Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

#21
Big Bang - Beautiful Hangover
M-a înnebunit melodia asta, deşi videoclipul nu e cine ştie ce. Adică mă rog, mie nu-mi place, dar ador melodia şi vocile lor, mai ales G-D şi Seungri : )). [ Şi aici mă refer doar la voci, nu şi la aspect ].
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#22
within temptation-our farewell
de ce o ascult? pt ca refrenul, cand Sharon spune "sweet darling you worry too much" si are voce de soprana, e foarte dragut si iti da fiori pe sira spinarii, mai ales daca o asculti cu volumul dat la maxim, iar versurile sunt foarte potrivite cu starea mea de spirit de la ora asta. WT ramane, pt tot restul vietii, prima trupa de metal gothic/simfonic de care m-am indragostit...oh, those lost damn good days of the 6th grade *deep sigh*
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#23
Deci, moa ascult acum:
Tadaaa: Skillet - Whispers in the dark
Da, am dat de melodie intr-un AMV yaoi SasoDei.
Imi place sa scult Skillet. Cred ca e o formatie care isi bazeaba melodiile nu numai pe ritm dar si pe versuri, pentru ca sunt foarte frumoase. De asemenea, sunt unice din toate punctele de vedere.
Videoclipurile sunt simple dar imi plac tare mult. Sunt cei mai tari xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#24
Acum ascult :
Shinigami Haken Kyoukai No Theme
Este din Kuroshitsuji Musical 2 21
Melodia asta te face sa dansezi pe scaun21 Sau oriunde..
Ma binedispune, si iacata am invatat si miscarile!
Vocile shinigamiilor sunt uimitoare!! UIIhug
SHINIGAMI FTW!!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#25
Mircea Baniciu - Cantecul Ceasornicarului.
E frumos sa vezi ca inca exista romani care nu s-au 'comercializat', si care inca isi fac bine treaba.
O chitara si niste versuri zise din suflet => exact ce-mi face placere.
Ai li ai li ai lo~ ^^.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#26
Akcent - My Passion
E o melodie foarte frumoasa de la o trupa si mai buna.
II iubesc versurile, ritmul, vocile dar nu si videoclipul. Ma cam enerveaza fata aceea, dar sfarsitul melodiei e destul de *epic*. D'oh !
Orice melodie Akcent o ascult cu mare placere pentru ca e foarte melancolica si iti da o stare de liniste.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#27
Linkin Park - Numb

This song goes right to my heart everytime I hear it105. I just love Chester`s voice, it's addictive. Versurile sunt superbe si se potrivesc perfect cu instrumentalul si cu vocea solistului8.
Nu conteaza starea in care ma aflu, o ascult oricand si intr-un fel pe mine ma linisteste. :]
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#28
Serj Tankian - Imperfect Harmonies. De fapt Deserving?, dar incerc sa reusesc sa termin albumul in seara asta. Adica sa ascult fiecare melodie de 4-5 ori, iar apoi sa o iau de la capat.
"I believe that you, you and me, you and me
we, we've achieved a love that we, we can see"
^^Niciodata nu l-am vazut pe Serj atat de romantic, bine nu cu sensul ala comun de lover orbit de dragoste.
Intotdeauna i-am iubit melodiile, versurile sunt atat de profunde si cred ca e singurul cantaret pe care il cunosc in stare sa foloseasca in cantece un vocabular asa de bogat fara sa sune a ipocrit.
"Go find your path, take me with you
i will make sure no one hurts you
i need your ways, we deserve it
we'll depend on our love here we go~"

Ah, s-a terminat si a inceput "Beatus". Din nou, descopar o noua latura a lui, care ma lasa pur si simplu fara cuvinte.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#29
Cobra Starship: Hot Mess
Si cand ma gandesc cat am cautat dupa melodia asta...prima data am auzit-o la radio dar nu ii stiam titlul. Asa ca am cautat ca o nebuna pe youtube 'hotness' in loc de 'hot mess' cum se numeste ea de fapt. Nu o gaseam nicicum, asa ca am dat de ea pe MTV.
Plus ca melodia asta se potriveste perfect la anumite AMV-uri... 105
[Imagine: ak8THBQ.png]


#30
Breaking Benjamins - Dancing with the devil

Poate ca o ascult pentru ca sunt obsedata de ea, poate o ascult pentru ca iubesc vocea tipului, poate o ascult pentru ca imi place instrumentalul la nebunie, poate o ascult pentru ca versurile sunt superbe, poate o ascult pentru ca ma face sa cant impreuna cu el, poate o ascult pentru ca refrenul imi trezeste sentimente, sau poate ca o ascult pentru ca asta numesc eu melodie adevarata.
Cred ca o ascult pentru toate motivele insirate mai sus.:X
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.774 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 521.150 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)