Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bună şi vouă...

#1
Ä‚h , da, da.

Sunt Dana Elena sau Lena sau blablablabla.
Am cinsprezece ani ÅŸi peste 14 zile fac ÅŸaisprezece ! XDD
Scriu, dansez, fotografiez şi privesc anime-uri ca disperata, de altfel şi filme. Oh, drama mea coreană favorită a fost: Fuyu No Sonata ; care este şi anime , dar nu ştiu dacă mulţi o cunosc.
Am un mâţ , numit Blacks şi ador zebrele. o.o" Culoarea mea favorită este dohh, albastrul închis-deschis, şters şi totuşi uşor luminat şi nu. Ştiu ca n-aţi înţeles nimic.
Trupa favorită: Sonata Arctica FTW! Mai îmi place şi anime-ul Kuroshitsuji, KHR, Toradora, Helssing, Durara! etc.

Lena was here.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Lena Pendulumm.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Helaaau !
Bine ai venit pe zup. :] Eu sunt Beki, nice to meet ya ! Well, sper sa-ti placa aici, sa te distrezi si sa-ti faci multi prieteni. Eh, cu siguranta o sa-ti faci. Pai, ne asemanam mult, se pare. Cine nu iubeste zebrele? o.o Aw, si iti place Durarara si Toradora :3 Aw, aw, aw o.o Sunt doua dintre anime-urile mele preferate. Ma bucur sa cunosc inca un fan inrait Sonata Arctica. Care sunt melodiile tale preferate?
So, cateva intrebari:
1. De unde esti?
2. Cateva filme preferate?Si ce genuri preferi in general?
3. Ce alte trupe asculti?
4. Ai mai urmarit si alte drame? Daca da, cateva exemple?
5. Cateva carti preferate?
Well, cam atat pentru un moment. Nu vreau sa te innebunesc o.o Pai, inca o data bine ai venit si sedere placuta. Chuu.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Bun venit pe Zup Elena.
Iti ureaza o sedere placuta una din oile negre a Zupului.
Sa-ti faci prieteni, sa te distrezi, sa respecti regulamentul etc.
Si toatea alea.
Intrebari nu iti pun pentru ca mi se pare enervant cand lumea te ia la interogatoriu.
Have fun ^^
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#5
Bună! Bine ai venit pe zup, Lena! Eu sunt Sara, mă bucur să te cunosc! Sper să te distrezi şi să-ţi faci mulţi prieteni! Ador pisicuţele şi probabil al tău e negru * dupa nume*, sau cel puţin cam asta deduc eu XD Zebrele, ce tare... Nu cred că m-am mai gândit la o zebră de muult timp >.< Oh, şi eu urmăresc Durarara, dar sunt abia la început O_O Nu am întrebări deci o să repet urările: Have fun and make a lot of friends!
She's wiskey in a teacup.



#6
Welcome Sonata Arctica Fan!!
Iti doresc o sedere cad mai lunga si cat mai placuta, sa te distrezi, si dupa cum vad esti scriitoare asa ca astept sa citesc ceva de la tine ^^.
Am si eu o intrebare.
I : Ai fost la Artmania la concertul celor de la Sonata ?
Inca o data welcome here.
The best quotes are written by unknown people .
BlackER

#7
Salut! Bine ai venit in comunitatea AnimeZUP.
Manga citesti?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#8
Bun-venit pe Zup.! Nu prea am ce să te întreb, așa că eu rămân doar la clasicul BUN VENIT.!!!
EDIT.
- Înebunisem. Scuze. Știi și tu... Hormonii, lenea, o supradoză de ciocolată amestecată cu Red Bull, mama care mă întreabă dacă ar trebui să sune la urgențe, ș.a.m.d. - am o viață ciudată, i know, și o prețuiesc. -
În fine, mi-au venit niște întrebări. fulger & trăsnet, dude. - ciocolată,ciocolată... -
1.) K-pop & J-rock asculți? Dacă da, ce trupe preferi?
2.) Dacă ai putea fi oricare personaj fictiv, care ar fi acela ?
3.) Dacă ai fi un supererou , ce puteri supranaturale ai vrea sa ai ?

