Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capcana viselor

#11
Un nou capitol. Thanks ca m-ai anuntat;). Sa vedem: Descrierea e la locul ei, dialogul nu e mult, dar e bine si asa:)). Actiunea nu e grabita, e bine ca ai pus niste actiune. Greseli de tastare nu am vazut. Sa vedem daca Sakura va scapa de cei 4:)). Abea astept sa vad ce aduci in noul capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#12
"-Te-am iubit! reusesc sa spun dupa care ochii mi se inchid pe vecie, corpul meu inert fiind aruncat cat-colo de catre brunet ce il privea victorios. Da... bucuros ca a scapat de o povara."
Replica asta a fost cea mai tare :X Sunt a fana a acestui fic, si sincera sa fiu ai descris totul cu o delicatete si perfectie rara.
Minunat! M-ai facut sa traiesc momentele prin care a trecut Sakura, si sincera sa fiu nici macar nu-mi vine sa cred a visat. Iar acum, vazandu-l pe Sasuke cu echipa sa ce avea sa faca ? M-ai lasat in suspans, foarte bine, si cum spuneam iti ador felul de a descrie. Ma bucur ca capitolul este mare, si chiar daca sunt foarte putine replici, mie-mi place. Asa e mai bine ;) .
Pai astept nextu` cu nerabdare.
Spor la scris si multa imaginatie.
Happy New Year !
Cee ya ! >:D<
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#13
Well...I'm here dear>:D<.Vai dar acest capitol este pur si simplu foarte ultra mega frumos:x.Te felicit,eh,se pare ca nu te lasa nici odata la greu inspiratia;;).Eh,s-a bagat si Karin in seama sa ii zareasca ceakra,huh?Cine stie ce idei ii mai vin Marinei,:>:>.DDrama draga?=))Spor la scris si sa te loveasca imaginatia'n cap:X!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#14
Am venit si eu aici. Scuze ca nu am fost de la primul capitol insa ieri n-am avut calculator :((
Asa sa continuam. Pai fic SasuSaku, eh? Ce ti-a venit sa faci o asemena alegere?

Asa, descrierea este minunata insa parca mai trebuia putin de tot. Dialogul...ce pot spune? Pe placul meu, doar ma cunosti. Este putin si nu este sec. Actiunea mi s-a parut putin grabita la partea cu visul (cand Sakura s-a trezit si satul era atacat) insa in rest a fost okay. Naratiunea este perfecta ca de obicei.

In rest nu mai am ce spune inafara faptului ca doresc sa vad ce se va mai intampla asa ca succes la scris.

#15
Mda... Un nou fic.. hmmm
In primul rand chiar ma bucur ca l- ai facut ninja, mi se pare mai dinamic. Ideea ficului, inceputul, sincer, nu este original, dar sunt sigura ca pe parcurs ai sa ne imbolnavesti cu originalitate :)) , ce pe parcurs ca deja din cel de- al doilea cap. =)) . Mi- a placut faptul ca desi Sakura se considera mai puternica in exterior, in interior era aceeasi. Imi place ca isi doreste sa se schimbe desi nu poate, si nici nu cred ca vrea/ vrei ( sa te luminez.. e vorba despre primul capitol cand Sakura isi dorea sa fie insensibila ca Sasuke) . Mi- a placut scena cand rozalia s-a luptat cu Sasuke, cu baiatul/ barbatul ( ahh.. ce naiba? =)) ) pe care il iubeste, pentru a o apara pe Tsunade. Era cat pe ce sa uit de Naruto. Intrebarea mea: Cum ai putut?! Mi- a parut foarte rau ca Naruto( :(( ) a dat coltu' . Ah... uite, inca un plus de originalitate ...
" Desi am devenit mai puternica, nici macar nu il pot egala pe Sasuke" ( n- a zis chiar asa.. dar asta e in mare ..) , era clar, asa ca nu trebuia sa repeti incontinuu... :)) ... Cam atat m- a deranjat .. :*
Deci sunt super- ultra- mega- extra fericita ca ai inceput un nou fic, mai ales ninja . Nu iti inchipui cat de nerabdatoare sunt ca sa aflu ce se mai intampla.
Ca sa nu uit iti zic acum: M- a lasat gata ce a zis Karin( ?) ca Sakura e rozalia lui Sasuke... mi- a dat mai multe intelesuri... insa sper ca intelesul meu mult iubit =)) , sa se regaseasca in urmatorul capitol :)).
Taticu' meu, nu stiu de ce dar simt nevoia sa- ti spun ca, Te- ai intrecut pe tine insuti! Mi- ai oferit un cadou foarte frumos de Craciun.
Dupa greseli nu m- am uitat, iar despre descriere, dialog si naratiune... hmm... nu vreau sa comentez. Au fost toate bune :X ( cred ca am pus cam multe emoticoane)
Cam atat am avut de spus... te astept cu next- ul!
Mi-e foameee!!!

