Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

BalonaÅŸe :]

#1
Iar mi-a fost şters topicul de GFX ,ce baftă am şi eu =]] . Am căutat vechiul topic dar nu am reuşit să îl găsesc [ am folosit chiar şi opţ. de serch, dar nimic ._. ] . Aşa că am decis să fac un nou topic gfx în care să îmi pun lucrările [ în photo shop ] . deşi nu sunt începătoare, nu mă descurc cine ştie ce =]]. Dar să mai lăsăm vorba şi să arătăm câteva chestii ;].

[Imagine: 10p9ds5.jpg]
[Imagine: 206cwub.jpg]

[Imagine: 24m5fh3.jpg]

[Imagine: fxxroj.jpg]

[Imagine: a0z0wi.jpg]
[ asta era pentru SOTW 2 , dar dacă nu a fost să fie = )) ] .

[Imagine: 2dlw0hk.jpg]

[Imagine: 33y6sfp.jpg]

[Imagine: b5o8zm.jpg]

mă rog, unele mai, oarecum , recente. Any coments? =)

#2
Hmph, yah, I thought so, no comments =). Anyhow, am mai făcut câte ceva şi mă gândeam să le pun pe aici D: .

Avatar : [Imagine: k9hll3.jpg]
[ Otani 8 ]

[Imagine: 2881hxv.jpg]

cu semnătura asta am participat la SOTW [ 3 ] , I got one vote 16 , yeah I'm proud =]] .

[Imagine: 5bpeh3.jpg]

pentru profilul de pe mal =)

[Imagine: 2mgsfut.jpg]

[Imagine: 29frn89.jpg]

[Imagine: 10mohs9.jpg]

=> apoi am decis să combin oleacă , să fac un gif. Deşi nu prea îmi plac semnăturile astea de mai sus, 'cause .. Dunno, nu se '' văd '' bine ._. Au aşa... poate prea multă simplitate şi dezordine.
ÃŽn fine, gifu :
[Imagine: w0mhix.jpg]

[Imagine: apci0p.jpg]

la început mă prosteam după a ieşit asta =]]

[Imagine: 2s95fcw.jpg]

purple mood :3


Comments are apreciated <3

#3
Well... am vazut ca nu ai avut nici o critica la postul anterior si am zis hai sa critic postul acesta XD

Inainte de a incepe, vreau sa iti spun ca imi place stilul tau foarte mult, insa... mai exerseaza ^^

1. Avatarul --> Well... nu cunosc personajul, probabil tie asa iti place marimea la avatar, insa nu prea arata bine, si asta ma cam deranjeaza (prostul obicei de a face avatare mici >>) Dar in schimb ador cum l-ai facut 4

2. Semnatura "Robot" --> am vazut semnatura la un concurs pe forum, si sincer eu iti spun parerea mea fata de el: in primul rand nu imi place culoarea O.o (niciodata n mi-a placut-o >.<) si e cam luminat... ar mai fi un lucru: diferenta de render si fundal, renderul e prea scos in evidenta si nu prea arata bine, dar semnatura e destul de draguta in felul ei XD (don't kill me)

3. Gif-ul --> Wll, nu ma prea pricep la facut gif-uri in ps, recunosc, insa ce nu imi place la el: cred... ca ai folosit cam mult sharpen... inca cred X_x dar sper sa fie greseala mea

4. Cele 3 semnaturi --> Sa nu mai le critic pe toate pe rand, am zis sa le fac toate odata: in primul rand nu imi place deloc renderul (i think is Nana 39 ), in al doilea rand, nu imi place nici un fundal, parca nu se potriveste cu renderul, si sunt cam simple din punctul meu devedere. La primele doua nu ai scris, dar poate din cauza ca le-ai folosit pt gif. In fine, sar peste, si un sfat: mai adauga niste efecte sau c4d rendere, asa da mai mult sens unei lucrari.

5. Gif-ul --> La fel ca mai sus, dar aici mi-a placut ingeniozitatea ta, cum ai combinat cele 3 lucrari de mai sus ^^ (very nice ideea)

6. Semnatura "Intoarsa" --> O.o deci, prima oara nu mi-am dat seama ca e intors si scrisul, si acum am vazut doar 21 Aici, e foarte interesant cum l-ai facut, insa, mie una nu imi place scrisul cum l-ai pus (normal, trb sa nu imi placa mie >>) si faptul ca ai mai pus renderul in colt... chiar nu place X_X dar arata foarte bine si mai puteai adauga niste efecte dragute.

7. Semnatura --> prea mareee si prea luminoasa X_X si prea incarcat (fundalul ma refer, fundalul) si sincer, nu imi place X_X (injura-ma, fa-ma orice, fa-mi orice XD dar iti spun drept, nu imi place)

Well... am avut ce scrie lol O.o si sper sa nu te superi pt ce am criticat si please sa mai faci in continuare si sa nu te opresti din cauza mea cum au facut altii 65

Etto, gambate ne!

