Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce alegi?

Iarna la munte(hai sa punem aici si Brasov,Sibiu sau Sighisoara) ori la tara.
Iarna intr-un oras gen Bucurestiul este o experienta trista daca nu cumva esti copil. 21)


Mads Mikkelsen/Anthony Hopkins in rolul lui Hannibal? 4

"The more, impatient we are, the more mistakes we'll make" - Kurama

[Imagine: tumblr_mdft2ajCXy1rvbjx3o1_500.gif]

J-Rock. K-Pop annoys me like hell, it sounds like a bunch of squeaking squirrels. >.< Cu J-Rock am avut mai multe interactiuni de-a lungul timpului si sunt unele trupe care chiar imi plac (Dir en Grey, spre exemplu, because Kyo is the sh*t <3), desi n-am mai ascultat de ceva timp. Cu toate astea inca am folderul de J-Rock in laptop si ma mandresc cu el.

Green tea or black tea?

PS: Important! Fratilor, argumentati-va alegerile si scrieti si voi mai mult de un rand. Nu suntem la Spam Alley aici, ok?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Whisky. Arata ca ceaiu'.
Green tea, sa zicem. Sunt genu' ala de roman care bea ceai numai cand e racit. Nu mi-a placut niciodata cine stie ce, numai cand am fost in ceainarii, dar cum nu se fumeaza in acele locuri, meh, mai rar sa ajung.

Heath Ledger sau Jack Nicholson in rolu' lu' Joker?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

Heath Ledger, desigur! Actorul acela avea o doza infinita de nebunie cand il interpreta pe Joker. Datorita lui, Jokerul nu mai este doar un simplu infractor care ii place sa il enerveze pe Batman ci un adevarat geniu malefic. Nu mai este nevoie sa specific si improvizatiile lui care si pana acum sunt considerate cele mai tari parti ale filmului, cand vine vorba de Joker.

Jeremy Brett sau Benedict Cumberbatch in rolul lui Sherlock Holmes?
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

E ceva gen "Sherlock cel clasic" vs "Sherlock cel modern". Aici depinde si de preferintele unei persoane. Ambii il reprezinta pe Sherlock Holmes, doar ca in modalitati diferite. Am vazut atat serialul "The Adventures of Sherlock Holmes" cu Jeremy Brett, cat si serialul "Sherlock" cu Benedict Cumberbatch. E adevarat, e o diferenta intre cei doi, dar ambii se descurca foarte bine cu rolul. Meh, voi spune Benedict Cumberbatch, deoarece imi place cum si-a intrat in rol.

Next: Coreea de Sud vs Coreea de Nord.

Psycho XD

In mare impas m-ai adus tu pe mine acum cu mica ta intrebare. Nici nu am cuvinte sa exprim cat detest ambele tari. Sa recapitulam Coreea de Nord, o tara condusa de un umflat bosumflat caruia i sa uracat puterea la cap, mai tristi sunt oamenii, se lasa condusi de un asemenea specimen kinda sad. Coreea de Sud, vai cat imi displace tara asta plina de emisiuni cu zgomote din pokemon si "K"-pop care contine numai dans daca il poti numi asa (come at me fangirls!!) sa nu mai spun si de nenumaratele rip-off-uri din japonia. Multi coreeni spun ca de fact ninja ei iau inventat sushi la fel pana si muai thai lmfao "THAI!!!!!" anyway fata umflatului imi displace mai mult de aceea aleg Coreea de Sud.



Next:piramidele aztece sau piramidele egiptene?

Cele aztece. Varful lor este plat ?i-mi sugereaz? ideea unui sacrificiu (a human one, of course) f?cut cu toat? pomp?.

Next: elder scrolls vs. gothic ?

Gothic desigur. Old good series are old good series. As sta sa palavragesc despre storylineul epic, gameplay fain si toate astea dar n-am de ce. Jocul este facut sa se arate in toata splendoarea lui + Forsaken Gods! feak yea. Si imi place sa ma gandesc la Ron Perlman in rolul lui Xardas. Epic thing could be epic. nici elder scrolls nu e naspa, depinde cine-l joaca

Monk ori mage?

V-as ruga totusi sa scrieti mai mult de un rand Mdeterminated
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

Mage. De ce? Nu prea stiu... Poate pentru ca inspira mister si nu sti la ce sa te astepti? Pentru abilitati? Chiar nu stiu... Insa Monk? Hmmm... nu prea cred... nu sunt eu aia care sa lase Mage pentru Monk 10. Mage ar mai avea un punct in plus de la mine pentru aspect 10.

Next: William Shakespeare sau Sherlock Holmes ?
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)