Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capitulare

Multumesc de comentarii! :*

*

- Este amuzant ca a intarziat, sunt deja indragostit de alta persoana, am spus ridicand din umeri, cu un zambet siret pe chip. Si-a pierdut randul, am continuat izbucnind iarasi in ras, fara a ma putea calma. Ma amuza teribil cat era de simpatic. Eric, stii, daca nu te-as sti, as zice ca esti un copilas.
Mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau si l-am sarutat usor pe buze. Nu se putuse stapani in acel moment si m-am impins brusc in fotoliu.
Lovitura facuse ca interiorul meu, si asa afectat de ce se intamplase, sa inceapa sa dea semne de protest. Cand vru sa se aseze peste mine, am intins mainile, incepand sa tremur. Fara sa vreau, ochii mi se umplusera de lacrimi de durere, iar el realiza brusc ce facuse.
- Doamne, Caleb, imi cer iertare! rosti rapid, luandu-ma in brate. Ma saruta usor pe buze, stergandu-mi din lacrimi, si am oftat prelung. Nu-mi venea sa cred, trebuia sa fie stricat acest moment de durerea aia nenorocita.
Un ciocanit la usa ne intrerupse, apoi, cand Eric ceru sa intre, Elisa se infatisa in cadrul usii, privind speriata catre noi doi: eu imi stergeam lacrimile cu bluza pe care incercam s-o dau jos, de cald, iar Eric ma tinea in brate, ma pupa pe gat, in incercarea de a ma linisti. Brusc, fata deveni mai rosie decat fusese vreodata si am inceput sa rad printre lacrimi..
- Imi cer scuze, stapane, am crezut ca s-a intamplat ceva rau, nu am vrut sa va deranjez si...
- Nu face nimic, spuse Eric zambind. Elisa, poti merge sa te culci, e tarziu, rosti usor, strecurandu-si mana in spatele capului meu, tragandu-ma spre el pentru a-mi pune stapanire pe buze. Ma rosisem mai tare decat pana atunci, fiindca acum era si Elisa de fata si ma jenam daca vedea cineva intimitatile dintre mine si Eric. Usor speriat, i-am pus mana pe gura, sa nu ma mai pupe.
Elisa se inclina, isi ceru scuze si pleca, apoi i-am dat drumul lui Eric.
- Iti pace si tie de ea? intrebase cu un zambet siret pe chip. Nu vedeam nicio urma de suparare. Caleb, te rog, vreau sa fii sincer cu mine, nu ma minti, nu merita acest lucru.
- Da, imi place fata, am rostit in soapta. Adica... Ar fi buna o data, cred, dar cam atat, nu e nimic mai mult.
Eric incepuse sa rada, dupa care ma sarutase apasat pe buze. Fara sa vreau, imi strecurasem limba in interiorul gurii sale, incepand sa ma joc usor. Deja ma uimea faptul ca ma comportam asa, fusese un gest pe care nu-l gandisem macar, ci il facusem mecanic, semn ca se intamplase de atatea ori pana atunci, dupa cum credeam, avea sa se tot intample de-atunci inainte.
"Sau, cel putin... Asa sper" mi-am spus in minte oftand. "Doamne, deja nu-i de bine... " continuasem, dar, imediat ce buzele imi fusesera eliberate de cele ale scumpului meu, acesta spuse:
- Ia-o la o tura, daca asta-ti doresti.
M-am uitat sceptic la el. Ma uimea ca e asa de bun, nu se supara. Nu ma asteptam ca un baiat sa fie astfel, mai ales un conte. Pana la urma, mi-as fi dorit s-o am pe acea servitoare a sa, fiindca era foarte simpatica, insa ma temeam de posibila reactie pe care o putea avea Eric.
Acesta intarise imediat ca nu se supara daca o vreau, insa dadusem negativ din cap, argumentand:
- Se pare ca au trecut fetele acum, dupa ce te-am cunoscut.
Eric, plin de speranta, ma saruta lung si apasat, bucuros din cale-afara, presupun, ca nu aveam de gand sa o fac a mea pe tipa aia sau ca eram fericit cu el. Nu aveam idee, nu puteam citi in mintea altuia, insa cel putin eu, personal, eram entuziasmat de modul lui Eric de a se comporta cu mine de cand il cunoscusem.
