Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bleach Movie 2

#1
După "Memories of Nobody", al doilea film Bleach, intitulat "The Diamond Dust Rebellion" a fost subtitrat în engleză de Dattebayo.

Descarcati filmul de pe site-ul oficial cu ajutorul unui client BitTorrent sau uTorrent

Vizionare placută!!
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#2
Acum şi online

Enjoy!
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#3
Oke,parerea mea dupa ce am vazut filmu:"Prea tare frate!"

*Posibil Spoiler pentru cei care nu lau vazut*

Mult mai reusit ca primul film,si mi-a placut ca toata actiunea nu a mai fost concentrata asupra lu Ichigo,au mai aparut si Sado si Uryuu,Byakuya cu Bankai-ul lui,si Zaraki,prea tare4,Ce imi place cand apare cu puterea aia a lui21)

Si prin filmu asta am mai aflat si din trecutul lui Toushiro21),totusi e enervant,dintre toti capitanii,si ce era pe acolo,Ichigo a trebuit sal bata pe ala cand era dragon...ehh nai cei face...mi-a placut ca si-a pus si masca,de atata timp nam mai vazuto21)

Ii dau nota 9.5 in total(grafica,sunete,actiune,etc.)

Dar cred ca Shippuden Movie 2 o sa fie si mai tare21
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#4
Acum şi în română 4 de la Sannins

Descarcati-l de pe Filebox sau de pe Torrent

Vă dorim vizionare placută!!
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#5
Mai bun decat primul film. Interesanta si promovarea lui Hitsugaya ca personaj principal alaturi de Ichigo. La fel si personajul negativ este mai interesant decat cel din primul film. In mare parte filmul a fost un spectacol din partea personajelor pe care le cunoastem deja destul de bine, majoritatea folosind cele mai spectaculoase tehnici ale lor, iar Kenpachi a avut o intrare mortala asemenea primului film.

Nota personala: 8/10

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#6
Da, a fost mult mai bun decat Memories of Nobody...Au cam dat lovitura punandu-l in lumina pe Hitsugaya, e unul dintre cele mai iubite personaje [asta a fost un mare plus sa ma ut10]. Interesant trecutul, doua zanpaktou-uri Hyorinmaru, lupta intre cei doi. Mult mai bun...Apropo, tare faza cu masca lui Ichigo. O nota de 9 ar fi cea mai potrivita pesntru acest film.

#7
Oh, filmul ce m-a facut sa imi schimb opinia ce o aveam in legatura cu Toshiro. Nu l-am placut si nu l-am urat niciodata in special, imi era destul de indiferent. Nu pot sa nu admit faptul ca am fost impresionata de puterile lui si de faptul ca e cel mai tanar capitan insa nu vedeam nimic ce putea fi de admirat in special. Insa fiind un martor la trecutul sau, mi-am dat seama ca a trecut prin momente incredibil de dificile si a facut cele mai bune alegeri pe care putea sa le faca in acel moment. Si atunci cand trecutul l-a prins din urma, a reusit cumva sa puna capat unui conflict atat interior cat si exterior, nevrand sa ceara ajutor. Aici imi aminteste de Byakuya. S-a sacrificat, a fost hotarat si ar fi mers pana la capat doar ca sa faca ce era corect din punctul lui de vedere. De fapt, chiar a facut-o, a dat tot ce a fost mai bun.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bleach Movie 4: Hell Chapter ady_x 7 11.823 22-01-2014, 07:10 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Bleach Movie 1: Memories of Nobody MithY 5 5.059 02-10-2008, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Becky


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)