Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

BalonaÅŸe :]

#21
Thaaaaanks de critică şi coment ^^.
Am mai făcut şi alte prostii D:

Avatare : [Imagine: 2hylaup.jpg] , [Imagine: ubygy.jpg] , [Imagine: 2w6tl61.jpg] , [Imagine: 6sdpgp.jpg] , [Imagine: 2v0g188.jpg]

[Imagine: 23r23qw.jpg]
mda văd şi eu miliardele de greşeli la sig ăsta deci m-am chinuit o grămadă, a fost aşa un fel de experiment. În final s-a dovedit a fi un experiment eşuat D:

[Imagine: mijjo6.jpg]
[ variantă 1]
[Imagine: dcu54w.jpg]
[ variantă 2 ]
-> nu-mi plac sunt pur şi simplu varză amândouă : )) .

[Imagine: 2wg4sb4.jpg]
[ primul experiment ]
[Imagine: 349di4g.jpg]
[ al doilea experiment]
-> personal prefer a doua variantă. de fapt chiar îmi place sig-ul. Ăh textu e făcut cu pensula că m-am cam săturat de brushuri şi am scris eu cu pensula : -? but i-am pus efecte D:

[Imagine: 2egck11.jpg]

[Imagine: 2hcg5xj.jpg]

cam atât

#22
Dooooooogs desu~

ÃŽmi plac sigurile 4/5 ÅŸi 6, sunt nice ca ÅŸi concept.
Pe 4/5 mergea un efect pe chitară, iar renderul are un flow interior grozav, deci merg destul de multe pe el. Stilul tău e puţin cam prea colourful, nu mai folosi atât de multe culori, pare prea încărcat backgroundul şi încearcă în schimb să integrezi cumva renderul în sig şi să fie el elementul central şi nu bg-ul. Dacă nu te simţi pregătită pentru pasul acesta, caută o temă pentru efectele din siguri, gen power-up, sci-fi, grunge care să le facă să pară mai mature în concept [... nu, nu, nu mature ... that's not what I wanted to say ... pff ... tot ce-mi trece prin minte e "evoluat" ca în ... "evoluatu' lu' pikachu" or smthg 21 ... eh, you got my point ...] pentru că în general sunt ori way too full or way too simple ... Sau pur şi simplu un amestec de layere pe diferite efecte [ca în primul din postul de pe pagina asta, cam acolo ai greşit, ai pus cam multe layere sau doar unul pe colour doge, efectul ăsta nu merge oriunde :/ dar până la urmă asta-i experimentatul, să vezi ce merge şi ce nu].
Al şaselea e chiar foarte calumea, ai un efect foarte tare cu bg-ul pentru luminozitate, păcat de amestecul de culori şi text, nu prea merge xD

Păi ... baftă în continuare! ^_^

#23
Aww 22 te bat... ce ai facut aici, cu lucrarile astea? =.= am mult de criticat, deci:

Avatarele: imi plac toate, in afara de 2 si 3 [2 prea aproape -lol- si 3 nu stiu ce ai facut cu imaginea]

Semnaturile:
1. Mdah, daca le vezi si tu nu stiu daca sa le mai zic si eu, dar o fac - prea colorat, dezordonat si prost orientat X.x nu stiu ce ai vrut sa faci dar sigurat nu a ieshit cum ai vrut.

2 - 3. God, sincer 22 parca ai fi incepatoare, nu stiu ce ai facut cu lucrarile astea dar le-ai distrus, srry ca spun asta dar asa e. Imi placeau mult mai mult restul, si revenind, astea doua n-au nici un farmec si cum ai zis tu - sunt varza.

4 - 5. Dah, a doua varianta e buna, insa si cu astea ai facut "tocana" O.o in primul ai pus chestia aia in dreapta si n-are nici un farmec plus ca strica tot, iar fundalul la amandoua >.< awww lasa de dorit, desi renderul e bun.

6. Aww T^T te bat, aici iar ai facut prostii, un fundal simplu si un render si gata. Macar textul nu lipseste.

7. Dragutze personaje dar, le-ai lungit/latit ce ai facut si au ieshit sa nu zic cum... si iar prea colorat, plus stelutele alea, iar.

