Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintirea cenusie a dragostei

#11
buna scuza lipsa indelungata de la fic promit ca o sa ma revansez

Sunetul soneriei anunta sfarsitul orelor.O multime de elevi se imbulzeau sa iasa afara din clase.Chiar daca azi era luni, prima zi de scola, ei sa grabeau sa plece ca sa scape de acel loc, numit liceu. Ken era foarte zapacit, deoarece Yuri il anuntase ca pleaca mai devreme de la scoala, si sa nu-l astepte acasa. Acest lucru i se parea destul de ciudat, fiindca profesorul era foarte schimbat im momentul care venise sa vorbeasca cu el.

Flash back

Se sunase de iesire in pauza. Toti colegi lui iesise afara, insa el preferase sa ramana in clasa ca sa-si repete lectia. Insa in momentul in care incepuse sa citeasca lectia, cineva s-a apropiat de el, luandu-i caietul din mana. Era chiar profesorul lui, Yuri.
-Scuze ca te deranjez din studiat, dar doresc sa te rog ceva.-spuse apparent calm, dar vocea profesorului care tremura il dadea de gol ca ceva se intamplase. Nu-i venea sa creada ca barbatul din fata lui era acelasi cu profesorul lui.Barbatul din fata lui era total schimbat, nu semana deloc cu el. Era palid, aproape alb la fata, vocea ii tremura, deabia putea sa sa vorbeasca. Era clar ca ceva se intamplase.
-Da, te ascult. Cu ce va pot ajuta domnule profesor?
-Azi te vei duce singur acasa. Te rog sa ai grija de tine. In concluzie nu vreau sa ma astepti, o sa ne vedem acasa.


End flash back.
Aceste cuvinte inca ii rasunau in minte.Si le amintea perfect, de parca adineauri le-ar fi auzit. A iesit pe usa principala a liceului, indreptandu-se spre apartament. Era destul de tarziu, si nimeni nu mai era pe strada la ora aceea. Ajungand in zona despartituri a doua blocuri, de unde ieseau un grup de baieti foarte ametiti de alcool, Ken a inceput sa se sperie. Un baiat din grup, a iesit in fata si la prins de maini, intrant in vorba cu el.

- Buna, papusel. Cum de un baiat asa de frumos ca tine umbla singur pe strazi seara. Daca cauti companie, putem sa te ajutam noi.
Fara sa mai astepte vreun raspuns, baiatul l-a tras pe Ken pana in gangul dintre cele doua blocuri.


Intre timp, in alta parte a orasului, la cimitir, un barbat statea aplecat asupra unui mormant si plangea. Era Yuri, care venise la mormantul mamei lui. Se implineau 10 ani de cand aceasta a murit lasandu-l sa infrunte singur rautatile vieti. Tatal lui il ura, din cauza mortii mamei lui, iar ura lui l-a distrus. L-a trimis la un internat, doar pentru a scapa de el. Nici acolo nu a putut fi fericit. Cel in care a avut cea mai mare incredere l-a tradat, a profitat de el. Acel baiat a preferat sa castige admiratia celorlalti baieti, decat sa pastreze prietenia lui. Ii ura, ii ura pe toti. Toata lumea a dorit mereu sa profite de el, de bunatate lui. De la moartea mamei lui , nimeni nu a mai fost bland cu el. Ii era dor de mama lui, dorea s-o aiba alaturi, ca in copilarie, sa-i auda glasul ca atunci cand ii spunea povesti, sa simta acel miros de trandafiri care il simtea de cate ori era in preajma ei.
Amintirile care il napusteau l-au facut sa planga. Era un lucru ciudat la el sa planga, nu mai facuse aste de la acea intamplare. Isi jurase ca nu va renunta niciodata, ca nu-si va mai arata sentimentele in fata cuiva.
-Mama imi e atat de dor de tine. De ce mai parasit si mai lasat singur in aceasta lume straina? De atatea ori am vrut sa vin dupa tine, am vrut sa mor, dar niciodata nu am putut. Parca cineva ma oprea , ma obliga sa raman aici, de parca suferinta pe care o am nu e de ajuns. Mereu de cate ori am cazut, simteam ca cineva are bucuria de a ma vedea jos. Insa acum nu mai vreau sa mor, vreau sa-l protejez pe Ken. Simt ca el e ingerul pe care il astept de mult in viata mea. Nu vreau ca si el sa treaca prin ceea ce am trecut si eu. Chiar daca nu ii cunosc trecutul simt ca si el ascunde ceva foarte dureros. De cate ori il privesc ma regasesc in el. Asa ca mama te rog sa ma protejezi asa cum ai facut-o si pana acum.
Dupa ce a depus buchetul de flori la mormantul mamei sale, Yuri a apucat-o spre casa. Chiar daca dupa ce a fost acolo se simtea linistit, ceva in sufletul sau nu-i dadea pace. Simtea ca ceva nu e in regula si era foarte agitat. Indreptandu-se spre casa, a ajuns in prejma celor doua blocuri, unde cu cateva minute inainte fusese tras Ken. De acolo se auzeau tipete de ajutor. Imediat profesorul si-a dat seama ca este Ken cel care striga. De aceea avea acel sentiment de neliniste.
Cu miscari repezi a intrat in gang unde a vazut o imagine socanta: Ken era trantit pe jos, cu hainele rupte pe el, iar un tip incerca sa-l imobilizeze. Fara sa se mai gandeasca la ce face, s-a repezit spre acei indivizi luandu-i la bataie. Nu conta daca se ranea, totul era ca ingerasul sau sa fie in regula. Un moment de neatentia era cat pe ce sa-l coste cu viata pe Yuri. Unul dintre tipi a scos un cutit si era cat pe ce sa il loveasca in stomac insa Ken a sarit si l-a impins , astel fiind ranit doar la mana. Vazand ca nu o sa reuseasca nimic si ca vor agita vecini , gasca a plecat lasandu-i pe cei doi singuri.
Dupa cateva minute de liniste, Ken a deschis gura dorind sa spuna ceva, dar nu a putut deoarece profesorul i-a luat-o inainte.
-Nu ti-am spus sa te duci direct acasa. Ce nu am fost destul de explicit, trebuia sa-ti scriu pe frunte cumva.- din vocea lui ridicata se vedea ca era foarte nervos. Ken era foarte speriat si din cauza lucrurilor care se petrecuse mai devreme, dar si datorita priviri profesorului, privire care nu era una foarte draguta.
Cu un glas subtire, care ii tremura, Ken a incercat sa-i explice profesorului ceea ce sa intamplat cu adevarat. Ii era teama de reactia lui, de felul in care va reactiona cand va afla, oare il va desconsidera, se va purta urat cu el crezand ca s-a lasat la mana acelor vagabonti. Totul in mintea lui Ken devenise alb, teama pusese stapanire pe el, facandu-l sa tremure tot.
-Nu e ceea ce crezi tu. Te rog doar sa ma asculti . Vreau sa-ti explic tot,te rog…….- insa nu a mai putut continua propozitia deoarece plansul il cuprinse , lasandu-l aproape fara aer.
Yuri era socat de reactia tanarului, dar in acelasi timp era si speriat. Nu stia ce se intamplase cu el, si nici nu stia cum sa-l linisteasca. Stia ca o parte din vina o are si el, mai ales ca a tipat la el. S-a apropiat de Ken si l-a luat in brate, dorind sa-l duca acasa.
-Yuri,vocea baiatului l-a facut pe professor sa tremure. Nu vreau sa crezi alte lucruri despre mine. Nu am fost de acord cu ceea ce s-a intamplat. Iarta-ma, nu vreau sa fi suparat pe mine.
Yuri era foarte surprins de ceea ce auzea. Normalca nu era suparat pe el. Ce era in mintea lui de a putut sa spuna asa ceva.
-Nu sunt suparat. De ce as fi, doar am vazut ca te-ai impotrivit lor. Si chiar daca nu vedeam tot nu credean ca tu te-ai lasat in mana lor. Hai sa mergem acasa.
-Nu mai tremura atat prostutule, ii spuse profesorul.
-Nu pot, inima imi bate prea tare, raspunse tanarul.
-O simt, bataile ei parca imi strapung pieptul, constata Yuri si il privi intens pe baiat, ochii acestuia de o culoare catifelata si calda ca ciocolata erau intunecati si straluceau de lacrimi, chipul sau era albit de spaima, iar buzele erau insangerate, rosii si umflate din cauza ca si le muscase de frica. Ingerul dorintei puse stapanire pe Yuri si acesta dezmierda buzele tanarului imbalsamandu-le cu dulceata gurii sale. Trupurile lor erau strabatute de un torent de sentimente necunoscute care ii purtau pe cei doi pe un piedestal mai presus de o calda si blanda afectiune si mai intens decat placerea fierbinte. Ken simtea ca fiecare rana necicatrizata a trecutului se vindeca sub privirea profesorului si pierea in ritmul ametitor al batailor inimii sale, profesorul era muza care o sa-i duca inspiratia pe culmile succesului. Doua suflete pustiite de sentimente, torturate de chinurile trecutului s-au intalnit si incearca sa se vindece reciproc.

