Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna! :)

#1
Salut,
Ma numesc Amelia si am cincisprezece ani. M-am gandit sa spun si eu una-alta despre mine aici, iar daca sunteti curiosi, puteti sa ma intrebati mai multe, nu ma deranjeaza Crazy-monkey-emoticon-083
Eu sunt o artista, fac canto, consider ca viata fara muzica nu ar fii viata. Iubesc sa pictez, sa fac fotografii. Ma regasesc in poezie, mi se pare un lucru absolut incredibil.
"Dansul e poezie tacuta."
Sper sa intalnesc noi oameni de treaba si sa invat lucruri noi, aici, pe Zup!

#2
Bine ai venit pe Animezup, AmeliaAvril!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya Amelia xD and welcome.
Art is the last form of magic. Asta e un adevar pe care o sa il cred toata viata. Asa ca iti inteleg linistea pe care o poti gasi in ea, asa cum multi o facem. Dar destula melancolie xD.
Pe langa ce ai mentionat mai sus, ce mai faci in timpul liber? Ce muzica asculti? Anime/manga? Filme/seriale? Si daca da, da cateva exemple. Iti place ciocolata? Dar pisicile? Eu le ador xD!
Sper sa iti faci prieteni aici, pe site si sa te distrezi xD.
Bye bye!!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Hei, bine ai venit printre noi! ^^ Cu siguranta vei gasi persoane de treaba pe aici.
Ai o culoare preferata?
Iti place sa citesti? Daca da, care este autorul tau preferat?
Ce artist te inspira in muzica? Sau care e artistul pe care il admiri cel mai mult?
Sper sa mai vorbim si sper sa te distrezi aici!

#5
Heii,
Culoarea mea preferata e Turqoise-ul. It's magical <3 xDCrazy-monkey-emoticon-136
Normal ca imi place sa citesc, cui nu? 21 Eu o ador pe Agatha Christie, mereu ma face sa stau treaza pana la 3 sa termin o carte, chiar daca am test la mate la prima ora in urmatoarea zi >.> *Shhh, don't tell my teacher*

Ma inspira mai multi, dar in special P!nk. Mi se pare ca dezinvoltura pe care o are atunci cand canta, e pur si simplu, wow. The raspiness of her voice makes the song breathe. Nu stiu, o ador. Smile Si imi place ca e Rebela si nu incerca sa para altcineva, precum majoritatea *artistelor* de la Hollywood. Nu dau nume.

Multumesc ca mi-ai scris Crazy-monkey-emoticon-138
Cu siguranta vom mai vorbi!

[Posturi unite]


Ce fac in timpul Liber? Smile Compun muzica, scriu poezii, desenez, cant Crazy-monkey-emoticon-036 Chestii de genul pupic
Da, ai dreptate, Love and Art are the closest thing people have to Magic. Smile Mie imi place *melancolia*, adica, artistii mereu au fost mai profunzi sufleteste decat ceilalti. Multi considera acest lucru un defect, dar eu in consider ceva special.
Imi place Pop/Rock-ul, gen: Orianthi, One Republic, LifeHouse, Christina Aguilera, etc. Smile
Am si un canal de YouTube in care editez cu Anime, Manga si Seriale. Smile Normal ca imi plac! As vrea ca Inuyasha sa mai continue 2 Ador ToraDora, AnoHana, Clannad, Naruto, etc.

Filme, Seriale: The Vampire Diaries, Pretty Little Liars, Reign, Sherlock, The Mentalist.
I'm a sucker for chick flicks xD Iubesc The Notebook, A Walk to Remember, Keith. Merita vazute.

Nu prea imi place ciocolata xD As prefera ceva sarat sau acrisor in schimb. Am fost recent in Brussels, in Belgia si i-am cumparat mamei mele ciocolata Belgiana, cea mai cea. Eu nu as manca nici daca m-ar plati cineva 21 Ciudat, nu?

ADOR PISICILE! Am o pisica birmaneza/persana. The Cutest Thing out there! Smile

Mersi ca mi-ai scris <3


Canalul meu, daca te intereseaza. Smile


https://www.youtube.com/user/XAvrilxXx

#6
Hello Amelia! Bun venit pe acest site, Ingeras este foarte fericit si da, am renuntat sa citesc ceea ce colegii nostri de mai sus au scris, scuze DeDal...
Asa, nu prea am vazut intrebarea.. Ce fel de melodii canti tu? Faci canto, ai si ceva melodii postate pe youtube, ceva? 4 (curiozitatea din mine ma omoara)
Care-i culoarea ta preferata? (te rog eu sa fie albastrul Crazy-monkey-emoticon-138 )
Si cum iti place sa faci fotografii, abi astept sa-ti vad creatiile la sectiunea de fotografie 4
Ahh, nu prea ma pricep la prezentari... Oricum, bine ai venit printre noi, toti suntem niste demoni, mai putin eu 4Crazy-monkey-emoticon-036
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7
Salut Demon Mic ce esti Crazy-monkey-emoticon-036

Nu-i nimic, toti suntem curiosi in sinea noastra, pana si eu sunt o fire mult prea curioasa xD Da, fac canto de aproape 2 ani. Nu xD Nu am postat nimic cu mine pe YouTube, dar am un Channel unde postez AMV-uri, MMV-uri si pana si Edits with The Vampire Diaries.

Am constatat ca ma atrage absolut orice are legatura cu Arta.
Crazy-monkey-emoticon-189

O sa postez o gramada de fotografii la acea sectiune, mai ales ca numai ce m-am intors din Paris si Londra. I took some amazeballs shots *^*.

