Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei sa devii?

#11
Eu vreau sa devin psiholog.Am obsesia asta de la fratele unui prieten.El e psiholog si se joaca usor cu mintea oricui mai ales cu a fratelui sau.As vrea si eu sa devin un psiholog deoarece gasesc interesanta meseria asta.Pe la 5 ani am vrut sa devin arheolog(pe atunci imi placea sa sap in nisip).Apoi la 7 ani am vrut sa fiu veterinar(saraca pisica vecinilor o lua la fuga cand ma vedea).Pe la 12 ani mi-a picat fisa pe biolog marin(eh...poveste lunga....am luat obsesia asta de cand am fost la delfinariu in Constanta)Momentan raman la meseria de psiholog^_^
I'm Kira.

#12
My turn now 19
Well, cand eram mica, fiind un borac mic si prost, voiam sa devin farmacista 22 asta pt. ca imi placeau medicamentele, mai ales sa fac pe asistenta si sa ii livrez bunicii medicamentele de tensiune 21 Dupa, pe la 7-8 ani voiam cantareata [nu intrebati de ce -_-"],in vara anului 2007 voiam sa fiu detectiv [mda...prea multe filme criminalistice 21] la 13 ani voiam actrita pentru ca vazusem un serial, protagonist fiind Chace Crawford, si eu fiind un copil obsedat, faceam pe iubita lui Nate [tipu pe care il interpreta Chace]. Un an mai tarziu voiam psiholog, si inca ma mai gandesc la varianta asta dar sincer, nu vreau o viata monotona, adica eternul ciclu Casa-Servici-Casa...boring 22 deci..acum..la 15 ani fara cateva luni 21 ma gandesc la medicina, insa nu stiu pe ce sectie. Pana cand voi termina liceu' mai e...deci...i don't know yet ^^

#13
Karry iar mi'ai luat'o inainte :]....ce vreau sa devin...hmmm...poi cand eram mica imi doream invatatoare sau profesoara(de mate :]])...vazand prea multe telenovele...am renuntat la"cariera de prof" sh am trecut la actorie :]]...a urmat visul meu de a fii cantareata(chiar daca am o voce groaznica :)),eram mica,mha intelegi sh voi :]...urmeaza "cariera" mea exagerat de scurta :...visul meu de a deveni detectiv..imi placea actiunea...bataile(sh acum imi plac)...prinderea baietiilor rai..ma fascinau lucrurile acestea....a urmat psihologia :))...eo psiholog? :O...=]] il distrug pe bietu' om mai mult dekt ii :))...sh ne intoarcem la detectivi :))..urmarind episod cu episod din CSY New York Criminalistii:)) am vrut sa fiu criminalist :x...sa gasesc probe...sa interoghez..sa'l prind pe faptas si asa mai departe..acuma...sincer...chiar nu stiu ce vreau sa devin..vreau sa urmez liceul,la profilul matematica-informatica si de acolo fie ce o fii :]

B'bye!!!:-h

#14
Foarte tare Cojo Wenli 21)) Ai avut intr-adevar niste idei foarte originale 21
Eu am vrut sa ma fac muulte...Cred ca dupa ce terminam de vazut un film voiam sa fiu altceva 4 Si printre meseriile preferate de mine se afleau arheologia ( aveam o obsesie cu dinozaurii pe care vroiam sa ii dezgrop), psihiatru, detectiv, jurnalist,medic veterinar si bineinteles cantareata de opera (doaaamne 21..macar de as avea voce..).
Dar de curand am hotarat sa urmez medicina...desi as prefera o slujba la birou, am hotarat sa raman la aceasta varianta...Ah e atat de urat sa vorbesc despre viitor...nu-mi place deloc 22
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#15
Bunny vrea sa devina:
Gunoiera de lux in Irak...de ce nu? e meserie de viitor, adica acum cu criza ar fi chiar o miscare inteligenta 15
A doua optiune ar fi mangaka sau seiyu...
Why mangaka? i just love manga, la cat am citit am deja o idee cum se deseneaza...tot ce mai imi trebuie e o idee...
And why seiyu? i dunno, after reading REC and Koe de Oshigoto i just knew (PS: unlike in Koe de Oshigoto i don't wanna become an eroge seiyu)

De ce am scris ultima fraza in engleza?
Habar n-am.
cam atat totusi.
[center]✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
☆☆[Imagine: Anime_IS_Art_by_StarDragon77.gif] ☆☆
Whould you die for Haruhi?
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
[Imagine: Anime_does_not_mean_close_mind_by_k.gif]
ÛžÛžSugar!ÛžÛž
[Imagine: bcopy.png]
[[Arigatoo, Nibles!]]
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Spread the æ„› !!!
[Imagine: chibi_2490.gif]
Chibi-tan!

[Imagine: 0d33969.png]
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖☠✖✖
Teh Bunny
[/center]

#16
Meseria pe care o visez intr-o viata perfecta este cea de scriitor, unde as putea sa lenevesc toata ziua si sa fac ceea ce imi place cel mai mult, sa scriu, dar, cum nu am sanse prea mari, ma rezum la a vedea viitorul cat mai aproape de adevar.

