Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alergand pe corzile chitarii

#1
La Multi Ani! Am adus un fic, sper ca dragut. :D

Detalii despre fic: ~Romance, Muzical, Drama, Action, Comedy
~Personajele
Diana/Didy
[Imagine: Anime_Girl_79.jpg]
Diana, supranumita si Didy, face parte dintr-o trupa din Tokyo/Japonia, "Sakuranbo". Canta la chitara/voce si este personajul principal feminin. Va ajunge sa-l cunoasca pe Ikusa. Cu firea ei deschisa si amuzanta, excentrica si prea vorbareata, il va 'cuceri' pe KS? Are 18 ani si studiaza in ultimul an la liceul de Arte si Muzica 'Kusabana' din centrul capitalei nipone.

Ikusa/KS
[Imagine: 8dc070c28d2b7f106ecb537ebfa493ee125.jpg]
Ikusa, cunoscut de toate persoanele din Tokyo drept KS, este seful mafiei din capitala nipona. In varstade 19 ani, o va cunoaste pe Didy printr-o greseala. Oare personajul principal masculin o va agreea? O fire rece si critica, adora sa aiba tot.

Lyssa/Lys
[Imagine: 34t3aft.jpg]
Lyssa, sau cum ii spune Didy, 'Micuta Lys', este cea mai buna prietena a Dianei. Firi la fel de nebune, insa cu stiluri diferite. Blonda face si ea parte din trupa "Sakuranbo", cantand la pian. De aceeasi varsta cu Diana, are norocul sa fie in aceeasi clasa cu ea.

Renne/Re si Mika/Mi
[Imagine: girls-2.jpg]
Doua gemene, Renne si Mika. Amuzant este faptul ca toata lumea le porecleste dupa primele doua litere din numele lor, si dupa cele doua noe muzicale: Re si Mi.
~Renne, prima nascuta, o fire baietoasa si dinamica, nu sta locului deloc. Ii place sa stea un pic in "umbra" si apoi sa isi faca o intrare "grandioasa". Canta la tobe, si este cu un an mai mica ca cele doua, Lys si Didy.
~Mika, mezina, ii aseamana surorii ei, insa este mai critica si stie s-o puna la punct pe "tanara si nelinistita" Re. Ii place s-o enerveze pe sora mai mare, iar de multe ori sunt "surprinse" intr-o cearta de zile mari. Mi are un talent innascut pentru chitara.