#12
A ajuns acasa destul de tarziu, iar Ken adormise in bratele lui. Era foarte frumos, parea un mic ingeras. In momentul in care ii vazuse pe acei oameni care se legase de el, sangele incepuse sa ii i-a razna. Nimeni nu avea voie sa se atinga de Ken. Si lui ii era teama sa-latinga de frica sa nu se sparga in mi de bucati. Parea asa de fragil si era atat de frumos cand dormea incat fermeca si e cel mai rau om din lume. Dorea sa-l duca in camera destinata micutului ingeras, insa nu putea sa-I dea drumul din brate. Astfel s-a decis sa doarma cu el in acea noapte.
Se indrepta spre dormitor, unde fara sa-l deranjeze din somnul profound, il intinse pe pat. Il privea cu atatea pasiune si dorinta, incat deabia se putea abtine din nu a sari pe el. Ii era frica de reactia lui in momentul in care se va trezi, nu dorea sa-l vada plangand din nou. Trebuia sa recunoasca , baietul acela e primul care a reusit sa-I “intre pe sub piele” cu usurinta. I se parea ciudat un lucru: de cate ori il privea in ochii, isi amintea de cineva din trecut. Poate era doar o coincidenta ca avea aceeasi culoare la ochii ca si el.


Era ora 7 cand telefonul a inceput sa sune, trezindu-l din frumosul vis care il avea. Uitase sa-si dezactivaze alarma, fiindca azi era sambata. Dorea sa profite mai mult de patul calduros, mai ales de micutul care era langa el. Noaptea trecuta nu dories sa plece de langa el.Simtea nevoia sa-l protejeze, sa-l pazeasca. Pentru el era cea mai pretioasa comoara pe care putea s-o aiba vreodata. Si facuse bine cand ranasese langa el. Ken avusese cosmare toata noaptea, iar de cate ori Yuri il strangea in brate , el se linistea.
Cu miscari incete se ridica din pat, indreptandu-se spre baie, dorind sa ffaca un dus revigorizant , dupa aceea sa pregateasca micul dejun. Nu dorea sa-l trezeasca pe micut, care era inca purtat pe aripile somnului.Intra in baia destul de mare inainte pentru o singura, acum era destul de perfecta pentru doua persoana.
Dupa binemeritatul dus de dimineata, pregatirea micului dejun parea destul de usoara. Avea de gand sa-I faca o surpriza lui Ken, sis a-I pregateasca un mic dejun delicious. Spera ca in acest fel il va face sa uite cele intamplate aseara.Insa toate planurile sale au fost incurcate de soneria telefonului. Se intreba cine putea fi cretinul sau cretina care suna atat de dimineata , mai ales ca era sambata. Nu dorea sa raspunda, dar acea persoana parea destul de insistent.

