Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce te-a facut astazi sa zambesti ?

Discutam astazi cu profesoara care m-a meditat la engleza si mi-a spus ca lui Daniel, fiul ei, ii e dor de mine. Povestea ca niste elevi faceau zgomot cat dumneaei scotea niste foi la imprimanta, iar Daniel a spus ca ei nu sunt cuminti si nu stau in liniste, ca Sara. Mi-a facut ziua mai frumoasa. Mi-l si imaginam, cu obrajorii aia adorabili si parul valvoi :3 E un adorabil, iar faza asta m-a facut sa zambesc ca tampita.
De asemenea si faptul ca mi-am primit coletul cu carti pe care-l astept de.... 4 zile! Abia asteptam sa soseasca... Plus faptul ca mama a facut ceva buuun :3
She's wiskey in a teacup.



Ce m-a facut azi sa zambesc? Nu prea multe, avand in vedere ca n-au avut timp sa se intample prea multe, caci is treaza de vreo doua, trei ore... Azi de dimineata, adica(,) cand m-am trezit, am iesit afara, in curte, si am dat peste vara-meu. El m-a facut sa zimbesc. Adica imaginea lui. S-o ingrasat ca un porc si a venit randu' meu sa-l iau la misto. xD
Alt motiv pentru care am zambit azi... n-am in minte momentan, dar sunt sigura c-a mai fost, pentru ca mereu zambesc sau rad, depinde de caz.

"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

The thought of making a human pyre out of Angela Merkel, the chancellor of Germany.
That one way or another I am going to leave this place, and that sooner or later I will be back home in Romania to all my friends and people I love.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

- ceea ce-i scris mai sus. ^ Mai ales ultima parte.
- faptul ca scriu un post cu liniute si nu il organizez in fraze (lasandu-ma astfel corupt de alte persoane care au mai postat pe-aici in trecut; @Abbeh. , simte-te, femeie. 21 ).
- posturile lui @Abbeh. , cel putin majoritatea lor - they all make me think bout evil trees stealing from poor, old women.
- vremea in Brasov pe urmatoarele zile, basically faptul ca, desi acum e soare si destul de cald afara, va ploua.
- fara scoala pentru urmatoarea perioada. That makes me smile and feel good.
- stat-am azi si m-am gandit la unele chestii din trecut.
- vara si vacanta de vara
- weekendul ce vine: seeing @Abbeh. in Triaj.
- butonul nou creat de Sy.

- mesajul pe care l-am primit de la Lori 9
- momentul cand am deschis dulapiorul cu dulciuri din bucatarie si am gasit galetuta aia cu finetti.
- discutia pe care am avut-o cu un prieten.
- ca imi merge in sfarsit contul de pe Zup (mersiii Aly)


si cam atat ar fi.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Am avut o zi buna paca acum, chiar foarte buna o_o si au fost chiar multe momente in care am zambit 4
-vremea de afara ^.^ batea vantul asa placuuut :3
-momentul in care am luat 8 in testul de la mate si mi-a scapat un wohoooo 21 xD
-ma dus tata cu masina spre scoala 15
-cand am ajuns acasa si auzisem ca mama e la munca, defapt incepusem sa rad ca o nebuna xD nu de alta dar in ultima vreme prezenta ei ma enerveaza peste masura >.< a avut un concediu prelungit si toata ziua era cu gura pe mine, thx God am scapat de ea pana diseara xD
-noul buton. La inceput am crezut ca e de forma si apasam asa pe el cand deodata...buum xD 21.

Ca am fost pe strada unde am copilarit si am dat de multe persoane pe care nu le-am vazut de cel putin 5 ani. Desi a fost o zi obositoare, a meritat. Multe, multe schimbari.
Asta, plus ca am condus mult si a fost o zi insorita. Smile
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

Cand m-am gandit ca nu mai e mult si vine weekendul,am zambit.
Cand am vazut o poza cu mine din clasa I,am zambit.
Cand am ajuns acasa,am zambit.
Cand am baut o cafea,am zambit.
Cand mi-am dat seama ca nu mai sunt rascolit de amintiri,am zambit larg.

The conversation I had with @Syryus over the phone. I didn't expect "business" to be so fun. xD

The fact that whenever I don't go to school a certain teacher begins making a fuss about me being absent and stuff, but when mom gives her a call to tell her the reason I stayed home she's like "yes, yes, of course, yes, no problem, I understand, aha, aha, yes, goodbye". victorie She's great and all, but when she goes berserk you need to stay as far away from her as possible.

The thought that high school will soon be over! <3
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)