Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce au manelistii cu rock-eri?

#11
Cum a spus alecs: multi manelari cred ca cei care asculta rock sunt si emo =_='''... lume noi nu ne plangem de mila sau sa ne taiem venele...
Parerea mea:
Daca ma gandesc bine am inceput sa ascult rock imediat dupa ce am inceput sa vad anime-uri O.O... pana atunci ascultam: pop, hip-hop.

ca sa fiu on-topic: La noi in scoala maj. sunt manelari, desi multi nu vor sa recunoasca. Cum a zis alecs... eu si el s inca 2 colege ascultam rock in rest 0...
Eu una nu prea ma imbrac ca atare (negru negru si iar negru...) mai am faze deastea, dar sunt mai rare 71, ca atare nu am probleme. Totusi una din colege se imbraca ca atare, si uite cum intr-o zi ma trezesc cu una langa mn care incepe sa vb de ea (colega mea): 'Uite-o si pe aia ce sa spun se imbraca rock... mare rockerita ce mai e si ea' - fata respectiva imbracata punk si care asculta manele... -_-'''
Ori am trezesc sa vad baieti din scoala imbracati in roz O.O
Precizare: Un lucru care nu il suport deloc: Un baiat care se imbraca in ROZ!!!

Deci concluzie: rock - pt cei cu neuroni, manele - no comment... nu are rost...

#12
A sa spun ceva in legatura cu Rock-ul. Baietilor le sta bine imbracati in negru dar ori eu sau alta fata nu as suporta sa fiu sau sa vad imbracata negru complet. Negru complet e pt babele care le-a murit rudele.
Chiar daca ne place sa ascultam rock nu ar trebui sa ne imbracam negru 100% nu numai de manelisti care vor vedea ca suntem rockeri tb sa ne asteptam la critici dar se mai gaseste prin autobuz cate o baba sau un mos curiosi care te intreaba daca ti-a murit vreo ruda.

#13
scz ca fac of topic dar bloom... mi sa intamplat de o groaza de ori ca un profesor sa ma intrebe daca nu cumva sunt in doliu... dar majoritatea au inteles ... care ii treaba cu mn... 21 O.o ... ce mai zic si eu... 21 treaba cu mn..21..
in fine... deci multi colegi se iau de mn si spun ca is satamista...lool...O.o... nu ma vad pe mn satanista... si totusi... daca as fi satanista cu ce i-ar deranja pe ei....O.o... deci... acuma ma tot iau de cap cu un coleg... pe tema asta.... nu vor sa priceapa ca NU SUNT SATANISTA.....
cu ce a zis shiva...21 si eu am observat ca majoritatea celor care se uita la animeuri asculta rock... si chestia asta chiar ma bucura...:::^_^////... faina statistica... o da....
RocK oN...!
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#14
Acum mi-ai dat idee de alt subiect de discutie. Priveam duminica la Duminica in familie, asa ca de incheiere invitase niste baieti sa cante, si aia isi alesese sa cante un nou gen de muzica, nou (cel putin pt mine) Rock on sau Rock an nu stiucum se scrie. E o amestecatura de rock cu hip hop, rap si cred ca si un pic manele, si cred ca scopul e parodierea culturii de strada sau ceva in genu...

#15
Lol.

Deci, ia stai umpic, voi ziceti ca negrul complet ii pt babe in doliu? 23 Omg, asta chiar ca a fost o lovitura >.> Ma imbrac complet in negru - poate cate o mica pata de rosu inchis sau alb pe la adidasi ... naspa ca Babolat nu fac adidasi negrii >.< - si niciodata nu mi-au zis astia 'condoleante' 22 ...

And, black, cunosc problema 21 Atunci cand ceilalti asculta pokemoneala, incep sa zica de metalisti ca-s satanisti 21 Deci, la astea mor de ras 21 Sau faza cu 'rockerii sunt satanisti' ... omg, deci ii prea penala faza 21 Daca asculti ceva mai hard, la avrilavghinei sau Eimoooh[ca cica asa se pronunta mai nou 24 ] astia zic ca esti satanist 21

@snowishtiger: mda, iar multi care-s Eimoooh cica asculta rock, da' numa rock n-asculta >.> ... [adica, comparati BlessTheFall/ MCR/ FOB cu Judas Priest/ Slayer/ Amorphis ... ] Si automat astia cred ca daca asculti rock, esti emo. Da' nu conteaza pt ei daca asculti metal sau punk. Tot un emo esti 21

