Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce au manelistii cu rock-eri?

#21
Sincer eu urasc manelele si imi vine sa-mi smulg parul din cap pentru ca am niste vecini care in ultima vreme au inceput sa asculte manele la maxim.Nu pot sa asculte doar pentru ei, trebuie neaparat sa stie toata lumea ca si-au cumparat nu stiu ce combina. Genul meu de muzica preferat este house (ascult si pop, dar mai putin).
Nu ascult nici manele si nici rock, insa totusi consider ca muzica rock este mai buna de sute de ori ca manelele.
Si pe mine ma enerveaza faptul ca manelistii se iau de rock-eri,chiar daca nu sunt rock-erita.(De fapt manelistii se iau de aproape oricine)Eu consider ca toti oamenii sunt egali si ca nu ar trebui sa fie discriminari de genul acesta.
Imi doresc ca intr-o zi sa dispara manelele de pe suprafata Pamantului si sa nu mai auzim vocea ragusita a unor afoni pe telefoanele unora.

P.S.
In clasa la mine doar eu si inca o fata nu eram maneliste in rest toti ascultau manele.
Iar anul acesta am avut banchetul de sfarsitul clasei a 8-a si le-am spus sa nu puna manele intr-una, sa mai puna si muzica de calitate, iar o fata a indraznit sa-mi spuna "-Daca nu iti convine atunci nu mai veni la banchet". M-am enervat foarte tare, mai ales ca eram colege de 8 ani(din clasa I).
Acum imi pare bine ca ma duc la liceu[cel putin poate nu o sa mai am atat de multi manelisti in clasa(I hope)]
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!

#22
nu am absolut impotriva manelistilor,doar fiindca urasc mult
manelele nu inseamna ca am ceva cu ei.dar n usuport faptul ca
si in transportul public,aproape peste tot si chiar pe drum dau
telefoanele sau ce or avea la maxim,astfel toata lumea e obligata
sa asculte ce ask si eu,chiar daca nui convine.probabil ei nu au auzit
ca sau inventat si castile.

#23
Parerea mea este ca manelistii nu suporta sa auda versuri care nu vorbesc despre bani, dusmani,femei si nu stiu ce alte prostii mai auzi prin manele. Ei cred ca sunt cei mai tari si ca restul daca nu asculta manele sunt prosti. Mai ales cei care asculta rock. Pentru ei toti rockerii sunt emo, cand sunt sigura ca nici macar nu stiu ce inceamna exact. Mi s-a intamplat pe strada sa-mi zica vreunu EMOOo sau ceva de genu doar pentru ca am par lung si drept si un breton mai lung care-mi incadreaza fata. Nu ma imbrac in negru din cap pana in picioare dar totusi se vede cam ce stil prefer ,ca de obicei am haine ori mai largi ori mai lungi. cu diverse decoratiuni.
Rock-ul vorbeste despre viata, lucruri adevarate. Poate fi trist, vesel, cum vrei. Insa manelele sunt toate pe aceeasi tema si cam toate suna la fel. Nu au linie melodica, nu au versuri originale, nimic.
Manelistii nici nu au bun simt. Nu poti auzi decat manele date la mizim in masini, la nush ce mobile si chiar la calculator acasa (am niste vecini din pacate:, dar acum m-am invatat si cand aud la ei maneaua deschid si yo winamp-ul si dau boxele tare si atunci se potolesc imediat) si nu se gandesc ca poate sunt oameni care nu vor sa asculte asa ceva.

Oricum cat despre faptul ca toti fanii anime sunt rockeri acesta e un lucru chiar bun. Dovedeste ca rockerii au ceva minte fata de manelisti. Ei inteleg anime-uriel. Nu se uita doar ca unu are nush ce haine, altu arata nush cum.

