Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Banchet

#11
Pfoaa banchetu' de a 4-a a fost,ce nimeni nu a facut pana acu.
Doar un singur cuvânt: CARNAVAL.
Ne-am costumat(eu care vroiam să fiu xena XDD m-a bagat mama in costum de vrăjitoare.)
It was fun. Baieţii erau cowboy,batman,superman etc. O-o
Fetele erau pisici,vrăjitoare,zâne şi nu mai ştiu câte drăcii. 21.
Încă mai am costumu' de vrajitoare,şi mă mândresc cu el.

Acu' că's in a 8-a. Am o mare problemă. Să mă duc,să nu mă duc. Sunt schimbatoare de fel dar,diriga se roagă de mine să vin deci,o să cedez. Eu i-am zis maicamii că nu vreau să mă duc în rochie,dar cred că cedez şi de data asta(mă uit pe geam vad ceru negru si continui să scriu) Ceru' mă face să mă rog să PLOUĂ CU GHEAŢĂ la banchet. 105. Ar fii perfect.

Dau edit,după examene 78 sau a 2-a zii după banchet.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#12
Banchetul din clasa a IV-a. Frumos pe acea vreme cand eram toti cazuti in cap si radeam la orice prostie. Ma rog, l-am facut la un restaurant de langa un parc si cand ne plictiseam ieseam in parc si ne dadeam in leagan. Am facut si hora pe acolo si se uitau oamenii la noi ca mata-n calendar. A fost destul de haios, parca m-am certat cu o colega la un moment dat insa nu mai sunt sigura.

Si acum mai tin minte cu ce m-am imbracat sau mai bine zis m-a imbracat mama. O fusta verde, un tricou verde, cercei verzi si lant verde, doar sandalele erau albe si mi-a incretit parul, cand am vazut cum imi sta am bagat peria in el si l-am mai aranjat cat de cat.


Banchetul din clasa a VIII-a. Va voi da edit la anu 21

#13
Wow, in zilele astea se face si banchetul de clasa a IV-a? Am ramas in urma, pi vremea mea, maica, noi faceam serbare. Old school, eh?

Nu am prins banchetul de clasa a XII-a, fiindca m-am mutat din tara cu vreo 6 luni inainte sa inceapa ultimul an, desi nu pare sa fi fost cine stie ce in primul rand, mai ales ca diriginta mea lipsea *sigh*.

Cat despre cel de a VIII-a, a fost destul de aiurea, din motive personale aproape ca nu ajunsesem si la sfarsitul serii eram cam ametita, tipul de care imi placea statea numai cu o prietena buna si imi uram costumatia. S-a terminat seara cu mine plangand 21. Nu a fost cine stie ce.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#14
Hm... Banchetu` din clasa a 4a a fost suuuper naspa!
M-a imbracat mama in fustita roz, un maieu tot roz si sandalute albe O_O, eram si eu mica si prostuta, habar nu am cum de m-am lasat convinsa de ea sa ma imbrac in hainele alea.
In afara de costumatia mea idioata, banchetu` l-am facut la noi in clasa O_O, mda ideea invatatoarei noastre "scumpe" pe care o urasc si cred ca o sa o urasc toata viata mea.
In fine, dupa ce ca am facut banchetu` in scoala, in clasa... pe la noi tot veneau cei de la clasele mai mari, gen a7a a 8a si noi fiind micuti si prostuti ne rusinam si stateam toti muti in bancutele noastre.
Muzica? Da, a existat, cica sa ne scape de plictiseala... Canta pe caseta Guta, Denisa si alti manelisti si sincera sa fiu niciodata nu mi-au placut acest gen de muzica, manelele, asa ca nici acea zi nu a fost exceptie.

A fost super aiurea... Baietii, eh cica micuti si prostuti da` cum au intrat in "atomosfera", se lasau influentati de idiotii aia de-a 8a si mai mereu li se desfaceau sireturile si tocmai in fata noastra se aplecau sa si le lege -.-'. Nu ne-au invitat la dans, pur si simplu se holbau ca idiotii la noi O_O.
Bun, deci cred ca ati prins ideea, a fost super naspa >.<


Banchetu` din clasa a 8-a 39 Tre` sa mai asteptati si voi si eu inca vreo 2 luni ca sa aflu cum si ce o sa fie.
Oricum, am hotarat sa facem la Restaurantul Enigma cu toate clasele de-a 8a [7 serii O_O ].
Probabil o sa fie toti profesorii, totata scoala [ cel putin elevii de`a 8a ], deci presupun ca o sa fie cat de cat dragut, dar prefer sa astept pentru a vedea.
La cum ii stiu eu pe colegutii mei obsedati o sa incerce orice ca sa fie si ei bagati in seama >.<".