P.S.: pls don't kill me and good luck XD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Bună ^^ . Alyssu merci de comentari / critici / sfaturi d: . Scuze că nu am mai trecut pe aici dar nu am mai avut timp / chef să intru în photoshop dar azi mi-am făcut şi am mai realizat câteva lcurări =]] hahaha.
Şi nu îţi face griji că nu renunţ la făcut gfx aşa de uşor, doar când nu o să îmi mai placă să fac, nu voi mai face.

[Imagine: 13yjpu0.jpg]

[Imagine: 2zgvua1.jpg]

[Imagine: 29wsn50.jpg]

[Imagine: 2ngh53q.jpg]

[Imagine: 2lxh3eh.jpg]

[Imagine: 10nzwwm.jpg]

So? 108 de abia acum le-am făcut =]] avatarul nu prea îmi place cum a ieşit, parcă e simplu şi nu se văd bine pixeli, la fel şi sigu cu Skip Beat, but I love the charas so its ok for me =) . ANy coments are apreciated.
Mulţam celor ce şi-au luat din timp să treacă pe aici.

#5
Dk nu ma injuri atunci cred ca va fi o minune 21 fiindca iar trec pe aici XD

So here i go again:

1. Avatarul---> place, insa eu sunt cu ideea k pe un avatar nu se scrie decat numele celui care il face, insa merge, si puteai sa il faci putin mai mic 39 eu zic ca e cam marisor...

2. Semnatura "Skip beat" ---> prea luminoasa intr-o parte, si prea intunecoasa in cealalta... parca nu e armonie intre ele si nu prinde deloc bine semnaturii, dar place cum ai folosit ambele personaje in semnatura

3. Semnaturile var 1 si var 2 ---> prima cam simpla, si a doua la fel chiar daca are scrisul ala acolo >.< renderul e foarte frumos, insa nu se potriveste deloc cu fundalul >.< si semnaturile sunt cam mari...

4. Semnatura "Tora Dora" (cred k iti place mult animeul XD)---> cea mai reusita dintre toate, parerea mea ^^

5. Ultima lucrare, (n stiu cum sa ii zic XD) e oarecum interesanta, insa in unele parti ai impresia ca n se potrivesc culorile, lucrurile sau cum sa zic 39 dar asa in mare e interesant ^^

Incepi sa faci progrese si imi place. Sper sa mai faci ^^ si gambate.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Merci Alysu *: *: *: .

Am mai făcut şi câte ceva =]] azi, dar nu mă omorâţi, chiar nu mi-a ieşit. Mi-am ieşit rău de tot din mână , ce buriană eram şi ce ciuline am ajuns, sau invers =]]. În fine D: .

[Imagine: in8zo0.jpg]
[ deci asta e un fel de... un fel de n-ar mai fi =]] ceva care.. adică. În fine , vede-ţi şi voi , e chiar.. adică , da =]] . ]

[Imagine: 24bnhww.jpg]
[ da, deci ... asta a fost for a friend XD 'cause she has the nickname explosive candy. ]

[Imagine: o0t2iw.jpg]
[ don't ask =]] . ]

[Imagine: jjwi00.jpg]

[Imagine: 2dgugs4.jpg]
[ se putea şi mai rău D: ]

[Imagine: 2928nqd.jpg]
[ ăăh... da, cam aglomerat pe acolo , ştiu . ]

[Imagine: 2mhd4cy.jpg]
[ I really liked this picture =]] , so I thought, why not? :]] .. ]

[Imagine: f0p6b8.jpg]

[Imagine: 4ih4kk.jpg]
[ mă inspiră îngerii ăştia disperaţi de când am văzut constantine =]] . ]

[Imagine: zc1tv.jpg]
[ da, ÅŸi ultima XD ]

See ya ! <3

#7
Yoy :X iar eu 19 si yoy :X am observat un gfx si imi place la nebunie XD oricum, sa trec cu criticile:

1. First one - zici k e o parte din manga, si tu doar ai adaugat doar niste colori sa fie colorat 39

2. Second one - nice one, dar daca faceai ca renderul sa faca "parte" putin din fundal atunci cred k era interesant si frumos ^^

3. Third one - OMG :X imi place mult asta :X yoy 105 e bun tipul [sa sar mai departe altfel aici imi pierd timpul uitandu-ma la el]

4. Fourth and fifth one - waa... ><" nicicum nu sunt, si mai ales nu se potriveste nimic la el... deci astea doua nu merg deloc XD

5. Sixth one - chiar k e aglomerat ><" idem 4

6. Seventh one - yeah 39 why not, but scrisul e prea mic... si nu vad k doar Nana are niste parti colorate, daca ma intelegi 39 puteai sa ii faci si lui ceva colorat, iar in rest e bine

7. Eight one - fundalul si renderul nu se potrives deloc >>... poate daca incercai sa faci macar renderul mai mare, dar asa nici un farmec n-are

8. Ninth one - Destul de dragut, insa nu stiu ce ai facut cu renderul k e prea O.o nu stiu cum sa zic... dar data viitoare incearca sa le lasi mai mari, sau sa sa le faci putin mai mici...

