Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care este Zanpakutou-ul favorit?

#1
Titlul thread-ului este sugestiv intitulat: Zanpakutou preferat, deci stiti ce aveti de facut: poze si argumentare!

Preferatul Meu Este Zanpakuto-ul lui Ukitake si al lui Kyouraku, deoarece sunt singurele zanpakutou-uri dual wielded [adica sunt 2 sabii].

[Imagine: ukitake.JPG] [Imagine: kyouraku_shikai.jpg]

#2
Greu de ales dar cred ca cel al lui Ikkaku numai stiu cum se numeste dar mi-a placut mai ales in forma de bankai.
Poza nam gasit dar pun un clip in care-l vedeti:

Baldy's Bankai (Madarame Ikkaku)
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]

#3
preferatul meu zanpakuto este cel a lui Ichigo normal,Zangetsu.Imi place in special cand este in Bankai.
[Imagine: ichigozangetsuso1.jpg]
[Imagine: ichigobankaiwh6.jpg]

#4
Ei bine...mie imi place sabia zanpakutou a lui Renji....Zabimaru.Forma ei e super tare.Si poate sa raneasca destul de serios.Si imi place Zangets-u a lui Ichigo.Nu am nimic de comentat...doar ca e cea mai tare!
Poze:
[Imagine: 11794927540723737.jpg]
[Imagine: zangetsu.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
[Imagine: zabimaru][Imagine: bankai_sword_sm3_540] [Imagine: renji_banka] Pai Zanpakuto-ul meu preferat este Zangestu pentru ca este foaret puternic si shi-kai si ban-kai,Zabimaru pentru ca este puternic si pentru ca a put face fata la atacurile lui Byakuya[Imagine: chigo-Zangetsu-Wooden-Bleach-Sword-M]
[Imagine: img270201779.jpg]

#6
Zanpakuto-ul favorit este Senbonzakura Kageyoshi. Imi place ideea de 1000 de sabii manuite in acelasi timp atat cand arata ca petalele de cires cat si cum sunt in atacul final al lui Byakuya.

[Imagine: immagineml1.jpg][Imagine: Senbonzakura_Kageyoshi_Vibrant_disp.jpg]

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#7
Hmm...in forma de shikai zanpakuto-ul favorit cred ca ar fi Sode no Shirayuki al Rukiei...Pare cel mai frumos zanpakuto in shikai...

Iar in forma de bankai...Hyōrinmaru al lui Tōshirō Hitsugaya...Arata super in bankai...Plus ca eu ador dragonii si gheata(si Sode no Shirayuki al Rukiei este tot zanpakuto de gheata) :biggrin:

#8
Zanpakutou'ul meu favorit este, of course, Kyouka Suigetsu xD Lots of love to the illusions.

Cat despre bankai: Senbonzakura. Elegant, dar >_<' PERICULOS!
[Imagine: 01op7.jpg]

#9
Mie imi place zampaktoul Rukiei si cum se spune si Bleach este cea mai frumoasa zambaktou din intreaga Soul Society si mai imi place si Senbonzakura zampaktoul lui Byakuya combine eleganta cu brutalitatea intr-un mod foarte eleganta destul de neobisnuit pt un barbat

#10
Zanpakutou-urile mele preferate sunt:
Cel al lui Ukitake Jyuushiro, unul din cele 2 zanpakutou-uri care au pereche in forma eliberata.
Si cel al lui Kuchiki Byakuya. Pe cat de elegant suna pe atat e de periculos si e foarte greu de evitat.
[Imagine: ukitake9ea.jpg]

[Imagine: kuchiki_byakuya_bankai1.jpg]
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bankai favorit Kyo 8 11.999 22-01-2014, 07:19 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)