Capitolul I
Izbucneste furtuna in desert

Pana si orasul acesta, odata calm, a fost patat de prezenta noastra insignifianta. Totul stralucea, pana au venit ei. Mafia olandeza a pus mana si pe Tokyo. Acum suntem niste nimicuri. Pana si primarul e calcat in picioare de 'droguri, bani si femei'. Si cantaretii marunti au inceput sa se creada cine stie ce justitiari, fac tot felul de melodii "Nu luam doruguri", "Mafia greseste" si asa mai departe. Patetici, aceea nu e muzica, ci... Insa imi aud numele strigat, si imi opresc sirul gandurilor. Ma intorc cu spatele la geam, priviind-o pe fata blonda ce statea langa patul meu, pe un taburet. Isi arcui sprancenele, incruntandu-se. Era suparata ca nu o ascultam, cica imi povestea de nu stiu ce cantaret ce i-a zambit, si tot felul de nimicuri. Am oftat, lasanadu-mi mainile lalai pe langa corp, semn ca am cedat, si o s-o ascult. M-am trantit pe pat, iar multele perne din colt sarira pe mine. Ea incepu din nou sa imi povesteasca despre viitoarea ei viata amoroasa, -ce se va intampla desigur doar in visele ei-, incepand sa se plimbe prin camera, ganditoare.
-Lys, te rog, numai merge asa, ma... am incercat sa ii spun, dar usa se deschise violent, si o fata bruneta o tragea pe sora ei geamana se mana. Saraca fata era deja pe jos, dar tot zbiera ca nebuna.
Eu si blonda am inceput sa radem pe seama celor doua surori, ce acum isi adresau cuvinte grele si tot felul de porecle care mai de care mai traznite. "Guster brunet", "Cioara cu ochi albastrii", si lista poate continua.
-Baiat cu sani! tipa mezina, dand incontinuu din maini.
-Hei, stop, ceva nu merge! ii zise cealalta, atingandu-i sani, apoi pe ai ei. Avem aceeasi sani, acelasi nas, gura, par, doar ochii sunt diferiti! Suntem gemene! isi aminti ea, priviindu-si sora.
Toate am inceput sa radem cu pofta, si nu ne-am oprit decat dupa cinci minute. S-au asezat si cele doua brunete pe o canapea dintr-un colt, Re scotandu-si betele de la tobe, iar Mi jucandu-se cu pana de la chitara. Nimic nu se auzea, decat sunetul scos de lovirea celor doua bete, si un fasait enervant, de ls vecini. Am oftat, plimbandu-mi privirea prin camera. Totul era monoton, mai ales la acea ora. Telefonul incepu sa-mi vibreze. L-am scos din buzunar, primisem un mesaj. Pe ecran aparea imaginea unui barbat in jur de treizeci de ani, cu parul lung pana la umeri, si sur. Il chema Marco, asa il aveam in memoria telefonului. Mi-am trecut privirea peste SMS-ul de la el, spunea sa venim la Casa de Discuri, compuse-se un cantec pentru noi. I-am raspuns, printr-un simplu 'Bine'. Mi-am anuntat prietenele ca trebuia sa plecam, iar ele iesira din garsoniera, indreptandu-se spre apartamentele lor -eram vecine-.
Am intrat in dressing, alegandu-mi o pereche de blugi taiati, un tricou mulat pe sani roz pal si niste sandale cu toc cui, de aceeasi culoare cu bluza. Mi-am indreptat privirea spre o oglinda de acolo, aveam parul usor albastru, si ochii lila. Pielea mea era bronzata, ciocolatie. Mi-am dat cu fard alb si gloss. Am iesit din casa, asteptandu-mi prietenele langa interfonul de la intrare. Imediat erau langa mine. Mergeam incet pe stradutele arhi-pline. Imi rotesc privirea prin jur, atenta la trotuar, mai mult. In fata mea, un barbat cu parul blond si rebel, si cateva suvite la spate, ami lungi. Era imbracat lejer, si isi tinea mainile la ceafa. Din greseala, cele doua gemene ma impinsera mai in fata, si am dat peste acel tip. Se opri pe loc, dand cu nasul in spatele lui. Am marait printre dinti, enervata.
-Hei, de ce te opresti asa?! Nu vezi ca mai e lume in spatele tau?! am tipat la el, iritata.
-Didy, termina, nu mai tipa asa! incerca sa ma calmeze blonda, punandu-si mana pe umarul meu. Am dat negativ din cap, ridicandu-ma usor pe varfuri.
-Ti-a inghitit pisica limba, blondule?! am sarit din nou, punandu-mi mainile in sani.
El se intoarse spre mine, si i-am putea vedea mutra. Daca pana acum credeam ca arata ca un prost, m-am inselat. Aproape ca ramasesem cu gura cascata. Avea pielea ca de caramel, ochii capuri sclipitori, si totusi patrunzatori, imi cercetau chipul. Puteam observa cu usurinta cercelul din urechea dreapta si curelusa de la gat. Ridica din spranceana, incepand sa rada zgomotos.
-Care e problema ta, piticanie? Esti o fetita de 1,60, cu gura mare, si sanii mici! incepu el sa zica, laasandu-se ba in jos, ba priviind in decolteul meu, inspectandu-mi sanii.
M-am facut rosie in obraji, si nu m-am abtinut si i-ama plicat o palma peste obrazul drept. Locul se inrosii, si isi intoarse un pic capul intr-o parte. Eu mi-am ridicat capul mai sus, tragandu-mi prietenele dupa mine. Simteam privirile tuturor asupra mea, mai ales a lui. Le-am ignorat, continuand sa merg. Am ajuns in fata unei cladiri din sticla, cat un zgarie-nori. Gardienii dela intrare facura o plecaciune in fata noastra, si ne deschisera usile mari. Pe scari astepta un barbat ce semana cu cel din poza. Statea rezemat de balustrada, vorbiind cu secretara. Mi-am dres vocea, strigandu-i numele. El tresarii, priviindu-ne. Afisa un zambet larg, si ne-am apropiat de el

#2
Am picat si eu pe aici...
Se pare ca nu se indura nimeni sa comenteze.. atunci o sa sparg eu gheata :))
Pentru inceput as putea spune ca ideea este bunicica. Nu 100% originala insa... in proportie de 90% este :D.
Nu am foarte multe de comentata deoarece ai tot ce trebuie. Descrierea si naratiunea se imbina armonios, iar dialogul nu este sec... ceea ce e bine. :D>
Dintre toate fazele mi-au placut in mod special doua:

Citat: -Baiat cu sani! tipa mezina, dand incontinuu din maini.