#16
Buna! pai... vreau sa va multumesc enorm pentru comentariile voastre si sa stiti ca ma bucur foarte mult ca va place. Mi se umple sufletul de bucurie cand citesc fiecare comentariu al vostru. Va multumesc inca o data si va urez un an nou fericit si plin de bucurii >:D<
Stiu... acest capitol nu e asa de mare ca celelalte, dar sper sa va placa.
Lectura placuta!

Capitolul 3

Nu mai stau mult pe ganduri ca incep sa alerg departe de acel loc, insa, inainte de asta, il aud cum ii spune ceva roscatei:

-Karin, urmareste-o, iar cand o prinzi, sa mi-o aduci... vie! spune, mai bine spus, ii porunceste fetei, iar ultimul cuvant il accentueaza mai mult ca pe celelalte.

Bineinteles, el ma crede la fel ca inainte daca o trimite pe cea mai slaba din echipa-apropo de asta, de ce mereu cea mai slaba e fata?- dupa mine. Stie, sau cel putin asa crede el ca ea ma poate invinge. Mda.. de parca asta s-ar putea intampla. Ii cunosc toate abilitatiile. De cand am aflat ca Sasuke si-a format o echipa, am aflat totul despre ei. Stiu, par obsedata, insa, nu sunt, sau cel putin, sper sa nu fiu.

La aceste ganduri, un zambet imi infloreste in coltul gurii, iar cand sunt destul de departe de ceilalti, ma opresc si o astept pe tanara care nu intarzie sa apara. O analizez cateva clipe observand ca e frumoasa, chiar foarte frumoasa. Nu as fi prea surpinsa daca brunetul s-ar fi indragostit de ea. Abea dupa ce gandesc aceste cuvinte, imi dau seama cat de stupid a fost. Adica... vorbim despre Sasuke Uchiha. Cel rece ca o stanca ce nu poate iubii pe nimeni. Insa faptul ca s-ar fi putut schimba ma infurie. Ce ironie, pana acum chiar asta imi doream sa faca, insa de cum am vazut-o pe ea, aceste ganduri parca mi se stersesera din cap.

Nu mai am timp sa contemplez asupra gandurilor mele deoarece tanara se indreapta cu viteza spre mine avand pumnul pregatit sa ma loveasca. Cred ca glumesti... fata asta e mai slaba decat pare. Ma feresc plictisita de "atacul" ei si ii prin incheietura mainii rasucindui-o pana cand cade in genunchi. Deci... la asta chiar nu ma asteptam. Se prea poate-defapt, sunt sigura de asta- ca brunetul sa o recruteze in echipa datorita abilitatii ei de a detecta chakra, insa in rest e penibila. Nu pot sa cred ca a trimis-o pe ea. Adica... a fost extrem de usor sa o inving.

Zambesc strengareste si ii indoiesc si mai mult bratul pana cand aceasta scapa cateva lacrimi din ochii ciocolati incepand sa ma implore sa-i dau drumul. Mda.. asta e mai penibil decat as fi crezut.

Deschid ochii atunci cand usa camerei mele se deschide. Privesc dezorientata in jur. Cum Dumnezeu am ajuns aici? Ia stai, nu-mi spune ca a fost tot un vis. Oh, adica eu am avut un cosmar si m-am trezit -sau asa credeam- tot intr-un vis- pentru ca ultimul nu se poate numi cosmar-? Ciudat, foarte ciudat, insa chiar as fi vrut sa stiu ce s-ar fi intamplat in continuare.Oftez stiind ca nu o sa mai am sansa sa aflu si imi indrept privirea ce cred ca scoate flacari spre cel ce ma deranjase. Raman surprinsa cand il vad pe Naruto abea rasufland si destul de ingrijorat si... nerabdator?
Vazandu-mi nervozitatea acesta incepe sa vorbeasca.

-Sakura... imi pare rau, mama ta mi-a dat voie, spune dupa care dupa o scurta pauza continua; Doamna Tsunade ne-a chemat la marginea satului pentru o misiune. Mergem in cautarea lui Sasuke!
Imediat ce aud numele sau, sar ca arsa din pat si ma schimb in mai putin de un minut- asta nu inainte de a-l da pe blond afara, bineinteles- dupa care ies ca vijelia din casa tragandu-l si pe baiat dupa mine. Desigur, mama se uita la noi ca la extraterestrii, insa nu am luat-o in seama.

