Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Because we are rebels!

#71
Hey! I'm here>:D<
Am trecut si eu pe aici dar cu intarziere:D dar mai bine mai tarziu decat niciodata:D In orice caz mersi ca mai anuntat si cea mai buna parte este ca ai pus next-ul repede>:D<.
Nas fi crezut ca si Yuzuki ar parasit-o. Dar mai bine, sper sa se intample ceva si sa se inpace cu Sasuke ( eu una pot trai cu asta:)) )
In legatura cu capitolele asta nu am nimic de comentat. Greseli nu am vazut, actiunea este dezvoltata super bine, dialogul nu este sec si descrierea este la locul ei:D
Pune repede next-ul :bye:
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#72
Am ajuns , am ajuns si eu pe aici , insfarsit ^^' ! Deci sa vedem ce avem de comentat in seara asta ... Descrierea mi`a placut asa de mult , incat pot spune ca m`am indragostit de ea ^^ ! Deialogu nu mi s-a parut sec , nici nu cred ca este ... Naratiunea este si ea prezenta si este chiar foarte ok . Greseli de tastare ... " BINGo ! " ai avut una :]] . Ce mi`a placut partea cu inimioara ^_^ a fost asa de draguta ^^ ! Iaaaw T~T user-ilor sa nu incercati care cumva sa scultati melodia lasata de ea ca va bagga in spital :]] . Cel putin buzele aleia =]] . Pai , cam ata am avut de zis , spor la scris si multa inspiratie ! Bye ^^ !
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#73
Sis, ma surprinzi, e cel mai rapid capitol pe care l-am vazut sa vina de la tine :)). So, nu prea am multe de comentat. Actiunea, calumea rau, descrierea sooper si naratiunea ca la carte. Melodia, nu te supara sis, dar a fost cam ciudaataa :ask: Marog, cred ca o sa te capacesc eu destul pe mess >:) Bye :bye: Succes la scris!
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#74
hey buna am ajuns in cele din urma cu o oarecare intarziere ce-i drept, dar am ajuns. ^^
pai, mi-a placut capitolul, faptul ca fata e mai indrazneata, mai rebela, si rece.
descrierea e ok, chiar prea multa as spune, :))
naratiunea e buna aici
dialogul nu-i sec, e usor amuzant
actiunea n-ai grabit-o,
si...greseli am vazut cu carul.( scz de cacofonie)
ai probleme cu timpii, cand povestesti la prezent, cand la trecut, si asta ma bulverseaza complet.
astept nextu :*

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#75
O subiecte . A zis Darius calm . Am zis eu calma . . Nu prea merge sa zici ca amandoi au spus replicile calmi .
Dupa ce am inchis am primit UN O poza . Poate era doar : O POZA .
A aranja machiajul ? Nu prea da bine . Puteai sa zici asa : Care trebuia sa se ocupe cu machiajul meu.
Se calcau ca sa prinda . Se calcau ? nu prea suna bine . Mai dragu suna asa : Se imbulzeau ca sa prinda .
Se vede ca ai unele capitole cam chinuie . Nu scrie capitolele la comnada scrie cand ai timp si inspiratie .
Cam atat . Un comentariu mic si haotic dar fie .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#76
Aşa. I'm sorry my dear pentru că nu am comentat şi celelalte capitole but ... eh ^^"
Ţi-am citit toate capitolele până acum şi am rămas surprinsă atât bun cât şi rău. Să începem cu cee rele [ 2-3 chestii ]

1. Ai greşeli de tastare +.+. Mulţi, chiar şi eu îţi spuneam , că sunt minore şi că nu contează aşa de mult. Dar dacă ai ceva mai multe [ şi când zic asta, înseamnă multe ] induce cititorul în eroare. Dacă sunt 2-3, chiar nu e nimic. Ţi-a scăpat, asta e frate ! Nimeni nu e perfect. Dar tu ei ceva greşeli. Cred că mulţi ţi-au spus ce trebuie să faci până acum, aşa că nu-ţi mai zic eu că nu are rost. Cred că te-ai săturat să-ţi zică lumea acelaşi lucru încontinuu -.-

2. Acţiunea e cam grăbită =.=. Aici nu e aşa de mult de spus. Încercă să o mai "încetineşti" descriind mai mult.

Îmi place faptul că ai nişte idei foarte bune. Se pare că ţi-ai propus să termini fic ul ăsta. Poveste cu Yuzuki a fost foarte inspirată. Băiatul incocent care o iubea pe Sakura, o înşeală :> Ca în telenovele my dear. Ca în telenovele.
Se pare că ai ceva imaginaţie. Lupta, Sasuke, Diablo etc. Cum ţi-am spus, ai idei bune, de aceea văd că userii trag la ficul tău ca la pâinea caldă :]].
Ţi-aş fi spus mai multe, dar acum imi pică ochii intre Shift şi Entăr :))
[Imagine: Hm757.png]





#77
Buna. am aterizat si eu pe aici. Un fic minunat care m-a atras prin titlu sau. Mai captivat, prin descriere. Ai descris frumos si ceea ce imi place cel mai mult este faptul ca ai facut totul ca in zilele noastre, vocabular absolut tot. Dialogul e chiar bun, iar actiunea mi se pare ok, greseli nu am vazut. Ideea e 100% originala. Ai avut unele parti amuzante, radeam cu lacrimi si asa imi place. Ai mister, pui suspan ceea ce e si mai bine. Apropo imi plac melodiile:x
Acesta Sakura, dura si rebela e chiar interesanta. Stai sa inteleg. Sakura a facut patinaj artisitic? Acu de ce nu mai face? Sasuke traficant, deci e din ce in ce mai intens. Nu stiu cum va fi totul, nu stiu ce surprize ne pregatesti, dar sigur esti geniala.
Felicitari. Astept next si te rog din toata inima mea sa ma anunti si pe mine. Spor la scris si bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#78
Hey, am venit si eu e aici...as fi venit mai devreme dar a fost o mica problema. Acum 2 zile m am apucat sa citesc acest fic pentru ca ma atras titlul si sincera, nu e pe masura asteptarilor mele.
Nu ma intelege gresit, e frumos, amuzant dar actiunea o c am ia la goana in toate capitolele (desi ti sa repetat de mai multe ori sa o mai ti in lesa), si unele cuvinte nu le scriai desi tu le gandeai. Ieri m am oprit sa mai citesc pt ca nu mi placea actiunea aia si imi fugeau iedile prin cap si asta seara l am terminat.
Deci, este frumos, amuzant descrierea este buna, si naratiunea e la fel de buna dialogul nu mai conteaza ca e la fel ca naratiunea. Ai greseli de tastare nu foarte multe dar ai....

Sfat: nu scrie capitolele mecanic, scri cate putin in Word sau scri ideile pe monet si daca nu ai chef sa le pui cap la cap salveazale si faci asta cand ai chef. (Eu vb care n am mai pus vreun capitol nou la nici unul ditre ficuri :-" ). Asa iti dai seama daca ai gresit, daca ai grabit actiunea sau daca ai uiti sa scri ceva.
Sper sa nu o iei in nume de rau ce ti am zis :-S

Deci, cam asta a fost, mult noroc in continuare si anunta ma cand pui capitol nou :*

P.S. : Daca te a deranjat comul meu spunemi printrun pm.
Ja ne!
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)