Deci ca restul pana acum: Rock On!!!
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#24
Ce au manelisti cu rockerii?Se cred niste zmei cu "muschi" (pe care nici nu-i au) care vor sa iasa in evidenta...Si eu am trecut prin multe momente de genu cand manelistii au vrut sa ma bata fara nici un motiv, ce sa le faci daca atat ii duce mintea?Nu e zi sa nu comenteze vreunul la mine ca sunt tot timpul cu castile in urechi, ca de ce ascult genul asta de muzica...etc.
Bai fratilor spre deosebire de voi (manelisti) eu stiu sa imi apreciez muzica care o ascult si stilul meu de viata nu ca voi ca umblati in limba dupa tot ce inseamna "femeie" iar la domeniul muzica (daca stiti ce inseamna ala) toate melodiile voastre se rezuma la femei,bani,dusmani,masini iar versurile se repete de zeci de miiiiiiiiiiiiiii de ori la toate melodiile.Nivelul vostru de cultura e la 10m sub pamant si acolo va ramane tot timpul dupa cum va comportati in socetate!!!!

#25
Sunt rockeritza si sunt mandra de asta, nu de putzine ori mi s-a intamplat sa se ia manelisti de mine, asa ca am inceput sa imi pun intrebarea " De ce ? " iar raspunsul nu a intarziat sa apara : Aceste persoane, care ma dezgusta numai cand ii privesc, se considera inferiorii si cum noi ( rockerii ) nu le bagam in seama, au gasit solutia sa se ia ei de noi xD. Alta idee ar fi ca manelistilor le place sa se de smecherii luandu-i la mishto pe cei superiori lor, pentru a nu se mai simti ei inferiori. Asha ca ultima lor descoperire au fost rockerii xD " Am citit un post aici, nu mai shtyu al cui, care spunea ca manelistii se iau mereu de rockeri cand sunt in grupuri, n-o sa vezi un manelist luandu-se de un rocker, pentru ca asa cum s-a spus in postul respectiv nu au curaj ^^ , sunt perfect de acord cu asta.

Acum sa va povestesc o intamplare
Eram vara trecuta la bunica si spre fericirea mea mi-am gasit niste prietenii super de treaba, dar cu care din pacate acum nu mai tin legatura acum, in fine, nu asta e esentza. Tipii respectivi erau rockeri adevaratzi si aveau o gasca super cool, in care au decis sa ma "initieze" . Asa, am devenit membra a gastii, si aproape in fiecare zi mergeam la petreceri rock, care xD se tzineau exact pe langa discoteca ( de manelistii ) . Intr-o seara plecam, un pic cam ametzita de la o petrecere si am intalnit pe drum nishte manelistii. Nici nu i-am luat in seama, apoi am observat ca se tzin dupa mine. Eram destul de aproape de casa, iar in spate inca erau manelistii care ma urmareau, la un moment dat au strigat la mine " Fa ! " logic ca nu le-am raspuns ... enervat unul dintre ei, un " jmecher " a vrut sa puna mana pe mine, i-am dat o palma de i s-a intors fatza, insa n-au incetat si tot veneau dupa mine. Urma sa fac coltul cand m-am intalnit cu pretenii ^^" ( rockeri ) cand i-au vazut manelarii au luat drum intors, am fi vrut sa le tragem o mama de bataie, insa eram destui de obositi si i-am lasat sa se duca dreaq. Concluzia mea din aceasta intamplare : Manelistii sunt jmecherii cand se iau de un rocker, dar cand is mai multzii rockeri, n-au curaj sa se ia de ei xD .

#26
da' ce nu au 65? adevarul e ca nu toti manelistii sunt la fel ... cunosc destui de multi care asculta si manele si sunt de treaba si nu se i-au de mine ca ascult rock. Dar sunt unii pe care nu ii suport ... sunt exemplare de la mine din clasa care in fiecare pauza baga manele la telefon ( la telefon nu ma deranjeaza asa de tare ca imi pun catile in urechi si le ignor) dar cand o pus la castefon si-au pierdut omenia din partea mea furios Macar eu am bunul simt si ascult la casti, ca daca as pune la telefon ar face un scandal >.> da' nu mai comentez ...

