca să devin celebru acolo că-n România devii celebru după moarte. * laughs * So, acum primul punct a fost îndeplinit, mai trebuie ideea : D .
Desigur, nu pot să fiu doar scriitor,așa că am mai multe planuri B, ca să le zic așa. Mi-ar plăcea să devin arhitect dat fiind faptul că-mi place să desenez case. Also, ar fii interesant să lucrez în industria IT. De ce ? Pe lângă faptul că se câștigă foarte bine, sunt pasionat de calculatoare. Vreau să proiectez jocuri video ( un lucru genial ) . Also, aș vrea să devin un jurnalist pentru că se înrudește destul de mult cu arta de a scrie și ar fi destul de.. bine. În rest, nu știu. Nu sunt prea hotărât, dar probabil o să fie ceva în care se câștigă bine și mă și pasionează.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#43
As vrea sa fac mai multe chestii, dar din pacate e cam imposibil acest lucru, pentru ca nu-s robotele 24 dar mnoh, ceva tot o sa fac si eu dupa ce termin facultatea. Mi-ar placea sa lucrez ca traducator, pentru ca la postul de stewardesa sau ghid turistic am renuntat de mult 21 din mai multe motive.
Profesoara nu ma vad, urasc sa predau si nu mai am nici rabdarea necesara sa fac pedagogia, chiar daca o sa termin Litere si Limbi Straine. Voiam sa devin medic pe neuro-chirurgie, dar nu am rabdare si nici chef sa pierd 10,12,13 ani cu invatatul si capatatul experientei. Prea "batrana" pentru asta 21 si avusesem gand sa dau si pentru Drept, dar m-am razgandit.
Deci, o sa ma invart pe traduceri sau librarii/biblioteci sau tehnoredactare, pentru ca imi place si ma pricep cat de cat Smile
[Imagine: mboi6o.png]

#44
Programator. Nu-mi doresc decat sa fiu singura in fata unui calculator si sa inventez un nou sistem de operare. Si sa am un birou la etajul 40 al unei cladiri din centru, cu vedere inspre oras. Sa ma uit din cand in cand pe geam la panorama... Vienei si sa simt ca conduc lumea /daydreaming. Bine, revenind cu picioarele pe pamant, vreau sa fiu programator si sa ma mut la Viena. Cam asta ar fi planul meu de viitor si nu prea cred ca o sa se mai schimbe. La inceput vroiam sa fiu profesoara, iar cand aveam vreo 5 ani vroiam sa fiu doctor. Totusi cred ca informatica e marea mea dragoste ^^
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#45
pff...cu siguranta psiholog. Adik....imi place enorm sa ascult povestile oamenilor si sa gasesc o rezolvare pentru ele. De multe ori viata mi-a aratat k am talent in asta. Totusi...singurele probleme pe care nu pot sa le ,,descurc" sunt a le mele. Ca plan B as vrea stewardese deoarece calatoreste muuuuuuuult, are bani si vede muuulte locuri grandioase.
Nu stiu cat de inspirate sunt ideile mele, dar...cam asta e
P.S.: tot ce-am scris aici, nu o sa le fac in Romania, cu siguranta...
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#46
De foarte mult timp îmi doresc să devin scriitoare. Ador să scriu şi să citesc, din cauza asta mă şi duc la filologie.
Mă gândeam că pot fi şi psiholog. Pot sfătui bine unele persoane şi îmi place chiar prea mult să ascult oamenii povestindu-mi ceea ce cred şi simt ei.
De asemenea mi-ar plăcea să devin jurnalistă. Mă pasionează ideea de a călători şi de a scrie articole, de a asculta păreri şi a-mi face eu una despre un anumit subiect.
Ori editoare de cărţi / traducătoare. Sigur din variantele astea voi alege în viitor, alte lucruri nu mă atrag la fel de mult.

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#47
Citat:Ce vrei sa devii?
106 In acesti 19 ani ai mei m-am gandit in continuu ce vreau sa devin, dar tot nu stiu ce vreau sa devin.
Cand eram mica vroiam sa creez haine, sa devin ceva gen modelier.Mai apoi, am vrut sa devin soferita 21)) intodeauna am fost innebunita dupa masini, tancuri si trenuri... ciudat sa auzi asa de la o fata 21). Faptul ca cant la un instrument si ca fac parte dintr-o trupa de creatie, sa spunem...m-am gandit serios daca merita sa continui.Mai apoi,am vrut sa lucrez in criminalistica si acum inca vreau 39 . Si, ca orice fata am vrut sa devin medic, adica farmacist ca am abilitati la chimie si imi place sa cunosc cat mai multe despre medicamente, otrava si tot asa. Am incercat anul asta sa dau la medicina, dar nu am intrat. Mi-au spus ca daca astept 15 zile ca oricum multi se duc, dar putini raman. Am luat actele de acolo si m-am dus la o alta facultate, aceea fiind matematica si informatica. Si acum nu mai stiu ce vreau sa devin. Nu mizez acum pe alegerea profesiei , stiu ca l-a momentul potrivit voi alege ce vreau sa fac 10. Desi, in mare parte oscilez intre profesii cu profit si cu cele care sunt mai aproape de inima mea.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#48
Ce as vrea sa devin...probabil un profesor...? Nu suna chiar asa rau, cu tot cu felul sau cantitatea de bani cu care sunt platiti. As vrea sa merg la facultatea de litere pentru asta, profesor de romana sau engleza. Daca nu, poate psiholog. Din cate am inteles, facultatea de psihologie e destul de grea, dar nu asta conteaza. Pana acum, astea sunt solutiile care imi plac si care ma avantajeaza. M-am gandit si la drept, dar o sa il las deoparte. Nu e visul meu sa fiu avocat sau mai stiu eu ce, in tara asta corupta pana in maduva oaselor. Si nici nu vreau sa fiu eu eroul 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#49
Eu vreau medic veterinar. De ce ? Ei bine, iubesc animalele şi sunt foarte sensibilă când le văd suferind [pe unu l-am bătut că a lovit un câine xD]. Unde ? 39 Într-un cabinet particular din Baia Mare sau sper că în Cluj.
Liceul, vara asta sper să intru la profilul de Bio-Chimie de la liceul Emil Racoviţă din Baia Mare. Facultatea cel mai probabil la Cluj, chiar dacă e scumpă întreţinerea, am făcut un plan de viitor cu sis [Queen Bee] să stăm împreună şi să plătim amândouă. Iar mai nou bro m-a întrebat unde vreau să fac facultatea ca să ştie dacă mă ia în custodie [tot la Cluj vrea să facă]. Deşi, ştiu că la medicină se fac mulţi ani plus doi sau trei specializare.
Câteodată mă gândesc cât de stupid e că unii trăiesc în vise când vor să ajungă ceva ce numai în filme văd. Deşi, să visezi nu e niciodată ceva interzis sau rău. 8

#50
Cand eram mica eu vroiam sa ma fac coafeza dar e naspa asa ca acum vreau sa ma fac profesoara ca nu e salariul mare dar multi copii din scoala mea fac meditatii si de obicei profesorii primesc 30 lei de copil pt 2 ore.Asa ca am ales ca o sa ma fac profesoara dar inca u mi-am ales materia inca.
Buna!
Vreau sa imi fac multi prieteni:[Imagine: chibi_8083.gif]
Sorinutza, chibi-ul lui






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)