Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup V7

#1
Dupa lupte seculare ce au durat durat vreo doua saptamani, am reusit finalmente sa ajungem la o varianta functionabila a unei noi teme. Se deosebeste extrem de mult de cele de pana acum nu numai prin autor, ci si prin layoutul de la care a plecat.

Ca tot veni vorba de aspect, as putea enumera cateva lucruri generale care s-au schimbat:
- o simplitate mai mare in ceea ce priveste backgroundul/culorile folosite (s-au folosit nuante ale aceleiasi culori)
- folosirea din plin a javascriptului (despre care eu nu stiu mai nimic dar totusi l-am potrivit)
- meniuri, taburi, o categorizare mai eficienta a informatiilor


Bineinteles ca nu doar tema s-a schimbat, ci si unele optiuni precum posibilitatea de a-ti cumpara apartenenta la un anumit grup sau de a schimba usertitle si username doar in schimbul zupilor. Despre acestea insa vom vorbi in alte topicuri.

Butoanele, logoul, bannerul si noile userbars sunt opera Aryei care ma bate la cap de jumatate de ora sa pun tema. Tot ei i se datoreaza si culoarea temei. Drept urmare am primit porunca de la Aly sa fac si o versiune portocalie, fapt care se va intampla in urmatoarele zile.

Cam atat as avea de spus acum. Tema e departe de a fi perfecta, dar cu ajutorul vostru (care misunati prin mai multe locuri decat pot eu numara) vom gasi erorile si le vom repara. De asemenea va asteapta multe, multe alte noutati, dar toate la timpul lor.

Sper sa va placa si va astept cu raspunsuri aici pentru nelamuriri, intrebari si critici.

PS: orice v-ar spune ochii, niciuna din culorile temei nu e roz.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#2
O sa mai vina header-uri noi si pe varianta portocalie o sa-l aveti pe cel care imi place mie mai mult cum mi-a iesit 21.

Ii multumesc lui Sy pentru toata munca depusa, pentru ca oricat as fi lucrat eu in PS, toata tema asta nu ar fi fost posibila fara el. Vorbesc de parca as tine un discurs la Oscar pentru special effects 24.

Mersi Sy hug

O sa mai fie grupuri noi o data ce le coc, sper ca o sa va placa cele care le aveti pana acum.

Si de aveti critici, exprimati-le si vedem ce si cum.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Damn, finaaaalllyyyyy. <3

Va multumesc pentru tot efortul depus si timpul alocat crearii unei noi teme si unei alte versiuni a noii teme ce va veni, pentru toate chestiile astea awesome, ce au aparut acum si in decursul ultimelor saptamani... in general pentru devotament, implicare si... umm...tot tacamul. 4 Sunteti un staff awesome, respect din partea mea si jos palaria pentru toata munca depusa. Nowdays, not being lazy is a big thing. 21

Va mai dura un pic pana ma voi obisnui cu totul, dar nu conteaza. Keep it up!!! <3 hug

#4
Tema este superba si imi pare rau ca nu pot lasa aici o parere coerenta. Dar e mai bine decat sa iasa ceva rigid din dorinta de a impresiona. Sunteti uimitori.

Syryus, omule, esti minunat. Ai facut o treaba excelenta. Primeste toate multumirile si aprecierile mele. La fel si Aly, fiindca stiu ca ea a coordonat toate acestea.

Snookums, eu stiam ca esti minunata, dar de data asta mi-ai intarit convingerea. hug Headerul este superb si, Mon Dieu, de abia astept sa-l vad pe acela de care esti cea mai multumita. La fel, primeste si tu multumirile si aprecierile mele. hug

Sisisi... cumva nu ati terminat toate userbars-urile de la grupurile pentru fani? Pentru ca mie nu-mi apare cel de la grupul pentru fanii FMA 17.

Daca mai apare ceva, blabla, voi reveni cu un edit. Eu sper sa nu fie nevoie.

#5
I like iiiiiit!!! E absolut geniala... <3 Aspectul, aranjamentele, totul e ok. Felicitari pentru tot celor ce au lucrat la tema. pot spune ca au meritat toate asteptarile. Cat o sa mai umblu eu pe aici, o sa anunt posibilele erori, asta daca le intalnesc. De abia astept ca la Shop sa apara ceva pe care putem consuma banii. Sper ca si resul userilor sa fie incantati de noua tema, la fel ca si mine.

Siii... Imi place ideea de a cumpara un username/usertitle, doar ca ar trebui sa coste mai mult. 9 De abia astept sa apara mai multe userbars in legatura cu mai multe animeuri. Felicitari din nou. ^^

#6
Found something. Lipseste iconul de la optiunea 'Remove from Buddy List' ce apare la profil.
-------------
ALSO:

[Imagine: 2ry0xhs.jpg]
Linkurile alea nu redirectioneaza spre profilurile respective. Imi da "Oops! This link appears to be broken." sau ma redirectioneaza spre "http://animezup.com/"

ALSO:
Lipseste si iconul de la "Rate User".

#7
Inca o problema. Nu apar zodiile cum trebuie. La orice profil ma uit, e afisata zodia mea. Data nasterii e ok in schimb, doar ca in majoritatea cazurilor, nu prea corespunde.
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#8
Diana, Razvan si um... Rain, mereu iti uit numele, ma bucur ca va place tema si cred ca si Sy simte la fel, desi vad ca ii e lene sa dea reply 21. Sa speram ca acum isi va reveni activitatea cu toate lucrurile noi aduse.

Zoinks, zodia ti-o setezi singur din cate imi aduc aminte. O sa incerc maine sa vad cat timp am sa ma ocup de niste zodii noi. O singura chestie stiu, la berbec va fi Neliel 21, request de la Sy.

Iconul de rate user e butonul de rep cred, adica ala ce seamana cu cel de like. Am facut unul dupa tema veche dar n-am idee unde ar trebui sa fie, poti da rep de la profil.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
Arata super. Sincer nu ma asteptam la o schimbare atat de drastica 4 Feelicitari creatorilor pentru o treaba bine facuta

Singura chestie pe care am observato pana acum este :
[Imagine: forum.jpg]
Nu am cautat mai in detaliu dar cand o sa gasesc ceva o sa mai postez

Singura mea dorinta ar fi sa se faca candva, nu neaparat curand, si o tema verde sau albastra sau o culoare mai inchisa. Chiar daca nu e roz for me its like this

P.S. am observat acum ca daca pui un url pe un cuvant nu isi mai schimba culoarea.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#10
Reparat zodiile (care se pun automat, in functie de cum e setata data nasterii).
Reparat linkurile alea de jos.

Habar n-am cum arata eroarea de la rate user si buddy options, un print se poate?

Majin, portalul e pus doar sa fie. Cand ma apuc de el or sa dispara multe de acolo.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)