Am continuat sa ne sarutam din ce in ce mai lung. Eram perfect multumit de cat de repede isi revenise scumpul meu conte, desi inca arata destul de rau, probabil din cauza faptului ca plansese foarte mult. Oricum, era un detaliu neimportant acum si eu eram profund fericit ca se afla langa mine si ma tine in brate, ma sauta. Mi-am muscat buzele fara sa vreau dupa ce imi fusesera eliberate de ale sale, fiindca doream sa-i simt acel gust dulce.Dupa ce realizasem acestea, mi-am luat iubitul in brate, strangandu-l usor, cu dragoste.
- Caleb, nu am intalnit o persoana ca tine niciodata, spuse aproape in soapta. Ma trecusera fiori fara sa vreau. Imi placi, baiete, imi placi la nebunie si te vreau, spuse in soapta, iar eu imi muscasem buzele iarasi din cauza placerii ce imi era trimisa in tot corpul numai auzindu-i dorinta usor perversa. Am oftat prelung, incepand sa-l sarut incet pe gat si, in acelasi timp, trageam de el in fotoliu, sa ajunga in acel loc. Aveam o idee si imi suradea sa seintample asta..
- Stai cuminte! am cerut cand se intoarse spre mine, vrand sa ma sarute si el pe mine cum o facusem si eu cu el cu putin mai inainte. Am chicotit usor, dupa care mi-am stapanit profunda dorinta de a-l saruta iarasi, fiindca deveneam prea posesiv, din pucntul meu de vedere. Eram constient ca incepusem sa il iubesc, dar parca imi era cam greu sa accept asta si cu atat mai greu s-o schimb.
- Ai de gand sa ma lasi sa inchid usa cu cheia? am intrebat pe un ton amuzat, fiindca acum el era cel care nu-mi dadea mie voie sa fac ce voiam, in acest caz, sa ne baricadam in atelierul meu. El se uita cercetator spre mine, analizandu-ma cu privirea aceea de neconfundat.
- Pentru ce? intreba cu zambetul pe buze, iar eu am ranjit entuziast, pervers. Se uita la mine multumit, dupa care m-am intins spre usa, incuind-o pentru a nu avea surpriza de a fi deranjati, cum se intamplase cu Elisa. M-am intors apoi brusc spre Eric, impingandu-l in fotoliu multumit, fiindca se ridicase de acolo din nou.
- Wow! Ce ai de gand? intrebase in soapta, iar eu, ignorand durerea provocata de ultima noapte intre noi, ma asezasem deasupra lui, incepand incet sa ma frec de trupul sau. Caleb? intrebase in soapta, apropiindu-si buzele de buzele mele si mi le cuprinse intr-ale sale, incepand sa le muste usor si sa le dezmierde cu gustul sau dulce. L-am sarutat incet, limba-mi frecandu-se incet de finetea limbii sale Ii gustam dulceata cu dragoste, mainile mele stand in jurul gatului sau. Rosisem usor, dandu-mi seama de gandurile mele.
Am inghitit in sec, apoi, in soapta, am spus:
- Eric... Tu... Esti inca virgin?
Eric scapa un chiot scurt, apoi incepu sa rada entuziasmat. Am privit usor confuz, neintelegand ce e de ras in ceea ce intrebasem. Pana la urma, credeam ca e un lucru normal si nu aveam de gand sa il fac sa se simta stanjenit, avand in vedere ideea care mi se nascuse in minte. Acesta zambi, apoi, intr-un final, spuse pe o voce oarecum ciudata:
- A avut tatal meu grija sa nu mai fiu, micutule, rosti si imi acoperi buzele cu ale lui, muscandu-ma usor. De cum buzele ni se despartira, Eric intreba: De ce? Ma vrei cumva?
Vocea lui era teribil de perversa si mi se paruse pentru cateva momente ca ascundea fara prea mare efort o nota de dorinta suprema. Am dat afirmativ din cap, devenind mai rosu decat focul, iar el, pe un ton soptit, imi ceru sa-l am. Inima mi-o luase la galop in acel moment de-a dreptul.
Cu stangacie, m-am asezat deasupra lui, incepand sa-l sarut cu dragoste, muscandu-l incet de limba dulce si jucandu-ma cu parul lui fin si matasos.
- Esti sigur? intrebasem in soapta, iar el raspunsese pe urma incet un da fara sovaiala. Am zambit, dupa care am continuat: Nu stiu... Cum.
Eram jalnic de-a dreptul.
- Ingerul meu! Doar fa ce am fabut si eu si fii curajos! imi spuse ca pentru incurajare si chicotisem fara sa vreau.


