Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Arta Femeii cu Mustata

#1
Arta de barbatie este una dintre cele mai mari proiecte de pe acest site independente de stilul de viata al oamenilor de pe web. Aici veti gasi articole de zi cu zi care acopera o varietate de subiecte despre barbatul din tine care e de fapt o femeie cu mustata.

Citat:E bine sa fii barbat!



1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna.
2.- Mecanicii nu te fac prost.
3.- Nu cari peste tot o geanta plina de rahaturi.
4.- Nu esti furat la coafor.
5.- Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza.
6.- La interviu pentru un job corpul tau nu conteaza.
7.- Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in secret.
8.- Nici-unu dintre colegii tai n-are capacitatea de a te face sa plingi.
9.- Lenjeria intima te costa 50 in loc de 500
10.- Trei perechi de pantofi sunt destui.
11.- Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure.
12.- Haine de nunta: 300 lei in loc de 900
13.- Iti pastrezi numele de familie toata viata.
14.- In luna de miere sau in vacanta ai nevoie de o singura geanta.
15.- Faci baie si esti gata in10 minute.
16.- Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda.
17.- Tot ce ai pe fata ramine cu aceasi culoare
18.- Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata.
19.- Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de constiinta.
20.- Parul carunt si ridurile iti stau bine.
21.- Poti participa la un concurs de ragait fara sa-ti fie rusine.
22.- Poti spune orice fara sa-ti pese ce gindeste lumea.
23.- Poti fii Arbitru, Popa, Presedinte.
24.- Te poti plimba seara cu masina.
25.- Poti uita o aniversare sau sa faci alte greseli, florile vor aranja totul.
26.- Poti sa te asezi cu picioarele desfacute, si ce daca!
27.- Mergi la toaleta singur, nu in pereche sau in grup
28.- Cozile la WC sunt cu 80% mai rare
29.- Nu trebuie sa opresti la urmatorul PECO fiindca "WC-ul e prea murdar"
30.- Poti sa-l admiri pe Bruce Willis, fara sa mori de foame ca sa arati ca el.
31.- Luis Miguel, Ricky Martin, Tom Cruise, Brad Pitt si ceilalti nu fac parte din universul tau; nu sunt decit o mana de poponari.
32.- Nu trebuie sa faci curat in apartament de fiecare data cind vine cineva.
32.- Cunosti cel putin 20 de variante de a deschide o bere.
33.- Poti rationaliza orice fraza cu un simplu "da-o in p... m...!"
34.- Nu trebuie sa monitorizezi viata sexuala a prietenilor tai.
35.- Poti trece in vizita la un prieten fara sa-i duci un cadou.
36.- Convorbirile telefonice cu prietenii tai dureaza mai putin de 60 de secunde.
37.- Daca nu suni un prieten cind ai zis ca o faci, acesta nu va comenta cu alti ca te-ai schimbat.
38.- Poti sa te uiti la TV ore intregi cu un prieten, in liniste, fara sa gandesti : "oare-i suparat pe mine?"
39.- Daca cineva uita sa te invite la un eveniment, continua sa-ti fie prieten.
40.- Daca cineva merge la un chef cu un pulover la fel ca al tau, nu te superi.
41.- Daca ai 34 si esti necasatorit, prietenilor tai nu le pasa;din contra, te felicita.
42.- Prietenilor tai nu le pasa daca ai slabit sau te-ai ingrasat.
43.- Nu-ti pasa daca unii vorbesc in spatele tau.
44.- Nu trebuie sa te multumesti mancand numai resturile de copiii tai.
45.- Poti sa te scarpini intre picioare la orice ora din zi.
46.- Daca-i cald poti sa-ti deschizi camasa fara probleme.
47.- Cu 400 de milioane de spermatozoizi la fiecare "partida", ai putea dubla populatia pamintului ... cel putin teoretic.
48.- Poti fi tata zilnic daca vrei, fara sa trebuiasca sa astepti 9 luni.
49.- Nu te supara ca cel mai bun prieten de al tau are si alti prieteni
50.- DAR....in comparatie cu o femeie....esti sexualmente SLAB!

