Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Buna
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2

Ioana

Ma numesc Ioana, am 14 ani , si sunt din Bacau Smile. Sunt o fire foarte vesela,mereu zambitoare ( dar si cand ma supar iese foarte urat ), si....sunt foarte comunicativa.
Imi place foarte mult sa citesc, sa ascult muzica, sa scriu povesti ( ocazional ) sa ma uit la filme bune ( si sa plang la unele dintre ele ). Hei sunt o fata deci am tot dreptul sa consul doua suluri de hartie la un film de dragoste care se termina cu o drama sau la altfel de filme care te sensibilizeaza pana la lacrimi. Imi place baletul, teatrul, desenul si pictura,dansul ( in general ), handbalul, baschetul, voleiul, tenisul, inotul, betmintonul, sa fac videoclipuri ( folosesc Sony Vegas si chiar imi place ). Am inceput sa imi placa sa citesc carti si in engleza ( dupa ce am fost voluntar si am lucrat cu o echipa din Barnsley, Anglia , chiar am zis ca o sa invat bine engleza ), am o pasiune pentru istorie ( sunt foarte interesata mai ales de ce s-a intamplat in timpul/de la cel de al 2-lea Razboi Mondial pana azi , insa am o foarte mare problema cu politica din ziua de azi...<< am vrut/vreau sa devin avocat >> ).Daca nu, o sa ma fac vetelinar sau detectiv, explorator, doctor, psiholog , cercetator, plec in africa ,scriu o carte, actor ( fac teatru momentan la Teatrul Bacovia )
Urasc persoanele care transforma limba romana intr-o mutatie a limbii engleze ( ex: Esti cea mai rea prietena "ever"! ). Nu-mi plac persoanele care se cred perfectioniste, cele care se dau "emo", fumeaza , beau , asculta diferite tipuri de muzica si unele lucruri doar pentru a fi "cool". De asemenea , nu-mi plac persoanele care injura , scuipa, arunca pe jos lucruri si nu la gunoi etc.
Ma imprietenesc repede cu cam toata lumea...( insa banuiesc ca descrierea asta e putin cam prea formala pentru a va da seama de asta 4)
A da si..imi plac animele , manga-urile , sa fac videori cu ele Smile.
A cam atat cred 17. Scuze pentru modul foarte formal in care mi-am facut descrierea 4. De obicei eu sunt o persoana destul de zapacita dar...4..
Bine ai venit pe Animezup, Ade!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Buna Ade 8 Welcome pe forum <333 Sper sa te distrezi si sa iti faci prieteni aici . Si eu sunt noua pe aici , sunt doar de 3 zile inregistrata xD Si deja m-am acomodat . Cu siguranta va fi aceeasi poveste si cu tine 21 Imi place descrierea ta 8 Semeni mult cu mine 15 Si eu sunt mereu vesela o.O Nu ma supar din orice lucru [u]banal[u] , dar cand se intampla asta zici ca vine sfarsitul lumii in jurul meu 21 Uh , crede-ma ca si eu urasc genul de persoane fitoase pot spune . Se cred importante prin lucrurile pe care le fac cand defapt sunt nimicuri .
Hmm... am si eu cateva intrebari , crede-ma ca nu ma pricep la capitolul asta xD Nu prea stiu sa incep o discutie , dar hai sa-mi incerc norocul xD Deci iti place anime , manga si tot felul de chestii de astea . Ce anime-uri iti plac ? Si care e preferatul tau ? Cum ai dat de acest forum ? Si ce gen de filme iti plac ... cam atat pe moment , lipsa de imaginatie xD Bye si inca o data welcome <33