"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Uh.. Acest capitol m-a facut sa fiu balta... Eric si-a revenit foarte repede din depresia aceea si relatia dintre ei merge din ce in ce mai bine. Eliza este o servitoare foarte bagareata din punctul meu de vedere si nu m-ar mira sa-i si prinda in timpul actiunii, noroc ca a inchis usa cu cheia. Caleb este atat de dulce prin comportamentul sau si sincer nu prea stiu cum o sa reuseasca sa-l aiba el pe conte... Ca sa ghicesc ca urmatorul capitol va fi incendiar nu alta. Bafta la scris si anunta-ma te rog cand postezi.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Uh, va urma scena yaoi! Totusi nu inteleg de ce a reactionat Caleb asa doar avusese atatea fete inainte, nu e asa mare diferenta. Mi se pare ciudat cum nu se mai gandeste deloc la bunica lui de care zicea ca o iubeste si ca este cea mai importanta persoana din viate lui, desi e logic ca acel ''loc'' a fost ocupat de Eric. M-ai lasat cu gura cascata la unele parti, lui Eric chiar nu-i pasa daca iubitul sau, Caleb se ducea s-o faca o tura pe Elisa? Multa bafta in continuare si sper sa nu amani secana mult asteptata. Anunta-ma cand postezi urmatorul capitol, te rog!

*hugzz!*

Yaoi....iar te-ai oprit unde era mai interesant:)) Vreau Yaoi:))Bun, revenind: Mi-a placut faza "ar fi buna o data..." chiar f tare. Si eu o mai folosesc cateodata.Hmmm, tatal lui Eric este un nenorocit! Cum sa-i faca asa ceva fiului sau? Serios acum! Ma enerveaza. Bine macar ca a primit pedeapsa pe care o merita.Si acum Caleb va prelua controlul...aww abia astept sa vad cat de dulce, tandru, pervers va fi cu scumpul de Eric.Ubita, ca de obicei, cel putin in acest fic, ai creat un capitol plin de emotii. Nu este foarte greu sa intri in pielea personajelor si sa simti ce simt ele. Imi place...Abia astept sa citesc nextul. poop:*

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Hou Hou Hou ! Cu intarziere, dar un Mos mai cret si brunet a venit sa va aduca inca un capitol :))
>:D< Va multumesc pentru comentarii <3!



