Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asero Tv - Scandaluri Anime [parodie]

#11
:(( :(( ce e cu mine de nu mai sunt prima la comentarii? :(( :((
deci sa revenim
au inceput capitolele noi si sunt tarii :))
chestia cu scoala vreau sa se intample si la noi :(
stie cineva numarul de telefon sau adresa postala a lui konohamaru?
si sa fim seriosi baietzii nu se pot casatorii intre ei relogios :)) ce le-o fi venit alora doi nici eu nu stiu :))
deabea astept nextul
gambate si :bye:
sys-urile mele mult iubite : cory-chan, denny-chan si manu-chan si nu am preferata 4 10

my chibi
[Imagine: chibi_1816.gif]
ichigo, chibi-ul lui neko-chan


[Imagine: 3389757.png]

#12
Dupa o lunga intarziere am ajuns si eu cu continuarea. Am fost destul de ocupata cu scoala si cand aveam putin timp liber imi era lene si preferam sa stau pe mess :D. Dar acum am venit cu urmatorul capitol deci........pregatiti-va.

10 Asero tv- Casatorii intre gandaci


D: Salutare lume! Bine ati revenit la Asero Tv. Sunt draguta voastra Denissu Uchiha si impreuna cu neinsemnata mea asistenta ( C: HEII :grr: !!!!! ) Cory Hatake va vom prezenta ultimele noutati.
C: V-am pregatit si o mica surpriza, de care EU m-am ocupat.
D: Da, sigur, sigut. Acum sa trecem la stiri.


- Shino Aburame si-a deschis un restaurant langa cel vechi din centru. In deliciosul meniu sunt incluse urmatoarele retete: supa de gandaci, placinta de carabusi, friptura de furnici, gandaci pane, shake de paduchi, pulpe de paianjen, creieri de musca fiert…….. 10 minute mai tarziu………. pastrama de gargarita, salata de albine, ficat de termita prajit. ( in sfarsit s-a terminat ) Patronul cauta personal, caci in mod surprinzator ( sigur! ) toti au demisionat ( defapt au lesinat ) dupa ce au citit meniul.
" A la gandac" - Daca nu iti e rau de la mancare iti e rau de la decor.

C: Cu siguranta nu o sat rec pe acolo prea curand.
D: Da, nic……OUCH!!! Ten Ten. Tine microfonul mai sus.
T: Imi pare rau….
D: Ma rog. Acum o stire pe care va sfatuiesc sa o ascultati cu atentie, mai ales daca sunteti o batranica sau o pisica neagra.


- Din cauza faptului ca ( virgula ) Kakashi intarzie mereu, au intrat in vigoare cateva noi legi, pentru a-l ajuta sa ajunga la timp.

I: Batranelelor le este interzis sa mai treaca strada de acum inainte.
II: Toate pisicile negre au fost inchise. Daca nu vreti sa vi se ia pisica, otraviti-o ( scz neko-chan :P )
III: Drumul vietii a fost inchis, deci va trebuii sa va gasiti alta scurtatura pentru a intarzia la scoala.
IV: Toate drumurile au fost egalate, astfel incat sa nu existe un drum mai lung si unul mai scurt.


T: Avem o legatura in studio.
D: Fa-mi lega……………..
T: OUPS!
C: Nu iti face griji…doar a lesinat…dar tine domn`le microfonul ala mai sus. Bun, acum fa-mi legatura. Alo, bunaziua.

“ Ce buna? E REA!! Cum sa nu mai am voie sa trec strada? Idiot, lenes si afurisit…din cauza caruia sa modificat codul rutier. “

