Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Banchet

#31
Oo... amintiri, amintiri...
In clasa a 4-a nu stiu daca a fost banchet... Am fost o zi cu clasa la munte, la Gura Diham/Dihan... wutevar. A fost destul de bine, avand in vedere ca mi-am facut hainele praf, o colega a facut o reactie alergica la o gogoasa *yea i know... bare with me*.
Ceea ce o sa-mi amintesc mereu a fost cel din clasa a 8-a, adica acum vreo 3 saptamani. A decurs cam asa:
Pregatiri pe ultima suta de metri. Nu s-a stresat nimeni cu haine etc pana in ultima sapamana cand a fost o agitatie primodiala. Cateva colege imi cereau sfatul: ce rochie sa-si ia, cu ce sa se accesoizeze, cu cine sa coboare la banchet, desi eu sunt baiat. Yeah... afterwards ziua dinantea plecarii. Cine a mai dormit seara aia? No one!! Dimineata avem niste fete de zombie toti dar asta nu ne-a impiedicat sa facem glume in autocar.
Ok trecem peste momente rusinoase in care am fost victima a catorva glume si ajungem la petrecerea propriu-zisa. A durat 8 ore :X Dans, glume, drinking, smoking. S-au imbatat cativa colegi si acum citez: "mi-au amortit mucusii".
Au fost cele mai frumoase 2 seri din viata mea si cred ca pot spune si a colegilor mei pe care desi voi incerca, nu ii voi putea uita.

#32
În clasa a 4 a nu am făcut banchet. Am avut o simplă serbare de sfârşit de an şi tot în aceiaşi zi [ dacă nu mă înşel ] sau cu o zi după am aflat că în clasa a 5 a vom fi repartizaţi jumătate de elevi în colectivul viitoarei a 5 a A şi restul în colectivul clasei a 5 a B, noi fiind evident C. Nu mi-a plăcut deloc vestea primită şi mulţi dintre foşti mei colegi când au aflat s-au mutat de la şcoală, mai ales una dintre fetele cu care mă înţelegeam eu cel mai bine. Ne puseserăm pe bocit şi a decis să plece, deşi cred că a făcut mai rău, dar a fost alegerea ei.

Acum în clasa a 8 a cu colegii de la A, sau în fine cu câţiva de la ei, am avut anumite altercaţii, însă în seara banchetului ne-am înţeles minunat, pentru că ştiam că se apropie sfârşitul şi nu trebuia să mai facem pe nebunii. Am dansat, am râs şi totul a fost perfect. Am făcut şi poze, * doh, nu prea mi-au plăcut toate mai ales cele de grup, dar ce să-i faci? xD * Şi se poate spune că am şi băut : )).
Cine vroia să bea se ducea cu paharu' la profu' de mate şi el ne turna vin alb ;>. Mie şi încă câtorva fete ne-a dat şi whyskey, aşa pe ascuns x3. Nimeni nu ştia, decât noi şi partenerii noştri, care evident ne-au cerut xD.
Mâncarea nu prea a fost genială, dar nu prea am stat jos mult timp, aşa că am cam ignorat-o.
Sincer aş mai vrea un banchet ca ăsta : ).
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#33
In clasa a 4-a am un banchet cu peripetii pot spune.....am plecat la 'Lacul Sarat',unde am facut plaja toata ziulica si ne-am balacit putin prin apa jegoasa 4....tind sa va spun ca eu,impreuna cu doua colege ne-am dus pana mai departe si ne-am inecat 24 ...iesea una la suprafata ,celelate doua se duceau la fund....si tot asa ...eu am reusit chiar sa-i dau chilotii jos uneia dintre ele...a fost amuzant pe de o parte...acum,cand ne amintim ,radem in hohote!
Toti aveam capetele albe ,din cauza sarii....
Acum,sa va povestesc ce nu mi-a placut : Invatatoarea ne-a dat mici...ooo,da mititei 24...cat pot sa-i iubesc....bleah,,asta a fost partea cea mai urata,dobitocii de dascali mancau frigarui si pui...dar pana la urma nu asta a fost important....noi,ne-am simtit bine..