Am inclinat din cap, apoi incepusem sa-mi sarut contele cu dragoste pe gat, in acelasi timp dezbracandu-l. Incepu sa ma ajute, dandu-si jos atat hainele sale, cat si pe cele ale mele. In scurt timp, ajunsesem amandoi goi, stand unul in bratele celuilalt. Tremuram si mi se parea ciudat, insa am ales sa nu intreb ce facem in continuare, ci m-am ghidat pe propriile mele idei, asa ca l-am asezat cu spatele la mine, pus in genunchi pe fotoliu, cu pieptul lipit de spatarul fotoliului.
- Pana acum e bine? am intrebat incet, uitandu-ma la iubitul meu, care se intoarse si ma saruta lung si plin de dorinte.
- Da, iubire, e bine, spuse, iar eu incepusem sa-l sarut usor pe pavilionul urechii, apoi pe ceafa, coborand incet pre fiecare vertebra din ce in ce mai jos. Eric gemea usor, incantandu-ma. Mi-am dus mana incet intre picioarele lui, incepand sa ii mangai organul umflat, care spunea clar cat de mult ma doreste.
Contele gemea din ce in ce mai tare, entuziasmandu-ma pe mine. Eram destul de excitat, incat simteam ca nu pot rezista tentatiei prea mari la care eram acum supus. Il cuprinsesem cu mana pe tot, incepand sa strang cu blandete, facandu-l sa geama incantat si sa se arcuiasca. Pana in dreptul bazinului, l-am sarutat usor, dupa care acesta rase aproape imperceptibil, fiindca eu ma ridicasem.
- Se poate si mai departe, rosti in soapta.
- Nu inteleg, spusei incet si el chicoti.
- Adica poti cobori mai jos. Hai sa-ti arat, rosti intorcandu-se spre mine, dar m-am uitat cu incapatanare la el, dand negativ din cap. Intelesese imediat si adauga rapid: Bine, iti arat alta data, acum...Fa-ma al tau!
Din nou, trupul meu fu straabatut de fiori care ma innebuneau. Imi simteam stomacul contractandu-se, inima batand din ce in ce mai tare si sangele transformadnu-se in foc in venele mele. Iarasi ma pierdusem cu firea si nu stiam ce sa mai fac. Continuam insa sa imi plimb mana pe organul excitat al tanarului, facandu-l sa geama tot mai mult.
"Se pare ca nu sunt chiar asa de inocent pe cat par! " mi-am spus in minte.
- Hei... E cam acelasi lucru! am exclamat entuziasmat, sarutandu-l pe Eric. Se uita confuz la mine, asa ca am explicat: Cu o fata sau un baiat, e cam acelasi lucru. De fapt stiu ce am de facut!
Incepuse sa rada si ridica din umeri.
- Nu m-am culcat niciodata cu o fata.
De aceasta data, eu eram cel uimit. M-am uitat sceptic la el si am fost nevoit sa admit ca spune adevarul in momentul in care imi spuse clar ca vorbeste serios. L-am sarutat lung, apoi imi indreptasem buzele catre urechea sa, pe care incepusem s-o musc usor si dulce, facandu-l sa scape gemete.
Incet, l-am pus in aceeasi pozitie ca si pana atunci si, multumit, l-am sarutat iarasi pe ceafa si coborasem cu rabdare pe fiecare vertebra. Intr-un final, ajunsesem intre fesele sale. Nu stiam daca e bine, insa incepusem sa ling usor, desi eram prima oara in viata mea cand incerc acest lucru.
- Da... Desrpre asta am spus...ca merge si mai departe... rosti printre gemete de placere, in timp ce limba mea isi continua joculetul pana ce ma plictisisem. Mana ce se afla pe organul sau se misca din ce in ce mai rapid, iar eu nu putusem abtine, asa ca, tacticos, imi strecuasem prin micul orificiu mana in interiorul sau fierbinte.
Am auzit un geamat prelung, iar Eric, care tremura din cap pana in picioare, ceru:
- Fa-o! Nu te mai juca, doar fa--o!
Rasesem scurt, fara sa ma astept la asa ceva. M-am uitat la Eric, care ma privea peste umar. Se rasuci si, usor, imi prinse barbia cu mana, tragandu-ma usor spre a-l saruta. L-am privit printre genele dese, fluturandu-mi ochii.
- Nu sunt sigur... spusesem in soapta, fiindca nu stiam daca sa facem acest pas cu adevarat sau nu. Imi muscasem buzele usor, inchizandu-mi ochii. Eric se uita fix la mine, simteam asta, si am zambit in momentul in care, clipind, ii intalnisem privirea curpinzatoare.
- Fii sigur! ma indemna, iar eu, incet, ma impinsesem in el, avand grija sa nu-l ranesc. Eric insa nu arata ca simte durere, ci doar placere, fiindca se arcuise lung si isi infpisese mainile in spatarul fotoliului, gemand usor. Tremura in bratele mele, iar eu ma temeam sa nu-i provoc durere, asa ca, ramanand inca in interiorul sau, m-am oprit.
Nu stiu ce asteptam, insa nu ma miscam, nu aveam de gand sa fac asta. El se comportase cu mine cu blandete, desi ma duruse enorm.
- Nu te doare? intrebasem, iar el inclinase negativ din cap, scapand un geamat in momentul in care vrusese sa spuna ceva. M-am uitat fix in ochii sai, apoi am continuat: Dar pe mine ma doare de fiecare data!
Eric se misca putin mai in spate, lovindu-se de trupul meu, apoi in fata si tot asa. Incepusem sa-l sarut pe gat, uitand de faptul ca eram suparat. Eram sigur ca avea sa-mi explice ce se intampla dupa aceea, cand vom termina, asa ca, in acelasi timp cu el, am inceput si eu sa ma misc.
Gemeam amandoi, iar trupurile ne erau acoperite de transpiratie, desi asta era numai inceputul. Mi-am inchis ochii, oftand de placere. Imi simteam organul pulsand in interiorul lui, iar el strangandu-se in jurul meu, inghitindu-ma in totalitate.
Ma miscam usor, insa Eric grabea ritmul, facandu-ma sa protestez de fiecare data. La un moment dat, cand ma jucam inca cu mana pe organul sau umflat, gemu prelung si, arcuindu-se, se elibera pe fotoliu, pe degetele mele jucause. Imi apuca mana de inchieietura si mi-o ridica pana ce ajunse la gura.
Am incercat sa mi-o retrag, insa nu se putuse abtine si linse usor lichidul alb si fierbinte de pe degetele mele, ce provenea de la mine. Se murdarise pe fata, iar eu deja incepusem sa rad. Expresia sa faciala ma intreba ce e in neregula.
- Esti asa murdar! am spus incepand sa-l ling pe obraz, unde avea o dara de substanta, apoi in coltul gurii si pe buza inferioara. Simtisem cum se incordase cand ma adancisem mai tare in el si-l facusem sa geama, apoi buzele i se intredeschisera peste ale mele, limba sa strecurandu-se cautatoare in gura mea.
Am scos un geamat, apoi incepusem sa ne sarutam cu dragoste, limbile frecandu-se frenetic una de cealalta in jocul lor nebun, in timp ce eu, hotarat, incepusem sa maresc viteza pana ce contele isi mula miscarile dupa cele ale mele, gemand incantat.
Ma contraria faptul ca nu-l doare. Era si asa de tacut, incat nu imi puteam abtine nemultumirea. Parea ca nu-l doare deloc, ceea ce nu-mi convenea. Eu de ce trebuia sa sufar mereu, cand el era bine-mersi?!
La un moment dat, am simtit nevoia sa-l patrund mai adanc... Si am facut-o. M-am avantat in itneriorul sau cu viteza, provocandu-i lui un scancet usor. Am inceput apoi sa-l sarut pe ceafa, muscand cand puteam pielea fina din acel loc, in timp ce am scapat si eu un geamat si am simtit tot lichidul cald cum ma elibereaza, ajungand in interiorul lui.
Contactul dintre noi se rupse, iar eu am cazut usor pe podea, fara sa ma mai pot tine pe picioare. Eric imi urma imediat drumul, intinzandu-se deasupra mea.
- Te descurci minunat pentru un virgin!
- Nu mai sunt virgin de foarte, foarte mult timp! am spus pe un ton amuzat, primindu-i sarutul.

