Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ave tuturor

#1
Salut, sunt Sorin, şi mulţumită lui Paty am nimerit pe acest forum. Până acuma mi-a făcut o impresie bună, din ce-am văzut.
Decât să-n şir detalii ce probabil nu vreţi să le ştiţi, mai bine întrebaţi voi ce aţi vrea să aflaţi.
So ask Smile

Sper să ne înţelegem bine.
Noroc!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#2
Bine ai venit pe Animezup, Saint Ocea!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Well, hello Sorin! Welcome on AnimeZup! I hope you'll make a lot of friends here and you'll have fun! x)

Câţi ani ai?
Desenezi?
Scrii proză? [Poezie am văzut deja că da]
Cărţi/Scriitori preferaţi ?
Ce genuri de muzică asculţi ?

That's all for the moment. Welcome again, happy posting without spam and have phun! xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
Bună, Sorin. / I like your name
Bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine aici şi tot tacâmul. I usually say this şit actually, so yea. Welcome.

( ar fi okay dacă ai scrie şi tu cu mărimea default de la forum )

Questions... let's see!
Movies? ( what about them? well y'know, some favorites and ÅŸits like that )
Anime? ( cam ce vezi de obicei; 1, 2 favorite )
Manga?
What about astrology? ce zodie eÅŸti?

I usually love asking questions, so lol.
Bine ai venit printre noi. Şedere plăcută!

#5
Well, helăău. Sorin! Că n-am văzut pe nimeni salutând aşa, voi fi eu prima ce-ţi va spune:
Willkommen!
Sper să te distrezi pe forumul nostru şi să-ţi faci muuulţi prieteni. Să fi activ şi desigur, să respecţi regulile că aşa-i drăguţ. :]]
Erm, curioasă din fire, am să-ţi pun câteva întrebări, oke? Oke. ^^
a. Îţi place Germania? Dacă da, ai fost vreodată ? 105
b. Ce filme îţi plac? Don't know, care te-a impresionat?
c. Scriitori favoriţi ai? Dacă da, care-ar fi?
d. Ăăăh, ai o culoare favorită şi, şi, şi în ce clasă eşti [ ştiu că nu are legătură cu întrebarea : )) ] ?

Cam atât aş avea să-ţi spun. Willkommen, again şi happy posting! *hugs*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#6
Now let's see some answers Smile
Pentru Ang:
18 ani
Da desenez, dar cam rar din păcate, am idei bune, da n-am talent, sau nu mă străduiesc eu destul...
Pâi scriu proză scurtă, am vreo 30 de texte, care le voi pune treptat, mai întâi pun câteva să nu vă chinui. iar proza lungă , am două sciţe de roman vechi de un an şi de-abia aştept să lucrez la ele imediat după bac. Dacă te interesează vă spun titlu şi cam despre ce este vorba.
L. Rebreanu, e preferatul meu deocamdata, şi nu pentru că ar fi cel mai bun, dar pentru că toate cărţile sale m-au captivat, cu cărţi ca Adam şi Eva, Ciuleandra, Amândoi, Jar..., şi ca romantic si filosof pe Eminovici, sau ca poet beţiv pe Nichita Stănescu, scriitori străini: Sven Hassel, i-am citit 5 volume şi mi-au plăcut, în special Blindatele morţii, sau A. Dumas, în special Cavalerul reginei, Contele de Monte-Cristo, sau vestitul Jules Vernes, opere favorite Căpitan la 15 ani, De la pământ la lună, Insula cu elice şi multe altele.
Sunt un tip destul de tolerant când vine vorba de muzică, cu excepţia manelelor, nu le suport, depinde de stare, dar dacă e să dau nume na hip-hop, pop, house...

Acuma Teh:
Dacă stau şi mă gândesc bine, Zeitgeist toate 3 încă îmi ocupă topurile, pentru că mi-au deschis orizonturile destul de mult, aş mai adăuga The Dark Knight, Death Note, American Pie, toate, Mister Nobody, A beautifull mind, şi multe altele, or as zou say şit like that Smile
Din cauza bacului n-am mai văzut nimic recent, dar ultmile două sunt Berserk şi Fairy Tail, favorite, pâi old time champion naruto Smile pentru ideile profunde şi m odul sublim în care usnt transmise.
Manga, hmm tot aÅŸa, Naruto, Berserk, Fairy Tail
Leu, ÅŸi aparent 25 iulie e ziua faptelor utopice

Mai intreabă-mă dacă-ţi place să pui întrebări 10

Mad Hatter ( ce nick 4 ):
Da sper să mă distrez, şi da voi respecta regulile.
a. Îmi place Germania cui nu i-ar plăcea sincer, pe lânga bagajul istoric cel deţine, şi-n prezent fiind motorul Europei, nu n-am fost în germania, nici n-am părăsit ţara odată, dar aş vrea să vizitez cândva.
b. Ţi-au luat-o înainte colegii 10
c. Åži aici la fel .
d. culoare verde-albăstruie, în clasa a 12-a 4

Well that's all folks, aştept alt val de întrebări dacă or mai fi .