Banchetul de clasa a8-a ,l-am avut anul acesta ,impreuna cu celelate clase de-a8a,intr-un club foarte somptuos....a fost superb!!!! Am dansat ,de am urme si-n ziua de azi ...muzica a fost buna...am avut toate genurile,chiar daca unele nu ne-au incantat tot am dansat pana in zori!
Fetele au fost frumoase,elegante,machiate ,rujate ,au reflectat..blablabla...Cat despre baieti ,vreo 6 s-au purtat ca atare ,restul ca intotdeauna,retardati!!
Mancarea 24....primul fel a fost bleah ..de ce ? prietena mea a gasit un vierme in salata...dada,un vierme!!!Deci va dati seama ,ca vestea s-a imprasitiat in toata sala ,si ne-a mai fost scarba sa mancam...restul a fost ok!!!!Tortul a aratat foarte bine,dar si gustos!!!
A fost cel mai tare banchet !!!Mi-a placut la nebunie....
Am plans impreuna cu 'prietenarea' mea ,Assyria....am udat multe servetele,chiar si sacoul(asta a fost la fesvitate-dimineata)...Dar acum ma bucur,pentru ca suntem in aceeasi clasa la liceu..yupii
Deci,a fost cel mai tare banchet!!



#34
uff... deci... fosta si viitoarea mea colega, cea mai buna prietena ( defapt cred ca e ceva de genul " friends forever" 21 ) Lorely, cred ca o sa ajungem sa facem si facultatea impreuna 21 . cat despre banchet... hmm... banchetul din clasa a patra nici nu mi s-a parut banchet( cred ca eram prea mica si nu l-am vazut decat o petrecere21 ) Si, lori, ce e rau la miici? sunt foarte buni 21 ! Da, mi-a placut mult la banchetul dintra patra.

In schimb banchetul dintra opta nu mi-a placut. Parca si rochia pe care mi-o cumparasem mi se parea urata, iar parul la fel. sandalele m-au omorat si in ciuda faptului asta am dansat pana la 5 dimineata. A fost ok, nu pot spune ca a fost exceptional.. ma asteptam la ceva mai special.. dar nuu! cum a spus si lorely la festivitatea de incheiere cred ca am fost singurele care am plans 21 . eu am inceput prima, caci eu plang mai mereu, si dupa a inceput si colegamea... asta mi-a placut. In seara banchetului m-am simtit foartee rau. era acolo un baiat disperat care ma placea etc. etc, eu nu si mai era si o disperata care incerca sa ne apropie. banchetul mi s-a parut un eec total! imi vine sa plang cand ma gandesc.

Totusi daca a fost un esec... pentru mine... nu inseamna ca nu mi-l voi aminti.


Am uitat sa zic ceva. la felul doi mai intai ni s-a adus salata, iar eu muream de foame, ma uit asa la salata vreo 20 de minute, dansand desigur 21 , si vad ca nu ni se mai aduce felul doi... eu crezand ca salata este intregul fel de mancare o mananc 24 . Daa!! si dupa vine friptura care avea prea multa sare... asta a fost ciudat pentru ca eu iubesc sarea si pun cat mai multa.

A fost o seara cam sarata!
Mi-e foameee!!!

#35
Imi amintesc, ca eram in clasa a-IV-aA ca sa ne bucuram ca am terminat clasa si am scapat de doamna aia rea.21)Dupa ce doamna a plecat sa ia ceva,noi am inceput sa ne batem cu biscuiti,am dat o sticla intreaga de suc pe noi si apa21)iar dupa ce am terminat bineinteles ca am facut curat ,,luna''.Iar dupa aceea ne-am dus in clasa la noi, si ne-am urcat pe banci si am inceput sa dansam sa facem tot felul de prosti,pana a venit sotul doamnei invatatoare si ne-a trimis acasa2.Nu pot sa uit niciodata asta.:X