C: Asculta, babo :grr:! Nimeni nu il insulta pe frate-miu inafara de mine! Azi-maine aud ca i-a venit cuiva ideea sa il puna pe scaunul electric. Asa ca babo, ia mai taci din gura aia imputita, si nu iti mai schimonosi fata aia urata si ridata. Nu e vina mea ca sunteti niste neputincioase si nici sa treceti strada nu sunteti in stare sa o faceti singure. Asa ca miscati fundul ala rablagit de la telefon!!!
D: D..de ce ti..tipi? Ce s-a...s-a intamp…lat?
C: Nu e nimi….Ouch, Ten Ten! Azi te porti foarte ciudat. Ce-ai patit?
T: Nimic, sunt bine.
D: Stiu eu ce a patit.
T: Nu zice! Te rog!
D: Nu o sa zic….. O sa strig >:). MWAHAHAHAHAHAHAH!!!! Atentie, lumee! Ten Ten e falita. Nu a mai avut bani sa il plateasca pe Ryu, pentru ca si-a dat toti banii pe o pereche noua de chiloti turbo….asa ca acesta a parasit-o. Cand s-a dus la spital sa se impace cu Neji ( fireste avea cu ea chilotii turbo pe care i-a folosit pe post de masca de gaze ), l-a prins pe acesta sarutandu-se pasional cu nimeni alta decat Sakura. Se pare ca duhoarea i-a unit. Nu e romantic?
Ten Ten incepu sa planga.
T: NU , Nu e.
C: Hei, terminate cu vorbele. E timpul pentru surpriza.
D: Apropo, Neji va fi externat in cateva zile…OUCH!!
C: Da, da. Bine. Sa trecem la surpriza. Aceasta consta intr-un concurs intre trei cupluri. Invingatorilor li se va organiza nunta si luna de moarte,…adica miere gratuit.
D: Sa cunoastem concurentii. Primul cuplu este format din Shikamaru Naara si Temari….ce?
Acestia isi facura aparitia in studio.
D: Urmatorii sunt Pain si Konan?
C: Voi doi nu sunteti deja casatoriti?
Pain: Ba da. Dar ar fi frumos sa ne reinoim juramintele.
Konan: Si inca o luna de miere gratuita…….o//o
D: Iar ultimul cuplu esti………..NUUUUUUU :sry:!!!
C: Ce-i? O.o ooooo o.O! Sa-i primim calduros pe ultimi nostril concurenti……Itachi si Deidara. Acum ca am facut cunostinta cu toti, e timpul sa trecem la concurs. La prima proba va trebuii sa rezolvati niste adunari si scaderi complicate.
D: 2+3=…
Deidara: 5
C: 7-5=…
Deidara: 2
D: 9+35=…
Deidara: 44
C: 5x4=
Konan: Parca erau doar adunari si scaderi :??.
Deidara: 20
C: Bine, asta a fost. Castigatorii primei probe sunt Itachi si Deidara.
Shikamaru: Dar e blond! Cum a reusit? Temari nu ar reusi sa faca asta niciodata. E atat de proasta.
Deidara: Am fost cel mai bun din clasa cand eram mic….
C: Cine vrea sa ii faca o declaratie de dragoste iubitei sale? In asta consta a doua proba.
Temari: Hai draga… arata-ti romantismul….
Shikamaru: Scumpa mea fecioara/ Esti asa de chioara/ De cate ori te-nsel/ Tu zici ca-s sumintel./ Nu esti tu frumoasa/ Noroc ca esti o proasta./ Daca te-as iubi/ Deloc nu te-as minti/ Dar vreau luna de miere/ Ca inima mi-o cere.
C: A fost Shikamaru. Aplauze!!!
D: Acum urmeaza Pain.
Pain: Din clipa cand te-am privit prima data mi-ai incalzit sufletul ( asta pentru ca mi-ai dat foc la bluza ).Chipul tau angelic ca de porc, imi da cosmaruri in fiecare noapte. De la intamplarea cu noua ta reteta am inceput sa imi spun rugaciunea inainte de fiecare masa. Nu as putea trai nici o zi fara tine….pentru ca tu aduci banii in casa. Nu ma uita niciodata…..o voi face eu.
C: In incheierea concursului il vom asculta pe…..care din voi e baiatul?
Deidara: Eu voi zice! Bade, Itachi, ce bengos esti, ma. Parul tau umbros….e atat de flocos. Esti asa de cool…ca te-as privi o viata. Dar mi-ar placea mai mult da mananc o rata.
C: Uimitor! Acum mai voi retrage sa ma gandesc cine va castiga…..gata m-am gandit. Castigatorii sunt…..
“ Nu itachi, nu itachi, nu itachi! “ se auzeau in soapta gandurile lui Denissu ( greseli intentionate ).
C: Itachi si Deidara.
D: Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!! DE CE EU? :cry:
C: Data viitoare vom asista la minunata casatorie a celor doi. Pana atunci va voi prezenta vremea… ca Denissu sa se poata relaxa putin.
Saptamana aceasta se anunta furtuni de lucrari si ploi de note proaste. Ja Ne! Pe data viitoare.

