Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Be Afraid, Devil is Here… [+16]

#1
DISCLAIMER : Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto creat de Masashi Kishimoto şi nu fac profit de pe urma acestora.
[center]Be Afraid, Devil is Here… [+16][/center]

[center]Prolog[/center]


O lume malefica, plina de rautate, de impuritati, de nenorociri si alte tampenii dovedeste ca Satana – partea intunecata si plina de ura – domina. Puterea pe care o detine e nelimitata, putand distruge tot binele din mica planeta ocupata de fiintele umane, de oameni. Vechile legende dezvaluiau ca exista o mica speranta pentru ca raul sa fie distrus, dar nu de bine ci tot de rau. Acesta ghicitoare nici pana in prezent nu a fost inteleasa de cercetatori, nici macar de cel mai intelept si inteligent om din intreaga lume. Raul va domina mereu daca ultima scapare nu va iesi la suprafata !

[center]Capitolul I

“The Devil Lives”[/center]



[center]Sakura P.O.V.[/center]


Stateam cuminte pe patul din dormitorul meu citind cu atentie dintr-o carte ceva foarte interesant, care ma punea pe ganduri, nu de bine ... de rau.

[center]“O legenda spune ca Satana traieste, imprastiind venin in fiecare zi, stricand orice bunatate existenta in intreaga lume. Puterea raului este impartita in doua, ambele cu aceiasi rautate, insa ambele urandu-se reciproc, din motive nestiute pana in acest moment. Totate indicate arata doar distrugere insa in viitorul apropiat va aparea un baietel cu sange pur demonic, insa cu sufletul de zahar. Acesta va fi creeat de mana dreapta a raului condus de Aeerdna si mana dreapta a raului condus de Yllem, insa atunci cand conducatoarele afla de acest copil nedorit, il arunca in mainile sortii, lasandu-l pe bietul prunc abandonat pe pamant. Parintii lui fiind mai apoi omorati in chinuri din pricina ca si-au tradat stapanii cu dusmanii. Tanarul copil va creste pe Pamant, fiind mereu inconjurat de rautate, dar din momentul ce va afla adevarul acesta isi va razbuna parintii si va distruge raul. Chinurile vor fi aspre ca iarna si blandetea din sufletul lui ranit, va disparea. “[/center]
Fiecare cuvant citit de mine ma facuse sa inchid cartea gandindu-ma daca toata treaba aceia era chiar reala. Intradevar acel copil le putea distruge pe maleficele Aeerdna si Yllem? Nici Dumnezeu nu cred ca stia, insa daca ele nu ar mai fi existat, eu nici atat. Se pare ca Moartea ii luase locul mamei “Salvatorului Lumii” si Hinata locul lui taicasu’. Moartea. Aia fiind eu, o slujeam pe enervanta de Aeerdna, iar cealalalta pe Yllem – alta enervanta.
Stiam sigur ca nu era usor sa fii la picioarele unei rautati atat de veninoase, care te putea ucide dintr-un singur ‘poc’, insa era chiar palpitant sa stii ca rautatea ta e infinita sau ca “culegi” spiritele pierdute si uitate de soarta si sa le aduci in Iad, iar apoi razand de triumf si suferinta lor. Era … magic. Insa asta nu putea dura pana la nesfarsit, nu daca aparea el.
Nu ma m-ai gandeam la absolut nimic, vroiam sa dorm desi in Iad nu prea se putea, atatea tipete se auzeau chiar si pana in camera mea si-mi deranjau linistea, insa cu timpul m-am obisnuit si m-am resemnat. Am auzit un ciocanit in usa, iar apoi aparuse micul meu animal de companie, Sai. Mi-a spus pe un ton speriat ca Aeerdna ma cheama in camera ei pentru ami da niste instructiuni in legatura cu ceva anume. Sai parasise camera, iar eu ma gandeam la ce mi-ar spune doamne “bunatate” , insa nu mult timp deoarece ea nu suporta ca cineva sa intarzie. Odata ajunsa la ea, am batut in usa si-am asteptat sa-mi zica “Intra”, imediat dupa am pasit in camera ei cu capul in pamant neavand voie sa o privesc in ochi.

- Draga mea, Sakura, rozalie scumpa ce esti, ai de indeplinit o misiune si nu una simpla cum ar fi sa-mi aduci sufletul nu stiu cui nenorocit ci sa cobori pe Pamant, sa fii o adolescenta normala fara sa te lasi descoperita de altii. Tine minte, nimeni nu trebuie sa afle ceea ce esti tu adica Moartea - mancatoarea de spirite- spusese aceasta razand la ultima afirmatie.
- Dar, stapana, eu nu am ce cauta pe teritoriul omenilor, imi este scarba de ei chiar daca am fost si eu unul… continui eu neprivind-o in ochi.
- Te-a intrebat cineva ceva? Nu, nu te-a intrebat, asa ca de ce vorbesti? Deci, cred ca stii si tu asa zisa legenda cum ca ar fi ca un baiat ne-ar putea distruge – pe mine si pe Yllem – ei bine, l-am gasit pe acest tanar. Tu nu trebuie sa faci altceva decat sa il rapesti si sa mi-l aduci mie asta inaintea lui Yllem, nenorocita de sormea. Fii atenta pentru ca sunt sigura ca si ea incearca sa-l captureze pentru a ma distruge pe mine. Il vreau viu, Sakura ! incepea ea sa tipe la mine in timp ce eu ii priveam botinele rosii.
- Si… cum il pot gasi pe acest “distrugator de maleficitate” , o intrebasem eu putin amuzata, insa nu vizibil.

Acesta imi daduse un portofoliu cu toate informatiile despre el. De la nume pana la unde locuieste si unde invata. Am iesit din camera ei si m-am dus in a mea dorind sa studiez toate informatiile. Ma intrebam daca era atat de puternic incat sa o poata distruga pe scorpia de Aeerdna, daca da poate-l ajut… cred.




#2
hellooo

Un nou ficulet.. yeeeeeeeeeeeey... Mise pare mie sau lipseste ceva ? a da, Disclaimer. Descrierea este buna, se pare ac ai ceva experienta, sau cel putin asta cred dupa stilul in care scri. Dialogul este bun, are repici complicate si gandite. Actiunea nu este grabita, este chair inceata, bine tinuta de lesa. Naratiunea este buna. Ideea este originala... Cine este acel baiat ? Sper ca este Sasuke, spre ca este sasusaku.

:bye:

#3


Buna,

Ma bucur ca a mai aparut un fic, nou, cu o idee destul de stralucita si inspirata. Deci, cum am spus si mai devreme, idee e stralucita si destul de interesanta. Originalitatea idee nu mai spun caci se vede ca e originala. Descrierea merge si ma bucur ca merge bine. Actiunea nu pot spuen ca e grabita iar dialogul nu pot spune ca este seexces iar greseli de tastatura nu pot spune ca amvazut dar stiu ce pot spune : " acest capitol este mic". Asta pot spune cu mana pe gol. Ma uimeste ideea, numele celor doua dracusoare dar Aeerdna este Andreea scris invers. Spun asta pentru ca si eu am scris odata numele asta dar Yllem este melly? Nu stiu, daca dorestio poti sa ma lamuresti. Eu astept acea stralucire cand vei pune capitolul viitor si ma vei anunta. Pana atunci iti urez spor la scris si multa inspiratie si desi nu e nevoie caci vad ca ai destula.
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.174 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)