#2
Cu ani in urma cand eram doar un pusti de 10-14 ani si incepuse sa loveasca Romania o nebunie al culturii japoneze, fiind la moda samuraii (Bleach, 7 Samurai, Afro Samurai). Nu doresc sa spun ca la varsta de 9 ani ma duceam in padure impreuna cu verisorii mei , in cautarea unor sabii speciale (o creanga speciala de brad)

Dar nu despre asta vreau sa vorbesc, ci despre arta samuraiului de a sta pe wc. Da, stiu ca pare aiurea, dar daca stam sa analizam, ne vom da seama ca aceasta se datoreaza zanshinului sau " mintii de a continua". Simplu spus, tot ce a facut, a fost facut cu mare scop. Deaorece el a fost un maestru al sabiilor, el a continuat studiul sau pentru a dezvolta o tehnica mai folositoare.

Cand ploua, maestrul merge afara, iar din umbra de sub strasina casei, taie picaturiile de ploaie, care se scurg de pe acoperi?.
Bushido se invatat atunci cand zanshinul este pregatita pentru lupta, care ar putea veni in orice moment . Chiar si atunci cand esti pe WC.

[Imagine: 14b6kpl.jpg]

Citat:Metoda a fost invatata si transmise din generatie in generatie ,pentru ameliorarea sinelui. Cand s-ar merge la toaleta, trebuie sa-ti eliberezi complet piciorul drept de haine. Acest lucru este sa-ti dea o mobilitate completa. Da, ar fi ciudat sa lupti cu cineva atunci cand ai picioarele legate, doar imaginati-va.

In al doilea rand pozitia corpului si postura. Samuraiul din tine trebuie sa stea drept pe scaun, piciorul drept trebuie sa stea pe piciorul stang, astfel incat glezna ta dreapta se va odihnii pe genunchiul stang ( piciorul stang a ramane pe pamant ), puneti mana pe fiecare genunchi, apoi indrepta?i spatele. Se presupune ca aceasta aliniaza intestinele si va va ajuta la eliminarea raului. Stiu ca pare prostesc, dar asta chiar functioneaza din spusele maestrilor. Daca sim?i vreodata ca exista o problema de instalatii sanitare, trebuie sa acorzi o atentie cand stai jos. Ia-ti timp, ai rabdare, si veti obtine versiunea yoga pentru sistemul dvs., care a fost transmis de la vechii dictatori militari samurai.

Desigur iluminatii au aflat de aceasta tehnica si au luat masuri de a aseza WC-ul intre ghiuveta si perete, numai ca ambele picioare sa stea drept, fiind desigur un dezavantaj.
Un alt aspect este faptul ca rareori este locul exact unde coapsa ta este paralel cu solul. Cele mai multe locuri sant prea mici pentru omul de rand, asa ca poate fi un efort doar pentru a obtine piciorul in sus. In cele din urma, daca vrei cu adevarat ca tehnica sa fie corecta din punct de vedere tehnic in ceea ce faci, trebuie sa aveti un bokken in baie. Aceasta este o parte de a fi pregatit.

#3
In primul post toate sunt steoretipuri vechi si desuete si multe dintre ele chiar sunt sexiste. De exemplu: "1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna".....toate studiile arata ca femeile reactioneaza mult mai bine la stres decat barbatii si pot trece mai usor, din punct de vedere psihologic, peste diverse probleme cotidiene, iar asta e doar una din multe. Stiu ca toate acestea ar trebui sa reprezinte niste glume (destul de rasuflate, IMO), dar nah, eu unul nu le gust.