Oricum eu stau chill, nu-mi fac griij. O sa fie si profu` de franceza, si de muzica 105 deci eu o sa am ce face >:]


Poate ca o sa dau un edit ca sa va zic daca nu uit. >:]
JuSt A fRiGhTnEnIn` ShAdOw



If i were you, i would forget
If i had you, i wouldn't let you go
If i knew you're honest, I would trust you.

But i am not you, and you aren't honest.
Our reality is so different of that.

You're just a lier, but i love you...
Even you heart me, I love you
And i addmite it.

Love you ! | A | <3

#15
Eu am avut pana acum doar un singur banchet, acela dintra patra care a fost super idiot. Nu imi prea plac banchetele, serbariele porcariile astea. Ne- a pus invatatoarea sa memoram fiecare in parte cate un roman intreg, cu paisprezece mii de volume. Mancarea a fost, fara cuvine, un cuvand defapt, naspa. Imi venea sa vomit de la toate porcariile, de- abia daca am pus gura pe ceva. In fiecare minut ne punea sa dansam ca daca nu : ''Nu primiti desert!'' - eu nici nu voiam desert. Costumatia mea a fost oribila, ca sa nu mai spun ca banchetul l- am tinut intr- o , hmm, cocioaba! O.o

#16
Well, eu in clasa a IV-a am avut serbare nu banchet.Anyway, a fost distractiv, ei bine cat de distrectiv putea fi pe atunci.Impreuna cu mama unui coleg, am pregatit un dans pentru doamna invatatoare si a fost super.Bineinteles, dupa ce s'a terminat dansul, doamna invatatoare a inceput sa planga si apoi toti au inceput sa planga.
In clasa a VIII -a a fost alta treaba.Am facut banchetul la o pensiune.Bineinteles, fetele din cealalta clasa erau cu nasul pe sus.Muzica nu prea mi'a placut caci au fost o multime de manele >.< Anyway partea distractiva a fost cand pe la sfarsitul serii a fost adus tortul.Au pus o melodie si o tipa din cealalta clasa a tinut un fel de discurs.Toti au inceput sa planga [cu exceptia mea si a inca catorva persoane].In fiecare colt se afla cineva care plangea, erau atat de amuzanti.Incercau unii sa ii faca sa nu mai planga si ajungeau si ei sa faca acel lucru.
Sper ca banchetul de la sfarsitul clasei a XII-a sa fie mai distractiv xD
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#17
De acord cu Uber - voi chiar faceţi banchet de sfârşit de clasa a IV-a? Eu am avut serbare din clasa I până în clasa a VI-a <-- ne punea învăţătoarea/diriginta să învăţăm nişte poezii şi cântece în română/engleză/franceză, în I-IV ne îmbrăcam în costum naţional/în V-VI într-un costum roz dintr-un material sclipicios în care fierbeai pur şi simplu, pampoane şi sandale albe obligatorii, ne bâlbâiam vreo 2 ore, chinuindu-ne să ne aducem aminte ce învăţasem iar la sfârşit mâncam prăjiturile făcute de mămici [ care nu-mi plăceau deloc ].
la sfârşitul clasei a VII-a am făcut banchet. [ ? ] De fapt a fost doar o "ieşeală" - ne-a scos diriginta la o pizza şi un suc, am stat de la 18:30 până la 22:00 [ la ora 21 eram deja terminaţi de căldură şi plâns - era ultima întâlnire cu fosta dirigintă ], am stat toată seara bosumflată, prietena mea "cea" mai bună se tot dădea pe lângă un tip, n-am dansat şi nu mi-a plăcut cum am fost îmbrăcată.
Banchetul de sfârşit de clasa a VIII-a? Nu mai e mult până atunci.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#18
Eu mai am o luna pana la banchetul de clasa a8a :]] Il facem pe 26 mai. Sper sa fie distractie multa si fara plictiseala >.< Tot ce e naspa este faptul ca baietii sunt niste papa lapte, sa zic asa. Astia de la noi din clasa :]] Nu danseaza, stau pe scaune si se uita pe cer. Cred ca doar 2-3 sunt normali, in rest nu ai cu cine discuta :]] Deja imi imaginez seara cu toate fetele sarind pe acolo, iar baietii afara la o tigara :]] Sper sa ma insel si ca o sa fie asa cum ne dorim cu totii.