Geniala idee. =)).

Citat: - (...) Esti o fetita de 1,60, cu gura mare, si sanii mici! incepu el sa zica, lasandu-se ba in jos, ba priviind in decolteul meu, inspectandu-mi sanii.

Ce tupeu pe tip... Auzi sa se uite in decolteul fetei. =)))

In concluzie pot sa spun ca ficul imi place... Astept cu nerabdare urmatorul capitol, sunt curioasa sa avd ce se intampla. :D

P.S: imi plac foarte mult persj :X>. Sugestive:X
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#3
Eh....am aterizat si yo p aici :))......

Interesanta idee, chiar imi place ;))......personajele sunt dragute, mai ales Ikusa :))....si foarte tupeist =))

Ai inceput bine, primul capitol e foarte bun ....modurile de expunere se imbina perfect, dialogul nu e sec, actiunea nu e grabita...Bravo!!!

Imi place fic-ul, sper sa revii cu continuarea sunt foarte curioasa si vreau sa stiu ce se va mai intampla :D.....Bafta in continuare si Happy New Year!!! Bye bye :*:*:*

#4
Multumesc ca ati comentat, Happy New Year!:D Capitolul 2!

Capitolul II
Diavolul a.k.a KS

Ikusa's P.O.V

Am oftat, bagandu-mi mainile in buzunar. Ea si prietenele sale se departau tantosi, spre cladirea de Inregistrari. Oare sunt cantarete? Nu prea par, sunt cam baietoase. Dar trebuie sa recunosc ca dupa temperamentul ei de scorpie, arata destul de bine. Fundul usor bombat, sanii mari si moi, pielea fina si bronzata, zambetul larg si copilaresc, ochii lila, parul lung... La naiba, Ikusa! Ai inceput sa inspectez toate guralivele?! Nu am putut sa imi contra-atac egoul, caci telefonul incepu sa-mi sune. L-am scos in buzunar, apasand pe butonul verde, incepand sa merg incet. Am spus plictisit un 'Alo'.
-Alo pe mata! injura scurt si incet interlocutorul. M-am incruntat.
-Ce naibii vrei, Alex?! Vin acum, cladirea mare de Inregistrari?
-Ai ghicit, mai! Vezi sa nu te vada membri trupei Sakuranbo, parintii uneia dintre ele detin acel loc. Am putut sa-i sucim si asa, dar daca ea ne interzice, trebuie sa ne caram! imi spus barbatul, pe un ton plin de "agonie"
-Si acea fata e bronzata, infumurata, cu parul mov si ochii lila? am spus ranjind malefic.
-Nu, aceea e cea care a infiintat trupa, Diana, a.k.a Didy! Prietena ei cea mai buna, Lyssa blonda, e aia cuminte si de bani gata!
Am oftat, si nu i-am mai ascultat balivernele. Iar bause prea mult, si drogurile ii luasera mintile. Mi-am lasat capul in jos, ganditor. Cand am ajuns in fata cladirii, cei doi gardieni ma luara la intrebari, dar i-am ignorat. Usile mari din sticla se deschisera, si am pasit inauntru. Pe scari, cele patru fete si un barbat in varsta. Am luat-o la dreapta, intrand intr-o camera ce scria mare "Interzis".
Era intuneric mai ceva ca in Iad. Se auzeau doar susoteli in tot felul de limbi, din fiecare colt al camerei. Am facut cativa pasi in fata, pana am atins masa. Mi-am ridicat pumnul, batand o data in masa. Toti cei de acolo tresarira, scotand niste sunete bizare. Imediat am auzind scaunul harsaind pe parchet, si tocuri loviind podeaua. Lumina se aprinse, le putea vedea fetele: erau in toate modurile posibile. Zece persoane, fara mine si femeia care aprinsese lumina. Mi-am indreptat privirea spre ea. Era imbracata elegant, si totusi sexy. Arata ca guraliva aceea mica. Ha ha, de ce te mai gandesti la ea? "Taci naibii din gura, minte creata!"
-KS, ce ai? Esti asa tensionat! imi spuse ea, facandu-mi semn spre un scaun din capatul mesei. M-am asezat pe locul indicat de ea, sprijinindu-mi capul in palma, plictisit.
-Uite ce e, Nattaly! Nu am chef de confesiunile tale acum, da?! i-am spus aproape tipand, enervat.
Ea se conforma, asezandu-se pe scaunul ei. Ma irita faptul ca toata lumea se uita la mine ca la felul paispe'! Am inceput sa deschid gura, abordand o fata dura.
-Care dracu' a incurcat lucrurile la port?! Era sa va prinda retardatii aia de politisti, si voi? Va hlizeati cu cine stie ce tarfe prin parcari, in loc sa va ocupati de ale voastre! Incompetentilor! deja urlam, ridicandu-ma in picooare prusc. Un vas de langa mine se prabusii pe pamant, spargandu-se in bucati mari. Scaunul se tinea pe ultimile doua picioare, aproape cazand. Femeia incerca sa ridice degetele, ca si cum ar vrea sa ia cuvantul, dar am ignorat-o. Ii priveam pe toti ca si cum ar fi fost niste gunoaie.
-KS, uite, s-a intamplat cam asa...
~Flashback~
Soarele stralucea, oglindindu-se in ocean. In parcarea din port, trei masini luxoase se oprira. Culoarea lor era mata, sa nu cumva sa iasa prea mult in evidenta. Din prima iesi un barbat batran, chelios, cu burta, alaturi de doua femei, imbracate sumar si de prost gust, sarutandu-l incontinuu. Tarfe. Portiera celei de-a doua se deschise odata cu cea a ultimei, si doua femei gemene coborara. Privira in jur, incepand sa vorbeasca in rusa. recura cinci minute, apoi zece, si in final o ora, dar cumparatorul nu aparu. Deja se plictisisera, si nici barbatul numai avea chef sa se sarute cu cele doua tarfe. Cand ajunsera la un subiect de discutie interesant, un sunet strident se auzi...
~End of Flashback~
-...Era ca o pisica afoana beata! Am indurat cinci minute, si tot nu se oprise!
-Si de ce nu ati cautat sursa sunetului? i-am intrebat, nervos. Auzi si tu, pisica afoana beata.
-Ce spui, nu te aud?! tipa barbatul,ciulindu-si urechile. Clar, surd. M-am apropiat de scaunul lui si cel al femeii, -stateau unul langa altul-, si mi-am sprijinit mainile de spatarul lor, aplecandu-ma.
-Stiti ce? Eu cred ca o sa va curm suferinta... le-am spus rece, apoi priviindu-i pe ceilalti. Ce dracu' va holbati asa? Afara, afara cu totii! si imediat se imbulzira pe usa.
Am ridicat-o pe femeie de parul ca sarma din cauza tonei de gel ce se simtea si acum, iar pe barbat l-am tras de guler, si i-am aruncat intr-un colt al camerei. Mi-am scos pistolul, priviindu-l mandru. Cei doi nu stiau cum sa ma roage sa ii iert, dar ma prefaceam ca nu ii aud. Degetul meu aratator "mangaie" tragaciul, apoi am apasat, de doua ori. Ambele gloante ii nimerira in inima, omorandu-i direct. M-am apropiat de ei, aplecandu-ma aspura lor.
-Ardeti in iad, panarame ce sunteti!
Si apoi m-am ridicat, iesind din camera, stingand lumina in urma mea.

