Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce te-a facut astazi sa zambesti ?

Ce m-a facut astazi sa zambesc? Hmm~ Niste replici acide de la un topic de la Dezbateri, fata mea de cum am iesit in poza pentru diploma, acel butonas mic pe care nu ar fi trebuit sa apas, dar care a fost mult prea tentant pentru mine, faptul ca am vazut niste pisici dragute in timp ce se imbulzeau sa manance mancare, ca atunci cand a deschis unul din colegii mei geamul a venit miros de ploaie. Cred ca mai sunt lucruri, dar astea imi vin in cap. Si ghioceii infloriti dintr-o gradina pe care ii admir de o saptamana incoace, cu gandul de a-mi strecura mana in curtea omului si de a fura unul. He-he~ ^^

Edit: Am mai gasit ceva... "imi kam aminteste de soramea kand avea 5 ani de zicea k e casatorita k un pom din gradina si au 2 copii impreuna - avea 2 fete una era blana si avea 3 ani si altu era caramida" apartinand lui Amaterasu. Omule, mi-ai facut seara frumoasa. 21
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

Astazi persoana ce m-a facut sa zambesc a fost Titus, ca de obicei. Dandu-mi sfaturi si razand impreuna. Am zambit in special cand m-a facut sa ma simt mai bine despre greutatea mea si atunci cand l-am amenintat ca daca nu imi spune ce anume dorea sa imi zica, la ziua lui Simona o sa ii plang pe umar (am plans o data la telefon cand vorbeam cu el si nu stia cum sa ma calmeze).
Si presimt ca sa o mai zambesc azi, chiar daca or sa fie si momente proaste, eu raman cu gandirea mea pozitiva.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Topicul e super tare21
Astazi primul lucru care m-a facut sa zambesc a fost faptul ca nimeni nu era acasa, deci nimeni nu m-a batut la cap de dimineata. Apoi a fost pisica mea, care sforaia in timp ce dormea. PS: dormea cu burta in sus si spatele rezemat de perna.24

@Vandaq, pe mess: si cred ca tocmai te-am facut un demodulator de frecventa..
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

Titus. Am ras cu si de el. A fost destul de bine. Apoi a fost Anca, care a stat treaza, desi era obosita, ca sa vorbeasca cu mine pe Messenger.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

[Imagine: 401232_459180387486880_596251617_n.jpg]

Ma uitam prin logurile de mesaje private si am zis sa dau o cautare cu destinatar @Zuppy
Uite ce gasii:


Catre: @Zuppy
De la: @Yin
Titlu: HEy
Data: 07-04-2011, 08:53 PM
Buna Zuppy ! ^_^ Ma intrebam , ai putea sa-mi dai si mie id-ul tau ??:X:X
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

M-a facut sa zambesc normal:
- ca a fost frumos afara, atat de cald incat mi-am luat colantii pe care ii purtam vara. Insorit, caldut si cu un vant ce se facea prezent din cand in cand. Perfect.
- Game of Thrones new episode, finally.
- cantecu' ala pus de @James Dean pe care-l ascult incontinuu de azi noapte.
- ca a venit o prietena buna din Anglia si ca si cealalta prietena buna este inca in tara => am cu cine sa ies sa vad Real - Galata in ambele miercuri.
- silly, dar azi am dat de o tipa de 1,83 - daca nu chiar mai mult - prin facultate si m-am simtit atat de bine, mergeam cu mandrie in spatele ei (am 1,78, iar daca-n liceu aveam doua tipe mai inalte decat mine doar la mine-n clasa, acum in tot anul meu sunt cea mai inalta, ugh).

M-a facut sa zambesc amar:
- s-au scumpit tigarile, ale maica-mii aparent inca nu, ugh.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

Am zambit cand:
- Simony de pe Empire m-a intrebat cine a fost cel care m-a atacat;
- Titus;
- Titus;
- Anca;
- Titus;
- amintirile de aseara (glumele cu caltabos si distractia in familia lui Titus, la care am luat parte prin intermediul telefonului pe la 11 si ceva noaptea);
- reactia lui de azi cand i-am citit povestea scrisa pentru mine de catre Simona ("Cred ca o sa am nevoie de o punga in care sa vomit").
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

De regula lunea e motiv de zambit instant datorita Game of Thrones, dar am mai zambit pentru ca mai e o zi de munca dupa care concediu Mhahaha
Raspunsurile sunt usor de gasit.
Trebuie doar sa pui intrebarea potrivita.
[Imagine: Paroh_Phantasy_by_motionwind.png]
Fetele vor converatie placuta. Baietii vor *ahem**cough**cough*
Ne mai miram ca nu ne intelegem unii pe altii?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)