"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Scena yaoi mult-asteptata!!! =p~ Interesant... Eric a fost iar uke-ul si nu ma asteptam ca, Caleb sa se descurce asa bine desi avusese atatea fete inainte.:-? Nu inteleg de ce se ofticase Caleb ca iubitul sau conte nu simtea nici o durere, pana la urma era logic ca n-avea de ce sa simta dupa ce se ''ocupase'' tatal sau de el. Inca o nelamurire: Eric chiar nu ''incercase'' niciodata o fata/femeie mai era si logodit cu una. Ca tot veni vorba de logodnica sa... de ce nu apare si ea deloc, a disparut si ea di peisaj lafel ca bunica lui Caleb?
Bafta in continuare si anunta-ma cand postezi next-ul, te rog!>:D<

*hugzz*

WoW! Scena yaoi care ma pusese pe jar. Deci de data asta rolurile au fost schimbate, Caleb fiind semele. Sincer chiar ma gandeam ca o sa se descurce deoarece a avut o gramada de fete inainte, spre deosebire de Eric care.... Wtf? Nu a avut nicio fata?! Recunosc ca faza cu tatal sau cred ca il marcase, dar totusi nu ma asteptam. Saracutul Caleb, ii era ciuda ca iubitelul sau nu simte durere. relatia dintre cei doi decurge din ce mai bine si abia astept sa vad ce se va ami intampla in urmatorul capitol. Bafta la scris!
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Te-ai mai facut cu un cititor : x. Ti-am adorat ficul de prima data cand l-am citit. Titlul mi-a atras atentia. Descrii totul atat de bine. Eric e personajul meu preferat + ca are un nume care imi place mult de tot. Ii ador personalitatea si felul cum se comporta cu Caleb. E asa de romantic si se vede ca-l iubeste mult de tot. Mi-a parut asa de rau de Eric cand s-a intors acasa de la spanzuratoarea tatalui sau. Dar se pare ca Caleb a stiut cum sa-l faca fericit si inca cum :]] : x.
Sunt foarte curioasa ce se va intampla in continuare ...
Spor la scris si astept next-ul !
Kisses.
[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