-Alo? Cine mama mea esti ?-era destul de furios, incat daca ar fi avut acea persoana in fata, i-ar fi tras un pumn.
-Destul de nervos, iepuras? Scuze daca te-am trezit din somn.Ce-ai zice de o mica revedere.

Nu era posibil. Acest barbat nu putea reveni in viata lui. Era un cosmar. Cand credea ca va puea uita trecutul tipul acesta vine inapo. Era mult mai rau decat cosmarele care le avea de atatia ani. Incerca sa-si adune toate gandurile, si se ruga la Dumnezeu ca sa nu-l apuce plansul.

-De ce ai revenit? Nu ti-a ajuns ca mi-ai distru viata? Te urasc! Din cauza ta am suferit cel mai mult. De ce as veni sa ma intalnesc cu tine?Nu mai vreau sa se intample ceea ce a fost in trecut. Te rog, doar pleca!Pleaca, Ian.-aceste cuvinte le spuse rastit, iar plansul il napustise. Nu mai putea suporta aceste lucruri.
- Destule intrebari in acelasi timp. Mai incet , iubire. Ok, o sa-ti raspund pe rand la ele.Am venit in oras pentru niste afaceri, dar pentru ca sit u esti aici am decis sa te vizitez. In plus, sper ca nu ai uitat ca imi aparti?Si ar fi bines a vi la intalnire, astfel micutul tau va pati ceva neplacut.

Trebuia sa faca ceva, nu pute permite ca Ken sa pateasca ceva. Mai ales csa acum stie de existenta lui, mai ales de faptul ca locuiesc impreuna. Mi de gsnduri ii navaleau in minte. Nu cumva el i-a pus pe acei barbate sa profite de tanar? Noroc ca a ajuns la timp. Trebuia sa se intalneasca cu el , nu avea de ales. Astfel risca sa puna o viata nevinovata in joc, si asta era ultimul lucru care dorea sa faca.Cel mai bine era sa se intalneasca intr-un loc public, astfel va fi sigur ca nu va pati nimic.

-Ok, unde doresti sa ne intalnim?
-Hm…..Restaurantul “Suguru”. E aproape de hotelul unde stau. Stai calm, nu vei pati nimic. Vreau doar san e vedem.

*****

Era ora 10 cand Ken s-a trezit. A inceput sa caute prin pat o anumita persoana, insa nu a gasit pe nimeni. Se gandea ca profesorul poate e in bucataria. Inca avea sa-I dea niste ekplicati, desi sarutul de seara trecuta parca il asigurase ca totul va fi bineNu dorea ca Yuri sa-si faca impresi gresite despre el. Desi trecuse doar putin timp de cand locuiau impreuna , incepuse sa se simta apropiat de el. Dorea cat mai multa atentie din partea profesorului, insa aceast lucru nu l-ar spune niciodata. Il iubea. Desi parea ciudat pentru el, chiar isi iubea profesorul. Sarutul acela l-a facut sa-si dea seama de sentimentele lui. Dar trecutul lui nu-l lasa sa iubeasca.Nu va uita niciodata ce i-a facut fratele sau in acea zi. De atunci a hotarat ca nu se va mai lasa condus de nimeni, si nu va mai avea incredere in cineva. Asa credea ca se va intampla, dar Yuri l-a facut sa uite de tot, si sa aiba incredere il el.A hotarat ca e timpul sa se ridice din pat si sa se duca la bucatarie. Poate putea sa-I dea o mana de ajutor lui Yuri, si astfel sa klamureasca lucrurile. Odata intrat in bucatarie a vazut ca nu este nimeni inauntru, ins ape masa se gasea un billet, care ii era adresat:” Scuze ca a trebuit sa plec, am niste probleme de rezolvat. Te rog nu te supara pe mine. Daca poti, pana vine u pregateste ceva de mancare si mananca. Ai sa gasesti tot in frigider. Cu dragoste, Yuri.”Ultimile cuvinte scrise in acel bilet l-au facut sa simta ca zboara. Era prima oara cand iubea , iar dragostea era impartasita. Acum problema era unde putea sa fie Yuri. Oricum i-a spus sa gateasca. Avea sa pregateasca un mic dejun special.

*******

In alta parte a orasaului, mai bine zis in fata restaurantului “Suguru”, un barat in varsta de 25 de ani astepta ca cineva sa apara. In fata aceluiasi restaurant a oprit un taxiu galben, din care a coborat Yuri, dup ace a platit drumul. Cei doi stateau acum si se priveau in ochii.

- Ma bucur sa te revad dupa atatia ani. Se pare ca ai crescut, iar corpul tau pare mai dezvoltat sa mai delicious fata de cum era in copilarie. Si atunci aratai extraordinary.
- Eu nu sunt foarte bucuros sa te vad. Spune repede de mai chemat. N-am mult timp de pierdut cu tine.

Pentru cateva momente se facuse o liniste deplina intre cei doi. Ian avea un zambet ciudat pe buze, ceea ce nu prevesta nimic bu, iar Yuri incerca sa se calmeze.
-Ar fi bines a intram in restaurant sis a discutam ca doua personae normale. Asta daca nu vrei sa discutam in felul meu, si sti prea bine la ce ma refer: in pat.
Terminand propozitia, Ian a incercat sa-l prinda de man ape professor, dorind sa-l traga mai aproape de el. Insa acesta sa tras repede de la langa barbat, indreptandu-se spre restaurant.
- Doar de data aceasta mi-ai scapat. Iti jur ca vei fi al meu din nou. Ma voi ocupa si de pustiul acela, sigur nu va fi placut pentru el sa ma revada. Am sa va distrug pe amandoi , daca aveti sa mi va impotriviti.

Yuri nu a auzit aceste cuvinte, fiind mult inaintea lui Ian. Daca ar fi auzit, poate ar fi avut vreo sansa de scapare.