#5
...Deci editul xD...
Heya ^^ Am trecut si eu pe aici , m-a atras mult titlul ficului :> Imi place foarte mult :> Ce pot sa spun despre primul capitol :-? Bravo :x M-ai impresionat foarte mult , imi place modul tau de a descrie . Ai un stil aparte foarte dragut :-> . Modurile de expunere sunt la locul lor , dialogul nu este sec , se impleteste perfect cu naratiunea . Te felicit pentru asta . Ai inceput foarte bine , cu siguranta ficul asta o sa ajunga departe .
Personajele : Mi-au placut foarte mult , mai ales Ikusa xD Ce tupeu pe capul lui sa se uite la sanii fetei :-w Cica sunt mici , dar el ce vrea ? Eh vrea prea multe xD Imi plac cele doua gemene , imi aduc aminte de mine si de fratimiu cand ne certam xD Si noi ne adresam niste jigniri pe care numai noi le intelegem o_0
Greseli : Au fost cateva , dar cu siguranta au fost din neatentie .
doruguri - droguri
se - de
sani - sanii
ls - la
putea - puteam
si inca cateva , dar mie lene sa le scriu =]]
Ei , inainte sa postezi poti sa iti mai corectezi o data capitolul pentru a vedea greselile .
In general mi-a placut ideea , imi place faptul ca este vorba despre mafie si chestii de astea ...
Capitolul 2 , deasemenea incredibil de frumos :x Imi place mult ca ai povestit si din punctul de vedere a lui KS . Acum se contrazice singur . Inainte i-a zis lui Didy ca are sanii mici , iar in gandul lui sunt asa de mari si frumosi :-@ Doamne , barbatii -_-" Nu-mi vine sa cred ca i-a omorat pe aia doi . De ce ? E un nemernic , merita inchis pe viata xD Dar nu inca , ca daca ar fi inchis pe viata s-ar termina ficul xD Astept sa vad ce se va intampla in continuare . Greseli am vazut una-doua acolo , nu conteaza xD Modurile de expunere au fost la locul lor . Deci eu te felicit si spor la scris in continuare <33

