Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce au manelistii cu rock-eri?

#51
"Ce au manelistii cu rock-rii"??? Le e ciuda ca noi, rock-erii nu ascultam lalaiturile alea(ca muzica nu se poate numi)pe care ei le canta sau le asculta. I mean, cat de prost sa fii sa asculti that stupid shit si sa-l si intelegi pe deasupra?:ha:
Cred ca toata lumea(sau macar cei ce gandesc lucid) au observat ca manelistii canta despre bani, valoare, masini, dusmani si femei frumoase.Iar rock-erii despre nedreptatea din lume, viata asa cum e ea.
Si am vazut la televizor ca orice copil de bani gata se apuca de cantat"manele" ca deh, arunca taticul cu euroii sa-si faca baiatul cantaret. Frate, daca nu ai talent, de ce te mai apuci de cantat???Stiu ca in manele nu e nevoie de mult talent totusi...sunt destui manelisti distrusi gen Fernando si Romeo Fantasticul21
Cand aud o manea imi vine pur si simplu sa ma iau cu mainile de par si sa ma gandesc"unde a ajuns Romanica noastra".;|
Bat si eu putin campii si va aduc aminte de Florin Salam care, daca tineti minte, vroia sa ne reprezinte la Eurovision si cica n-a reusit pentru ca era tigan. Eu nu cred ca e adevarat.Lipsa lui de talent si vocea de ratoi l-au scos din competitie.:bv:
Si m-a pedepsit Dumnezeu sa-l ascult mai demult si pe Guta cantand rock.Doamne, ce durere de cap mi-a dat!!(numai eu stiu ce-am tras)not listening
In concluzie, manelistii sunt varza!!Cum sa comparam noi trupe de rock consacrate ca Metallica,Aerosmith, Bon jovi, Linkin Park sau Nickelback(da...stiu....o sa spuneti ca Lp si Nickelback nu sunt trupe consacrate de rock) cu maimutele alea primitive de pe Taraf?:??
@Lamie:agree...vin cu ciocanul de snitzele si un topor si facem macel printre manelisti:grr: :die:
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#52
`` Ce au ? ``
Suferă de nebăgare de seamă. Majoritatea din clasă sunt manelisti, o f**k. Când aud manelele alea îmi vine să o iau la fugă. Nu înţeleg ce le place lor la muzica asta, dar fiecare cu gusturile lor aici nu mă bag. Eu, de exemplu, nu ascult rock în preajma lor, pentru că ştiu că nu le place, dar ei în schimb ascultă manele în capul meu, uneori şi dacă le spui să înceteze sau să le oprească încep să comenteze că de ce să închidă ei, că dacă nu-ţi convine să pleci de acolo şi alte deastea. Vor doar să se dea mari şi tari, iar eu nu-i înghit când fac aşa. [ Şi vine banchetul, oh gosh -.-' Acolo să vezi când o să înceapă: `` Salam pe sistem ``; `` Guţă pe felie `` -> cred că ori vomit, ori ies afară :] ].
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#53
Ipocritilor! 99% din voi o ardeti acum anti-manele da' dupa ce va ia dracu de la bautura nu va puteti distra fara o manea "d'aia jmekera".
Intrebarea se poate pune si in sens invers: ce au rockerii cu manelistii? Sau mai corect: ce au rockerii cu cei care nu asculta rock? Pentru ca in general aveti ditamai complexu de superioritate si nici nu va vine sa vorbiti cu cineva care nu asculta rock. Da, cunosc oameni care asculta rock si-s foarte tari; la fel cum cunosc si oameni care asculta manele si-s foarte tari; la fel cum cunosc oameni care asculta rap si-s foarte tari; la fel cum cunosc si oameni opusi astora. Incercati sa nu mai faceti impartiri sociale pe baza muzicii ascultate.
Pana cand rockerii de 13 ani cu aere de rebeli si cu impresia ca sunt descendentii unor zei n-o sa vada realitate si o sa socializeze normal cu toata lumea asa o sa stea treaba: o sa-si bata manelistii joc de voi. Si sincer, multi o meritati.
Referitor la "sufera de nebagare in seama". In momentul in care vezi un rocker imbracat special pentru a exprima "SUNT UN REBEL SI SUNT TARE ASCULT ROCK!!!!11111" care critica pe toata lumea dupa muzica ascultata si se lauda cu cat de tare a fost concertul de aseara desi, surpriza, NIMANUI NU-I PASA si etc etc nu te intrebi cine sufera cu adevarat de nebagare in seama?

[pentru cei care sufera de dementa frontotemporala (nu-i jignire) : asta nu inseamna ca toata lumea e cum am spus eu aici si ca asa se intampla tot timpul; asta e cazul general din cele observate de mine in scurta si neinsemnata mea viata care a inceput din clipa in care am depasit faza de copchil de 13 ani (faza asta NU se depaseste in ziua in care faci 14)]
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#54
(20-04-2011, 04:00 PM)Kashim A scris: Bla bla bla. Incercati sa nu mai faceti impartiri sociale pe baza muzicii ascultate.
Bla bla bla

Tot ce faci, in postul tau kilometric, este sa "faci impartiri sociale pe baza muzicii".
Ne spui "noua" cum ca rockeri fac si dreg si ca-s de cacat, si aroganti si bla bla. Normal ca sunt si persoane de genul, retardatii exista peste tot- in toate categoriile ; Retardati care sunt fani anime, retardati care asculta rock, retardati care sunt pasionati de carti.

