Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cafeaua de dimineta

#1
Aveti obiceiul sa beti dimineata cafea?
De cate ori pe saptamana beti cafea?
De la automat a-ti baut vreodata?
E mai buna cea preparata in casa sau cea de la automat?

Eu una beau cafea de la automat. Beau cam 1 data pe aptamana. Sambata dimineata. E mai buna cea de la automat. Asta deoarece are si mai multe variante: Cappucino, Espresso, ciocolata calda si inca vreo 8 care nu le stiu pe de rost.

#2
Hmm~m... Nice thread... I think...

I <3 coffee... Eu si cafeaua... Dragoste la prima vedere... Beau cafea dintr`a saptea si beau cu tonele... Cand ma trezesc, la scoala cand imi iau mancare si frappe cand vin acasa.

Cel mai mult imi place Elitte [sau cum mama naibii s-o scrie XD]... Beau si de la automat... Dar indraznesc sa te contrazic si acum Bloom... Nu e la fel de buna ca si cea pe care o faci tu acasica, exact cu cat zahar vrei tu si cu cat lapte vrei tu .... si asa mai departe XD...

[Imagine: coffee.gif]

Edit:
Automatele din Gr sunt primitive Grazy... Cred ca oamenii cavernelor le tineau langa pesterile lor. Nu scrie decat daca vrei zahar sau nu... 22
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#3
e naspa cand ai aparat de facut cafea in casa deoarece ai o mama obsedata de cafea nu?21
beau cam 5 cafele pe saptamana...nu prea multe ca ma ia stomacul

Dana,la automat..la al meu cel putin 3 ,pun boabele si face cafeaua,dupa pun zaharul si coffeta ,iar la automatele de la institutii,banci etc..scrie acolo cat zahar vrei,sunt niste butonase cu "+" si "-" 3
[Imagine: tuomasdivers1015ru1copy.png]
"It doesn't matter if You win or lose, it matters if I win or lose!"
-Winston Churchill -

#4
beau aproape zilnic si fff des cafea din cereale(cu extract de cereale ). e mai sanatoasa cea de cereale. am baut si de la automat dar imi place doar cea fara zahar si fara lapte. imi place asa mai amara. beau cafeaua cand apuc,nu tre sa fie dimineatza. nu pot sa inteleg un lucru,......,de ce se soarbe cafeaua? eu iau doua inghitituri si am terminat cana. nu am rabdare sa stau sa ma horpaiesc cu cativa mililitri pe 5 minute
gomene sig prea mare

[Imagine: chibi_56.gif]
Chibi-ul lui Vodafone

#5
Nu prea beau dimineata,in general nu imi prea face bine,dar beau cateodata mai ales inainte de orele de fizica,ca sa pot ramane treaza T_______T

De cate ori ..in general de vreo 2 ori,dar sunt si saptamani in care nu ma ating de coffe ...

Eu beau aproape numai de la automate xD

Eh mie imi plac amandoua dar parca mai buna e aia de acasa unde poti sa o bei linistit ...


#6
oh well...pentru mine nu exista cafeaua de dimineata...ci de noapte :blink:
yeah i know...e ciudat...deobicei dorm ziua si seara joc dirindeaua:lol:
mda....
i wove coffee :w00t:

imi aminteste de episodu in dexter`s laboratory cum erau toti aia obsedat ide cafea :lol:

i prefer ice coffee :w00t:

#7
Eu beau cafea foarte rar... Mai nou am baut si eu cafea o saptamana intreaga, cate una e zi... Am baut si de la automat, dar mi se pare mai buna cea facuta acasa pentru ca eu am o problema cu zaharul ^^ Imi place cu mult zahar, astfel incat eu imi pun doza dubla sau uneori chiar tripla.... deci cea de la automat mi se pare amara -_- Anyway, nu pot spune ca ador cafeaua :-l Prefer cappuccino sau ciocolata calda ^^

#8
Si mie imi place cu foarte mult zahar asa ca atunci cand iau de la automat apas pe butonul "zahar +" de vreo 5 ori smile Eu prefer: ciocolata calda, Cappucino si Espresso

#9
mmm cafeaua... daca nu o beau acasa sigur mi-o cumpar in drum spre scoala, altfel as dormi pe mine...21 dar am zile in care uit banii acasa, asa ca raman in grija ciocolatei si a colei 10
intradevar, cafeaua pe care ti-o faci tu acasa nu se compara cu cea de la auomat, chiar deloc si pe deasupra sint si eu obsedata si de zahar, astfel daca primesc 2 pliculete mai cer 3 duar sa o fac sa semene cu cea de acasa.
cat despre ce tipuri imi plac...hmmm nu m-am mai gandit, detoate, tot ce e im familia lor... dar de obicei beau cappucinoul, frappeul si latteul...4
sper sa nu va dau impresia ca sunt dependenta de ea, o beau cu placere, dar nici nu mor daca nu o beau o luna21

#10
La mine cafeaua tine loc de orice...pranz, cina, desert, gustarea dintre mese... Beau orice contine cofeina...facuta in casa sau de la automat, la o terasa sau pe strada. Sunt pur si simplu fan inrait. Problema e ca am devenit dependent si imuna. Oricata cafea as bea nu mai are niciun efect si in momentele in care nu o beau de placere ci chiar am nevoie sa ma tina treaza...tzeapa! Smile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)