Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bankai favorit

#1
care este bankai-ul vostru preferat? Argumente // Poze va rugam 4

bankai-ul meu preferat este cel al lui Tousen, deoarece nu prea poti sa scapi de el, decat daca ai rezistenta fizica mare si un reiatsu de 2 ori mai mare, asa cum il are Zaraki Kenpachi... altfel nu prea vad cum poti scapa....

[Imagine: tousen_bankai2.jpg]

#2
Pai ar fi bankai-ul lui Renji....
De ce? E un sarpe cu cap de babuin!!!!
Plus ca Renji e doar locotenent si a facut bankai,cand cica doar capitanii puteau face asta(bineeee......teoria asta s-o dus pe apa sambetei pe masura ce anime-ul avansa)
Pur si simplu imi place pentru ca arata ciudat(ar fi fain si ala a lui Byakuya,dar e cu petale roz >.> si cam iese din discutie 10 )
Imi place si a lui Hitsugaya.....ditamai dragonu'
E da......can't wait to see Rukia's bankai(when she achieves it,of course)
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#3
Da...postez din nou21.
Pai..pot sa spun ca imi plac mai multe bankai-uri.
1)Ichigo>arata foarte tare...si il face foarte puternic,sporindu-i viteza.Pana si Biakuya era socat21cred ca se numeste Tensa Zangetsu.
2)Hitsugaya>mi se pare cel mai tare...un dragon imens!Aspectul este super...in timp ce puterea...de neoprit(impropriu spus21)Daiguren Hyōrinmaru...pana si numele e kawaii!
3)Byakuya>Bankai-ul lui nu difera foarte multa de Shikai...numai ca sunt mai multe sabii si astfel puterea este mai mare.SenbonZakura Kageyoshi...parca asa se numeste.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
Bankai-ul meu favorit ar fi cel al lui Ichigo. In primul rand datorita sabiei sale negre care imi place la nebunie (sabia favorita) si se potriveste perfect cu imbracamintea, dar si datorita puterii sale de a deveni mult mai rapid.

Aproape la egalitate cu cel al lui Ichigo este si Senbonzakura Kageyoshi, bankai-ul lui Byakuya. La acesta imi place ideea petalelor de cires, reflexie a 1000 de sabii care pot fi manuite dupa cum doreste Byakuya.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#5
Hmm...Bankai favorit...let's see...Cred ca al lui Soi Fon...adica Suzumebachi...nu ca ar arata cine stie cum, dar pur si simplu imi place ideea de "2 hits and you're dead"...2 hits daca te loveste in acelasi loc

Mai imi place si al lui Byakuya...Senbonzakura Kageyoshi...chiar daca sunt numai petale roz...Are niste efecte frumoase,destul de rapid si poate dobori cu usurinta mai multi adversari deodata...

Cat despre al lui Ichigo...Imi place doar felul in care arata el si sabia in bankai...In rest...nu mi se pare ca ar avea cine stie ce viteza superioara din moment ce cam orice adversar important cu care s-a luptat poate tine pasul cu el...

#6
Sa vedem....Cred ca cel mai interesant bankai este cel al lui Hitsugaya. Imi place forma de dragon si gheata este un element puternic si in acelasi timp dragut. Iti mai da si posibilitatea de a zbura, ce ai putea sa ceri mai mult? Plus ca Hyorinmaru mai e si frumos, cum sa nu fie si bankaiul superb? Singurul lucru care il strica e durata de timp delimitata de florile alea. In rest mi se pare cel mai bun. Si sa nu mai zic ca Hitsugaya e unu' din personajele mele favorite 10.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#7
Pai.... Bankai-ul meu favorit este.... mhm... sunt doua.... pe locul I este a lui Toshiro-kun pt ca.... ca.... el e.... cel mai frumos si destept si sexy si beton si calciu si zinc si frumos si dragutz si adorabil si puternic (parerea meah xD) si.... si... sunt o perversa :perv: ....
Apoi, pe locul II este cel a lui Ichigo pentru ca este simplu si asta il face interesant. Este negru (culoarea mea fav ), elegant si totodata e intr-un fel infricosator..... deci astea 2.

Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

#8
Momentan niciunul nu-mi mai place. Am ramas cu senzatia de satietate de la atatea episoade in care am vazut bankai-uri peste bankai-uri. Insa, pe la inceput, cand inca eram nemaipomenit de incantata de Bleach, bankai-ul meu favorit era cel al lui Ichigo. Saream in sus de bucurie cand Ichigo l-a utilizat impotriva lui Byakuya. Imi place culoarea lui (in antinomie cu cel al Rukiei, care este alb) si felul cum il activeaza. Spune foarte multe despre sufletul lui. Apoi a fost cel al lui Byakuya care ne arata cat de mult inseamna pentru el mandria, mandria de a avea un bankai atat de frumos Smile
[Imagine: monte2.png] [Imagine: tek4e3712f797cb23262583.png][Imagine: 1385114.png]

#9
Bineinteles, Hihio Zabimaru


E gigant, e infricosator si stiu ca suna aiurea dar e unic printre toate. Spun ca suna aiurea pentru ca toate sunt unice. Abilitatea lui de a fi distrus si totusi nici o problema nu apare. Plus combinatia dintre un babuin si un sarpe. E mult mai rapid decat ai crede, tinand cont de faptul ca e masiv. And the Baboon Bone Cannon is impressive. Dar pe langa toate acestea, trebuie sa adaug ca arata foarte cool. Deci si asta e un motiv important.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care este Zanpakutou-ul favorit? Kyo 18 14.525 05-03-2014, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Syryus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)