#13
CAP 11
ASERO TV-MANELE SI SCOALA
Buna ziua carnatilor!Sunt divina dvs Denissu Uchiha impreuna cu draguta mea asistenta Cory Hatake.Prima sitre

-Nicolae…Gutsa asa il cheama?! Face protest in Konoha ca noi nu ascultam muzica lor zgomotoasa numita -> manele.Ca sa ne sperie s-a urcat in varful castelului lordului Hokage si a spus ca se va arunca ca nu bagam manele si in satul nostru.Am fost si eu prezenta.Toti satenii priveau ingroziti.Eu impreuna cu Sasuke,Itachi si Sasori ne-am luat niste scaune.Cory-chan privea putin amuzata.
Eu m-am asezat comod,mi-am luat o punga de popcorn si am strigat:
-N-ai tupeu ma,sa te arunci!!!Eu nu bag nicio manea in satul meu!Capish!:grr:
-Bine !
Si Gutsa s-a aruncat de pe bloc.Frumoasa priveliste si suspans!
-MANCAM COLIVA SI COLACI!YEEEE!striga Deidara.:ha:


-Fiica lui Gutsa…nu stiu cum o cheama il jeleste pe tatal sau pentru sinucidere.Uchiha Madara nici nu se baga in ancheta.
Cory: Bravo Madara!Da-l dracu’ de manelist!Sunt destui :-j

D : Cory prezinta urmatoarea stire!
C: Neji a fost la Ten Ten sa-i mai acorde o vizita.Ea insa l-a platit pe Ryo sa mai ramana impreuna . Neji cand a sosit i-a prins in momentul cand ea se saruta cu Ryo.Insa in loc sa tabare pe Ryo sa-I dea o bataie sora cu moartea ,..A LESINAT CA O MUIERE. Crezuse ca parca s-au despartit.
D : Ten Ten cum ai stat cu Neji ca e pampalau rau!=)):??
T : Nu stiu m-a obligat si mai lasati-ma in pace!


-Scoala distruge pacea satelor. Strazile sunt goale si pustii :(
Un professor de mate a fost vazut pe drum.Copii au fugit de frica sa nu le macelareze creierul si ficatii =))


-350.000 de inscrieri la astro-elevi. O_O Vor iesi o gramada de elevi in spatiu.Prima expeditie va fi pe 30 septembrie destinatia Jupiter.Au scapat de scoala!Ce noroc!


-Iruka –sensei a dat lucrari neanuntate la scoala!!A spus ca lucrarile vor fi mici intre 2-5 ! O_O
Denissu: Nenorocitule!Nu le poti face asta la bietii copii!:grr:
Cory : Prostule!Trimit eu fantoma barmanului nebun Joseph si te omoara cum a facut cu Jessica daca nu dai numai 10!Muahahaha!:crazy:
Ten Ten : Am primit un email si Iruka jura pe masa ca va da numai 10 numai sa traiasca!

-Kakashi sensei se plimba aseara jumatate dezbracat prin oras.Se pare ca a fost la un concurs de mister SEXO si a intarziat la o intalnire.
Oare de ce m-ao fi dus!Aratam cu chilotii aia de iepurasi ca un pedofil!
=))

Cory cum va fii in Konoha?
C: furtuni de tipete din partea profilor si arsita de la creiere prajite. O SEARA DIVINA!
:scary: :bv:
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#14
Am revenit cu nextu. Sper sa va placa. Spor la ras!!

12 Asero tv: Manele in luna de miere.


D: Hei melcilor…..adica dragilor! Bine ati revenit la Asero tv. Nu stiu ce v-ati face voi fara mine si cory-chan. Dar sa lasam asta si sa trecem la prima stire.

- Mai tineti minte ce v-am spus ieri in legatura cu Kakashi? Ei bine, se pare ca era Gai-sensei care vroia sa fie mai sexy si mai cool asa ca s-a transformat in rivalul sau. A marturisit azi dimineata, imediat dup ace a aflat ca a castigat titlul de “ cel mai sexy sensei al anului“.