9. And the last one - interesting one, but eu sunt de parere k verdele cu albstrul si rosul nu se potrivesc deloc, dar merge, imi place gfx-ul 4

Astept alte lucrari si ma bucur k nu te ingrozesti ca vezi iar k am postat 21 [sau te ingrozesti 21?]
Gambate la facut.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#8
Merci Alysu pentru comentariu şi pentru critică. Mă bucur că treci pe aici şi chiar te rog să o mai faci . Apreciez =) .
Am mai făcut câte ceva astăzi. Nu ştiu ce am avut dar aş fi stat doar şi doar în Photoshop =]].

[Imagine: s5hk4k.jpg]
[ sigu' ăsta îl am şi fără text dar d'oh D: am zis că nu are rost să îl pun , că oricum arată la fel doar că fără text D: ]

[Imagine: oqa96p.jpg]

[Imagine: 111nw2r.jpg]

[Imagine: 15cym9y.jpg]

[Imagine: 24ytftf.jpg]

[Imagine: 30vmbgh.jpg]

[Imagine: 35ldnyf.jpg]
[ sig. for adorata mea Fenneh x: ]

[Imagine: 2mov3ah.jpg]
[ Deci , asta pentru că am citit o poveste scrisă de Jasmine şi mi-a plăcut prea tare, şi cum am fost blocată total în photo shop nu m-am putut abţine. Jasmine, dacă te supără or whatever, poţi să mă killăreşti :]] sau ceva, îmi cer scuze, bla bla bla, dar faptu' e deja consumat. Aşa le văd eu pe cele 4 fete =]] Ah şi app. Iniţial în loc de Cathy am vrut să scriu Laura, dar după ce am salvat am realizat că de fapt am scris Cathy şi nu Laura =]] şi nu am mai putut face nimic, pray for forgiveness :3 ]
Avatare
[Imagine: 2hyc32x.jpg] [Imagine: 33w8pys.jpg]

#9
Daca ma crezi, am o lene in mine... si nu am chef sa critic fiecare in parte... zic asa in mare pentru toate:
-incearca sa folosesti c4d renderele cu cap, adik nu le folosi in exces fiindca arata cam urat ><"
-unele lucrari sunt prea simple altele prea complicate si nu mai stii ce sa crezi, asa ca te sfatuiesc sa mai "scazi" din cele "pline" si sa mai "umpli" pe cele goale
-mai nou ma deranjeaza culorile ce dau spre rosu, care dau cam mult O.o dor ochii de la ele (ex 4,7,8)
-unele lucrari din ultimul post nici nu inteleg ce rost au, dar sa zicem 39
-incearca sa folosesti si alte fonturi, fiindca pe mn una, ma plictisesc
-nu mai folosi text mult, fiindca nu are rost

Singurile lucrari ce mi-au placut din postul asta au fost avatarele, in special primul.

Cam atat si astept alte lucrari. Gambate!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#10
Merci de comentariu Alysu. Am mai făcut câte ceva D: ...

Avatars : [Imagine: 33lggif.jpg] , [Imagine: 2uszn2c.jpg] , [Imagine: 20pcv2s.jpg]
Signatures :

[Imagine: w045rk.jpg]
[ la ăsta sincer m-am prostit , dar am zis să îl arăt oricum ]

[Imagine: 71le86.jpg]
[ backgroundul e facăut din brushuri. Mi-a fost lene să decupez poza şi să caut un render, aşa că am umplut poza cu acel tip de brushuri ca să îi background =]]]]. ]

[Imagine: 29boinq.jpg]
[ ştiu că e cam micuţ, dar mie îmi plac lucrurile micuţe :]]. Hmm, nu ştiu dacă se potriveşte prea tare culoarea textului or smth.. ]

[Imagine: migx07.jpg]
[ îmi plăcea acel backgr, so I said, why not? Cam asta a ieşit 8 - | ]

[Imagine: dwujro.jpg]
[ mie îmi pare a eşec medieval :]] ]

[Imagine: 2cz7pqw.jpg]
[ Doar ador Toradora, I couldn't help myself ]

[Imagine: 289h9xx.jpg]
[ ăăh, nu îmi place cum se vede textu', whatever ]

[Imagine: 2072dn8.jpg]
[ ăsta e făcut pentru profilul de pe mal ]

Ăăh, orice comentarii / critici / păreri sunt apreciate. Merci încă odată Alysu !




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)