Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anunt foarte important!!!

#1
Am cumparat acum cateva ore hosting de la Hostgator asa ca zilele acestea vom muta site-ul pe un nou host!
Teoretic, site-ul nu va functiona decat pe perioada in care vom uploada baza de date pe noul server, ceea ce nu ar trebui sa dureze mai mult de o ora. Pana atunci, trebuie insa sa descarc si sa reuploadez site-ul pe noul host, asa ca va rog pe aceasta cale sa nu mai uploadat imagini in galerie sau sa atasati fisiere posturilor voastre deoarece nu se vor pastra.
Multumesc pentru intelegere!

#2
Ah iar il vei muta. Oare nu e suficient de bun hostul asta? Si adresa ramane aceeasi sau se va modifica?

#3
Hm... cred ca a fost o idee chiar buna Flaw , ptr 5 $ per month ...
Inainte cand ma logam pe AZ aveam probleme continuu , si mai mult ca sigur din cauza host-ului . Smile
Btw , cand ve-ti incepe incarcarea bazei de date pe server ?!

#4
@Bloom: Il schimbam iar pentru ca bluepink are momente in care se misca putin cam greu. Pe langa asta, pe noul host am niste facilitati in plus. Si nu in ultimul rand, o sa avem nevoie in curand de un host puternic, pentru ca o sa schimb formatul de forum.

@Majin_Vegeta: De fapt sunt 10$ pe luna, dar tot merita. Vom incepe uploadarea bazei de date dupa ce descarc site-ul pe hard si il uploadez pe noul host. Apoi, voi inchide putin forumul si site-ul, voi exporta dupa care importa baza de date pe noul host, editez putin 2 fisiere de config dupa care nameserverele, ca sa trimita catre site-ul de pe noul host.
Toata chestia asta, adica partea in care forumul va fi inchis nu ar trebui sa ia mai mult de o ora. Poate doar cateva minute. Problema e ca baza de date e deja maricica si o sa dureze ceva sa o importe.

#5
Operatiunea a luat sfarsit!
Acum ne-am mutat pe un nou host, care speram noi ca va fi mult mai bun si se va misca mult mai repede!
Va rog sa ne spuneti daca aveti probleme cu site-ul, in caz ca ceva nu a mers cum trebuie atunci cand am efectuat mutarea!

#6
Din cate vad eu pana acum, ai facut o super treaba mutandul pentru ca mie cel putin mi se misca, cu viteza luminii fata de celalalt host. 21
Sa speram ca no sa apara probleme. 42
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]

#7
// Operatiunea a luat sfarsit!
Acum ne-am mutat pe un nou host, care speram noi ca va fi mult mai bun si se va misca mult mai repede! //

Wow , nici nu am simtit diferenta . [ma refer la timp] @_@
Intr-adevar , acum AZ-ul imi merge perfect . 10

#8
Eh, e hosting luat de la Hostgator, cea mai tare companie din domeniu dupa multi!
Sper sa ramana asa si in continuare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anunt important Corina M. 17 9.675 02-01-2013, 04:06 PM
Ultimul răspuns: Lia
  READ THIS, IMPORTANT! Falcon 0 2.085 04-07-2009, 11:16 PM
Ultimul răspuns: Falcon
  Anunt Inuyasha (2 ianuarie) Chaos Anime 1 2.902 08-01-2008, 08:02 PM
Ultimul răspuns: cicudaf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)