******

Era in jurul pranzului, cand Yuri a ajuns acasa. Avea ochii rosii de la atata plans, era destul de ametit incat deabia se time ape picioare. A inchis usa incet, sperand sa nu atraga atentia lui Ken, dupa zgomotul care se auzea din bucatarie, banuia ca e acolo. Incerca sa se indrepte spre camera, dar a cazut jos . Zgomotul s-a auzit pana in bucatarie, iar Ken s-a alertat repede. S-a indreptat spre locul de unde a venit zgomotul si la gasit pe Yuri lesinat pe jos.

#13
se pare ca in urma restructurari capitolele postate au fost sterse am hotarat sa unesc cele doua capitole postate in unul singur

Nu vedea nimic, era intuneric bezna. Nu stia unde se afla, daca este acasa sau in alta parte. Isi amintea doar un singur lucru , vocea lui Ken strigandu-l. Trebuia sa fie acasa daca auzise vocea lui. A incercat sa se ridice din pat, dar imediat ce s-a miscat a simtit un corp cald lipit de a lui. Era atat de cald, incat Yuri a crezut ca a ajuns in Rai. A mai atins acel trup de cateva ori, pana cand a simtit ca a inceput sa se miste. Nestind cum sa reactioneze a luat trupul baiatului in bratele sale si la sarutat. Spera ca acel moment sa nu se termine niciodata. A incercat sa-si strecoare limba in interiorul cavitati bucale a lui Ken, producandui multa placere. Mainile sale umblau simgure, facandu-si loc pe dedesuptul hainelor tanarului. Pasiunea pusese stapanire pe amandoi, ducandu-i departe de aceea lume perfida.Simturile ii reveneau treptat cand incepu sa auda gemetele lui Kei. Stia ca nu e bine ceea ce face, dar nu putea sa se opreasca. Il dorea de mult timp, vroia sa-l aiba, sa stie ca e numai a lui si ca nimeni altcineva nu-l va putea atinge vreodata. Dintr-o data a simtit cum cineva il apuca de camasa, tragandu-l la pieptul sau si sarutandu-l scurt, dupa care il tranteste jos si se suie peste el.

-Unde ai fost? Mi-am facut griji pentru tine, spunea tanarul in timp ce lacrimile curgeau pe obraji lui precum niste cristale pretioase, cand ai venit acasa erai alb si tremurai, unde ai fost? lacrimile curgeau din ce in ce mai multepe fata delicata a tanarului, te rog, uita ce s-a intamplat aseara! Iarta-ma! Nu ma parasi, te rog! Te iu... iubesc!

Yuri era socat de ceea ce tocmai auzise. Nu credea ca un pusti precum el va avea curajul sa-i marturiseasca sentimentele. Desi era putin surprins , sentimentul cel mai puternic pe care il simtea era fericirea. Isi dorea atat de mult sa auda acele cuvinte incat credea ca nu va avea parte de ele niciodata. Insa acum c ear trebui sa faca? Cum sa-i raspunda la sentimente, sau cum sa reactioneze? Un gand sumbru i-a taiat tot elanul de fericire: Ian stia de existenta lui si asta nu era un lucru bun. In orce moment putea sa-l raneasca sau sa-i faca ceva rau. Barbatul acela era un maniac. Stia ca va opri pe oricine se apropie de el, iar acum principala tinta este Ken. Gandul acesta il ingrozea, si chiar daca il durea sufletul trebuia sa-l respinga pe Ken. De acum inainte for purta numai o relatie elev-profesor. Asta era singura sansa de al proteja si de al tine departe de amenintarile lui Ian.

- Iarta-ma, dar eu nu-ti impartasesc sentimentele. Intre noi trebuie sa fie numai o relatie professor-elev. In plus, tatalui tau nu i-ar placea sa afle ca ai o relatie cu un barbat, mai ales cu supraveghetorul tau.

Ken era uimit de ceea ce auzea, nu-i venea crede ca e adevarat ceea ce spune Yuri. Aseara il sarutase, ii spusese ca-l va proteja, si acum l-a sarutat din nou. De ce a avut o schimbare de comportament atat de subita? Comportamentul lui trebuia sa aiba de a face cu ceea ce patise azi. Dar oare ce se intamplase, incat la schimbat atat de mult? Trebuia sa afle adevarul si asta cat mai repede.
-De ce imi spui tocmai acum ca nu ai nevoie de mine? Mai facut sa ma indragostesc de tine, iar acum nu iti pasa. As ate-ai purtat mereu cu toti? Esti un mare nenorocit! Te urasc! Lacrimile incepuse din nou sa curga pe obrajii albi ai baiatului. Ochii lui rosii il usturau si-l faceau sa scrisneasca din dinti. Era atat de furios incat nu stia ce trebuie sa faca. Ii venea sa-l ia la bataie pe Yuri. Fara sa mai stea pe ganduri i-a tras o palma lui Yuri. Era trist si prin acea palma si-a descarcat toata suferinta. Il durea sufletul dar nu dorea sa fie calcat in picioare.Avea principiiile lui si nu renunta la ele.
Yuri era socat de ceea ce tocmai se intamplase. Nu se astepta la o astfel de reactie.Stia ca-l ranea dar o facea pentru binele lui. Il iubea din tot sufletul si nu dorea ca el sa fie ranit. Prefera sa fie urat, dispretuit decat sa sufere stiind ca va pati alceva. Asta era singura lui sansa, sa se desparta de el, dar nu putea , il durea sufletul. Trebuia sa spuna adevarul, sigur Ken il va intelege. A spus ca-l iubea deci putea intelege anumite lucruri.

-Iarta-ma, nu e ceea ce crezi tu! Te iubesc si nu vreau sa te pierd dar nu vreau sa te pun in pericol! Ma intelegi?
-Ce pericol? Daca spui ca ma iubesti nu ti-ai bate joc de mine. E din cauza a ce s-a intamplat atunci? Daca la pericolul acela de referi las-o balta! Ai promis ca vei fi langa mine mereu, ca ma vei iubi. Acum de ce ai secrete fata de mine? Din cauza faptului ca suntem elev si professor, sau iti e frica de tatal meu si de aceea nu vrei sa avem o relatie? Raspunde-mi!

