Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#11
Multumesc o sa le citesc Smile eu le am .. si m-am apucat de ele mai demult...39...dar le-am lasat.
Acum citesc Cei trei muschetari ( sunt la cartea a 2-a din trei ).Apoi vreau sa citesc " Unsprezece minute" de Paulo Coehlo si"Oliver Twist"de Charles Dickens. Pe langa astea mai am in jur de 250 de carti de citit 4.. dar nu stiu cu care sa incep pentru ca nu am timp deloc 2 sunt acum in a 8-a si ma omoara astia cu examenul lor 2....Doamne nici macar un profesor nu te lasa in pace.. nu le pasa ca esti intr-a 8-a..29 :stress:

#12
Scuze am uitat sa raspund la niste intrebari 4.. acum le-am vazut 9..
1. Imi plac aproape toate genurile de muzica mai putin manelele, rock-ul rat satanist ghotic...hm...house-urile care fac bada bum badabum tot timpul..sincer ma dispera..29..
2.A...sincer 4...nu prea retin numele de trupe...
3. Romana, mate,engleza, istoria..desenul muzica...
4. Am o sora. E mai mica decat mine. O cheama Maria si are 12 ani Smile.

Asa si carti pe care le-am mai citit sau vreau sa le citesc si pe care vi le recomand :
-"Cei trei muschetari" de Alexandre Dumas (mie mi s-a parut o lectura foarte placuta si daca va plac cartile de aventura cu lupte dueluri si in care apare adevarata prietenie sigur o sa va placa)
-"Dupa douazeci de ani" de Alexandre Dumas ( continuare de la "Cei trei muschetari")
-"Cavalerii Pardallian" de Michel Zevaco ( asta nu am citit-o inca dar chiar vreau sa o citesc imediat ce fac rost de ea )
-"Aventurile lui Sherlock Holmes. Memoriile lui Sherlock Holmes" de Conan Doyle Arthur
-"Testamentul lui Sherlock Holmes" de Bob Garcia
-"Luminile Nordului" ( "Busola de aur") de Philip Pullman

#13
pai ai citit gazda de stephanie meyer sau singur pe lume sunt foarte frumoase
1.ce ficuri ai ?
2.cum te impaci cu cei de pe site?
3.iti place aici?

spre sa iti faci prieteni si sa sti ca 50% din cartile pe care le-ai precizat le-am citit si yo sa inca le citesc
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#14
Buna ioanapupic
Dupa cate vad iti place foarte mult sa citesti (ma bucur ca esti interesata de carti:X )
Si eu sunt o mare fana Sherlock Holmes:X am citit toate cartile cu el:X- Un studiu în roşu ( un caz foarte interesant:X
-Semnul celor patru
-Aventurile lui Sherlock Holmes
-Memoriile lui Sherlock Holmes,(Cel mai tare) Câinele din Baskerville
-Reîntoarcerea lui Sherlock Holmes
As vrea sa fak rost de Valea Frici..39 Pt cami plak mult aceste carti:X
As vrea sa te intreb cate ceva despre carti dak. tot ai deschis subictul...:X 4
Ai citit Romeo si Julieta?
Sau mizerabili?(o sa-ti placa:X
Si iti mai recomand o carte minunata numita "Rivalitate" de Johanna Lindsey. E preferata mea, pt. ca e vorba despre o rivalitate intre surori si o dragoste cu peripetii inflorita undeva prin texas:X iar sfarsitul m-a dat pe spate 71 o sa-ti plaka 3

#15
Gazda nu am citit-o. Am zis ca dupa ce o sa termin de citit alte vreo 10 carti o sa ma apuc si de ea.
1.Momentan nu am scris nici un fic...am avut unul postat pe site acum vreun an de zile dar pe un alt cont. Tot zic ca o sa ma apuc de scris unul, mai ales ca i-am promis lu' Deea (myuu)..si ii tot promit ca o sa ma apuc de el de prin martie anul trecut.
2. Binisor...adica trebuie sa recunosc ca in ultimul timp...de la Craciun in coace nu prea am mai intrat pe forum din cauza lipsei de timp. Am avut olimpiada la romana si la chimie...saptamana viitoare am la tehnologie si in februarie mai am la matematica si istorie plus inca doua concursuri.Sunt un pic cam aglomerata...
3.Da, pot sa-mi zic ca-mi place. Am cunoscut o gramada de persoane noi aici, chiar pe cea mai buna prietena a mea.


Buna Belle Zuppy23
Ah...eu nu am reusit sa citesc atat de multe carti cu Sherlock Holmes pana acum , insa pentru vacanta sigur o sa-mi fac un plan, o lista lunga cu carti pe care trebuie sa le citesc si cu siguranta o sa ma duc la biblioteca sa imprumut "Reintoarcerea lui Sherlock Holmes" si "Un studiu in rosu" , deoarece "Memoriile lui Sherlock Holmes " "Aventurile lui Sherlock Holmes" si "Testamentul lui Sherlock Holmes" o sa le iau de la colega mea.

Am citit "Romeo si Julieta" chiar de mai multe ori. O data am citit-o si in engleza pentru ca trebuia sa fac un proiect la engleza, dar pana la urma m-am inteles cu colega mea si ea a prezentat "Romeo si Julieta" si eu "Hamlet". As putea zice ca imi place destul de mult Shakespeare.
"Mizerabilii" nu am reusit inca sa o citesc, insa de doi ani de zile tot zic ca o sa fac asta . M-am hotarat sa o includ pe lista mea de lectura ( care contine vreo suta de carti...) pentru vara asta.
Multumesc pentru recomandare Smile. O sa o caut si imediat ce o sa am timp o s-o citesc. Momentan sunt destul de incurcata deoarece ar cam trebui sa citesc patru carti in doua saptamani.
"Luminile nordului" de Philip Pullman ( dar cu asta mai pot intarzia ca am luat-o de la o prietena )
"Dr. Jekyll and Mr. Hyde " de Robert Louis Stevenson ( pe asta o citesc in engleza pentru ca ma de facut o prezentare de carte pentru marti...deci ar cam trebui s-o termin de citit azi)
"Tabloul pierdut" de Jonathan Harr ( pare interesanta....am zis mai mult ca o citesc din cauza ca m-a rugat colega mea sa-mi dau cu parerea despre continut )
"Iliada","Odiseea" de Homer... insa astea o sa le termin mai greu pentru ca o sa fie in perioada cu olimpiadele.

Eu as dori foarte mult sa reusesc sa scriu un eseu pe care tot incerc sa-l incep de foarte mult timp despre spatiu, natura, sau animale, insa problema este ca as avea nevoie de putin ajutor nu pentru cautarea informatiilor ,deoarece am cu tonele, insa as vrea sa tratez mai multe probleme si sa le amanuntesc intr-un fel pe fiecare , iar asta imi va lua pe putin 10 pagini...
M-ar putea ajuta cineva, macar cu un sfat va rog ?2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)