Rock-ul ca gen, este vast...cu multe opere de cacat dar si destule masterpiece-uri. La fel este si la desene animate, carti whatever.
Concluzie: Tu, sa renunti la generalizarile cretine . De asemenea, generalizari nu se fac, pentru ca dumitale stii 3-4 (ne oprim la zeci) de persoane, de la tine din Oras/Sat care sunt asa. Smile (De exemplu, rockerasi de 13-14 ani pe care ii cunosc <RL> sunt niste pusti absolut geniali.)
Do not speak unless you can improve the silence.

#55
Cand "generalizam" ma refeream doar la sub-grupurile care fac impartirile, nu la toti (desi uneori cam pare ca ma adresez tuturor). Postul meu ar fi fost acelasi indiferent de genurile muzicale prezente in titlu.
Un om nu e definit in totalitate de ce asculta.
De ce nu se plang de problema asta acei oameni care nu au o mentalitate gen "asta asculta x, e un idiot" ?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#56
(22-04-2011, 12:01 PM)Kashim A scris: De ce nu se plang de problema asta acei oameni care nu au o mentalitate gen "asta asculta x, e un idiot" ?

Daca vezi ca cei ce poarta pantalonii verzi sunt niste retardati. Incepi sa crezi ca toti care poarta pantaloni verzi sunt retardati.(E putin cam limitata gandirea, dar normala. Smile ) Cam asa este si aici, tine de prejudecati. Retardati sunt peste tot, dar mai concentrati in anumite categori.

Cat despre lamurirea ta , tin intr-o masura sa iti dau dreptate.
Poti incerca totusi sa fi mai clar in exprimare, doar ca sa nu existe confunzii.. 10
Do not speak unless you can improve the silence.

#57
>Deci ce au manelistii cu rockeri?
La intrebarea asta eu nu ma gandesc la modul propriu in care a fost scrisa, mai degraba eu as vrea sa raspund la : De ce se i-au manelistii doar de rockeri?
Raspunsul la ambele intrebari este: Cu toate ca ei (manelistii) probabil nu realizeaza, totul se rezuma la stereotipuri. Rockeri si manelistii sunt la poli diferiti in opinia unora, eu insa nu sunt de acord. Fiecare gen de muzica are stilul sau propriu asa ca manelistii sunt la fel de diferiti fata de punkisti, emo, hippie sau mai stiu eu ce la fel de cat sunt de diferiti fata de rockeri. Asa ca nu stiu de ce manelistii se iau decat de rockeri , dar stiu ca se iau de ei pentru ca atunci cand se afla un rocker in preajma lor ei se simt jigniti (de stil, accesori etc.), cel mai probabil reactia aceasta se datoreaza modului lor de viata care le spune ca daca nimeni nu e ca ei atunci acela merita sa fie lapidat.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#58
Manelistii faca asta pentru ca...asa sunt ei. Vor sa arate ca ei sunt cei mai tari. Eu nu tin cu nimeni, imi spun doar parerea. So, manelistii vor ca toti sa asculte manele, ca, dduuuuh, sunt la moda, nu? Si poate pe ei ii enerveaza rock-ul, probabil ca-i zgarie pe creier, deci de asta fac ceea ce fac, pana cand o sa le vina randul, si o sa vada cum e.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#59
Manelisti fac asa pentru ac ei nu au destula inteligena.[sorry] Frate, mi se pare chiar banal sa te duci la un om de pe strada pe care nici nu il cunosti si sa te apuci sa-l invuri ca se imbraca in nustiu ce fel.
Am avut o intamplare de genul, pentru ac si eu sunt rockeritza. Eram afara si dintr-o data uni intr-o masina cu muzica data la maxim [manele] s-au oprit la mn si au vrut sa ma bata. Eu ii intrebam : Ce aveti ma? Ei: O chestie. Fratilor daca nu va convine de rockeri stati in banca si nu comentati.
Asta asa e, rockeri nu se iau de manelisti fara motiv dar atunci manelisti de ce sa o faca?
[Imagine: tumblr_lo5abxicnP1qindnxo1_500.gif]

#60
@BioBoy: tu cunosti si oameni care NU asculta rock? Initial am vrut sa te intreb daca cunosti oameni care asculta manele, dar ar fi prea mult.

Citat:manelistii vor ca toti sa asculte manele, ca, dduuuuh, sunt la moda, nu
24 Asta e una din cele mai amuzante replici pe care le-am auzit azi.

@Pufarina: exista o serie de oameni care se leaga de oricine le ofera sansa asta.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)