Yuri statea cu capul in jos, fiindu-i teama sa-l priveasca. Dorea sa-I spuna tot trecutul lui, sa-l faca sa inteleaga care este situatia in care este pus. Il iubea si-l dorea din tot sufletul, dar oare dragostea care era intre ei putea face ca trecutul sa nu conteze? Trecutul ii trecea prin fata, facandu-l sa-si aminteaca fiecare secventa din viata lui. Devenea din ce in ce mai convins ca trebuie sa-i spuna adevarul.

-Uite…exista mai multe secrete in trecutul meu. Ceea ce tocmai s-a intamplat si ceea ce m-a facut sa incerc sa te indepartez de mine este legat de trecutul meu. Sunt multe clipe in viata mea care nu pot fi trecute usor cu vederea sau uitate. Nu vreau ca tu sa suferi si daca vrei sa afli ceea ce s-a intamplat si daca ma iubesti cu adevarat, te rog asculta-ma! Poti considera orice dupa aceea, daca vrei poti sa ma iubesti in continuare si sa fi aproape de mine, asta chiar m-ar bucura, sau poate o sa vrei sa pleci. e rog doar sa ma asculti! In tot acest timp,Yuri nu a avut curaj sa ridice capul din pamant. Ii era putin teama de privirea lui Ken care putea sa-l dezaprobe sau sa-l respinga.

-Bine, am sa ascult.Dupa ce termin as vrea sa asculti ceea ce am si eu de zis. Nu esti singurul care are un trecut dureros. Dupa felul in care mi-ai vorbit imi pot da seama ca ceea ce doresti sa-mi spui nu este ceva tocmai usor. Se pare ca nu sunt singurul care ascunde secrete dureroase.

Linistea domnea in camera creand o imagine sumbra.Cei doi se priveau inteens incercand sa se linisteasca unul pe altul.Yuri decise ca e timpul sa inceapa sa povesteasca trecutul lui.

-Pe de o parte eu nu ma deosebesc de tine. Sunt nascut intr-o familie instarita sau mai bine zis bogata. Tatal meu era o persoana dura, care nu permitea multe greseli. Era professor dar a ajuns in functii mari doar datorita banilor. Multi ar zice ca am mostenit calitatile de professor de la el, dar adevarul e ca nu. Il interesa doar banii si de multe ori uita de familia lui.O neglija mult pe mama, lasand-o de cele mai multe ori sa planga singura in casa.Si pe mine ma pedepsea de cate ori avea ocazia.Singura persoana pe care el o iubea era fratele meu mai mare.Diferenta dintre noi era de 10 ani. Eram frati vitregi, deoarece prima lui sotie a murit, astfel a luat-o pe mama de nevasta. Niciodata nu m-a suferit, a crezut ca sunt o pacoste pe capul lui.Singurele personae care imi acordau atentie si care a iubeau erau mama si dadaca mea. El a crezut ca eu am fost vinovat pentru moartea mamei mele. Pentru asta si acum ma pedepseste. Lacrimile curgeau in siraguri pe fata lui Yuri facandu-l sa inceteze din poveste. Durerea il coplesea si nu mai putea sa-si aminteasca dar trebuia sa o faca pentru Ken. Ii promisese ca ii va spune adevarul si acum nu putea da inapoi.

-Daca nu poti sa povestesti in continuare te rog ssa nu te fortezi.Am inteles ca ceeea ce vrei sa-mi spui nu este usor. Nu vreau sa te ranesti singur amintindu-ti niste lucruri care ai dorit sa le uiti. Poate asta e cea mai buna solutie.
Ken s-a apropiat incet de Yuri si l-a luat in brate. Dorea sa-l vada fericit, doar il iubea, insa era inca suparat pe el. Nu intelegea ce treaba are trecutul lui cu relatia lor. Sau poate nici nu dorea sa afle, simtea ceva infiorator cand se gandea la lucrul acela, il durea sufletul, parca relatia lor se incheia inainte sa inceapa.

-Nu, nu ma oppress acum. Ti-am promis ca am sa-ti povestesc tot si asa am sa fac. Odata ce am inceput,voi continua.Cum ti-am spus, tatal meu ma crede vinovat pentru moartea mamei mele. Si acum imi amintesc ziua aceea. Ma imbolnavisem,eram racit. Febra nu imi scadea iar servitoarele nu stiau ce sa faca. Au hotarat sa o cheme pe mama. Era o zi ploioasa si era si polei pe drum.Mama era la munca imediat ce a auzit ca imi e rau a urcat in masina si a pornit spre casa, insa pe drum a avut un accident si a murit. Si acum considera ca asta e vina mea. M-a urat pentru acest lucru, nesuportand sa ma vada in casa m-a trimis la o scoala cu plata. Toata lumea a crezut ca isi iubeste fiul foarte mult, insa el a vrut doar sa scape de mine. Acolo a continuat dezastrul meu. Totul parea frumos, dar in spatele acelor lucruri frumoase se afla personae care doresc sa te distruga. Asa a fost si cu mine. Am conostut un baiat acolo care numea Ian. Am devenit repede prieteni si nu credeam ca o sa se intample ceea ce a fost. Mereu era langa mine si ma ajuta, dar aparenta de om bun a fost destul de inselatoare. A profitat de mine, de inocenta mea. A facut un pariu ca are sa ma violeze. Si asa a si fost. Nu vreau sa-mi amintesc clipele acelea, a fost ingrozitor.

Ken era cu adevarat socat, nu ii venea sa creada ceea ce tocmai auzise.Se asemanau, pentru ca si el fusese violat si dorea sa uite acel cosmar. Insa tot nu intelegea de ce profesorul a vrut sa se desparta de el. Trecutul nu conteaza pentru el, il iubea pe Yuri si asta era cel mai important lucru.
- Mmmmm... imi pare rau ca a trebuit sa-ti amintesti aceste lucruri. Te rog, pentru siguranta ta, sa te opresti. Mai bine te-ai linisti, esti inca slabit. Ieri cand ai venit erai alb la fata.