Have fun!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#7
Buna! Bine ai venit pe forum, sper sa iti faci multi prieteni si sa te distrezi. Ei bine vad ca ceilalti mi-au luat-o inainte cu intrebarile 21 Cam atat am avut de zis. Bye bye

Defapt, stai ca am o intrebare: Ai de gand sa incepi sa scrii la vreun fiction? 15
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#8
Oh, lol, a 12a? that sux big time dude! I mean, grrr, I'm not there yet, though I'm 18 but I won't be 19 till next year and I see you're going to be 19 this summer so yeah y'know what I mean.
Baftă, mai e o probă, nu? ( şi că tot veni vorba, pe ce profil ai fost? - pentru că deja nu mai pot să spun "eşti", mai mult să ştiu la ce ai dat probe and such ˇ.ˇ )

Leo? apparently, Aries match Leos, I mean they get along very well or something.
I'm into Astrology somehow. I like the ÅŸit d:
Ziua faptelor utopice you say, okay, that sounds pretty kewl to me * laughs* mind me, i'm evil.

ÃŽn orice caz, Liviu Rebreanu?
wait i'm more like THIS GUY READS AND WRITES AND HE READS AND WRITES AND... you know, reloaded, reloaded. - dar sunt răutăcioasă, doar că around me, you don't find those types very often, and when you find 'em, you keep 'em if y'know what I mean. So welcome here buddy!
Liviu Rebreanu, revenind - mi-a plăcut mult Adam şi Eva. Wasn't it a nice book? gosh it was, chiar mi-a plăcut. Amândoi? O am, dar nu am citit-o şi mă tot întrebam dacă ar trebui sau nu; e faină, zici? merită timpul? if so, maybe i'll read it tomorrow and stuff.
Nichita Stănescu? Good, good. And actually I like Eminovici ( lol ) as well, deşi la început eram sătulă până în gât de el şi de poezioarele lui, nu ştiu ce naiba s-a întâmplat de au început să îmi placă.
Any Mario Puzo? Camil Petrescu? ( You know, NaÅŸul... ) Ion Minulescu? ( actually i like his poems, as well as George Bacovia's )

Texte scurte, schiţe de roman, all that şit? good, very good, tremendously good. I'm impressed, in a very good way. I should read some if you post them. 4

Death Note este un anime genial - din toate punctele de vedere. Şi cred că ăsta-i un curent general. toată lumea iubeşte Death Note şi dacă nu-i prin favorite, e genial oricum. Or... I just think like that and all. Mie îmi place foarte mult.
Seen Darker than Black? ( I ask everybody but it's stupendous )
any "romance" type of anime you've seen and liked or so?


See you around!

#9
Să-mi termin romanele, şi nu ştiu poate îmi fac un fiction propriu 10
Am fost profil mate-info, şi mai am de dat la fizică vineri Smile
După mine merită s-o citească oricine amândoi îmi place mult finalul, şi te-nţeleg 4
Eii zici tu aşa nu găşeşti tu aceste genuri de persoane 10 Sunt mulţi
Adam şi Eva vaii ce mi-a plăcut am scris şi o mică proză în cinstea ei, şi ciuleandra mi-a plăcut, la nebunie.
Da îmi place camil Petrescu, şi Nacovia, ion Minulescu hmmm nu ştiu ce să zic că nu l-am citit 2
oo impresionată chiar aşa ? 10
Da atât animeul cât şi filmul mi-au plăcut enorm... eu aş fi făcut o continuare la death note.
Şi da e fain să te simţi zeu ca-n death note să te joci de-a dumnezou 10
Nu n-am vazut filmul sorry2 o sa ma uit
Vai romance parca nu stiu de ce m-am ferit de ele, sau nu-mi amintesc unul exact, a da parca era, era To love ru parca asa era 10
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#10
mey Sorine, mey... ce faci mey? 21 pe la Naruto Fics nu dai cu ceva inspiratie? vreo idee? :]
ce mijto... ai fost tot mate-info ca si mine... ^_^ I like this!


so... some questions for you?

1. De ce azi te simti nostalgic?
2. Ce gen de oameni preferi sa ai in jurul tau?
3. Pana acum e totul bine pe AnimeZup?
4. Ma tolerezi?

nush... cam atat pana acum... n_n o sa mai dau search for some questions in creierasul meu si o sa revin... :]]
multumesc ca ai amintit de mine pe aici! bafta si inspiratie multa in continuare! si sa nu uiti sa treci pe la ficul meu dupa ce voi posta capitolul 4... ~_O buh bye! bye


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)