Teh, nu stiu, ori a dat o fantoma peste tine si nu mai esti u, ori nu stiu, parca nu tu le-ai facut. Pe data viitoare succes si scz de criticile dure ><
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#24
Mulţam de comentarii.
Alysu 21 eu sper că nu m-am prostit chiar de tot -.- dar în postul anterior am încercat câte un nou experiment la fiecare lucrare şi de aia nu au ieşit deloc... normale, să zic aşa. : )) am experimentat şi am cam eşuat. Dar vor mai exista şi alte experimente eşuate, asta e . Din greşeli învaţă omu' sau nu învaţă de loc * laughs * . În fine îţi mulţumesc foarte mult pt. părerea sinceră şi sper să mai treci pe aici >:d<

Acum am venit cu ceva mai nou. Cred că tot în categoria de gfx intră . M-am gândit să fac şi eu .. gifuri. AM făcut doar două momentan. A fost de migală ,dar nu mi-au ieşit prea bine lol >.< sunt primele două aşa că se înţelege , cred. Am stat să dau print şi apoi să le bag [ imaginile ] în paint [ cred că puteam să le bag aşa şi în ps. nu ? dar mi se bloca repede ps şi se ducea naibii toată treaba ] . După ce am salvat toate imaginile le-am băgat pe rând în photoshop pt un pic de tăiere şi redimensionare = )) după care în photoscape pentru a le transforma în gifuri XD eh... oricum nu au ieşit cine ştie ce, sper totuşi să nu fie chiar atât de dezastruoase.
Orice comentariu este apreciat.

[Imagine: j9nfjt.jpg]

[Imagine: 2dmi8sk.jpg]

[ mda darker than black :X ]

#25
Ok nu am mai trecut de secole pe aici. Nu am mai deschis photo shop-ul de un car de vreme şi iar se observă. Duh -.- enfin, am mai făcut azi câte ceva şi am zis să vi le arăt. Chiar dacă nu am avut niciun comentariu la postul precendet, that were just gifs. Nu am mai făcut nici gifuri, n-am avut timp.
ÃŽn fine D: .

Avatare :
[Imagine: 1zpr41c.jpg] , [Imagine: 2a7a4p1.jpg] , [Imagine: 2ppggmx.jpg]

Semnături :
[Imagine: acr6yv.jpg]

[Imagine: 1m4hw.jpg]

[Imagine: vsmj5g.jpg]

Cam atât : )

#26
Teh zau ca se vede de la o posta ca nai mai intrat in ps O_o cine te-a prostit in halu' asta? foamea? 21
primele 2 avatare nu-mi plac imi par prea simple 22 al treilea parca arata mai a avatar Smile
signurilor ce le-ai facut? O_o la primele doua comentez la comun:
- prea mult sharpen
- 'personajele' nu se vad clar , mai pe scurt claritatea e 0 =.=
Concluzia este ca nu-mi plac cele 2. Iar la al treilea:
- partea din dreapta iti ia ochii
- 'personajele' nu se incadreaza in background ,insa dintre cele toate el pare a experiment reusit 21
Sper ca nu te-am suparat cu ceva si sa nu te deranjeze comentul meu ^^;
-Kissu-
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#27
După lungi absențe, am mai decis să îmi fac apariția. However, tot varză sunt în ps. Parcă nu ne mai cunoaștem, zău xD

Mai întâi, o să etalez un gif. Și ultimul făcut recent, căci nu prea mai am cum cu lipsa internetului de acasă.

[Imagine: xarukg.jpg]

nu extraordinar de reușit, știu = ))( but , this is it )

Avatar :
[Imagine: 2cf4bdf.jpg]

Semnături :
[Imagine: yp7hg.jpg]
extraordinar de varză

[Imagine: 1pwlrc.jpg]
mdoh...

[Imagine: mt6rft.jpg]
nașpa nr. 1

[Imagine: 15rb2o6.jpg]
nașpa nr. 2

[Imagine: 21a0h8z.jpg]
nașpa nr. 3

[Imagine: 2hzhd93.jpg]
vărzulică.

[Imagine: 33k4o46.jpg]
surprinzător, ăsta-mi place D:

cius ~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)