Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Assassin's Creed 3

#1
Assassin's Creed 3 - A.K.A. Mother of God. Jocul care o sa incheie povestea lui Desmond Miles.

Citat:Set in Colonial America, the Assassin-Templar war has become involved in the American Revolution. As series' protagonist Desmond Miles, the player controls a young half-English, half-Mohawk man named Connor Kenway (birthname: Ratonhnhaké:ton), who is drawn into the fight against tyranny when his home is attacked by colonists. Over the course of the game, Kenway will encounter historical figures including George Washington, Benjamin Franklin, Thomas Jefferson, Charles Lee, Israel Putnam, General Lafayette, John Pitcairn, and William Prescott. The story will span 30 years of Connor's life, from 1753 to 1783. Boston, New York, and Philadelphia will be cities that you can explore with new quests and gameplay.


Si ultimul trailer:

[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#2
Abia astept sa il joc. Am facut toata seria pana acum, incercand sa fac cam tot ce poti face in fiecare joc, cu exceptia colectionarii de steaguri. Am jucat pana si jocul de facebook ca sa primesc cateva itemuri in brotherhood. Acum m-am oprit la revelations pe la jumate ca sa astept 3-ul. Trebuie sa imi intru in mana pentru ultimul maraton.

Singura problema pe care o vad la concluzia povestii este faptul ca s-ar putea sa nu existe asa multe scene in orase. Cu asta dispare placerea de a te sui pe cel mai inalt bloc si de acolo sa te arunci intr-o capita 4 Desi poate nu au aratat inca in ce orase se va petrece actiunea
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#3
U can finally climb trees ! 21
La cat au fost de tocati baietii de la Activision pt chestia asta...acum ne`au dat copaci peste copaci 4 .
Fiind fan PoP am jucat tot ce inseamna AssCreed.Chiar si rebutul de AC1.Ce a urmat dupa el mi s`a parut cel putin bun , uneori chiar genial.
Sper ca AC3 sa fie cel putin la fel de interesant ca Revelations.

Edit : da Diz , Ubisoft....tocmai iesisem dintr`un meci de MW3 si ramasesem blocat pe Activision 4
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#4
Cred ca vroiai sa zici Ubisoft si nu Activision. Ultima oara cand am verificat, Activision erau baietii care ne "bucura" in fiecare an cu cate inca un Call of Dut: Past to future warfare.

Eu personal sunt mai interesata momentan de versiunea de PSV.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#5
AC3 a fost bun in privinta story-ului. Locatiile nu au fost prea impresionante, in rest gameplay-ul a fost bun tinand cont cat de dezamagitor a fost Revelations pentru mine.
Navalfight-ul a fost bun pentru primul joc din serie care il contine mai ales ca de aici sa ajuns la Black Flag.
Multiplayer: Destul de acceptabil si addicting
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6
@Azazel serios? Ai fost dezamagit de Revelations, dar AC3 a fost ok? Ce a fost ok? Lipsa de cladiri? Un personaj a carui dilema este cat se poate de neinteresanta si o repeditie a jocurilor precedente? Sau poate faptul ca stim ca indiferent ce facem nu o sa schimbam povestea inconjuratoare si in loc sa stam in umbra istoriei sunte aruncati in centru campului de lupta.

Tot ce a fost interesant la jocul asta a fost faptul ca am terminat povestea lui Desmond. In rest doar a reusit sa ma convinga ca orice AC plasat in Asia va avea una dintre cele mai neinteresante lumi posibile: case de max 2 etaje facute din lemn. Faptul ca putem sa ne cataram prin copaci mi se pare personal inutil. De ce as vrea sa ma urc in copac cand inainte aveam optiunea sa ma urc pe o catedrala? Sincer sa fiu a fost cel mai slab joc din serie. Macar Black Flag avea mersul cu barca si cataratul pe aceasta + ruine mayase
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#7
Who the f**k gives a shit about Desmond ?!!? Srsly ? Ezio a fost toata smecheria la seria asta...Altair m`a lasat rece si AC 1 a fost un shite e joc. Seria cu Ezio a fost buna toata , Revelations fiind pe aceeasi linie ca ac2 si acb.AC3 a fost un ...un....cac*at astronomic.Pe langa faptul ca povestea si atmosfera erau innexistente , AC3 e cel mai prost port de pe console ever ! AC4 a fost decent...clar peste AC3 dar plin de cretinisme....inca nu pot intelege cum un alcoolist cretin spre retardat poate sa omoare un asasin cu experienta.....Movin` on pls....
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Assassin's Creed Brotherhood Weiss 0 2.446 26-03-2011, 11:25 PM
Ultimul răspuns: Weiss
  Assassin's Creed ady_x 2 3.621 22-01-2011, 01:00 AM
Ultimul răspuns: Kurinkita


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)