C: Deci l-am pus pe scaunul electric degeaba? Nu conteaza, macar m-am distrat. Ma saturasem sa o fac doar pe turtila ( emoticonul ">:D<" care pe meebo este turtit si inghesuit, astfel incat sa aiba marimea unui emoticon obisnuit ca ":D", ":))" si in acelasi timp cel mai bun prieten al meu, sl lu` denissu si neko-chan :D. Nu suntem nebune :D.).
D: Saracii! OMG!!!! Ce stire!


- Choji Akimici a primit rolul sirenei Cleo din " H2O, Just add wather ". Se pare ca vechea actrita a avut o cearta cu producatorul, in urma careia a fost concediata.
“ Din clipa cand a aparut pe sub fereastra mea, imbracat in sirena, calare pe un unicorn si plin de rosii am stiut ca e perfect pentru rol “ a declarat producatorul.
De maine, starul nostru va incepe filmarile pentru sezonul 4 din “H2O”.

C: Mamaaa! Si cand te gandesti ca eu chiar ma uitam la serialul ala :D. Cred ca nu o voi mai face de acum inainte. O.o o.O. Pot sa prezint eu stirea urmatoare?


- Se pare ca baiatul lui Nicolae Gutza va continua meseria lasata de tatal sau. Kiba Gutza si cainele sau Akamaru Manelaru au infintat noua formatie “de dracu` lu` tata meu“. Primul lor concert va avea loc maine, la palatul parlamentului la orele 19. Intrarea e libera.


D: Bleach! Manelistii !!!!
C: Din nou. Urasc manelele alea imputite.
D: Hai sa trecem mai departe pana nu vomit. Bun…….urmeaza prima editie a bucatariei Asero. Astazi va vom invata cum sa faceti un Kurtos colac.


Deci……se ia o gaura si se trece prin aluat pana cand se obtine grosimea dorita. Apoi il puneti la cuptor si il lasati pana va ia foc casa. Se lasa sa se raceasa pe calorifer, apoi se presara cu cateva cuie maruntite si paduchi. Dup ace se serveste, se aduna dintii de pe masa si se arunca la gunoi. Pofta buna!


C: Acum am ajuns la evenimentul zilei. Sa vedem cum a decurs casatoria dintre Itachi si Deidara.


Se pare ca la primarie totul a decurs fara probleme, insa cand au ajuns la biserica, preotul din nou a inceput sa arunce in ei cu obiecte din altar si sa ii injure, asa ca am fost nevoita sa il inlocuiesc ( hm….nu mai facusem asa ceva inainte, iar turtila a ras de mine. Dar nici o problema ca l-am pus acasa din nou pe scaunul electic ). La petrecere au venit persoane importante precum eu, persoana mea si cu mine. Acum cei doi indragostiti sunt in Hawaii si se delecteaza cu luna de miere.


D: Nesimtitul. Nu putea sa aleaga si el o fata? Putea sa o aleaga pe Ten Ten sau si tu mergeai daca nu gasea alta mai buna. Acum sa revenim la stirile din scoala.


- Vesti proaste pentru astro-elevi. Se pare ca s-au inscris si cativa astro-profi, pentru a se infinta o scoala in spatiu. Deci cu parere de rau va anuntam ca trebuie sa va luati cu voi si astro-manuale pentru ca nici acolo nu scapati.


D: Inainte de final cory ne va prezenta vremea.
C: Zilele urmatoare vor fi insotite de note cuprinse intre 2 si 4. Vom avea de-aface cu furtuni de teme si ploi de pedepse. La revedere Si ghinion la scoala. Pa pa Vacilor.

Fara 4 commuri nu punem nextu :D.

#15
CAP 13
ASERO.TV- MICUL TURTILA


Buna tuturor!Sunt adorabila dvs Denissu Uchiha impreuna cu scumpa mea asistenta Cory Hatake.


D-> Deci cum am eu vinerea obiceiul ,m-am asezat impreuna cu Sasuke in pat si ne-am uitat la Fenomene stranii.M-am dus la toaleta fiindca mi se facuse frica si acolo l-am gasit pe Turtila.
Am incercat sa-l alung,dar el s-a apucat sa ma imbratiseze,asa ca in timp ca ma chinuiam sa-l dau jos de pe mine,l-am scapat in W.C. X_X L-am chemat pe Sasuke cu undita si l-am pescuit din toaleta apoi l-al pus sa-si faca baie cu trei kg de sampon. -_-'' {Hey mirosul era infernal} :dizzy:


