Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce suc preferati?
Coca-Cola
57.14%
4 57.14%
Pepsi
28.57%
2 28.57%
Fanta
0%
0 0%
Prigat
0%
0 0%
Nestea
0%
0 0%
Santal
0%
0 0%
Altele
14.29%
1 14.29%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ce suc preferati

#51
-.-

Nu imi plac bauturile acidulate [Coca-Cola, Fanta, Sprite , etc.]. Nici de apa minerala nu ma ating...

Beau apa plata si sucuri fara acid sau limonade. Sunt pretentioasa la acest capitol =]]



#52
Eu prefer Nestea,Mountain Dew si rar mai beau si Coca-Cola,inainte eram innebunit dupa Coca-Cola,acum...mai beau foarte rar,numai imi place.

#53
Cola pe sistem <3. O iubeeesc x3. Desi inainte nu vroiam sa aud de ea, de fapt spuneam ca o urasc, cand normal beam ca disperata 24. Cola e totul 0.0 xD. Imi mai place Nestea (mango^ananas) vorba mea: cu gust de vin 15 fiindca ma face sa ma simt crazy, very crazy baby naiby \:d/ 24. Inainte imi placea si Fanta, inca imi place....im plac toate sucurile acidulate de fapt 106.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#54

I loveeee Cappy de ananas siii Ciao de mere.
Dar si clasici:Coca cola(rea petru ficat.La cata am baut am mai scazut 1 an din cat aveam de trait21)
Si fanta.Si din aia multaaaa
Stiu ca e rau pentru ficat inima si poate si pentru degete?21

#55
Cand ies undeva beau numai cola, iar acasa numai suc natural. Pentru ca taica-meo are niste ganduri "sanatoase" in ceea ce priveste alimentatia si nu ma lasa sa iau cola. In fine, intr-o perioada din viata mea, fusesem dependenta de Fanta, insa, multumesc timpului, ca am scapat de chestia asta. Mi-erea sete, nu imi trecea si continuam sa beau vreo 2-3 sticle de Fanta pe zi. Acasa, merge mai bine apa, sincer...

#56
Cola :3 uhhh, mami cumpara mereu cola si il ador ;X
Cand ies afara beau suc de aloe vera ...
Aditza's Blog

[Imagine: aditzasig-1.png] -> mersi Toxicâ„¢


#57
Inainte imi placea Coca-cola/Pepsi, acum pentru ca n-am voie, si nu mai beau sucuri, as prefera macar ceva natural, fara conservanti, sau sa fie de portocale. Coca-cola si altele *sa nu zic ce acuma* ne fac doar rau si dupa cum se observa, sunt rele, hai sa bem, nu?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#58
Prefer sucurile naturale, in special de portocale si de rosii.
[Imagine: 853388ce6bdb7277cc789988ed3b2175_zps2236a6e0.gif]

#59
Fredon, isi pierde aroma daca lesi capacul scos mai mult de 5 minute si sa nu mai vorbim ce gust are dupa ce mesteci o guma mentolata, dar e singurul cu aroma de cola ieftin de la magazinul de langa scoala.
Pepsi preferatul meu mama cumpara mereu cand merge la magazin (de parca eu nu) si sa nu mai vorbim ca nu are la fel de multa cofeina ca, cocacola.
Nu mai beau cola originala de cand varul meu a gasit pe fundul cani din care a baut un fel de praf ud ca, cenusa. E posibil sa fi fost cana murdara.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#60
Prefer Pepsi si Mountain Dew... despre Cola am auzit numai chestii simpatice, precum sparturi stomacale si alte chestii putin mai daunatoare sistemului digestiv... vorbesc aici de Colaul de la noi din tara, care e pipi de rata pe langa cel din alte tari.

Acum, fun facts:

Coca-Cola: Aparut pt. prima data in vara anului 1885, Coca-Cola avea la baza un ingredient care iti sare in ochi chiar din nume: Frunza Coca. Dar cea mai interesanta parte, e ceea ce se extrage din acea frunza coca, iar daca ati zis cocaina, ati ghicit. In acea vreme, o sticla de Cola continea 8.5 miligrame de cocaina, adica o patrime din doza zilnica a unui dependent de cocaina. Iar daca nu ma insel, o sticla pe atunci era de 0.5L, asa ca deja dadea in doza zilnica.

Mountain Dew: Cantitatea de cofeina din MD e mult mai mare decat in Cola sau Pepsi. MD mai previne somnul, pe cand Cola si Pepsi nu.
I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)