#9
Intarziata de eu. ! ^^
Nu sunt prea organizata , dar niciodata nu e tarziu pentru un Bun Venit. :3 .
Deci, cum spuneam, Welcome, Lena ! :] . .
Sper ca iti place Zupilicimea Sa. >:] .. E un intreg forum delicios si adorabilicios . 71....
No questionz. "-.- ..
Just, Have fun !
:bye::bye:
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#10
'Neaţa, folks!
Mulţumesc tuturor pentru urări şi ce'aţi mai scris voi pe'acolo.

Beki ( Beks 15 aşa`mi să`ţi spun ! ) :
Melodiile preferate de la SA....ar fi aÅŸa : Shy, Replica, Misery, My land, My Selene, Letter to Dana, Paid in full etc.
Sunt de nicăieri, aşa`mi place să cred. ;]
2. Prefer dramele, romance-ul, horror'ul, cele de familie şi fantastice, gen Alice in Wonderland în mare parte şi cele de acţiune, mai ales alea în care joacă Tom Cruise.
Câteva filme preferate, păi să vedem...Aşa: Mr. Nobody, Route Irish, The Joneses, The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn, Winnie the Pooh ( filmul ;3 ) ; Inception, The NoteBook,Red , TRON: Legacy, Întâlnire explozivă, Misiune Imposibilă etc. o.o"
3. Hmm, Metallica, The Beatles, GNR, Bon Jovi, The Kooks, Is Shepherd, Trading Yesterday, Babyshambles, Arctic Monkeys and Kings of Leon.
4. Da, dar nu foarte multe. A Love To Kill, FULLHOUSE, SPRING WALTZ, Lovers, 9 Ends 2 Outs. ( ÅŸi astea, de altfel, sunt ÅŸi preferatele mele. )
5. Căărţiii...Thomas Mann – Muntele vrăjit; Salinger J.D. – De veghe în lanul de secară, Faust - Goethe; Lev Tolstoi – Anna Karenina; Mihail Bulgakov – Maestrul şi Margareta; Antoine de Saint Exupery – Micul prinţ; Quo vadis – Henryk Sienkiewicz; 1984 – George Orwell; . Numele trandafirului – Umberto Eco.


Lily, thanks !

BlackER : Din păcate, nu. Anul ăsta am ratat festivalu din cauza mamei. >.<"

Myu, zebrele sunt cele mai sexy animale. :"D Åži thanks.

yaoi maniac, merci. : ) Citesc aÅŸa ÅŸi`aÅŸa, acum m`am apucat de KHR.

Crissu'Blacker , săr'mâna.
1. Da, ascult. Wonder Girls, Big Bang, Girls Generation, Noul, 4men & Mi , KARA.
J-rock nu. ^^"
2. Bună întrebare, sincer. Aş fi : Morrie Schwartz, din Marţi cu Morrie de Mitch Albom, care a devenit cartea mea preferată. Oricum, Morrie e profesorul ideal şi bineînţeles real. M'a cucerit prin simplitate şi profunzime, nota de autoironie şi uşurinţa cu care ajunge să accepte moarte iminentă şi îngrozitoare. Tipu' moare prin sufocare din cauza propriului corp, ai cărui muşchi se transformă în gelatină, moartea prin sufocare mă ingrozeşte pur şi simplu. E un personaj ce pare simplu dar e de o profunzime cuceritoare. Cu cât citesc mai mult cartea asta cu atât îmi place mai mult personajul! - şi am citit`o de 2 ori -
3. Nu vreau să fiu supererou, dar cred că mi'aş dori vederea aia cu laser şi jucăriile lui Batman.

Yuuki, mulţumesc mult pentru bun-venit.

Lena was here.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salut si voua si tuturror für immer 4 1.961 31-01-2012, 10:27 PM
Ultimul răspuns: i Ramenn.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)