Uuuuu yaoi yaoi yaoi...cat de mult ador eu yaoiul:X in toate subgenurile lui, formele , stilurile, scris, desenat, povestit, citit...etc, etc si amd (cum zicea proful meu de fizica)
Deci, s-au inversat rolurile.:> Ce mai bucur. Calb pare sa se descurce destul de bine, avand in vedere situatia. Da, stiu, a fost un Don Juan inainte de a-l cunoaste pe Eric, dar, banuiesc ca e o diferenta intre a te culca cu un baiat si a te culca cu o fata. Cine stie?
Scena a fost...hit...k de obicei, baietii au fost incinsi, numai buni de mancat si de savurat cu una bucata cafea si o mica prajiturica (de regim ca a trecut Craciunul). Si app de logodnica...sper sa nu apara, dar cunoscandu-te pe tine, sper degeaba:))
Imi place decorul...cei doi"mici poznasi" par a fi prinsi intr-o oaza a placerilor ilicite, ce pot fi gustate in orice moment al zilei, dar sunt preferate in tainele noptii, aszonate, evident, cu gemete, inclacituri de membre, respiratii intretaiate si vorbe dulci soptite la ureche.
Astept nexul :* ubita, sti asta :)) nu ma lasa sa astept prea mult k o duc rau cu hormanii si imaginatia zilele astea (nici nu se vede, nu?)

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Fetelor, scumpele mele, va multumesc pentru comentarii! Nici nu stiti ce fericita sunt ca va place:o3!