Well...in a patra banchetul nostru l-am facut la Moeciul, prima excursie sa zic asa de 2 zile :]] A fost foarte funneh, inca mai retin cateva scene. Stiu ca am ras foarte mult, iar colegele mele de camera erau niste nebune din toate punctele de vedere xD Stiu ca atunci am avut parte si de primul meu pupic, mwahaha *evil smile*. Si aflasem ca baiatul de care imi place ii place la randul lui de mine :]] Deci cum sa nu fie un banchet reusit? Am dansat cu totii asa cum stiam noi, ca pana la urma la 9-10 ani ce sti sa faci :]] Am mancat foarte mult, tin minte ca ne-am intors acasa cu jumatate de mancare. Ne-am culcat pe la 5 dimineata, prima noapte pierduta >.<


Si mda...depinde acum si de scoala respectiva, de profesorul respectiv 106 Unii in clasa a4a fac serbari, altii fac "petreceri", sa zic asa, fara poezii, dansuri specifice sau cantece invatate. Ca o zi de onomastica, o mica petrecere.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#19
Bekii si eu tot pe 26 mai am banchetul 21. Cum ziceam peste o luna am banchetul de a 8-a. Ma astept ca toata lumea sa danseze inafara de mine [bine dansez si eu la hore, meneito, macarena da la restu nu o sa ma vezi21]. Nu prea vreau sa dansez ca nu ma inteleg ft bine cu colegii. Oricum mai e pana atunci si vad eu cum fac. Cred ca o sa ma imbrac intr-o rochie pana la genunchi si care nu e mulata. S-ar vedea ft urat o rochie mulata pe grasimile mele 21. Si bine inteles o sa ma incalt cu pantofi/sandale de 10/12 cm sau chiar mai multi.

Banchetul de a 4-a l-am facut la scoala, in sala de sport. Nu a fost cine stie ce. Ne-am zbenguit p'acolo, am mancat, am baut si am jucat jocu ala cu scaune si cand se opreste muzica trebuie sa te asezi pe scaun 21. Nu a fost cine stie ce dar a fost placut.
[Imagine: EnvYQ.png]

#20
Uii, banchete.

Banchetul din clasa a 4-a a fost oribil datorită colegilor mei că nu mă suportau. :3 De aia m-am şi mutat din clasa aia, mă rog, nu contează asta acum. Îmi aduc aminte că-l făcusem la Hotel Vega, 5 stele, lux, de toate. Îmi aduc aminte că mă jucam vaţe-ascunselea în lift şi că n-am vrut să dansez deloc şi că-mi pătasem rochia. Mi-a plăcut doar să mă joc ăn lift, măncarea, sucul, gustările şi atât. Îmi uram colegii şi îi urăsc şi acum pe cei din clasele primare.

Acum banchetul din clasa a 8-a. Fiind în clasă cu Snow' o să fac banchetul cu clasa lor, nu cu foştii colegi = )). Dacă aş fi făcut banchetul cu foştii colegi, aş fi mers la banchet cu Kiddu 8 -> [ca partener, zic.]. Dar revenind, noi vom face banchetul la Hotel Parc..nu ştiu cam pe unde e, dar mă rog. Facem banchetul împreună cu 8B şi este pe 2 - 3 iunie. Abia aşteeept. Acum o lună, înainte să organizăm totul îmi tot făceam planuri şi speranţe că "Cu cine să merg la banchet" şi chestii d-astea, dar mi-am dat acum seama că o să merg cu colegii mei. Adică, lol: mă întâlnesc cu ei acolo, nu-mi trebuie partener 8 -|.
Să spun din start că....dacă se pun manele, eu ies pe plajă. Nu suport! Mai bine mi-aţi pune la replay într-una Shakira decât manelele alea infecte. Şi cică nu va fi nicio melodie rock. Am să mor. x.x". Iar rochia...nu prea vreau să dau detalii...e neagra, mulată şi scurtă, dar atât timp cât nu ştiţi cum arăt, vă garantez că stă oribil pe mine ;; ).

Să sperăm că banchetul va fi unul frumos şi de neuitat. Sper să ne dea şi nişte alcool, sau cum era ideea noastră [eu, Snow', Berry şi Papple] să punem fiecare câte 15 lei, să luăm o sticlă de Bitter [ce-o fi aia.] şi s-o ascundem în geanta lu' Berry = )). În fine, poate-mi ating şi eu scopurile cu banchetul ăsta. Ori o să dau edit după banchet, ori voi scrie alt post, depinde.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)