C - Rock Lee dupa ce a fost internat la spital si-a primit papucii de la Rockleena.Aceasta i-a dat cu pantofii in cap si s-a despartit de Lee pentru ca nu putea indura rusinea ca x-ul ei iubit a fost batut de o gasca de copii =))

D -> Multe fete precum : Yukina,Botan,Ten Ten,Temari,Ino,Nodame etc se tin dupa cara lui Kurama :)) .Din fericire acesta nu prefera niciuna din ele si nici nu are prietena pentru primul concert al lui Kiba Gutsa si Akamaru Manelaru''Cand branza pute''.
C- Ten Ten???Ai incercat sa te dai la el???Te omor cu mana mea!!!:ask:
D- Cory-chan linisteste-te mai e din stire!
Conform unor surse se pare ca la baiatul nostru solicitat ii place de o reporterita din studio.
c'' Sper sa nu fie scroafa de Ten Ten!Denissu e maritata..deci eu sunt singura''
T- Crezi ca eu oi fi aia?! X-X
c- Heyy tu scroafa mincinoasa!!!Cand cu Ryo ,cand cu Neji!IA-TI LABELE DE PE KURAMA!HE'S MINE!!!CLARMENTE!:grr:


C-Hmm prima zi de proaspat casatoriti.Se pare ca vecinii raporteaza urlete din apartamentul lui Itachi si Deidara.Madara i-a legat de pat pe amandoi pentru a numai provoca scandal.
Huh..Ten Ten tine dracu camera aia calumea!!

Avem o legatura in direct:
D- Da !Buna!
Hinata: Va rog ajutati-ma sa-l educ pe Naruto!
C : Iar canta?
H: Nu!Acum horcane si mananca fasole si are gaze.Am consumat 5 duzine de parfumuri.
D :- Ce ma fac?Zi ca te desparti de el sau leaga-l si tu de stalp! :pfiu:


D:- Guy Sensei a cantat aseara o serenada catre doamna Tsunade. Insa aceasta statea in casa ascultand doar.
''ESTI TU OARE SAU NU ESI OARE IUUUUBITA MEAH....FEMEIA A FOST MEREU CIDAAATA..TA RA RARARARA!''
Apoi brusc pe geam aparu..Kakashi care se schimba in pijama.
-Guy mai ai mult de exersat!Fa-te popa!
-Ka...Kakashi?? O_O :??


Huh ,Cory cum va fii in Konoha?
C- Numai ploi de note mici si tone de predari... :( :mean:
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#16
Inainte de a posta urmatorul capitol vreau sa multumesc moderatorilor ca au redeschis Asero :D.....
Acum nextu, cu dedicatie pt. sysurile mele :D.....

14 Asero Tv: Emo si casatoriile.....

D: Salutare domisoarelor si bousorilor ( chiar esti bou, Itachi > ), bine ati revenit la Asero Tv. Sunt mult iubita voastra prezentatoare Denissu Uchiha, si impreuna ca asistenta mea cory hatake va vom preznta ultimele noutati.
C: ne cerem scuze de intarziere dar au intervenit niste probleme zilele astea ( mai bine zis saptamanile…) si nu am putut transmite. Apropo, denissu, pot prezenta eu prima stire ….. ?
D: Ok, ok……..

- Itachi Uchiha a fost vazut ieri mergand la psiholog cu luxoasa lui masina rosie ( un trabant ruginit ) sin cauza unor probleme familiale. Se pare ca Deidara il bate si il lasa doar pe el sa munceasca, si acesta nu mai stie ce sa faca ( D: Asa iti trebuie Gay-ule ). “ Cand a venit la mine era intr-o stare ingrozitoare, plin de vanatai “ a declarat psihologul. Se pare ca Itachi are intentia de a divorta, insa nu e hotarat. Drumul inapoi l-a facut pe jos, deoarece cineva i-a furat masina ( rabla ).

D: Asa ii trebuie >…. Travestitul darcului ^%&$%#*…… Poate data viitoare se invata minte. Acum urmatoarea stire.

- Celebra vedeta Akamaru manelaru` din trupa “ De dracu` lu tata meu “ a incercat aseara sa se sinucida, dupa ce Stapanul sau Kiba Gutza i-a interzis sa se mai drogheze. Se pare ca manelistul daduse toti banii trupei pe morfina. Acum cainele este supravegheat permanent la spital, pana cand starea lui se va ameliora, dupa gravul accident cu Ford-ul acestuia. Concertele prevazute pentru saptamana viitoare s-au anulat.