Da, Ken isi amintise ziua de ieri.Yuri disparuse de dimineata si venise destul de tarziu acasa.Ceva se intamplase. Poate acesta era motivul disperarii si dorintei de a se desparti. Intre timp, Yuri cazuse din nou jos in genuchi. Nu mai putea rezista, atatea amintiri, atata durere. Inima ii era sfasiata de tristete si nu dorea sa-l piarda pe Ken.Acesta era singura lumina in viata lui intunecata. Simtea cum pamantul ii fuge de sub picioare si deabia mai putea sa stea. A cazut de tot jos, corpul lui ramanand intins.
Vazandu-l la podea, Ken s-a speriat ingrozitor ,nu stia ce trebuia sa faca ,oare era mai bine sa-l duca in camera? Dar cum putea sa-l ridice?
In cele din urma Yuri a deschis incet ochi parca vrand sa vada o anumita fiinta langa el si aceea nu putea fi nimeni alta decat Ken, nu mai putea rezista tentatiei ce punea stapanire pe trupul sau. Il dorea pe Ken si inca foarte mult, asa ca trebuia sa prinda curaj si sa incerce ceva cu el poate cine stie, acesta nu il va respinge. Cu miscari lejere Yuri se apropie de Ken prinzandu-i obrajii intre palme, buzele sale tremurande se impreunara cu ale lui intr-un sarut fierbinte, limba lui se impreuna cu cea a lui Ken care spre surprinderea lui ii oferea clipe neuitate de placere intensa.Fara a mai sta pe ganduri Yuri il ridica pe Ken in brate ducandu-l catre dormitor. Ajuns in incapere, barbatul il aseza pe micutul sau ingeras pe suprafata moale a patului avand grija sa isi alungeasca trupul peste al lui, mainile sale catifelate se plimbau pe pieptul micutului, in timp ce genunchiul lui stang atingea cu nerusinare barbatia baiatului oferindui acestuia senzatii stranii si totusi placute in corp.
Cu o voce stinsa si totus arzatoare Yuri il intreba pe Ken daca poate continua si imediat ce primi aprobarea ii prinse buzele rozali intr-un alt sarut plin de iubire si dorinta.
Mana lui ce acum cateva minute era asezata pe piept, acum se descotorosea de hainele iubitului sau,in mai putin de cateva secunde Yuri scapa de toate hainele ce ii stateau in cale raminand amindoi doar in boxeri si eventual Yuri ramanand si in camasa albastra lunga pe care o purta.Ken simtea cum limba umeda a profesorului se plimba degajata pe pieptul sau coborand din ce in ce mai jos,cand simti ca boxeri cu care era imbracat sunt sfasiati de mainile dibace ale lui Yuri incerc printre genete sa-i spuna sa se opreasca dar in zadar,profesorul era mult prea prins in acest joc ca sa se opreasca tocmai acum.
Yuri apuca cu mainile fesele baiatului strangandu-le cu delicatete si senzualitate in timp ce buzele lui rozali ii sugeau si muscau din cand in cand barbatia oferinui placeri neintalnite pana acum.
Gemetele se auzeau in toata incaperea,atat Yuri cat si Ken se simteau de minune savurand placerea ce si-o ofereau unul altuia,cand profesorul simti in interiorul cabitati bucale lichidul albicios si putin sarat,isi desprinse buzele de aceea carne dulce pornind spre buzele baiatului ce erau umede de sange din cauza muscarii lor repetate.
Fara vreo avertizare,barbatul incepu sa-l cuprinda cu miscari usoare dar pline de placere,cu cat minutele treceau mai repede cu atat intensitatea patrunderilor se marea,respiratiile continue ale amandurora anuntau sfarsitul actului sexual.
Dupa aproximativ o ora,Yuri isi plimba mana pe piciorul baiatului,apoi se elibera din el apucanu-i cu delicatete barbatia pe care o stanse senzual simtind cum lichidul ce rezultase in urma placerii se scurge printe degetele sale.