And ... apropo de "Cam ciudata coincidenta ca toti fanii anime sunt Rockeri." Pai iti trebuie ceva minte ca sa le intelegi. Ca daca pui un manelist sa se uite la Death Note [de ex], zice ala "Ah, ce costum misto are ala O.O Ooo ..." [de Ryuuku/ Rem] >.> Si nici nu intelege ceva din el. E ca si cand ai pune un 'parazit' sa se uite la telenovele 21 [parazit cu sensul ca asculta Parazitii]

#16
Si eu ascult rock si intr-adevar se intampla sa am mici altercatii cu manelistii. Frate si eu ascult muzica dar la casti nu ca manelarii care isi arata ultimul tip de nokia aparut impanzit de melodiile lu' guta si salam(inteligenti oameni ei 'stie' foarte multa carte) si ca tot tacamu sa fie complet ii mai vezi si ca incep sa urle si sa faca alte gesturi de copii schizofrenici. Cand ma duceam la medi vine o manelista si se ia de mine ca nu ii convenea cum ma uitam la ea si incepe sa ma ameninte cu toata satra si alte chestii. Faza era ca eu nici nu stiam ca este in masina whatever...si inteligenta ma apuca de par si imi zice ca daca imi da una ma lasa pe jos si alte vrajeli eu i-am zis cu frumosu sa se potoleasca dar nu a vrut si pana la urma i-am dat o flagma direct intr ochi dupa aceea s-a potolit fata nu a mai zis nimic... Deci faza este ca ei se cred super tari si critica rock-erii ca sunt satanisti uuu se imbraca in negru si multe alte chestii da in puii mei nu se uita la ei cum merg pe strada. Nu am nimic cu manelistii atata timp cat au bun simt si neuroni ...

#17
pai pe mine nu ma deranjeaza cu nimic manelistii,chiar daca eu sunt o ascultatoare de rock.Cateodata ma mai imbrac in negru din cap pana in picioare si unii se uita la mine ca la felu' 14.Dar nu s-a intamplat sa se ia cineva de mine...la manelisti ma refer...pe strada sau la scoala.In clasa mea toti baietii si toate fetele<aproape>sunt manelisti.Dar daca ar veni o zi in care sa se ia vreun manelist de mine,pur si simplu ii arunc o privire acida,asa fac in multe situatii.Dar nu am nimic cu ei,desi ei se tot leaga de rokeri...de ce....cine stievictorie

#18
Hehe,sa fii rocker,ca tot te mai alearga cu lanturi cei din cartier de la mine si te ameninta ca te omoara(si nici nu cred ca ei sunt rockeri,dar na,cica sunt ei mari baieti de cartier).
Cat despre manelisti ... am cateva prietene care asculta manele,dar sunt fete de treaba,nu ma cert cu ele deloc,nu au spus nimic rau cand le`am spus ca ascult rock si nici eu nu am inceput sa le injur ca asculta ele manele(ele sunt machidoance[nu fac nici o discriminare rasiala]si le plac manele pt ca si muzica lor seamana la ritm cu cea a manelelor,deci e de inteles).
Cel mai important in viata e daca poti sa discuti cu omul de langa tine,orice fel de muzica asculta. :3:
A,da,rock on! \m/ (nu,nu e semn satanist,pt cei care se intreaba daca este,depinde de pozitia in care iti tii mana O.O)






#19
Eu pot sa spun ca sunt oleaca rasist- urasc tot ce tine de manele-!!! Pur si simplu nu ii suport! De ce? Pentru ca de fiecare data cand merg pe strada cu prietenii si avem tricouri cu formatii rock vin la noi "sa traiasca Guta si Salam" si ne servesc cate un picior in cap sau un cuitit in abdomen...De ce? Din lipsa de neuroni! Eu pot sa pun pariu ca sunt prostiti de versurile alea "sa moara dusmanii", ei ne considera dusmani, si vor ca noi sa murim, deci asa ii urasc si eu si visez la ziua in care ei o sa fie macelariti de niste zombie mancatori de creier... of ce vise... so as everybody before me said : Rock On !!! *peace*
Houses here!

#20
White angel nu e chiar cum zici tu Smile eu am Rockeri prin zona in care stau si multi fac misto si de manelisti Smile (rockeri) , spun ca asculta muzica de tigani etc .. Eu unu ascult Rock,Manele etc Smile ... aici tine si de mentalitatea unora Smile nu toti manelisti sunt asa Smile "uni" .Da in mare parte ai dreptate manelisti fac misto de ROCK-eri Smile si le zik EmO sau mai stiu eu cum ..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)