Iar al doilea post chiar nu-l pricep deloc, Dreams si l-am citit de 2 ori, este peste intelectul meu modest....probabil e un alt articol pentru a scoate cateva rasete, dar nu are nimic amuzant in el. Femeia cu Mustata din punctul meu de vedere ar trebui sa isi mai cizeleze un pic simtul umorului si sa mai vizioneze un pic din Jim Carrey si Seinfeld 21
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#4
Citat:De exemplu: "1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna".....toate studiile arata ca femeile reactioneaza mult mai bine la stres decat barbatii si pot trece mai usor, din punct de vedere psihologic, peste diverse probleme cotidiene, iar asta e doar una din multe.

Ai gresit, nu ai luat in calcul perioada M.


Citat:Iar al doilea post chiar nu-l pricep deloc, Dreams si l-am citit de 2 ori, este peste intelectul meu modest....probabil e un alt articol pentru a scoate cateva rasete, dar nu are nimic amuzant in el. Femeia cu Mustata din punctul meu de vedere ar trebui sa isi mai cizeleze un pic simtul umorului si sa mai vizioneze un pic din Jim Carrey si Seinfeld


Nu doresc sa fie neaparat amuzant. Vreau sa fie pt barbatii din noi. si in al doilea post este vorba despre pozitia perfecta de a te aseza pe WC. asta daca esti samurai 21)

#5
Citat:Ai gresit, nu ai luat in calcul perioada M.

Touche, Dreams, chiar uitasem de perioada aceea 21....dar nah, de obicei in zilele acelea ne strica si noua buna dispozitie, deoarece fara puri puri pentru noi pana se sfarseste 21.

Citat:Nu doresc sa fie neaparat amuzant. Vreau sa fie pt barbatii din noi. si in al doilea post este vorba despre pozitia perfecta de a te aseza pe WC. asta daca esti samurai 21

Asta era, nu am inteles, deoarece nu sunt samurai si nu cunosc legile secrete ale Bushido-ului de a folosi WC-ul intr-un mod productiv :p. O sa am hemoroizi toata viata T_T
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
Citat:1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.
2. Nu te baga in lumea drogurilor.....suntem si asa destul de multi
3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca.... sa isi dezvolte ambele calitati.
5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
6. Pestele care lupta impotriva curentului....moare electrocutat.
7. Nu este important sa castigi...este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
8. Nu sunt complet inutil....cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
9. A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
10.Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.
11. Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.
12. Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
13. Banii nu fac fericirea....o cumpara gata facuta.
14. Inteligenta ma urmareste.....dar eu sunt mai rapid.
15. Fugi de tentatii.....dar incet sa te poata ajunge.
16. Exista o lume mai buna........ dar este foarte scumpa.
17. A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.
18. Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
19. Munca nu a omorat niciodata pe nimeni......dar de ce sa risti?
20. Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc.
21. Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi......trage si impinge.
22. De ce sa bei si sa conduci ....cand poti sa fumezi si si zbori?

#7


Fi o SuperFemeie cu Mustata si salveaza tot ce nu apuci

#8
Salutare fetitelor cu mustata , azi am aflat cu regret ca ca dragul nostru Ray William Johnson cu mustata se retrage din =3. 20((((((




Info: http://en.wikipedia.org/wiki/Ray_William_Johnson

#9
Yeah, am vazut si eu asta acum cateva zile. Nu imi place, il urmaresc de cativa ani buni de zile si ma face mereu sa rad, chiar si cand erau o gramada de comentarii cum ca nu mai are glume asa bune de cand nu mai e solo. Dar nu am ratat nici un episod. Si acum cica nu a lasat balta show-ul, doar nu mai prezinta el. Ma intreb cine o sa vina in locul lui si daca o sa mai aiba la fel de mult succes. Dar stiu ce vrea sa zica, are alte planuri, nu poate sa faca acelasi lucru toata viata, oricat de mult am vrea noi.
O sa ma uit in continuare, cand apare, peste vreo doua luni sau cat a zis, nu mai tin minte. E preferatul meu si mereu va ramane xD el si glumele lui.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)