***
Dimineata sosi repede. Noaptea trecuta, atmosfera in camera profesorului fusese incitanta.Yuki nu inchisese restul nopti ochii avand grija de pretiosul sau ingeras. Il iubea si acest lucru il dovedise seara trecuta. Regreta faptul ca doriese sa se desparta de el dar chiar si in aceste momente inca avea dubii. Nu dorea sa-l faca sa sufere dar Ian era un pericol constant pentru iubitul sau.
“Hmm… Nu credeam niciodata ca am sa ma indragostesc. Am crezut ca orice sansa e zero. Insa el mi-a cucerit inima inca din prima clipa in care l-am vazut. Poate de aceea am avut curaj sa-i povestesc trecutul meu. De cate ori sunt in preajma lui simt ca nimic nu mai conteaza. Sper sa pot lasa in urma suferinta din trecut si sa pot privi in viitor. Mai intai trebuie sa scap de Ian. Se pare ca ma urmareste sau ca este mereu in preajma noastra, de aceea a putut afla de existenta lui Ken. Trebuie sa-l tin cat de departe pot de ingerasul meu.”
Ken incepuse sa se miste langa professor reusind sa-l trezeasca pe acesta din visare. Tanarul deschise ochii fixandu-l cu privirea pe barbatul dezbracat de langa el. Credea ca noaptea trecuta fusese un vis pentru ca i se parea aproape incredibil. Il dorea de mult timp pe Yuri in bratele lui dar nu credea ca va avea parte de o astfel de noapte de dragoste.
- Neata, iubire! Ce faci?
- Neata! Pai, privesc la tine si la ochii tai. Se pare ca ma pot cuceri inca de la prima ora. Asta imi place.
- Ingerasule, doar nu vrei sa ma ispitesti atat de dimineata. Spre norocul meu suntem inca in pat si nu-mi va fi prea greu. Insa nu cred ca tu vei scapa destul de usor dupa treaba aceasta. Trebuie sa-ti iei pedeapsa pentru ca ai indraznit sa ma seduci.
Ken incerca sa imite o fata speriata de amenintarile lui Yuri dar rezulta o fata erotica care il incita si mai mult pe profesor. Dorea sa sara la el si sa-l aiba precum seara precedenta.
- Iubitule, chiar vrei sa ma chinui? Nu ti-e mila de mine?
Imediat ce termina de spus acele cuvinte, tanarul se ridica in fund si se apropie de urechea lui Yuri. Dupa ce-i sopti unele cuvinte indescifrabile, Ken il musca de ureche si fugi repede spre baie, lasandu-l pe profesor destul de socat si pierdut.
- Cum adica daca-l vreau sa vin dupa el in baie? Normal ca-l doresc. El ce crede? Daca ii arat partea mea de jos sigur are sa ma creda.
Terminandu-si monologul, Yuri se indrepta in fuga spre baie. Dusul dura mai mult decat ar fi trebuit in mod normal, obosindu-i pe cei doi in loc sa-i trezeasca.
Imediat dupa aceea activitate matinala, cei doi sau indreptat inspre bucatarie unde doreau sa pregateasca micul dejun. Erau mult prea distrasi de la gatit, astfel actiunea lor s-a terminat cu spartul a doua farfurii.
- Opa, iar am spar una. E a doua.
- Eh, nu-i nimic. Ai s-o platesti in pat, diseara.
Chipul lui Ken se inrosise complet, devenind precum un ardei. Isi inchipuia deja felul in care va fi pedepsit. Micul dejun decurse fara alte probleme sau vase sparte. Imediat dupa terminara acestuia, Ken avea de gand sa-i marturiseasca profesorului trecutul sau. Era recunoscator acestuia pentru increderea care i-a acordat-o in momentul in care decise sa-i spuna povestea vietii lui. Acum era randul sau sa o faca. Spera ca Yuri sa-i acorde aceeasi incredere.
- Yuri, vreau sa vorbesc cu tine. Tu mi-ai povestit trecutul tau, acum e randul sa ti-l spun pe-al meu, precum am promis. Te rog sa ma asculti!
Profesorul era un pic surprins. Nu se astepta ca tanarul sa se decida atat de repede. Nu dorea ca ingerasul sau sa sufere din cauza unor amintiri din trecut.
- Ken, nu te oblig sa faci acest lucru. Nu vreau sa suferi din cauza mea, din cauza ca vrei sa-mi spui povestea vieti tale.
- Acum nu pot da inapoi. Am luat o decizie si nu pot renunta la ea. Cum tu ai avut incredere sa-mi povestesti tot, asa am sa am si eu. Esti iubitul meu si vreau sa sti totul despre mine. In relatia noastra nu vreau sa existe secrete. Terminand ce avea de spus l-a luat de mana si la dus in sufragerie unde l-a pus pe canapea.
- Am sa incep din trecut. Totul a inceput la nasterea mea. Am fost al treilea copil al familiei. Mai am doi frati mai mari decat mine. Copilaria mea nu a fost chiar ceea mai fericita. Pentru multi e greu de crezut acest lucru deoarece cand aud ca fac parte dintr-o familie de baza din tara cred ca am fost crescut in puf.
Pentru un moment Ken s-a oprit inmcercand sa se adune. Dorea sa fie destul de puternic pentru a putea istorisi cosmarul pe care l-a trait.
- Pentru tatal meu am fost mereu o piedica. El tinea cel mai mult la fiul mijlociu. Acesta era mai mare cu 9 ani decat mine. Cand eram mic nu am inteles de ce mereu il prefera pe el dar cu timpul am inteles. Cel mai mult am suferit in momentul in care fratele meu mai mare a plecat in strainatate. El era singurul meu sprijin in familie. Imediat dupa plecarea lui adevaratul meu cosmar a inceput. Imi amintesc ca m-am dus in biroul tatalui meu ca sa-i cer voie sa ma duc in oras. Eram in clasa a 7-a atunci. Acela a fost momentul in care am aflat marele secret al lui si al lui Daniel, fratele meu, iar pentru acest lucru am platit scump. Dupa ce am deschis usa incaperi am observat ca Daniel era in bratele tatalui meu si gemea. Am inteles imediat ce se intampla dar nu am putut sa ma misc. Am ramas blocat acolo. Eram prea socat ca sa pot reactiona. Mare greseala am facut. Tatal meu m-a observat si m-a batut cu biciul, interzicandu-mi sa spun cuiva secretul. In vacanta de iarna care a urmat acelui incident, parinti mei au plecat la munte, astfel eu am ramas acasa impreuna cu Daniel. Inainte sa plece ii ordonase fratelui meu sa ma violeze. Asa s-a si intamplat. Am suferit mult dupa aceea.
Lacrimile au izvorat din ochii tanarului, care nu mai putea suporta chinul amintirilor. Yuri s-a aplecat spre el si il ia in brate.
- Gata, nu mai plange! Totul se va termina cu bine. Iti promit.
Sunetul soneriei ii intrerupse pe cei doi. Ken a hotarat sa se duca sa deschida usa chiar el.
- Buna fratioare! Ti-a fost dor de mine?
- D….Daniel?

#14
buna eu sunt justicevampire colega de lucru a lui akira-chan de acum inainte amandoua vom lucra la acest fic in mare parte eu voi posta

Daniel statea in fata usi si privea la chipul plans al fratelui sau.Intelegea situatia si stia ca fratele sau povestise tot.Acum nu mai trebuia sa se ascunda, putea sa-si dea arama pe fata si sa inceapa planul.Dorea acest .lucru de multi ani dar in ultima vreme dorinta se amplificase din ce in ce mai mult.Nu putea suporta Idee ca alcineva se afla .langa Yuri,alcineva in afara de el.Vroia ca nu mai el sa fie alaturi de Yuri, sa-l mangaie, sa-I sopteasca cuvinte dulci.Il ura pe Ken deoarrece din cauza lui nu putea ssa fie cu adevarat fericit.Avea de gand sa se razbune pe amandoi, dar pe Yuri dorea sa-l pastreze precum o jucarie care ii va fi mereu credincioasa.