Alerg din ce in ce mai repede pe strazile intortocheate ale Konohai in timp ce adolescentul abea mai tinea pasul cu mine. De data asta, mai mult ca oricand am speranta ca-l vom gasi si-l vom si convinge sa se intoarca in sat, totul redevenind ca inainte de plecarea sa. Insa... chiar daca speranta moare ultima, eu deja incep sa exagerez. Stiu ca niciodata nu va fi ca inainte, stiu asta si totusi nu incetez sa cred. Da,sunt mult mai naiva decat credeam.

Inca un lucru care ma framanta e comportamentul lui Tsunade-sama. De ce ne mai trimite in cautarea lui daca chiar ea mi-a spus sa nu imi irosesc viata gandindu-ma la el deoarece nu se va intoarce niciodata si chiar daca ar vrea sa o faca, nu i-ar permite ea. Nu i-ar permite unui tradator sa se intoarca asa... ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. In acele momente imi venea sa plang, sa sparg totul in jurul meu Acele cuvinte al femeii mi-au facut o rana in inima mai adanca decat si-ar fi inchipuit, insa eu, eu inca sper in lucruri ce stiu ca nu vor fi posibile niciodata. Am spus-o si o mai repet; nu-mi pasa daca toti o ma cred naiva, chiar nu ma intereseaza absolut deloc acest detaliu. Speranta e singurul lucru ce ma mai tine in viata. Speranta ca il voi revedea pe el, pe iubirea mea de-o viata. El a fost si inca este prima si singura mea dragoste pe care, orice ar fi nu o voi lasa sa moara - nu ca as putea, oricum.

Intr-un final, sunt trezita din visare de catre vocea stridenta a blondei. Ce lucru ciudat... nici nu mi-am dat seama cand am ajuns la locul propus.

-In sfarsit ati aparut si voi! spune Tsunade pe o voce nervoasa, iar cand e sigura ca toti o asculta atenti - si prin toti ma refer la echipa mea, Neji si Shikamaru - continua pe un ton mai putin iritat ca acum cateva clipe; Ei bine, dupa cum stiti, v-am chemat aici pentru a incerca, din nou, sa-i dam de urma lui Sasuke. Probabil va intrebati de ce acum dupa mult timp... Ei bine, azi - dimineata gardienii acestei porti mi-au povestit cum ca cineva a incercat sa intre in sat, iar din descrierile lor am tras concluzia ca este Uchiha.

Cand aud toate astea, inima incepe a-mi bate din ce in ce mai tare. Dorinta de a-l vedea din nou dupa atatia ani este extrem de mare. Oare s-a schimbat sau e aceeasi persoana rece si fara mila? Ei bine, daca am noroc, asta voi afla cat de curand.

-Inainte de a pleca la drum ne spune ca avand in vedere ca este singurul Jounin dintre noi, Neji va conduce echipa, dupa care ne-a urat succes.

Ei bine, nimeni nu avea nimic de comentat cu privinta la noul sef, doar ca, din pacate, Naruto nu se afla printre acei "nimeni" Acesta incepe sa spuna diferite baliverne cum ca nu e corect avand in vedere ca el urma sa fie urmatorul Hokage , iar atunci cand se va intampla asta - foarte curand, ne asigura el - , pe saten il va face sclavul sau. Ma abtin cu greu sa nu izbucnesc in ras la cele spuse de acesta si imi dau ochii peste cap.

Dat fiind ca Neji deja a luat-o inainte satul de "declaratiile" inutile ale lui Naruto, noi l-am urmat tacuti.

O liniste apasatoare se lasase intre noi, iar nelinistea plutea in aer. Dintr-o data, Neji isi activeaza Byakuganul si priveste atent imprejur.

-Avem vizitatori, spune acesta incruntat dupa care ia pozitia de atac, la fel ca noi toti de altfel.
In mai putin de un minut de la avertizarea satenului, in fata noastra apare Juugo, cel din echipa lui Sasuke. Toti il privim tensionati, insa fiind atenti si in jur sperand ca si brunetul sa fie pe aproape.
Deodata, simt cum doua brate ma prind de talie tinandu-ma strans. Inghit in sec si-mi intorc capul. Lipit de mine si cu un zambet victorios pe fata, un tip cu parul argintiu si ochii violeti isi indreapta atentia spre ceilalti.

-Prostilor... asta a fost o diversiune. Credeti ca daca Sasuke- sama vroia sa intre cu adevarat in Konoha, o facea cat sa-l vada gardienii? Il subestimati... Ei bine, se pare ca planul lui a mers. Avem ceea ce ne trebuie asa ca... si nu mai continua disparand cu mine intr-un nor de fum.

Oh, nu, nu pot sa cred asa ceva, totul fusese o capcana, iar noi, in mod sigur il subestimaseram pe Sasuke - ceea ce mi se pare practic... imposibil . Suigetsu -parca asa il cheama, nu? - are perfecta dreptate. Cum de nimeni nu si-a dat seama de asta? Asta... trebuie sa recunosc, a fost un plan genial, dar de ce tocmai pe mine?! Adica... nu sunt deloc puternica sau ceva de genu` incat Sasuke sa aiba nevoie de mine.

