Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce alegi?

Toamna. Frunzele cad, totul preia un aer sumbru, gotic. Ah, numai bun de ascultat Winter in Eden si taiat vene, eventual scris poezii filozofice. Hehe
Posibil sa-mi placa mai mult toamna din simplul fapt ca lumea pare sa se schimbe, si (?) am facut un obicei din privitul lumii. Haha, is not funny if it isn't fat! And, as a fact, in this seson Rammstein fits with the motherfucking headphones and with the road to school.

Crocodili sau dinozauri?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

Chiar dac? nu-mi sunt pe plac nici dinozaurii, nici crocodilii, am s? aleg... Dinozauri. Probabil din cauza faptului c? au disp?rut sau poate din cauza filmelor la care m-am uitat. Adic?, Rawr! E de vin? familia Flintstone.

Filme horror sau comedii?

R: Filmele horror ma plictisesc teribil, sau ma dezgusta direct proportional cu cantitatea de sange, mate si oameni ciopartiti ce apar pe ecran. Nu sunt o persoana careia sa i se intoarca stomacul pe dos usor, dar tortura in sine mi se pare un act despicabil. I prefer a clean death really. Pe langa asta mai exista comedii decente ce iti pot oferi un mod mult mai bun de a-ti petrece vreo doua ore din zi. Filmele horror mai merg la caterinca in grupuri, dar comediile si mai bine, deci aleg cea de-a doua varianta.

I: Alune invelite in ciocolata sau migdale in zahar?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky


Anime. Cu siguranta anime. Nu sunt un fan manga si nici nu prea citesc. Rareori se-ntampla in trecut sa ma mai uit si peste manga, iar in prezent asta nu se mai intampla absolut deloc. Nu am timp si prefer sa citesc o carte decat manga. Plus ca incerc sa alternez lucrurile de zi cu zi si, daca citesc in 7 ore 2/3 carti de o luingime aprox. a 200 de pagini fiecare, am o mai mare dorinta de a vedea ceva, respectiv cateva episoade dintr-un anime, un anime intreg, un film s.a. Niciodata n-am fost cu manga, am preferat ecranizarea, chiar daca se omit unele detalii sau mai stiu eu ce.

I: Daca ai avea posibilitatea de a te muta: Japonia sau The UK?

UK. In Japonia sunt mult prea multe chestii pe care nu le inteleg, incepand cu limba. Si UK e asa, visul meu de o viata. In plus, mai sunt si serialele alea heart-breaking de la BBC ( Doctor Who; Merlin; Sherlock...) Si fish and chips. Si Londra. Si altele.

Next: Unicorni sau Pokemoni?
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

Ooooh, o sa fiu o egoista si o sa aleg si pokemonii si unicornii. Nu mai las nimic pentru ceilalti, nimic!

Pe vremea cand ma tavaleam prin iarba si-mi inverzeam pantalonii, cadeam din copaci si aveam peste 50 de prieteni imaginari, ma trezeam devreme ca sa ma uit la Pokemon si incepeam al treilea razboi mondial in caz ca ratam vreun episod. Cat despre unicorni, unul dintre prietenii mei imaginari era unicorn si-l desenam mereu pe Pikachu calarindu-l. So yeah, i have to choose both of them no matter what. xD

DC sau Marvel?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Marvel is better than DC but Batman is better than both. 21)
Din putinele comics pe care le-am citi mi se pare ca personajele din Marvel sunt mai interesante, mai ales cele mai putin populare. Totusi se afla la o distanta foarte mica, mai ales ca "am crescut" uitandu-ma la Batman si Superman.

Cola/Pepsi

Damn I should work on my sleeping schedule... ><
"You got no business questioning a thang"

Cola. Niciun motiv pentru alegerea facuta. E sucul care il consum cel mai des, sau mai bine spus, care il consum mereu la vreo petrece, sarabatoare, de vreo doua ori pe luna. In plus, mie mi se pare ca nu e vreo mare diferenta intre Cola si Pepsi.

Gangnam Style/Harlem Shake.

Harlem Shake pt ca cred ca e mult mai ushor de dansat si mai funny XD Desiiiiii cred ca e mai mesmerizing Gangnam Style...
grea decizie daaaaar da... HARLEM SHAKE FTW XD
Imi plac prea mult costumele mulate din latex pe baieti XD

Iphone 5 sau Samsung Galaxy s3? (scuze de randomness)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)