Anyway cel mai rau ca la mine in scoala sunt mai multi maneliti, si intotdeauna se mai trezesc niste intelgineti sa ma faca emo sau satanista ( da' eu le arat "semnul pacii" si imi vad de drum ^^)

Tot ce sper e ca la banchet sa nu puna prea multe manele T__T ( vise 65 ) da' daca pun pt. asta s-a inventat mp3-ul xD

#27
Sincera sa fiu nici nu-mi mai pasa ce au cu mine,pur si simplu nu ii bag in seama si imi duc viata mai departe atata timp cat eu n uma leg de ei si viceversa.M-am obisnuit deja cu telefoanele date la maxi,dar n-am ce face:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
La scoala cei din clasa a8a si unii colegii ma fac Emo sau [i]Who is you're problem?[/] dar sincera sa fiu nici macar nu-mi mai pasa.Am invatat sa le-o platesc cu indiferenta,mai intai ar trebu isa se uite in ochiul lor apoi in ochiul celuilalt.

#28
manelele sucks..22...aia e lipsa de cultura.....chiar ieri am patit o faza cu niste cocalari din clasa la mine...ei stiau ca nu imi plac manelele si ca sunt rocker...si unu a venit si mi a pus manele la ureche...cum dracu sa nu ma iau de ei cand fac asa faze..22..

#29
MAnele,Rock,Hip-Hop...orice gen ar asculta,la urma urmei,cei care fac asta sunt oameni.Ca se comporta diferit...si uneori complet aiurea,e alta faza.Nu imi plac manelele,dar nu am nimic cu persoanele care asculta acest gen de muzica,atata timp cat nu ma afecteaza in mod direct.E o tara unde fiecare face ce vrea,cand vrea si unde vrea.Am citit pe aici niste pareri si am constatat cu stupoare ca majoritatea(nu am citit toate posturile) spun ca manelistii sunt cei care sar la bataie.Ok...in fosta mea clasa s-a intamplat ca un tip sa fie jignit...zilnic de un grup din "tabara adversa"...sa ii spun asa.Nus tiu cat ma deranja faptul ca il criticau pentru genul de muzica...cat ma enerva ca se luau de ceva ce ar fi trebuit lasat in pace.In fine...faza tare e ca la un moment dat,tipul respectiv nu a mai rezistat si a venit cu gasca lui de...manelisti.Trupa adversa si-a luat-o bine...si l-au lasat in pace.Concluzie?Nici-unul nu este mai breaz ca altul.Da...stiu ca manelisti sunt mai vulgari,vocabularul lor nu are decat 200 de cuvinte si alte chestii de acest gen...dar nu imi place sa etichetez oamenii dupa genul de muzica pe care il asculta.Daca vad ca are manele in MP3 Player ar trebui sa nu mai vorbesc cu el?Nea...nu imi palc persoanele care fac chestia asta...doar sa nu fie vorbiti de rau de ceilalti.Ah..si mai e celalat grup(am intalnit si persoane de genu).Spun ca urasc manelele...ca le detesta...cand defapt ei ascultau in prostie.Alte persoane pe care le urasc.MA rog...am vorbit prea mult.Ca sa raspund la intrebarea topicului.Ce au manelisti cu rock-eri?Genul acestora nu e pe placul lor...si viceversa.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#30
(12-12-2008, 10:23 AM)ciprian A scris: manelele sucks..22...aia e lipsa de cultura.....chiar ieri am patit o faza cu niste cocalari din clasa la mine...ei stiau ca nu imi plac manelele si ca sunt rocker...si unu a venit si mi a pus manele la ureche...cum dracu sa nu ma iau de ei cand fac asa faze..22..
Asa mi s-a intamplat si mie astazi la scoala,doar pentru a-mi face in ciuda.Veneau peste tot in clasa dupa mine si puneau manelele la maxim.Simteau ca inebunesc.Probabil e doar o manifestare a lor de ciuda din simplul ca nu ascult acelas gen de muzica ca si ei sau nu ma imbrac cu ..toalele'' lor de culori oribile,in orice caz desi unii zic ca peste cativa ani o sa fiu ca si ei o zic gresit.Tot ce stiu eu pana acum este ca manelistii nu au bunul simt si ca toata lumea parca e obligata sa fie ca si ei,desi nu prea pot fii numiti oameni uneori.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)