- Naruto a castigat premiul I la concursul “Clapa Neagra “ , la pian. Se pare ca acest instrument a devenit pasiunea lui saptamana trecuta, dupa ce a auzit-o pe cory-chan cantand. Imediat ce juriul si-a scos doapele din urechi l-au felicitat si l-au premiat. Se pare ca nu e un concurs prea celebru avand in vedere ca Naruto a fost singurul participant.


C: OMG, cu ce am gresit. Poate o sa ma roage sa ii dau ore de pian….. Ajutooooooor!!
D: Calmeaza-te, o sa il dam pe mana politiei daca incepe iar sa cante.


- Aseara Ino si Sakura s-au impacat. Dupa ce eu m-am maritat cu Sasuke ( Nu stiu ce a fost in capul meu ….. Eh… Saptamana oarba ), au vazut ca nici una nu mai are sanse si Ino a decis sa faca primul pas, invitand-o pe Sakura la restaurantul “ A la gandac “, sa se taie impreuna cu lama. Aceasta din urma a acceptat, daruindu-i prietenei sale o lama in nouta ca si cadou de impacare.

- Se cauta lingatori de vase pentru restaurantul din centru. Se pare ca Shino Aburame i-a momit pe Gai sip e Lee la el la restaurant pentru treaba asta, cu 2 acadele cu guma, iar vechiul lor loc de munca a ramas fara angajati. Cei interesati sunt rugati sa sune la 66574839483048723625473843859375837583937475 ( va rugam aveti grija sa nu gresiti numarul ).

D: In incheiere Cory ne va prezenta vremea.
C: In urmatoarele zile se cerul va continua sa creasca iar temperaturile vor fi senine. Denissu.

Dar inainte ca cineva sa mai poata zice ceva, isi face aparitia, intr-un costum de baie foarte elegant, nimeni altul decat Neji Hyuuga, intreptandu-se cu rapiditate catre TenTen. Ajunsa in dreptul ei ingenunche, scoase un trandafir si zise:

Trandafirul meu mult iubit
Doar tu ma faci nefericit.
Atunci cand deschizi gura
Se cutremura si sura,
Desi cu Ryu mai inselat
Mult frumosul de eu te-am iertat
Si sper ca vei vrea sa fi sotia mea
Si chiar de spui “nu” sau spui “da”
Eu la orice raspuns voi regreta.

TenTen il priveste cuceritor, apoi lasa camera de filmat, merge catre masa, ia paharul cu apa si arunca cu el catre Neji.
N: Dar uite ce inel frumos ti-am adus ( si scoate o cutie albastra de carton in care e o sarma cu un cocolos de plstilina ).
Dupa asta transmisia este intrerupta de Tenten care ia camera si arunca cu ea in Neji, apoi pleaca……

Ja ne si asteptam commuri :D.....

#17
Este foarte amuzant acest fic. Doar ca as avea ceva de spus (nu ca ma pricep eu cine stie ce):
1. Cum am mai spus, este amuzant, doar ca umorul este deja brut. Nu este neaparat un minus, doar ca multi oameni cauta umorul "fin".
2. Se folosesc unele cuvinte destul de urate. Asta ii face pe unii sa lase ficul balta.
3. Evitati sa mai puneti emoticons/onioni/maimute etc., deoarece este inestetic.
4. Personajele sunt cam necioplite (desi uneori este bine pentru umor) aici se intrece putin masura.
Oricum, va descurcati bine.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#18
Cap 15- O noua veste!


M' na ziua! Sunt prea scumpa dvs Denissu Uchiha insotita de superba mea asistenta Cory Hatake.Impreuna aveam onoarea{mai ales eu} sa va prezint stirile.

