Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce nu ar spune ei niciodata

#21
Hai sa vad ce-mi iese 10

L- Esti sigur ca tu esti Kira?
Light- Da, ma, de cate ori sa-ti mai spun?
L- Perfect. Acum, dupa atetea cautari te-am gasit. Vrei sa ne unim fortele si sa cream o lume noua?
Misa- Ce face? L, unde crezi ca pleci, tu ramai cu mine pentru tot restul vietii.
Light- Misa? Credeam ca esti de partea mea. Daca ma parasesti, voi distruge Death Note-ul.
Misa- Pai defapt am stat cu tine pana acum ca sa-i aflu identitatea lui L.

BOOOOOM! Cladirea a explodat. Toti cei care erau inauntru au murit.
De pe strada se aude o voce de copil:

N- Misa, Kira, scuze. Pe voi nu am vrut sa va omor. Ideea era sa-l distrug pe L, nu pe voi.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#22
L: Te iubesc.
L: Ascult k-pop.
L: Imi place Block B - Wanna B.
L: Am tricou cu Skillet. Ii ador! Sunt cei mai tari, omule! *dand din cap ca nebunul si facand chestia aia cu degetele*
L: Iubesc yaoi-ul! *in gandul lui: macar de as sti ce e ala, am vazut ca e in trend - daca pana si gloriosul KIRA se uita la asa ceva cand eu dorm* (aici am cam exagerat *:]] me? impossible*, daca doriti, citit doar pana la \\\"ce e ala\\\" :\"> *he, he*)
L: Is/sunt cel mai tare! *bv*
L: Ascult manele! Sunt cul manelele alea *vreau sa-mi las mustata ca sa seman cu Guta fenomenalul din Bucuresti 4*!

Mda, la penultimele eram \\\":-\\\"\\\" dar nu le prea bagati in seama, cum deja o faceti. 78
L is the best, already know, but will said, and a thousand times if necessary. 15
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#23
Misa: Nu sunt deloc obsedata de Light, il ajut doar pentru ca sunt curioasa ce va face.
L: De acum inainte o sa am grija de sanatatea mea si nu o sa mai mananc atatea dulciuri.
Light: De acum inainte o sa renunt la planul despre noua ordine mondiala si o sa ma pensionez undeva la tara.
Mello uitandu-se la ciocolata de pe masa: Ce naiba e asta?! Aduceti-mi o banana!
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#24
Light: " Cui ii pasa de carte ? Mai bine nu invat nimic, oricum nu reusesc nimic in viata daca am creier... "
Misa: " Frumusetea este o jugnire la adresa femeilor, oamenii ar trebui caracterizati dupa suflet, nu dupa haine."
L: " Nu sunt destul de destept incat sa-l prins pe Kira, trebuie sa renunt, oricum nu este Light, el este bun "

#25
Kira/Light - Vreau o dacie mov cu roz, s-o plimb pe iubita mea, fata visurilor mele, Amane Misa care in curand o va chema Yagami Misa pentru ca urmeaza sa ne casatorim asa cum mi-am dorit dintotdeauna, sa avem 3291867523465 de puradei si casa da haur sa moara toti dusmanii, pai nu, Misa boss?
Misa - Ia mai date-n cac*t, sclavulee, chiar nu ai observat pana acum ca stau cu tine doar ca sa te folosesc pentru a ma imprieteni cu L? Ia ca ma duc sa aduc catusele, te leg de pat si acolo ramai.. unde mi-am pus biciul ? ( ok, asta a fost pervers O___O )
L - Iai , ce smecher e sa dansez, ma doare spatele la cat am stat cocosat, care vine diseara in club? Am chef sa fac prostii... unde-s piz*ele?? Aduceti pi**ele!! Acum am spus !!!
Mello - La nutritionist cu mine, am observat ca ciocolata totusi nu este buna pentru sanatatea mea, am sa incerc sa consum mai mult salate si ciorbe de fasole, delicatesa adevarata, ce sa mai..

Numai am idei 4
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#26
Kira- Ar trebui sa fiu mai indurator cu criminalii, in ritmu asta mor toti oamenii ce imi vor deveni supusi...
Misa- Gata, de acum incolo renunt si la Raito, si la Death Note, si la cariera de fotomodel. Visul meu a fost mereu sa traiesc la tara
Ryuk- Mi-as sacrifica viata oricand pentru un om...
Rem- Ar trebui sa-mi cumpar niste haine...
Shinigami (in general)- Death Note e o prostie, de acum incolo nu vom mai scrie numele nimanui in ele, ce conteaza ca murim?
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#27
Light:ce prost sunt !

L:moi aussi

Misa:copii...

Near:bai , e gata mancarea aia ?
“I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.”

#28
Light: Hai Ryuk, da-mi ochii aia de shinigami odata, de cate ori trebuie sa te rog! Criminalii nu trebuie sa moara.
L: Urasc mancarea. Kira e idolul meu. Numele meu adevarat este Lawliet.
Near: Urasc jocurile de orice fel si il dispretuiesc pe L.
Misa: Light, nu sunt indragostita de tine. Il urasc pe Kira.
Ryuk: Merele de pe Pamant sunt groaznice!
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"

#29
Desi nu am mai facut asa ceva vreodata mi se pare interesant asa ca voi incerca.
In blocul in care statea L, seara, afara era furtuna:
L: - Am dedus din actiunile tale ca ceva te deranjaza Light.
Light: - Te-ai bronzat prea tare in intuneric si delirezi.
L: - Vad ca ceva te deranjaza, te misti foarte ciudat.
Light: - Ai inceput sa nu mai vezi bine?
L: - Daca incerci sa darami scarile cu spatele nu cred ca ai sa reusesti prea curand.
Light: - Niciodata nu e prea traziu pentru a incerca.
L: -Dar de ce esti ud deparca acum ai fi venit din ploaia de afara.
Light: - Ce vrei sa spui? Eu doar ma uitam pe geam si de la atata apa a trebui sa ma duc la WC si acolo am alunecat si am cazut in apa.
L: - Si comportamentul tau ciudat tot de pe podeaua din WC lai luat?
Light: - Nu! Ala lam luat de la purici care erau pe cainele ce era in fata blocului.

#30
Light: L, eu sunt Kira. Spune lumii, pedepseste-ma daca vrei! Eu nu te pot minti in continuare!
L: Nuuuuuu! Ai innebunit? Nu poti fi Kira! Si daca ai fi tot nu te-as inchide. *smiling* Te iubesc, Light!
Light: Si eu te iubesc! Voi arde Death Note-ul si voi renunta la acea idee prosteasca de a schimba lumea si de a o domina. Astfel noi vom putea fi impreuna!
L: Yey! Si eu voi renunta la dulciuri pentru ca noi sa traim mai mult impreuna!

The end
[Imagine: tumblr_mq6sbubRgR1stc76eo1_1280.jpg]
Are you surely not lying, little Biersack?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)