Ioana

Multumesc ^^
Nu-ti face scris si eu am aceeasi problema. 4.
Poi anime-urile pe care le-am vazut pana acum sunt:
Naruto,
Bleach,
True tears,
Nana
Hell girl,
Ef-A tale of memory
Ef-A tale of melody
Elfen Lied (prea mult sange in animele asta )
Chrono Crusade
Death Note ,
Inuyasha
Stories with ghosts (doar cateva episoade )
Digimon ,
Kaleido Star ,
Kyoro Chan
RomeoxJuliet
Princess Tutu
Sailor Moon
Mai sunt cateva dar momentan nu imi amintesc..
Poi momentan preferatul meu e Princess Tutu, insa mi-a placut foarte dar foarte mult Naruto si Shrono Crusade, dar si restul.
Filme ...hm.. poi..imi plac comediile, dramele , filmele de dragoste , de razboi, documentarele. De obicei daca este un film bun, nu am probleme cu ce tip e, ma rog asta depinde si de dispozitia mea, intelegi tu . Dar chiar am vazut niste foarte dar foarte faine , si unele chiar vechi.
De forum am aflat de la o prietena de a mea Smile.
Tu? Ce preferi ?
Welcome back Yukihug :X:Xpupicpupic [yo am voie sa-ti spun asa71]. Mi-a fost dor de tine..pe forum evident, chiar nu am crezut ca vei reveni pe zup si am ramas socata sa aflu ca ai facut-o, dar ma bucur sa te vad din nou pe aici. Acum ca tot ti-ai facut cont sper ca vei pune si ceea ce scri si video-urile pentru ca sincer ai unele foarte bune care merita vazute.
Nu am ce intrebari sa-ti spun, cel putin nu momentan si daca gasesc ceva te intreb pe mes, mi-e mai comod asa65. Legat de anime...cred ca ai putea sa mai vezi si altele, exista si alte anime-uri pe langa shounen-ai si yaoi cu adevarat dragute, chiar si eu am vazut21, si poate o sa-ti placa...La manga nu ma bag pentru ca mie una mi-e o lene cand ma apuc de cate una...si oricum nu am citit nimic care sa-ti placa si tie.
Altceva nu stiu ce sa-ti mai spun..sper sa nu renunti la cont si sa treci pe la original fics...si si...am ramas fara inspiratie...te-am lasat chuuupupic
Te-ai descris foarte frumos,mie imi place si sper sa devenim prietene
Acuma niste intrebari:
1)cati ani ai?
2)ce iti place sa citesti?(ce carte)
3)Culoarea preferata
4)ce gen de animeuri iti plac?(drama,actiune,yaoi)
Nu mai am alte intrebari.
bye bye

Ioana

1. Am 14 ani Smile

2.Imi place foarte mult sa citesc.. pana acum a citit..toata colectia Harry Potter ( chiar cu asta am inceput 4...prima mea carte intrega in a 3-a), apoi Tom Sawyer, Huckleberry Finn, Tom Sawyer detectiv , Tom Sawyer in strainatate ( sau ceva de genul),Robinson Crusoe, diferite carti cu animale ( nu-mi mai amintesc acum numele ), Colt Alb, Fram, ursul polar, Taramul Fanteziilor Naroade,Inima de copil, Cuore,inima de copil,Diavolul si domnisoara Primm, Toate acele lucruri pe care nu ni le-am spus, Si daca e adevarat..., Vrajitoarea din Portobello, Luna Rece, Sotia calatorului in timp, Memoriile unei gheise, Foc in pavilionul de ceai, Maitreyi, Lorelei, Nuvele de Slavici, Amintiri din copilarie, O plimbare de neuitat, toata seria "Amurg"...piese de teatru de-ale lui Shakespeare, Elevul Dima dintr-a 7-a,( ah probabil mai sunt dar nu-mi amintesc acum 4)..

3.Imi place albastru, rosul, verdele ...39..

4.Poi imi plac cele de actiune, de dragoste, cele care au un anumit mesaj..( mai ascuns sa zic asa ), drama..39...nu-mi place yaoi-ul..dar... in rest imi mai cam toate genurile de anime..mai putin alea foarte sangeroase si sadice 4..17
Heey!Buna.
Sunt la fel de noua pe aici cu bratele deschise.Imi place la nebunie numele tau(Ioana).E un nume frumos.
Dupa cum scri mi-am dat seama ca esti o fata inteligenta si draguta in acest timp.
Am si eu cateva intrebari:
1.Ce muzica iti place?
2.Ce trupe preferate ai?
3.Care este materia preferata?
4.Ai vreo sora?Ai vreun frate?
Apropo,si mie imi place foarte mult istoria si as vrea sa ma fac arheolog(defapt egiptolog).Sper sa tinem legatura.
Paa!Te puppupicpupic♥

Blu3

Si eu sunt nou pe aici ^_^ ..dar iti urez bun venit hug

Deja ai raspuns la toate intr care ti se puteau pune 21 deci nu mai zic nimic.

Imi poti da id tau ?^^ am citit ca iti place sony vegas si ma intrebam daca ma poti invata si pe mine 5...(nu-l am inca...defapt nu ii gasesc cd-key dar iau eu de undeva pana la urma xD )
Stiu cate ceva:Legendele Olimpului -Volumul 1. Zeii
-Volumul 2. Eroii
Legendele Olimpului sunt foarte interesante.Mi le-a dat o matusa de-a mea(mi le-a imprumutat defapt,pentru ca nu erau ale ei),ziceam ca nu le citesc si chestii d'astea(nu prea citesc)dar cand m-am apucat nu am lasat cartea jos din mana timp de vreo 5 ore.o//o
Pagini: 1 2