Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alexander (U-KISS)

#1
[Imagine: xander-i-just.jpg]
Numele: Alexander Lee Eusebio
De asemenea, cunoscut sub numele de: Xander, Monkey, Twitter Monster, domnul Hottie, King Kong, Alien Alexander
Născut: 29 iulie 1988 (23 de ani) Macao
Ocupatii: Cântăreţ, rapper
Anii activă: 2008-prezent


La data de august 2008, Alexander a debutat în calitate de membru al boyband, U-KISS, cu piesa "Not Young" de la primul lor album mini , "New Generation". În timpul petrecut alaturi de trupa, ei au lansat 4 mini-albume (New Generation, Bring It Back 2 Oldschool, ContiUkiss şi Break Time --- ultimul său album în calitate de membru) şi 1 full album intitulat, "Only One". Cantecul lor cele mai populare până în prezent este "Man Ni Ha" de pe mini-albumul "ContiUkiss".
U-KISS, de asemenea, a făcut turnee şi s-a promovat în jurul Asia şi au fost foarte populari în Japonia, Indonezia, Singapore, Filipine, Malaezia, şi Thailanda.
Alexander a ebutat ac solo în 9 Decembrie 2011 printr-un eveniment ce a avut loc la Akasaka Blitz în Tokyo. Aceasta este prima dată când se desfăşoară pe scenă fără U-KISS, fostul său grup. Ultimul lor concer împreună având loc în luna decembrie a anului trecut. A organizat evenimente solo în Malaezia şi Japonia.
Acum se întoarce cu un nou album intitulat "I Just".
Piese deja lansate:
I Just
Oh! Baby
Bad Girl (Eng. Version)
So... se întoarce! Ce fericire. Voi ce credeţi despre lansarea lui solo? :-?
[Imagine: ngod3l.jpg]
I shall be singing for you through the night

#2
Wow, I can't believe... Xander's back =p~
Sincer eu nu mă aşteptam să mai revină. Auzisem ceva de un come back, dar nu era nimic sigur. Mi-a părut rău când a plecat din U-KISS şi m-am gândit că nu vom mai auzi de el. Am ascultat piesele şi mi se pare că adoptă un stil faorte diferit faţă de cel pe care-l avea când era membru al trupei :) În principiu sunt extraordinar de happy şi aştept să iasă tot albumul :)
Xander fighting :))

XoXo, Buubz :)
*. Nu e totul perfect , dar o sa fie ...


#3
Xander * sobs* inca nu am trecut peste plecarea lui de la U KISS *Whyyy u bad company erau perfecti* era si este inca biasul meu pe langa Kevin.
Cand am auzit ca isi face debut solo am sarit in sus de fericire, toate melodiile lui de pe album sunt catchy si cute.
Astept cu nerabdare comeback'ul lui.

[Edit Biersack] Yun, unde sunt cele 4 randuri complete? Modifica te rog postul, sau este considerat spam. ^^
Just the
way you know me..

#4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  U-Kiss Nami 5 5.093 08-04-2011, 09:20 PM
Ultimul răspuns: Alysu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)