Mira, ce pot sa spun?:)) No one knows me better than you :x<3

Nextulets` :o3


*

Ne sculasem foarte tarziu in acea seara. Inca stateam transpirati unul deasupra celuilalt. Mie incepuse sa-mi fie frig si mi-am exprimat imediat nemultumirea, tragandu-i bluza lui Eric ce statea aruncata pe podea peste mine. O bataie in usa insa ma facu sa ma dezmeticesc, iar pe Eric sa se trezeasca in totalitate.
- Ce se... ? intrebase, insa realiza in scurt timp si isi trase pantalonii pe el. Am ramas pe jos, acoperindu-mi intimitatea doar cu camasa sa foarte subtire. Priveam fix spre usa, curios sa vad cine ne deranjeaza.
Nu mi-a fost prea mare mirarea cand o vazusem pe Elisa intrand in camera, cerandu-si scuze ca deranjase. Privirea sa cazuse imediat asupra trupului meu gol si transpirat, apoi asupra bustului lui Eric.
- Caleb... spuse si isi inclina capul in semn de salut. Am facut acelasi semn si eu si i-am zambit fetei, insa aceasta nu-mi intoarse gestul. Era clar, contele avea dreptate: fetei ii placea de mine si era geloasa cand ma vedea impreuna cu el. Am ranjit ca pentru mine si am urmarit miscarile fetei, ramand usor uimit cand am vazut ca ii inmaneaza contelui meu o scrisoare.
Fata iesi, inclinandu-si iar capul, iar el incuie usa si o incuie. Cand se intorsese langa mine, realizasem ca avea o scrisoare in mana si nu arata prea bine. M-am uitat lung la el, neintelegand ce se itnampla. Am oftat usor, stiind ca, imediat, aveam sa inteleg.
- E vorba de logodnica mea... Va veni incoace, rosti ridicand in umeri, apoi arunca scrisoarea. Nu vreau sa bagi in seama nimic din ce-ti spune tipa, da? intebase scurt. Se uita la mine si ma analiza, ca si cand de asta tinea viata noastra. Il studiam neintelegand.
- Dar, atata timp cat va fi ea aici, noi doi nu vom mai dormi impreuna si toate cele, nu ? intrebasem, iar el daduse negativ din cap. Nu mai intelegeam...
- Ba ne vom si iubi in fata ei, spuse ferm. Nu ma intereseaza pe mine de ce dracului vrea idioata aia, eu te vreau pe tine. Stie, i-am spus de la inceput ca-mi plac barbatii. Si parintii ei stiu... Banuiesc, ma rog. Imi plac baietii, imi placi tu, spuse scurt, fixandu-ma cu privirea.
Mi-am inchis ochii, dandu-mi capul pe spate. Inima incepuse sa-mi bata mai tare, insa nu era din cauza faptului ca Eric imi spsuese ca ma place pe mine ,ci pentru ca era un inamic ce se apropia de noi. Imediat, simtisem pericolul. Stiam ca nu-i a buna sa vina cineva pe-aici, fiindca avea sa dea sfoara-n tara despre ceea ce facusem eu si iubitul meu in conac si multe alte lucruri care nu-mi conveneau de nicio culoare.
- Te vei casatori cu ea? am intrebat oftand, iar Eric spuse un "Nu" atat de ferm, incat ma cutremurasem. Niciodata nu-l vazusem mai nervos. Oftasem, fiindca nu-mi doream sa-l supar, iar el zambi calm si se apropie de mine, sarutandu-mi scurt buzele.
- Vreau s-o ignori. Tu, orice s-ar intampla, ramai al meu. O poti ucide daca e nevoie, eu tot te voi iubi, tot te voi apara.
Ma trecusera iemdiat fiori si ochii albastri si mari mi se umplusera de lacrimi. Nu-mi venea sa cred ca, pana la urma, se ajungea si aici, cand eu si Eric terbuia sa trecem si peste lucruri rele. De atlfel, eram emotionat. Era prima data cand imi spunea ca ma iubeste, ceea ce ma facea sa tremur. Era atat de serios, incat inima din pieptul meu o luase razna. El parea sa nu aiba nicio problema.
- Vine maine, raspunse si m-am ridicat in picioare, brusc.
- Hai sa strangem pe aici! Si vreau sa inchidem atelierul meu, nu ma incanta sa vada toate tablourile cu noi doi, am spus alarmat. Imi era frica de ce s-ar putea intampla. Venirea fetei asteia era cea mai nepotrivita din toata lumea. Am oftat prelung, inchizandu-mi ochii. M-am lasat in jos, la insistentele brunetului. Ajunsesem in bratele sale si, pentru prima data, faptul ca eram gol nu ma mai deranja. Am oftat.
Stiam ca nu e deloc bine ce se petrece .Imi venea sa plang din cauza frustrarii. M-am ridicat din nou, iar de aceasta data, Eric ma urma, incepand sa strangem toate lucrurile pe care le stricasem. M-am imbracat rapid in hainele mele si am iesit din atelier. Eric imi inmana cheia sa si l-am sarutat usor pe buze, desi eram pe coridor si am fi putut fi vazuti. Nu imi mai pasa.
Banuiam ca Eric are de gand sa ii faca zile fripte logodnicei sale. N-o suportam pe tipa, desi nici maca rn-o cunosteam. Eram atat de furios, incat nu ma puteam abtine. Am dat cu pumnul in zid, iar Eric ma lua in brate.
- Caleb, gata... spuse in soapta, iar eu nu mi-am putut retine lacrimile. Eram atat de nelinistit, incat imi venea sa urlu. L-am strans pe conte in bratele mele, dupa care mi-am inchis ochii strans, lasandu-ma in jos, pe podeaua foarte rece a holului. Imediat, am fost luat in brate de brunetul incapatanat, care nu voia sa ma lase acolo. Ma stranse in brate usor, incercand sa ma faca sa ma linistesc. Hai, dragostea mea... Hai pe-afara, rosti si ma ridica in brate.
Era ca si cum as fi fost inert, bun de absolut nimic. Ma imbracase ca pe un copil mic si pe mine, si pe el, apoi iesiram...

