Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Angel's Feather

#1
Cel mai slab shounen-ai existent cu doar 2 OVA, un singur sarut si un final taaaaaaaaaaaaaaaaaaaare ciudat si cazut din pom.

Dar grafica este pur si simplu superba. Chiar o ador si recomand serialul doar pentru aceast lucru.

#2
Umm,da si eu l-am vazut acum ceva timp si de asemenea, nu mi-a placut.N-a fost nicio actiune si nu m-a impresionat cu nimic animeul.
Nici nu-mi mai amintesc foarte bine despre ce era vorba...parca ceva cu doi frati si niste ingeri si cam atat.Oricum nimic special.
Insa grafica este chiar reusita.Foarte frumoasa, insa prefer o actiune interesanta, in locul graficii.Sau daca ma gandesc mai bine, le prefer pe amandoua..
Asa ca din partea mea...daca va plictisiti foarte rau vi-l recomand, altfel este o pierdere de vreme Smile
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Mie imi place la nebunie animeul asta, chiar daca e scurt si nu prea are scene shounen-ai (inafara de only kiss), grafica e cea mai tare din cate exista, plusa ca are cate un pic din fiecare: drama, shounen-si, fantasy, actiune etc

e supeeer, i love it :chuu:
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#4
Eu am vazut doar primul OVA care mi s-a parut extrem de slabut, actiunea foarte plictisitoare si deloc atractiva. Pur si simplu nu mi-a palcut si nici macar nu e yaoi, dar trecand peste asta, ideea e ca nu m-a captivat22. Pe al doilea OVA nu l-am mai gasit in acelasi loc unde l-am vizionat pe primul, puteam sa-l descarc cu torrentul, dar nu m-am mai obosit asta pentru ca nici macar nu eram curioasa cum se termina si intre timp mai si uitasem cam ce se intampla prin el21 Grafica e dragutica, cred ca e singurul lucru reusit din anime, dar ideea e prea generala, i-am dat 6 in lista mea de anime si acum ma gandesc ca e prea mult39 Iar "kiss-ul" pe care l-am vazut eu, din primul OVA a fost exact ca la gradinita, abia ce si-au lipit buzele si gata, ceream prea mult un sarut adevarat, hm?21 Eh cam asta e parerea mea, una destul de proasta, dar fiecare cu gusturile lui, poate altora le place deci nu va lasati influientati de mine in caz ca vreti sa-l vedeti 4.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#5
Intr-adevar anime-ul e slabut, plus ca nu prea intelegi care cum e, cel putin eu n-am inteles decat ca erau doua tipuri de ingeri, cei cu aripi albe si cei cu aripi negre, si se tot ciondaneau [dar tot n-am inteles de ce] si doi frati au cazut la mijloc[si se pare ca astia erau mari si tari, aveau puteri nemasurabile si etc].

Pe de alta parte, am auzit ca jocul e sublim, are tot ce vrei si ofera mai multe informatii despre personaje si actiune, etc.
Am incercat sa-l ddl si nu-l gasesc[ cel putin nu integral] si asa am aflat ca, cica se joaca pe playstation [sau am avut eu vedenii cand am citit]. in fine, la vara il primesc, abia astept, sia asta mai mult pentru grafica 21
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)