Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#81
Desi am multe anime undeva pe o lista sunt cateva care mi-au intrat la suflet: Naruto,07-ghost,Bleach,SAO.Pur si simplu le iubesc si n-am ce face.Fiecare e special in felul sau,si desi multi ar spune Naruto eu nu prea pot alege.
De asemenea imi mai plac mult trei anime mai vechi pe care planuiesc sa le revad in frunte cu primul de pe lista: Yu yu hakusho,Kaleido star,Yu gi oh
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#82
Denpa teki na Kanojo - un OVA de 2 episoade care mi-a placuta le nebunie. Povestea e... n-am cuvinte. 21 Din cand in cand le mai revad, cand am timp, dar in ultimul timp... nu am timp.
Shiki - Cand am vazut primul episod am crezut ca este un alt anime cu love story, insa prin episoadele 2-3 se schimba totul radical cand moare personajul principal... care defapt nu moare. 21 Oricum, este un anime la care poti spune ca nu sti ce urmeaza sa se intample.
Monster - Un anime destul de diferit fata de cele obisnuite... oricum, mi-a placut mult, mai ales unul dintre personajele principale Johan, am si poster pe perete cu el. <3
Sword Art Online - Well, si eu ca restul lumii. 21
Code Geass R2 - Unul dintre singurele animeuri la care am plans, (pe langa Clannad After Story si HellGirl) care va ramane mereu unul din animeurile mele preferate! Ar trebui sa fac cosplay dupa cineva din anime, poate Kallen, poate...
Hellsing OVA - Desi animeul nu a fost cine stie ce dar OVA-ul... sa nu mai spun de grafica care se schimba de la episod la episod. <3


Si ar mai fi animeuri precum: Mnemosyne; Nodame Cantabile; Romeo x Juliet; School Days; Speed Grapher; Tonari no Kaibutsu-kun; Sukitte ii na yo; Summer Wars; etc. etc.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#83
1. Uraboku: Mi-a placut enorm de mult, povestea a fost extrem de interesanta si Shusei Usui este un personaj care mi-a captat atentia de cum a aparut si datorita lui ador acest anime.

2. Naruto: Nu cred sa fi fost vreodata ceva care sa ma motiveze atat de mult sa continui, oricat de greu ar fi. In plus, e singurul anime la care am plans I MEAN COME ON, JIRAIYA!!

3. Inuyasha: Este primul anime pe care l-am vazut, mereu o sa fie printre preferatele mele. Daca ar fi fost mai mult cu Sango si mai putin cu Kagome, care, dupa parerea mea nu prea facea mai nimic, ar fi fost si mai bine.
[Imagine: Utsuki2_zpsac650da8.png]

this one time a roman emperor
loved a man so much
he raised him up into a god

#84
Death Note - argumentul tau este invalid.
Dupa parerea mea, Death Note este unul din cele mai geniale (daca nu chiar el e) anime-uri create vreodata. Am zambit, am plans si am desprins mai multe citate interesante din el. Fiecare personaj era conturat perfect, cu o proprie personalitate. Coloana sonora inca o aud in urechi. Un plot unic si genial. Death Note este anime-ul meu preferat de 3-4 ani.

Psycho XD

#85
Toate imi plac...dar daca ar trebui sa am un preferat,acela ar fi Dragon Ball,deoarece el a fost primul meu anime,la varsta de 4-5 ani. 20(((((((((((
[Imagine: tumblr_ltabwxjFP71qmpg90o1_500.gif]

#86

#87
Hmm, greu sa ma decid sincer, deoarece au fost multe anime-uri care mi-au placut in egala masura. Un loc special il ocupa Dragon Ball, deoarece a fost primul anime urmarit pe vremea cand era difuzat pe TVR (bine, ca majoritatea nu stiam la vremea aceea ca este un anime, il priveam ca orice alt desen animat). Totusi, daca ar fi sa fac o alegere obiectiva, prespun ca aceasta ar fi Elfen Lied, deoarece a avut o poveste originala si totodata emotionanta ce s-a complimentat foarte bine cu momente de actiune uneori chiar brutale, insa nu lipsite de sens si de asemenea a avut una dintre coloanele sonore cele mai bune, opening-ul "Lilium" fiind si acum una din melodiile mele preferate pe care le tot ascult in mod regulat. A fost intr-adevar un anime care m-a marcat si mi-a ramas intiparit in cap si ganduri o bucata lunga de vreme.

Cat despre alegerea subiectiva, aceasta ar fi fara indoiala Hetalia: Axis Powers (nu cred ca era greu de ghicit in cazul meu 10). Desi este un anime amuzant si nostim datorita numeroaselor stereotipuri prezentate ale diverselor tari, oferind de asemenea si cateva informatii istorice si geopolitice interesante de care eu unul nu aveam habar inainte , totusi este departe de nivelul exceptional oferit de Elfen Lied. Cu toate acestea, faptul ca suntem si noi bagati in seama in acest anime (si inca printr-un personaj foarte sexy 21) si ca imi mai satisface pofta de istorie (fiind una din stiintele mele preferate) intr-un mod foarte accesibil si degajat, m-a determinat, fara sa imi dau seama, sa ma atasez foarte mult de acesta.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#88
AM mai multe anime pereferate,dar cel mai special este Gintama.Anime-ul asta e asa de random si ciudat si amuzant incat te face sa te uiti la el non-stop.Bonus: are o gramada de ova-uri si filme si episoade.
Este o poveste diferita la fiecare 3 episoade,depinde,dar razi cu posta la fiecare episod.Comedie imbinata cu actiune si referinte la alte animeuri de gen Naruto DBZ bleach etc.
I could watch this anime forever.

#89
Seria Dragon Ball/Z/GT/Kai + filme si OVA -> cu asta am copilarit si de aici au inceput si anime-urile de succes din zilele noastre.YuYu Hakusho, Naruto, Toriko, OP si Hunter X Hunter.Asta a fost un anime la care te uitai cu drag fiindca aveai ceea ce sa vezi si simteai parca esti acolo, in actiune.

Attack no Titan -> unul dintre cele mai bune anime'uri cu un story grozav.Te face sa te gandesti daca chiar esti pregatit pentru o criza de orice fel, la nivel mondial.Te face sa te intrebi daca ai forta si taria de carcter de a merge mai departe.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#90
Daca as face un top al anime-urilor preferate ar fi cam asa:

1.Uta no prince-sama 1000% si 2000% love - amandoua seriile absolut geniale la care nu am avut cuvinte,nu sunt vreo fana a musical-urilor ,dar acest anime mi-a starnit de fiecare data prin acei baieti absolut adorabili.

2.Sukkite Ii Na Yo - un anime superb,la care as fi vrut sa fie o continuare,dar nu a fost sa fie,sau poate va fi.Iubirea din Mei si Yamato a fost superba.Cum a ajuns Mei sa-si faca prieteni si sa invete sa iubeasca,a fost foarte frumos.

3.Vampire Knight - cred ca mereu va ramane unul dintre anime-urile mele preferate,pentru ca mi-a placut foarte mult povestea si personajele.Pentru ca imi plac si vampirii nu am putut sa nu il urmaresc,ambele sezoane,as spera sa fie un sezon trei.

Si cam astea ar fi,dar mai am multe preferate cum ar fi :Soul Eater,Naruto Shippuden,Sora no Otoshimono,Walkure Romanze,Diabolik Lovers,Infinite Stratos 1 si 2,Freezing/Vibration,Tonari no Kaibutsu,Kyoukai no Kanata etc.
[Imagine: 9pwads.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.272 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.237 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)