Dormiseram prea mult pentru a putea adormi din nou, asa ca ramasesem amandoi treji pana a doua zi. Dis-de-dimineta, sosi o scrisoare cat se poate de rapida:
- Domnule, spuse rapid barbatul cu scrisoarea, poftiti, va rog.
Imediat, Eric lua scrisoarea si incepu sa citeasca:
- "Nu mai pot veni... De fapt, tu vei pleca ,scumpul meu. Mergi la palatul Westminister, Maiestatea Sa regele vrea sa-ti vorbeasca", spuse rapid, aproape cu rasuflarea taiata. Tremura din cale-afara si nu-mi venea sa cred ca il vedeam speriat.
- Nu trebuie sa te duci, nu? am intrebat oftand din cale-afara. Nu-mi venea sa cred, insa era intr-adevar real, trebuia sa plece, doar era din porunuca regelui. Incepusem sa tremur si eu si m-am agatat de el. Eric se uita la mine cu ochii sai mari si ciocolatii. Ma durea inima, nu-mi venea sa cred. Simteam ca trebuie sa plang. Ar fi fost mai bine sa vina logodnica lui decat sa plece el.
- Trebuie sa ma duc, iubirea mea, imi spuse in soapta si am oftat obosit, lipindu-mi fruntea de a sa. Imi saruta buzele fugitiv si am realizat cat de afectat e de plecare. Asculta-ma atent, Caleb! Intotdeauna sa iei cel putin doi servitori cu tine, oriunde te-ai duce. Nu vreau sa ti se intample ceva rau. Au porunca mea sa aiba grija de tine. Poti picta, poti face orice vrei. Casa e a ta. Tot ce vreau este sa ai grija de tine. Promiti? intrebase, iar mie, prelingandu-se o lacrima pe obraz, simteam ca mi se rupe inima-n mine.
- Promit! Eric, te implor, promite-mi si tu mie... Promite-mi ca ai grija de tine! Nu vreau sa pleci... am spus in soapta. Imi doream sa fie un vis urat.
- Stiu ca nu vrei, nici eu nu vreau... Dar trebuie, scumpul meu, imi spuse in soapta si nu m-am putut abtine, mi-am inchis ochii. Acum, lacrimile cristaline se prelingeau pe fata mea si asa palida in lumina diminetii. Caleb, uita-te la mine, imi ceru in soapta si mi-am ridicat ochii. L-am privit fix, apoi am vazut cum se apropie de mine. In urmatorul moment, buzele noastre se gustau reciproc si, cand terminasera, Eric sopti: Sa stii ca te iubesc. Nu plec de langa tine nici daca mor, imi spuse calm.
- Nici eu nu plec! am spus hotarat. Voi fi langa tine mereu... Si te iubesc si eu, am spus plecandu-mi ochii, apoi l-am strans in brate. Am intrat impreuna in casa si Eric incepuse deja sa-si faca bagajele, avand in vedere ca logodnica sa precizase faptul ca trebuie neaparat sa fie a doua zi la Westminister.
Aveam sa il duc pe o parte din drum si eu, fiindca luasem un armasar negru, cu fulger pe chip, naravas. M-am urcat pe el in noapte, imbracat tot in negru. Aveam o pelerina de noapte pe mine, groasa, si un capison pentru a ma acoperi. In ciuda faptului ca iubitul meu insistase, nu ma lasasem convins si acum aveam sa merg. Trasura era goala si ceva mai in fata noastra, in timp ce eu calaream armasarul negru cu Eric in spatele meu.
Ii simteam mainile cum ma strang usor de talie si inima cum ii bate in piept grabita, in timp ce buzele lui isi faceau drum spre ceafa mea, pe care, imediat ce o gasi prin parul balai, incepu sa sarute. Mi-am inchis ochii, profund multumit, si nu mi-am putut stapani un zambet.
Undeva, mai in fata, trasura se opri si, ajuns langa ea, oprisem si eu. Un servitor calare avea sa ma duca inapoi. Eric se uita lung la mine, cu parere de rau.
- Sa ai grija de tine, Caleb. Te iubesc... te iubesc mult! imi spuse si, fara sa ii pese de ceilalti, ma saruta apasat pe buze. Am zambit trist.
- Si eu te iubesc. Ai grija, sa nu faci prostii, Eric. Sa nu-l superi pe rege, sa te comporti frumos, nu te certa cu oamenii si, orice s-ar intampla, sa nu pleci. Te intorci la mine!
Ne sarutaseram din nou apasat, dupa care el se urca in trasura sa si incepu sa mearga. Eu si servitorul ramaseram privind spre ei cum dispareau dupa copaci. M-am urcat pe cal si am pornit si eu spre conac.


"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)