Culoarea mea preferata e Turqoise-ul (close to your love, blue Crazy-monkey-emoticon-056)

Aici e channel-ul meu, multumesc ca mi-ai scris, daca iti place, leave a Sub Smile

https://www.youtube.com/user/XAvrilxXx/featured

#8
Well bine ai venit printre noi Amelia
Numele tau ma duce cu gandul la Doctor Who :15 Anyway eu sunt Rhapsodos si ma bucur sa te cunosc...cateva intrebari legate de tine ar fi daca iti place sa citesti sau sa scrii si ce gen? Dar iti place sa desenezi? Si ciocolata iti place? Si ce melodie ne-ai recomanda noua celor de pe Animezup? o.o

Inca o data bine ai venit si distravtie placuta hug
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#9
Yo, Amelia, ne bucuram sa te avem printre noi, userii noi mereu sunt bine veniti in comunitatea noastra. Sper ca te vei acomoda rapid cu forumul si cu userii de pe aici, vei gasi ca majoritatea sunt persoane de treaba si foarte interesante prin felul lor de a gandi, putand sa inveti de la fiecare in parte cate ceva, eu unul cu siguranta am facut-o in perioada de cand sunt aici. Activitatea momentan nu e chiar cea mai grozava, dar totusi este decenta, tocmai de aceea avem nevoie de useri ca tine care sa insufle putin entuziasm pe aici . Daca vreodata vei avea vreo nelamurire si nu vrei sa te adresezi moderatorilor sau adminilor, deoarece ai o presimtire ca eu sunt mai awesome 21, nu ezita sa ma contactezi printr-un PM or something, te voi ajuta cu placere Smile. De asemenea, ai tot respectul pentru toate aceste activitati pe care le urmezi, momentan eu unul nu stiu nici sa cant, nici sa desenez sau sa fac AMV-uri, so mereu sunt impresionat de persoanele cu inclinatii artistice...way to go 067

Cateva intrebari acum: 1. Am citit ca faci AMV-uri, in opinia ta care este cel care crezi ca ti-a iesit cel mai bine si de care esti cea mai mandra? 2. Ai facut vreodata cosplay? Daca nu, ai face? Si daca da, in ce personaj te-ai costuma? 3.Cu ce personaj anime/manga crezi ca te asemeni?

Distractie placuta alaturi de Animezup ! 019
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#10
Salut Crazy-monkey-emoticon-138
Ma simt deja atat de bine in aceasta comunitate Crazy-monkey-emoticon-136
Deci, sa vedem *^*
Draga Rhapsodos (aw, mama ce nume cool avem *^*)
Hehe, am incercat sa ii fur replica lui Johnny Bravo, insa doar el o poate face asa de legendara.^^
Imi place mult cand lumea imi adreseaza intrebari, nu stiu de ce. Acum am sa iti raspund tie.

Da, scriu poezii, proza, text dramatic. De obicei ma indrept mai mult spre confesiune? Spre stilul acela romantic si melancolic, yep, I'm that girl. xD

Da, chiar imi place foarte mult sa desenez. Eu m-am nascut desenand si cantand,nu stiai? Crazy-monkey-emoticon-007
Glumesc, dar mama mereu punea muzica in timp de era insarcinata cu mine, mi-a spus ca de la asta mi se trage. Eu nu stiu, sincera sa fiu.

V-as recomanda cu placere melodia din ultimul meu AMV, postat ieri, Everything Changes by Staind.
Sper sa va placa <3

Ma bucur mult ca mi-ai scris.

[Posturi unite]

Hey Crazy-monkey-emoticon-094

Multumesc mult, chiar apreciez! Din cate vad ai un caracter deosebit pentru ca iti place sa ajuti oamenii. Asta e bine, rar mai gasesti oameni ca tine in zilele de azi, daca stii ce vreau sa spun.xD
Sincera sa fiu, eu consider ca pentru asta m-am nascut. Sa fac arta. Mereu am fost acea persoana care in timpul orei de matematica facea tot felu' de desene ciudata in caiet (pana si portretul doamnei profesoare), iar apoi le posta pe nu stiu pe unde.xD

Eu cred ca fiecare om este inclinat Artistic, deoarece noi practic nu traiam pe baza de "Real", ci Uman. Noi, oamenii suntem niste fiinte foarte subrede, sa spun asa. Nu stii nicioada la ce sa te astepti din partea noastra. Pacat ca unii copii, extrem de talentati, din cauza scolii si a programului oribil organizat de invatamant, nu mai prea au timp sa isi gaseasca un hobby, o placere, o pasiune sincera fata de ceva.
Vad ca esti un patriot convins 3. Ma bucur ca mai avem persoane care spera la un viitor pentru aceasta tara, frumoasa, dar lasat-a de izbeliste. Ma bucur, insa, sincer, eu nu sunt una dintre acele persoane.

Ce coincidenta! Cel mai bine iesit AMV, ca sa zic asa, a fost acela postat ieri:
https://www.youtube.com/watch?v=u0rCd7EIImU
Te rog spune-mi ce parere ai! Da-mi sub daca iti place ceea ce fac. ^^

Nu, nu am facut cosplay, dar sigur ca ai face, seems so fun! Cred ca m-as costuma in Inori din Guilty Crown xD Iubesc acel personaj.

Ma aseman cu Inori din Guilty Crown pentru ca ambele am trecut (ca sa zic asa) prin tot felul de peripetii comune. ^^

Multumesc mult ca mi-ai scris~!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)