Acum chiar nu mai inteleg absolut nimic. Un singur gand ma framanta: Ce doreste el de la mine? Iar raspunsul la aceasta intrebare cred ca-l voi afla cat de curand.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#17
EDIT:

Superb capitol ca intotdeauna. Stii, chiar aveam impresia ca atunci cand s-a trezit Sakura in capitolul anterior era inca un vis. Ce intuitie am. Sper ca de adata asta este realitate si nu inca un vis ca ma omor.

Sa revenim. Descrierea, dialogul, naratiunea si restul...N-am ce spune. Adica stii si tu cat sunt de perfecte.

Oare ce vrea Sasu-kun de la Sakura? Doamne, mor de curiozitate si cred ca iti provoaca placere acest lucru, nu? Ne lasi in suspans fix....un ultima zi a anului 2010? Te rog!!!! Este prea rea!

Abia astept nextul my dear Choco si iti urez un An Nou fericit alaturi de cei dragi si te-as mai ruga ceav. Stii cum se spune, ceea ce faci la inceputul anului nou vei face tot restul anului asa ca te-as ruga sa stai si sa scrii la fic sa fim siguri =)). Ma rog, nu cred in asa ceva insa i-a incearca. Cine stie?

#18
Well..I'm here.Vaaai Marina pune next-ul mai repede ca nu mai pot:-s.Mor aici^^.Asa ...Are dreptate Cookie...nu ne lasa in suspans in ultima zi al lui 2010^^.Oh,da'oare ce vreau Sas'ke de la Sak'ra..:>:>?
Cine stie ce'i mai trece prin cap Marinei:]].
Mama,deaja imi imaginez,Sak'ra ajunge la Sas'ke si Karin se da la el,si Sak'ra o i'a la bataie=]].Ar fi culmea:]].
Pai,cam atat spor la scris si Ja ne!^^
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#19
Superb capitolul.Puteam sa jur ca dupa cosmarul pe care Sakura l-a avut a urmat ceva real , lipsit de imaginatie.Dar totul a fost ceva straniu : a adormit intr-un vis si s-a trezit intr-un alt vis.Mi-a placut faptul ca tot ce a visat Sakura a devenit realitate sau ceva de genul.Mi-a placut planul lui Sasuke de a crea o diversiune.Foarte bine gandit ! Si totusi ma framanta ceva : Ce vrea Sasuke de la Sakura ?? Ce se va intampla in continuare ? Oare Sasuke o va ucide pe Sakura ? Oare o va ruga sa intre in echipa lui ? Oare cei scrie urmatorul capitol ? Intrebari la care nu pot raspunde...
Oricum te rog din tot sufletul sa faci o fapta buna si sa ma lamuresti .Plss...adu cat de repede poti urmatorul capitol.Pai cam atat am avut de spus. So ... a fost un capitol plin de suspans si abia astept nextul !
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#20
Ie, ie, ie, ie ! Ai adus next chapter. :X
In primul rand mersi ca m-ai anuntat. Again. xD

Asa.. capitolul mi-a placut si de data aceasta, insa m-ai cam incurcat cu visele si cosmarurile. Deci Sakura a visat ca se lupta cu Sasuke prima data, iar dupa aceea a visat ca o invinge pe Karin in aceeasi noapte ? In fine nu conteaza chestia asta. xD Le dau eu de cap pana la urma.

M-am saturat sa-ti zic despre toate chestiile alea cu naratiune, dialog si descriere. Sti ca le ador si mai important sti ca sunt perfecte, asa ca nu mai are rost sa iti zic. Greseli n-ai. Insa am vazut undeva ca nu ai pus punct cand ai incheiat o propozite. [ Ce mai observ si eu :)) ] In fine.

Astept urmatorul capitol. Ard de nerabdare sa vad ce se va mai intampla. xD Si ma framanta tot mai mult intrebare : Ce naiba vrea Sasuke cu Sakura, ha, ha, ha, ha ? :]]
Deci.. bafta si multa, multa inspiratie. Sa te pocneasca exact cand te astepti mai putin. xD
:bye:

P.S.: Iti urez si eu un an nou fericit. Si cum zice Where's my coockie ? incearca chestia aia cu scrisul xD . :]] Poate merge. :]]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Capcana viselor Vero 14 5.305 04-09-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: ***aydutza***
  Capcana iadului Child Of Sunset 10 6.534 22-02-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Capcana MorÈ›ii Itsumi 11 5.176 22-11-2010, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Itsumi
  Capcana dragostei akira-chan 6 4.425 31-07-2009, 10:15 PM
Ultimul răspuns: akira-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)