O alta meserie, ceva mai realista, este cea de arhitect, meserie propusa de tata. Nici macar nu stiu la ce se rezuma a fi arhitect dar cred ca as fi destul de buna.

Alt vis maret de-al meu este cel de a deveni avocat, dar nu cred ca as avea atata sange rece pentru a putea castiga bani din aceasta meserie. Am tactica si destula limbarnita pentru a putea castiga un caz, dar nu vreau sa ajung sa ma urasc mai mult decat o fac acum, asa ca nu as putea trimite un nevinovat dupa gratii pentru simplul fapt ca 'bogatul' trebuie sa castige [ doar traim in Romania] .

In fine, astea sunt visele mele , care sper sa se implineasca [atata timp cat nu ajung gunoier sau spalatoare de WC-uri, cum ma laud pe la profesoara de matematica, nu ma supar deloc. Totusi, prefer o meserie ' de birou' , caci am ceva materie cenusie].

#17
Avand in vedere ca parintii mei lucreaza in cadrul armatei.... normal ca atunci cand eram mica vroiam si eu acelas lucru.Acum ca am mai crescut mi-am dat seama ca meseria care ma atrage[momentan, nu se stie ce idei imi vor mai veni peste cativa ani] este psihologia ... pentru simplul fapt ca imi place sa comunic, sa ascult , sa ajut asa cum pot si nu in ultimul rand imi place sa cunosc personele dincolo de aparente si sa le analizez comportamentul ...

PS:Wait .... mai pot face si altfel . Pentru a imbina utilul cu placutul as putea deveni psiholog in cadrul armatei xD ... I'm a genius.
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#18
eu pot sa spun ca am trecut prin mai multe perioade si am sa le pun in ordine :
- prima data am vrut sa devin detectiv ( asta se intampla cand ma uitam la serialul acela " Caini detectivi ")
- apoi am vrut sa fiu secretara ( mi se parea ceva usor o cafeluta o barfulita 24
- apoi am vrut sa fiu om de stiinta ( imi placea idea )
- dar probabil ca cel mai ciudat a fost cand mi-am dorit sa devin inginer chimist
- pe la varsta de 10 ani am vrut sa devin egiptolog
- la 12 ani doream sa fiu cantareata ( sincer inca mai vreau , dar sunt cu picioarele pe pamant . degeaba am voce nu sunt prea avantajata de pozitia geografica) dar sa trecem mai departe
- acum imi doresc sa devin profesoara de franceza , dar sa imi pastrez pasiunile mele cele mai mari : cantatul si modelingul
cine stie poate la anu o sa vreau altceva

#19
Uh...
Cand eram mica visam sa devin medic veterinar. Asta se datora faptului ca iubeam enorm animalele. Si probabil si pentru ca doi caini mi-au murit din cauza incompetentei unui veterinar din oras. Mi-a parut atat de rau de ei incat am spus:
"Voi deveni veterinar si o sa salvezi toti cainii!"

Eram asa mica pe atunci. :3
Dupa aceea mi-a venit ideea de arhitect. Ca tot imi placea mie sa construiesc case, sa caut planuri, etc.
Si... a mai fost "mania" cu designer-ul. 3/4 din copii de la mine din clasa doreau sa se faca designeri. Si eu fiind mai talentata asa in desen mi-am spus ca vreau si eu. Dar dupa multe incercari de a desena haine&stuff am si esuari lamentabile am renuntat si la ideea asta. Nu le am cu moda... .

Dar visul meu cel mai mare a fost cel de cantareata. Sunt si la cor. XD Dar nu ma ajuta cu nimic avand in vedere ca parintii mei sunt impotriva. Si aici nu suntem in desene animate sa fiu in stare sa ma "lansez" fara sprijinul lor.

Acum, ce-mi doresc sa fiu cand voi fi mare?
Nu stiu. Nici nu stiu pentru ce profil sa optez. Sunt in pom si pomu-n aer.

Probabil ma voi decide in ultimul moment, ca de obicei.

#20
Cand eram mica si eram intrebata ce vreau sa devin dadeam raspunsuri clasice: doctorita, profesoara, gimnasta sau patinatoare. Si totusi nu se putea ca eu sa fiu normala asa ca intr-o perioada indelungata de timp am vrut sa fiu taximetrista bleahgt;, apoi coafeza , designer vestimentar [vreo trei ani la rand m-am gandit la asta], regizor si scenarist.

Acum insa, am ales sa devin actrita. Culmea e ca mereu am crezut ca actoria e pentru oameni falsi cu cinshpe mii de fete, dar apoi mi-am dat seama ca actorii aduna cate ceva de la fiecare personaj interpretat si astfel isi perfectioneaza caracterul. Totodata, cu cat sunt mai multe personaje, actorii reusesc sa-si creeze o imagine despre fiecare persoana doar studiindu-i gesturile si felul de a vorbi. Aam aberat prea mult, stiu, dar trebuia sa si argumentez, riight? 21 Deci iubesc actoria si ea ma iubeste pe mine! 21 Si sunt foarte sigura ca nu ma voi razgandi bleahgt; .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)