#36
Ăăă... banchetul din clasa a4a nu a fost cine știe ce. Pur și simplu am stat in clasa si am mâncat ni s-au dat niște diplome și ne-au expediat acasă.
Banchetul din clasa a8a, ei bine, nu a fost deloc ceva ce ati numi banchet.Noi avand o clasa foarte ”organizata” s-a ales praful de banchet. Asa că a hotarit o colega sa organizeze ea ceva intr-un pub/club , fara profesori si toate cele de la scoala. Bineinteles ca tipa a invitat mai mult pe cine a vrut asa ca nu a fost prezenta toata clasa. Dar seara a inceput ceva de genu: am ajuns pe la 8 si am reusit sa intru pentru 5 minute in pub dar dupa am constatat ca țipa barman-ul de acolo sa iesim afara. Toti am iesit afara bineinteles la strigatele balaurului. Se pare ca niste colegi minunati de ai nostri au facut scandal pentru ca erau prea bauti. Dupa aceea jumatate de seara am petrecut-o pe strazi cautand unde sa mergem. Pana la urma fitoasele au decis! Putem merge la mama naibi la narghilea.Ne-am distrat acolo vreo cateva ore (bineinteles era o detrabalare totala) pana cand ne-a dat afara si de acolo si ne-a adus nota de plata. Va dati seama din distractia maxima care era toti au ajuns cu niste fete lungi ca nu aveam destui bani sa platim. A fost o batalie crancena de tacere pana cand primul erou a hotarat sa puna pe masa si dupa aceea ca intr-un film cu prosti am inceput toti sa punem bani pe masa. Mission acomplished! Dar era 1 dimineata si noi inca eram pe strazi. Asa ca in general asta a fost banchetul, nu mai povestesc mai departe ca deoarece as putea scrie o carte cu restul detaliilor. Dar pe scurt a doua zi m-am prezentat la scoala ( in hainele de banchet of course) si am dormit la ore pe banca.
De abia astept banchetul din clasa a12a chiar ma intreb cum va fi.

#37
(30-10-2011, 01:00 PM)Hiraiu A scris: Ăăă... banchetul din clasa a4a nu a fost cine știe ce. Pur și simplu am stat in clasa si am mâncat ni s-au dat niște diplome și ne-au expediat acasă.
Banchetul din clasa a8a, ei bine, nu a fost deloc ceva ce ati numi banchet.Noi avand o clasa foarte ”organizata” s-a ales praful de banchet. Asa că a hotarit o colega sa organizeze ea ceva intr-un pub/club , fara profesori si toate cele de la scoala. Bineinteles ca tipa a invitat mai mult pe cine a vrut asa ca nu a fost prezenta toata clasa. Dar seara a inceput ceva de genu: am ajuns pe la 8 si am reusit sa intru pentru 5 minute in pub dar dupa am constatat ca țipa barman-ul de acolo sa iesim afara. Toti am iesit afara bineinteles la strigatele balaurului. Se pare ca niste colegi minunati de ai nostri au facut scandal pentru ca erau prea bauti. Dupa aceea jumatate de seara am petrecut-o pe strazi cautand unde sa mergem. Pana la urma fitoasele au decis! Putem merge la mama naibi la narghilea.Ne-am distrat acolo vreo cateva ore (bineinteles era o detrabalare totala) pana cand ne-a dat afara si de acolo si ne-a adus nota de plata. Va dati seama din distractia maxima care era toti au ajuns cu niste fete lungi ca nu aveam destui bani sa platim. A fost o batalie crancena de tacere pana cand primul erou a hotarat sa puna pe masa si dupa aceea ca intr-un film cu prosti am inceput toti sa punem bani pe masa. Mission acomplished! Dar era 1 dimineata si noi inca eram pe strazi. Asa ca in general asta a fost banchetul, nu mai povestesc mai departe ca deoarece as putea scrie o carte cu restul detaliilor. Dar pe scurt a doua zi m-am prezentat la scoala ( in hainele de banchet of course) si am dormit la ore pe banca.
De abia astept banchetul din clasa a12a chiar ma intreb cum va fi.

