Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

BioBoy va saluta!

#1
Salut, numele meu adevarat este Andrei (cine vrea mi se poate adresa si asa), am 18 ani si sunt clasa a 12-a la profil Stiinte Socio Umane la un liceu din Bucuresti.
Sunt pasionat de ficuri, motiv pentru care mi-am facut cont pe site si sa fiti siguri ca am sa citesc cat de multe pot in limita timpului liber.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#2
Bine ai venit pe Animezup, BioBoy!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salut, Bioboy ma bucur sa te cunosc sper sa ne intelegem bine
Cateva intrebari pentru tine:

1:Ce gen de anime preferi?
2:Ai vreun anime preferat?
3:Iti place sa citesti?
4:Care este ultima carte citita?

#4
1:Ce gen de anime preferi?
2:Ai vreun anime preferat?
3:Iti place sa citesti?
4:Care este ultima carte citita?
___________________________
1.Actiune, Ecchi, si ceva care sa aiba ceva gen un story line bine gandit.
2. DBZ, Naruto, One Piece
3.Foarte mult, si nu doar in timpul scolii
4."Das Steppenwolf"- "Lupul de stepa" scrisa de Herman Hesse, o recomand tuturor celor pasionati de citit, este foarte interesanta si este si mind twisting.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#5
ohayo BioBoy

Imi pare bine sa te cunosc si sa te gasesc in comunitatea noastra. Sincer e ca inainte de ati fi citit prezentarea, ma gandeam ca esti pasionat de biologie din cauza nick-ului tau 24), dar esti pasionat de ficuri. Eu sunt Serqet.

Well, si ca sa te cunoastem mai bine :
- Cum ai descoperit Zupul ?
-Ai fost anul trecut la Otaku?
- Ai facut vreodata cosplay?
- Scrii si tu ficuri? daca da, vei posta pe forum ?
- Desenezi?
- Descrie-te prin 3 adjective [cuvinte]?
Cam atat :p. Sa ai o sedere cat mai placuta aici, sa gasesti prieteni cu aceleasi pasiuni sau preferinte si nu uita sa te distrezi.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#6
- Cum ai descoperit Zupul ?
-Ai fost anul trecut la Otaku?
- Ai facut vreodata cosplay?
- Scrii si tu ficuri? daca da, vei posta pe forum ?
- Desenezi?
- Descrie-te prin 3 adjective [cuvinte]?
_____________________________________________
1.Un prieten mi-a spus despre site si mi s-a parut destul de interesant
2.Din pacate nu 2
3.Nu 4, nu sunt un fan chiar asa de inrait.
4.Da, imi place foarte mult sa scriu si chiar am postat unul pe forum se numeste "Made in Hell"
5.Oarecum, am avut cateva tentative, poate voi posta cateva desene si pe forum.
6.Sa vedem: Sincer, amuzant si usor distras.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#7
Hei Andrei! Bun venit, eu sunt Larisa. Însfârşit un băiat pasionat de fic-uri! Doamne, cât ţi-a luat să ni-l trimiţi?! :]] Sunt foarte încântată că îţi plac fic-urile şi că îţi place să scrii. Deja avem ceva în comun, so, everything will be ok. :]] Da, deci eu sunt Larisa, spune-mi Lari şiii da, bun venit pe forum! Buun..de data asta am şi eu câteva întrebări:

-Ce gen de fic-uri îti plac?/Ai preferinţe?
-De când eşti pasionat de fic-uri, de când citeşti?

Ok, cam atât. xD
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#8
@Sash', maica, ai postat si tu pe aici? o.o43 Stiam eu ca harurile (puterile) lui Dumnezeu sunt mari. :]]

Revenind la ale noastre. Sincer si amuzant? 39 O sa ne intelegem, se pare. 65 Sper sa fii nu yondaime 2 (sunt sigura ca nu-l cunosti *daca da, sumimasen*).
Eu sunt yaoi maniac (ym), defapt... numele meu e Andreea. Incantata de cunostinta, Andreie (Andrei si Andreea 65 :]]).

Prietenul (amicul) tau are cont pe zup?
Nici eu n-am facut cosplay si nici nu cred ca o sa fac (prea stanjenitor X__X), dar daca ai face, in ce personaj te-ai imbraca? 65

Multi ani inainte, vad ca ai 18 ani! hug Numai oameni in varsta pe acilea in ultimul timp. ._____.'' Nu-n treba ce am eu cu oamenii "in varsta" (mi se trage de ieri, cred 65).
Hm... Sash, daca tu ai avut ceva legat de biologie, eu de cyborg. o.o'' Fiecare cu ce-l doare. :]]

[edit] Iti place sa calatoresti?
Care-ti sunt culorile preferate?
Manga citesti? Doujinshisuri?
Haaam, crezi in noroc si ghinion? Karma rea si karma buna? (o.o)
Crezi ca o sa fii activ? 65
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Amiceeeeeeeeeeee , joci pc games ? daca da ce gen si baga si tu vreo 3-5 exemple dintre favoritele tale
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#10
Pentru Candy girl love(Larisa) :
1. Mai mult de genul actiune, shounen, dar nu ma dau inlaturi nici de la nitel ecchi si/sau dragoste
2.Nu cred ca mai mult un an si la intrebarea cu cititul: daca te referi la fic-uri ,atunci cam de un an, dar daca te referi la citit in general: De cand eram mic, inca de atunci citesc aproape orice imi trece prin mana 4

Pentru Sniff:
1. Amicul meu a postat primul la acest topic si se numeste kyokusanagi.
2.Ai dreptate la partea cu "stanjenitor", dar ca sa fac un exercitiu de imaginatie, sa zicem ca m-as imbraca in Sanji (One Piece), doa rimi place stilul sau.
Aa si inainte sa raspund la celelalte intrebari, tin sa spun ca mai am vreo o luna si un pic pana ating 18 ani, deci inca sunt tanar 21
3.Ador ideea calatoritului, numai ca nu prea apuc sa fac asta (motive fianciare si nu numai). De fapt dupa ce termin liceul am sa ma inscriu la Facultatea de Jurnalism, iar apoi sper sa ma pot inscrie la o academie de media care imi va permite sa lucrez in vreo televiziune, iar de aici visul se incurca, as vrea sa ajung in alta televiziune (alta tara) unde sa pot lucra pe sectia Travel (sunt fascinat de cultura altor popoare, mancare etc.)
4.Culori preferate 39, verde si albastru (negru nu e culoare 4)
5. Nu citesc decat manga Naruto si o manwa numita Veritas. Dupa cum am mai spus, am postat un fic "Made in Hell", pentru care am sa postez mai tarziu si manga..
6.Sincer, nu. Ba chiar glumesc pe seama prietenilor care trec pe langa o cumpana, iar eu meg direct pe sub ea, apoi le spun ca pana acum am acumulat vreo 150 de ani de ghinion Smile
7.Desigur.

Pentru Zer0:
Sigur ca joc; mai mult strategie, dar si RPG si shootere (ocazional)
1.Seria Command & Conquer
2.Titan Quest : Immortal Throne
3. Ghotic (de abia astept Gothic III)
4 Si ca sa am un shooter, sa zicem Black Ops, dar daca vrei online eu joc Project Blackout
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salutări ^.^ Nu sunt eu 9 2.700 20-03-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Nu sunt eu
  Saluta lume Elyy 13 5.798 09-03-2011, 01:35 AM
Ultimul răspuns: Serqet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)