-O noua nunta in Konoha..O_O Sper ca e a lu soacra-mea!..Denissu se uita pe foaie mai atent..Holbeaza ochii si se inroseste de nervi..
Pe dracu e Tsunade!Cica se marita cu un betivan de prin colturile mahalei din satul ascuns in Ceata.Unu stirb si chel,imbracat ca ala de s-a aruncat de pe bloc cand am fot eu..aaa Gutza. )

Ten Ten se retrage de la camera si incepe sa zbiere caci asculta muzica sa anunte ca aveam legatura in direct
C: -Hooo dispecer!Da-ti dracu jos castile alea tampite din urechi si lasa muzica!
d:-Fei Ten Ten e interzisa muzica in timpul emisiunii mele!!Capish!!Asculti in pauza!
Ten ten: -Bine ..Avem o legatura
Denissu si Cory deodata: -Fane-o !B.C.R. gandim la fel!
D: - Ehem e Asero gandim la fel
Se amplifica volumul :
-Iubito!
D:Sasuke?? ;"V
-Scuza-ma ,dar cica la unu Joseph si Turtila care se agata de piciorul meu si nu-mi da pace,asa cica la Joseph sa te duci la pomana la unul Olarica!
-Asa il cheama pe profu meu fizica!Yepiiiiiii Joseph iti fac tata cavoul ala cu gresie tot ce vrei!Jos palaria Joseph!
Ok Sasuke mi-ai luminat ziua :-* te iubesc nalodu' meu ! )



-Naruto a fost trimis de Hinata intr-un concediu de 40 de zile pe planeta slena mai departe de pluto.Acolo se va intalni cu Tocila un emoticon aruncat de mine.Acolo va bea arsenit cu umbrelute si va cunoaste omuleti rosii cu antene care zic Tui-tiu.Si totodata sa-si ia foarte foarte foarte multe haine deoarece temperaturile sunt de -400 de grade celsius.

C:-Avem un invitat in studio.Psihologul Daisuke Nara alaturi de doamna Mikoto Uchiha.
D: -Cum soacra-mea ?Ati innebunit?
Intra Mikoto si Daisuke .Se aseaza pe scaun si aceasta se uita la Denissu.
Doctorul tuseste si o intreaba pe Mikoto :
-Ati avut cazuri in familie cu boli mintale?
-Nu stiu..Nu am avut niciodata ,a fost matusa da era din partea lui sora lui fratele lui tata lui varu-meu.
-Ehh nu soacra-mea a avut ocazia acum 3 ani sa se marite in America cu un boshiman miliardar din partea lui Obama.
-Deci sa inteleg ca a fost nebuna ca a refuzat
-Heyy?????



C:-Denissu-chan,a venit Madara-kun!
D : -Madara ce s-a intamplat?
-Ma angajati ca gardian la Asero tv in caz ca apare Itachi
C :-Daaa te rog Denissu
D :-Desigur,intra
Madara se aseza langa Denissu
-Cumnatica ce ati facut tu si Sasuke azi-noapte ca am auzit tipete de la parter!?
-AAAA ...nimic ti sa parut?
-E sunt chior surd,am auzit strigand o fata si pe Sasuke zicand ;Stai cuminte ca poate ne aude cineva!''
-Esti surd Madara-san ,ai auzit o mata!
-Sa ma duc la Orl!



C: -Acum doua zile a fost vazut Jiraya alergand cu spume la gura prin spital..Care e motivul ramane un mister.Manelarii Konohai au scris pima maneluta dedicata pentru Asero tv.
Kiki kiki bam bam cel mai tare serial
Kiki kiki bam bam e asero cu scandal
denissu si cu itachi
se cearta de toti dracii
ca cumnatusu e gayyy
si a vrut cununia in lei

sa dus si la biserica
dar la fugarit popa Tsuica
si la batut k cadelnita
sasi invete maniera


Denissu si Saske
Se cearta in episoade
Ca sasuke vrea iubire
Si ea nu poat' sa zica-o stire


La intrarea in studio
Ce te faci mai fato
Ca Denissu te omoara
Daca intarzii a doua oara
Acest cantec se vinde ca painea calda..Deja un milion de vanzari O_O





Cory cum va fii in Konoha:
-La inceputul saptamanii va fii cer senin ,dar de la sfarsit va ploua cu note mici si lucrari neanuntate.. (
Sa aveti o seara divina !Pe curand!
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] ASERO TV SEZON 2 [ parodie] Erina Ozaki 6 3.954 17-09-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Traiasca Romania - parodie anime Hetalia 1 2.841 20-07-2012, 01:21 PM
Ultimul răspuns: tzahranul
  Parodie [+18] Hetalia 2 3.383 03-10-2009, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Kayura
  Parodie XD Yumina 4 4.004 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)