Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#51
Momentan am renuntat la Death Note ( spre marea mea mirareO.o ) pentru Darker than Black. Waw... si am vazut doar 7 episoade, nimic mia mult. De obicei nu imi dau sentinta pana nu il urmaresc pana la inceput dar mi s-a parut foarte interesant anime-ul, povestea si imi place si coloana sonora. Nu stiu ce mi-a venit sa il cataloghez anime-ul meu favorit... m-au captivat personaje din prima secunda, iar faptul ca e putin s-f e cu atat mai bine. Si politist... ei bine, merita vazut si nu e chiar asa cum se aude, creepy. Mai ales ca e si romance in anime.
Pot spune ca imi place si cu asta basta.
" I see humans but no humanity "

#52
Naruto, of course.E cel mai original si captivant anime pe care l-am vazut.Are ceva special ce il face foarte atractiv.
Ma refer la personalitatile personajelor, la story-line-ul anime-ului, la felul cum a fost creat si gandit.
Cat despre celelalte amanunte, cum ar fi grafica si coloana sonora, pot zice ca amandoua sunt reusite.
[Imagine: robin-1.jpg]

#53
Anime preferat ka ? 39Pai cred ca Lovely Complex.
anime-ul asta a devenit o obsesie pentru mine,povestea este pur si simplu superba,o dragoste intre doi licieni insa care nu se poate realiza la inceput din pricina inaltimii.Grafica este absolut superba,coloana sonora majoritatea fiind din pianeste magnifica iar fazele acelea dramatice te fac sa plangi.

#54
Mi-e foarte greu sa aleg intre One Piece si Gurenn Laggan... dar voi zice ca anime-ul meu preferat e One Piece...
Imi place tot ce tine de acesta, personajele, actiunea, pur si simplu tot. 10
Nu mai stiu ce pot zice mai mult... 10
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]

#55
Darker than black :X:X.Il ador...normal..doar sunt o fana inraita a acestui anime 21 Personajele si ideea in sine sunt foarte interesante, iar openingurile le iubesc.Nici nu vroiam sa ma mai uit la el deoarece nu vroiam sa se termine..si cu toate astea in 3 zile a fost gata..oricum cred ca va mai fi ceva timp preferatul meu, desi obisnuiesc sa-mi schimb cam repede top ul 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#56
saluut!am trecut si yo pe aici ca n-am ce face ca tot a inceput vacanta de pasti4


deci asa mie imi plac:
1.mew mew power/tokyo mew mew
2.kaleido star-un final feriiiiiiiiiiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit si absolut suuuuuuuperb
3.shugo chara-l-as fi pus mai sus dar acum na ca imi plac si altele4
4.crono crusaid sau cum s-o scrie

si c-am atat ; paste fericit :bye:
sys-urile mele mult iubite : cory-chan, denny-chan si manu-chan si nu am preferata 4 10

my chibi
[Imagine: chibi_1816.gif]
ichigo, chibi-ul lui neko-chan


[Imagine: 3389757.png]

#57
Desi pe toate care le-am vazut mi-au placut am totusi unul preferat.Cel mai mult mi-a placut Elfen Lied,nu pot sa zic ce mi-a placut pentru ca raspunsul ar fi absolut tot 10 deci nu mai are rost,pe urma Vampire Knight *ce final 20* e superb din toate punctele de vedere desi la final era cam trist 2 pe urma....hmmm...cred ca YYH a fost un anime cu episoade multe si actiune,suspans etc. chiar mi-a placut....si lista continua...

#58
Am mai multe anime-uri preferate.. dar cel mia mult imi plac Naruto 8 si Death Note 8 asa ca mi-e greu sa aleg dintre ele.. aproape ca sunt la egalitate pe locul 1 in topul preferintelor mele.. nici nu stiu exact care imi place mai mult, ptr ca odata imi place mai mult unul, iar mai tarziu celalalt.. In acest moment anume-ul meu preferat este Naruto 8 [mai tarziu poate fi Death note 21]
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#59
Gata am alt anime preferat ; si anume Kuroshitsuji :X

Il ador... Intr-adevar, povestea nu m-a cucerit sa zic asa "din prima clipa", insa pe parcurs am ajuns sa fiu dependenta de el, iar sfarsitul "m-a dat gata" . Povestea e si ea interesanta, are o tema isorica (mai mult sau mai putin), combinata cu supernaturalul ( demoni 4.. Sebastian :X ).
In fine..mie imi place foarte mult.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#60
Destul de simplu*nu* ... Anime-ul preferat a fost, este şi va rămâne Death Note. Nu pot spune de ce mi-a plăcut aşa mult, poate e de vină povestea neobişnuită şi personajele atât de diverse- un carnet care poate ucide pe oricine, un geniu sătul de lumea din jur, un shinigami obsedat de mere, câţiva detectivi extrem de perspicace şi un model plin de suişuri şi coborâşuri.
Chiar dacă DN este preferatul, Kuroshitsuji este periculos de aproape* mda, acum că apare un sezon 2*
She is a living existence of selfishness.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.292 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.251 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)