Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime classroom

Dupa inca o lunga pauza la baie, in care Hachiko a pierdut teza. S-a intors in clasa, si a vazut ca nu era nimeni, asa ca s-a dus pe hol. Acolo, toti o felicitau pe Zuzu pentru idea sa geniala. Nestiind despre e vorba, Hachiko a felicitat'o si ea, iar dupa a intrebat'o pe AKA despre ce era vorba. Dupa multe explicatii, S'a prins si Hachiko si dupa s'a dus in clasa sa se pregateasca de biologie. Dar in clasa...
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

ZuZu era cam sufocata de toti colegii ei asa ca a zbughit-o in clasa la Hachiko . Cand a intrat in clasa a vazut cum o banca era rupta , vai de ea , 3 scaune erau mai mult pe pereti si cum catedra era mazgalita intr-un hal fara de hal.

ZuZu casca ochii cat cepele si incepuse sa tipe ca nebuna . Toti auzind tipetele ca de sirena de politie intrara in clasa si ramasesera si ei cu gurile cascate dar bine ca ZuZu le-a zis sa inchida gurile ca intra musca.

Toti s-au intrebat cine a facut asta . Dar nimeni nu le-a gasit raspuns .

Oare cine a acut tampenia asta ?
[Imagine: Jun0xCa.png]

Eu si Mitch am intrat in clasa cand nu era nimeni . Ne-a apucat o nebunie de aia , batalie prieteneasca , si am cam distrus o banca si am pus 3 scaune mai prin aer ......... Bine , eu le-am distrus , si am fost ajutata de Mitch . Ce ne va face profa ? T^T Oricum toti au observat si probabil vor recolta probe de amprente . Daca ne va prinde ? Ne va da afara din clasa ?
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

-Hey Michiyo ce dai cu degetul in mine, >>i-am zis eu cea care stateam ascunsa sub catedra,<<, stii ca am fost martor si eu la asta...dar nu am luat parte(asta din motivul fricii mele, strigind sa auda toata clasa, facinduma nevinovata), dar in acelasi rind colegii au realizat ca ma aflu si eu pe-acolo ascunsa pe undeva.
Cind a intrat profesoara in clasa, vazind ruinele acelei comportari inadecvate, sa repezit sa gaseasca pe cineva, ferice de colegii devotati care au zbughit-o impreuna cu noi din clasa, lasind locul de crima fara infractor....de amprete nici nu-mi fac grija...e si normal ele sa fie acolo, fiindca am mai stat in acea clasa, si am atins lucrurile^^...
Insa...

Michiyo : Insa tot ne facem griji . Eu si Mitch suntem foarte agitate si nu stim ce sa zicem daca ne va intreba . Probabil voi spune eu atunci o minciuna care sa tina , cum am facut la inceputul anului scolar de clasa a IV-a cand am spart ceva si vina a cazut cu totul pe un coleg . Ce noroc chior am avut atunci . Mitch mi-a spus ca toti au mai atins acea banca ,a sa ca nu ne va prinde cu amprentele . Acum ramane urmatorul detaliu . Care sa fie motivul pentru care nu eram in clasa in acel timp ? Asta e usor , eram la orar . Plus noi am intrat dupa colegi cu fetele noastre de nestiutoare nevinovate care au fost tot timpul la orar . Urmeaza urmatoarea chestie . Daca ne va prinde pe camera de luat vederi ?????? Ah , stai , am dat cu o piatra in ea "din greseala" . Deci , totul este asigurat . Nu avem cum sa picam vinovate , chiar daca suntem 19 .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Defapt...nu chiar agitata de treaba, mai mult agitata de faptul ca o colega birfitoare din clasa ne poate divulga profei neastimpararea, nu-i cunosc numele, dar se face a fi o persoana bine priceputa in asa treburi...
Hmmm...poate ne va ierta profesoara intelegind ca suntem noute si avem nevoie de atentie ca sa ne tie minte pe tot timpul de studiu.....ca cam e rece atmosfera aici fara tot felul de gafe>>.<<....

Michiyo : Mitch a punctat bine . Poate profa va intelege ca suntem noi la aceasta scoala si poate i-am spune ca avem probleme cu capu' ca sa nu ne poata reprosa nimic 21 19) . Cum spunea si ea , ne e frica sa nu fi vazut cineva , dar holul era gol , asa ca nu are de ce sa isi faca griji . Noi ne-am decis sa facem pe nevinovatele si sa vorbim nedetaliat pentru ca asa s-ar vedea ca mintim .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

AKA,la fel de uimita de imaginea deplorabila a clasei ca si ceilalti s`a bucurat in sinea ei ca va iesi mare scandal la ora deci nu va preda nimeni nimic.Asa spera.Se duse la locul ei si dupa ce isi scoase caietul si un pix isi puse castile in urechi.Fara sa isi dea seama profesorul intrase in clasa iar primul lucru pe care l`a rostit a fost......
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

iar primul cuvint rostit a fost:
-- Mama mia, AKA, ce ai facut in clasa?
AKA fiind cu castile in urechi nu aude nimic, doar sta neclintita si fredoneaza melodia. Ajungind si eu la intrarea in clasa fiindca Michiyo ma impus sa fiu calma si sa plecam la ore, uimite cind vom vedea situatia din clasa. Stind in dreptul usii, vad cum profesoara se repede miniata la AKA....si...

ZuZu era chiar ca naucita de tot ce se intampla in clasa si s-a dus sa se plimbe cu castile pe urechi. Ea ajunsa in parc a inceput sa se dea pe gheata ascultand muzica chiar daca a cazut de cateva ori .

ZuZu dupa o ora de chiul se intoarce la scoala si se duce la orar sa vada ce are urmatoarea ora .
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)