-Ce ati ramas atat de blocati?Nu esti bucuros sa ma revezi, Kenshy?Au trecut atatia ani.
Vocea tanarului disparuse.Nu-I venea sa creada ca este inca urmarit de trecutul sau, de fratele sau.Ura tot ceea ce avea legatura cu familia sa.In sfarsit crezuse ca gasise fericirea, dragostea, caldura unei persone care sa se interesese de el, dar Daniel nu dorea sa-I dea liniste.Pasii care se auzea indreptandu-se spre usa il ingrozeau mai rau pe baiat.Ii era frica prentru viata iubitului sau.

-Ce se intampla iubitule?De ce nu raspunzi?
In momentul in care profesorul vazuse chipul barbatului de la usa, acesta ramase blocat.Credea ca ziua de ieri fusese sfarsita dar nu era asa.Vroia ca acel tip sa dispara de la usa lui sis a[-l lase in pace cu Ken.

-Ce ati ramas blocati?Nu invitati musafiri in casa?Atunci ma invite singur, deoarece avem mult de discutat.
Nimeni nu scotea un cuvant sau cel putin nu indrazneau.Cei doi iubiti erau socati si impietriti si se priveau in ochi incercand sa lamureasca un lucru.De unde fiecare il cunostea pe acel barbat

-Vad ca nu intelegeti prea bine situatia.Atunci ma ofer sa va explic.Mai intai asezativa si apoi vorbim.Asa!Acum sa incercam san e amintim parti din trecutul nostrum si poate o sa intelegeti.Incep cu tine fratioare.Banuiesc ca Yuri ti-a povestit ca a fost violat in liceu.Eu am fost aceea persoana care a facut acest lucru.Dupa plecarea mea la internat l-am intalnit pe el.Era destul de retras se rusina repede si destul de prost incat sa pot profitaz de el.Am facut un pariu pe care l-am castigat cu ajutorul lui. M-am apropiat incet de el facandu-l sa creada ca suntem prieten dar nimic nu era adevarat.Dupa ce am nprofitat de el, l-am abandonat.Totul a fost un joc.

Nici un sunet nu penetra perdeaua de liniste.Yuri era socat de ceea ce auzise.Incerca sa uite trecutul iar acum cand auzea poveste din partea lui Ian, o stare de dezgust il cuprindea. Nu putea sa creda ca exista o persoana atat de cruda precum barbatul din fata lui.Il dureasufletul.

-Vad ca nu reactionati.Atunci am sa continui povestea.Dupa felul in care m-am adresat lui Ken banuiescca ai inteles relatia care ne leaga.Suntem frati insa sa nu crezi ca nu mai pot de dragul fratelui meu.Mereu l-am urat insa acum acest sentiment a crescut mult mai mult.Vreau ca tu Yuki sa-mi aparti numai mie.Ai inteles?

Ian se indrepta spre usa de unde chema doi barbati carora le sopti ceva dupa care se intoarse la cei doi indragostiti care asteptau in camera.

-Daniel,vreau sa te intreb ceva.In ceeace am aflat de la las Yuri cel ce la violat il chema Ian.Tu pretinzi caeesti cel ce a facut asta,dar tu esti fratele meu si te cheama Daniel.
-Da, imediat ce am, ajuns la internat mi-am schimbat numele ca nimeni sa nu afle cine sunt.Acum sa mergem,destinul vostru se va schimba in curand,dar nu in bine.

Le-a facut semn celor doi barbati de la usa sa se apropie si sa ii ia pe cei doi.Yuri a incercat sa riposteze insa Ken nu a putut face nimic.Cei doi fusese adormiti.

Cand s-au trezit cei doi se aflau intr-un depozit parasit la marginea orasului.Amandoi erau legati insa tinuti la o distanta considerabila unul de altul.Ian statea intre ei si ii privea pe fiecare in parte parca gandindu-se la o decizie.

-Ma gandesc pe care il violez primul.Yuri, mai ti minte noapte violului?Ce ti-am spusatunci?Nu-ti aduci aminte?Ti-am spus ca tu vei si mereu al meu si asa este.Nu voi permite sa fi cu Ken.

Barbatul se ridica dupa scaun si se indreptaspre fratele sau.Ii smulse hainele si incepu sa-l atinga.
-Voi incepe cu tine.Spre sa-ti placa acest moment care va urma.

#15
Aha, deci colege de lucru, nu ? Pot sa va intreb de ce aveti acelasi ip ? Ma asptept la un raspuns sincer. Si deja eu stiu raspunsul, dar vreau sa-l aud din gura voastra. ^^ Pac, pac. V-am prins, ziceti adevarul ? ^^

Sarbatori Fericite !


P.S : Vezi ca nu am 40 de randuri la capitol, fa bine si editeaza-l sa nu ti-l sterg :>
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#16
Salut! A aparut bestia, chiar trebuia sa apara, de fapt ai spus tu ca nu o sa fie fericiti un moment.
Sa vezi ce-l violeaza cainele meu daca se atinge de vreunul din ei.
Fata lui de porc salbatic ma enerveaza, rapanosul, din fostul lui iubit il fac eu raposatul. Am observat cateva greseli si faptul ca ai mancat unele cuvinte, dar presupun ca esti incepatoare ca la Gabi nu existau greselile astea. Ce pot sa spun sarbatori fericite ca am auzit ca o sa le petreceti impreuna si sper ca in munca voastra in echipa sa dispara aceste greselute asa ca Andreea si Gabi sunt cu ochii pe voi!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Amintirea trecutului si viitorul plin de surprize Isa-chan 15 14.990 23-11-2009, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)