Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bling~bling'uri

#1
Pai, sa vedem, as avea si eu cateva gfx-uri , insa sunt praf >.> . Nu prea ma descurc 9 . btw, sunt incepatoare.

1) -->avatar
-->sig...btw, nu radeti de text :]] , n-am avut inspiratie >.>
2) -->alta porcarie...adica alt avatar
-->btw, eu niciodata nu am inspiratie la texte x.x'
3) Ok, ok va dau voie sa radeti de urmatorul set, dar e facut in PhotoScape.. :]]
-->avatar
-->si sig..
Si acum niste sig-uri...ca avatare mi-a fost lene sa fac .. 65
-->cute angel...mda bla bla
-->am ceva cu iepurasii ^____________^
-->o alta porcarie..

Si cam atata...cred ca ajung. In fine..sper ca nu ati facut infart ca eu nu va platesc spitalizarea XD. Ja ne and hope you like it !
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#2
yay, 1st comment 4 [nu te teme, ca nu vin cu critici dure 78]
Yes, I like it 38
Parerea mea e ca te descurci bine ptr o incepatoare 3. Mie imi place cum ti-au iesit. Cel mai mult imi plac sig-urile pe care scrie "Bad Boy" si "So sad". Sfatul meu: continua sa faci gfx-uri.

:bye:
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#3
sooo am venit si eu cu un comm:
-Soo pentru inceput, incearca sa nu te mai bazezi atat de mult pe text, sa-l faci mai micut deoarece centrul de atractie trebuie intodeauna sa fie renderul.
-Incearca sa potrivesti mai bine culorile, sa fie culori care sa nu tipe la ochi si :p daca ma intelegi.
-Pune cat mai multe efecte si brush-uri, incearca cat mai multe tutoriale, cele mai bune le gasesti pe http://deviantart.com eu de acolo le iau, am gasit.
-Incearca sa respecti marimile corespunzatoare unui avatar si sig si incearca sa scoti mai mult in evidenta renderul decat cealalta parte a sigului.
-Fa sigurile mai interesante, incearca o combinatie mai placuta de culori, ca sa atraga atentia.

eu iti urez succes 10
-

#4
Multumesc pentru comuri , critici si sfaturi ^___^
Acum 2 seturi noi xD :

[Imagine: 97m9fs.png]
[Imagine: e6vnfs.png]

_______________

[Imagine: xqke43.png]
[Imagine: 28svxnd.png]

Hope you like it ! Zuppy23
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#5
set 1:

-Imi place, pentru inceput te descurci chiar bine, as incerca sa te sfatui sa pui un efect de text, adica sa inveti sa pui un efect de text potrivit. La primul pare ca nu ai scos in intregime in evidenta renderul, ci mai mult ai scos textul in evidenta.Desi imi palce combinatia de culori pe care ai folosit-o. Incearca o combinatie mai vioaie de culori.

set 2.

-Se vede o evolutie, imi plac culorile, nuantele sunt bine potrivite, desii partea aceia cu alb de pe sig nu prea da un aspect dragut, ar trebui sa renunti la partea aceia.
In rest sunt dragute, pentru inceput te descurci frumos.
-

#6
Sa vedem...
Primul sig e mult prea simplu...si acel albastru de pe personaje nu da bine (parerea mea)...in rest e ok si imi place borderul ales

Al doilea e kawaii...imi plac foarte mult efectele de pe b/g dar ar trebui sa incerci sa imbini mai bine personajele in sig...si cand mai faci avatare...nu da doar un simplu crop din sig...incearca sa pui 1-2 brushuri sau/si text...

Incearca sa te semnezi pe siguri...*Kisses!*
[Imagine: gothic.png]

#7
Hello everybody.

Cred că am revenit oarecum prin lumea gfx-ului și încerc să ma perfecționez^^ sinceră să fiu, de când n-am mai postat aici, n-am mai lucrat nimic. Abia acum mi-a venit cheful să fac asta. Momentan am să postez cam puține ”chestiuțe” monstruoase de-ale mele, sorry.

~ First, one sign with Hero Jaejoong ~<3 I made it for bro, cred că acum o lună o.o xD

[Imagine: dr7byb.jpg]

~ And the last one... un mic set :3 sper să vă placă! ^^

[Imagine: 2ceh4j.jpg]

[Imagine: ziozv5.jpg]

Știu că nu sunt cine știe ce xD încă sunt începătoare deși am photoshopul de mult 21 dar nu m-am sinchisit să lucrez prin el. Dacă aveți sfaturi, vi le aștept cu drag~
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#8
La prumul sig partea aia cu *hero* parcă e mult prea mare. O puteai face mai îngustă, aşa ocupă mult spaţiu şi atrage prea mult atenţia. Cât despre text, la fel. Nu îmi place cel de-al doilea stock pus acolo. Mergea doar un singur hero şi acel c4d de pe faţa ăăămmpp...la al doilea hero O.o nu ştiu cum să mă exprim aici. Cât despre border, îmi place super mult, dar bg-ul e cam gol. Poate mergea ceva pus pe el şi încearcă să nu te mai semnezi aşa vizibil. Nişte arial mergea şi pus acolo mic frumos, dar vizibil, dar să nu bată la ochi.

La al doilea nu îmi place textul şi nici unde te-ai semnat. Semnează-te lângă stock. Puteai să te semnezi chiar între cele două personaje. zambuza [ sau cum îl chema o.o ? şi ăla ]
Textul e mult prea mare şi ocupă mult spaţiu şi bate la ochi. Puteai încerca un font mai potrivit, o mărime mai bună şi culoarea aia nu se prea potriveşte. =.=


Cam atâtica kiduţă *hugs her tight*
-

#9
Pentru o incepatoare sa sti ca esti destul de buna ^^
Eu chiar daca am inceput de aproape un an sa fac inca nu sunt bune.
Ultimul cu Hero imi place foarte mult .
Continua ca te descurci bine^^
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bling GFX Vignette 5 3.982 20-08-2010, 08:43 PM
Ultimul răspuns: Alysu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)