Cum sa nu spui ma ca la 4 dimineata eram la MC la Romana ? 21 Si ca la... 5 si ceva eram in curtea scolii asteptat primul tocilar sa intre-n scoala. Si da, noroc ca aveam atelier cu dirigu, n-o vedeam pe aia de pictura lasandu-ne sa dormim pe banci, mai ales cat de pregatite eram noi, si totusi, tot ne-a pus sa desenam pe la sfarsitul orei. >.<

In fine, iti dai seama ca in a 12-a banchetu nu o sa fie organizat de aceeasi chinezoaica inculta. ^ ^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#38
(30-10-2011, 01:05 PM)MimiÅŸor A scris: Cum sa nu spui ma ca la 4 dimineata eram la MC la Romana ? 21 Si ca la... 5 si ceva eram in curtea scolii asteptat primul tocilar sa intre-n scoala. Si da, noroc ca aveam atelier cu dirigu, n-o vedeam pe aia de pictura lasandu-ne sa dormim pe banci, mai ales cat de pregatite eram noi, si totusi, tot ne-a pus sa desenam pe la sfarsitul orei. >.<

In fine, iti dai seama ca in a 12-a banchetu nu o sa fie organizat de aceeasi chinezoaica inculta. ^ ^
Pai am zis ca daca as continua tot as ajunge sa scriu o carte!
Sper si cred ca nu va fi organizat de ea. Desi nu prea il vad pe dirigu atat de implicat in treaba cu ”banchetele”.


#39
(30-10-2011, 01:09 PM)Hiraiu A scris: Pai am zis ca daca as continua tot as ajunge sa scriu o carte!
Sper si cred ca nu va fi organizat de ea. Desi nu prea il vad pe dirigu atat de implicat in treaba cu ”banchetele”.

Ti-am zis pe skype .___."
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#40
Uhm, n-am facut banchet la finalul clasei a patra, nu ne strofocam asa de tare in general cu organizatul atunci. Am facut un fel de serbare de final atat in clasa noastra, cu sucuri, prajituri si voie buna, cat si una in sala festiva de la Unirea, asta pentru cine cunoaste. In general faceam acolo serbarile pentru ca, din cate-mi amintesc, aveam in clasa un parinte cu relatii care ne mai ajuta. M-am simtit bine atunci, mi-a parut enorm de rau dupa colegi ca si acum, chiar daca initial sustineam ca nu va fi asa...

La sfarsitul clasei a opta a fost mai frumos totul. Ne-am organizat cum trebuie impreuna cu cealalta clasa, a opta B, noi fiind A, si-am ales o locatie mai selecta, ne-am facut banchetul la Belvedere in Brasov, s-a meritat fiecare banut, in primul rand pentru vederea pe care o avea restauratul ala imens si sala de festivitati sau ce-o fi fost ea unde s-a tinut. Mi-a placut... ce pot sa spun. Desi a fost cald si costumele erau cam stranse pe noi, cel putin pe mine, mai ales inauntru... aproape infernal de cald, ne-am distrat si a decurs totul asa cum imi imaginasem. Am dansat cat m-au tinut picioarele, am vorbit cu toata lumea, am dansat si cu profesoarele... hehe. Spre final atmosfera a devenit mai dramatica, ultimele cantece aproape de miezul noptii, ne imbratisam cu totii intre noi, colegii, si cu profesorii, ne spuneam de toate, era atat de euforic momentul. A fost unul dintre cele mai bestiale ale vietii mele. Am apucat sa spun tot ce aveam pe suflet fata de fiecare profesor si i-am si imbratisat lung pentru ca stiam ca-mi vor lipsi... tot felul de detalii de genul. Dupa Belvedere am mers prin centrul Brasovului - ce-i drept, un grup mai mic - asta dupa 1 noaptea. Eram vreo 10-12 plus cativa parinti si profesoara de romana pe care o iubesc :], umblam pe Republicii in toiul noptii si radeam ca spartii... Eh, eh... ce ma mai rascolesc amintirile acum. Am ajuns acasa dupa 2.
Sa vad cum va fi cel din a 12-a, imi voi putea da cu parerea abia peste 4 ani. ;]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)