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#6
Multumesc pentru comm! Now, capitolul t-t-trei *pam pam param!* Personaj nou.
Andrw/Prince
[Imagine: 2wmmkqv.jpg]
Date necunoscute

Capitolul III
'B' de la...
Diana's P.O.V

Tic-tac, tic-tac, al naibii cap numai la bomboanele alea te gandesti! Ce gura-sparta e si omu' asta! Vorbeste intr-una, imi sparge si timpanele mele delicate. Trancane mai ceva ca o moara stricata! Sedinta trebuia sa se incheie, si numai puteam sta locului. Eram mai ceva ca o fetita de doisprezece ani ce dorea sa scape de la teza. Am oftat, inchizand ochii. Mi-am pus cu non-salanta picioarele pe birou, jucandu-ma cu un creion. Eram muta de plictiseala, si incercam sa imi reamintesc faze haioase. Toate erau cu gemenele traznite.
~Flashback~
Totul era invaluit intr-un abis si o monotonie clara. Mirosul de murdarie imi invada narile, in timp ce ma faceam verde. Incercam sa nu privesc tot "noroiul" ce se stabilea bine mersi pe cizmele mele. Eram dezgustata pana la limita, si injuram printre dinti, doriindu-mi sa nu fi acceptat mica provocare a tipilor de la liceu. Bine ca nu eram singura, o aveam pe prea cumintica Lyssa ce nu scotea nici un sunet, si pe... Cum sa le numesc? Nebunele, extravagantele, ciudatele, nonconformistele gemene Mi si Re, ce stateau in fata cu cate un bat lung fiecare, facand marsul unui soldat beat, si improscand cu noroi.
-Oi, Re, Mi! Macar taceti si voi, mai ales cu vocile voastre de morse intoarse cu fundu-n sus! le-am zis nemultumita, fiind gata sa ma descalt si sa le arunc cu cizmele in cap.
-Haide mult prea incordata Didy, miscati fundu'! Ce, crezi ca nu stim ca ne-ai bombanit?
-Ehh nu pe voi, pe mintile voastre! Cap-seci ce s... insa m-a oprit exclamatul brunetei cu ochi albastri, ce se oprise, odata cu sora-sa.
-E... E lumina de la capatul tunelului! tipa ea, sarind in sus.
-Unde, unde?! Nu vad, ce-ai bai, ai innebunit, sase cu ochi intorsi!
-Fetelor, eu cred ca e un tren. interveni blonda ridicand un deget, rusinoasa.
-Stiti, eu cred ca conductorul vede patru proaste pe o sina de tren, si ghici ce? Se intituleaza trupa Sakuranbo. am zis, dandu-ma intr-o parte.
Lyss si Mi sarira langa mine, dar Re tot acolo statea, beliindu-si ochii intr-o parte si alta, dupa luminita. Am oftat la unsion, si doar claxonul trenului in miscare ne trezi la realitate. Automat, bruneta ajunse langa noi.
~End of Flashback~
Ohh, asta da aventura nebuna! Blonda aproape ajunsese la Urgente ultima oara cand si-a reamintit de asta. Ma rog, as putea continua lista, cum ar fi cu 'Mimi si copacul din gradina' sau '1001 de nopti de betie' cu personajul principal Renne, si 'Fata cu cartile' interpretata desigur de Micuta Lyss. Dar pe primul loc e 'Aventuri prin New York' care ma are in cadru pe mine, Didy!
Cum Marco declara sedinta incheiata, m-am ridicat ca arsa, aproape cazand, si am zbughit-o pe usa, si dusa am fost.
Alergam pe strazile orasului, indreptandu-ma spre centru. Afara era deja noapte, doamne cat a durat acea sedinta? Ma rog, mi-am vazut de ale mele. Tocurile loveau cimentul, insa m-am oprit ca in desenele animate, pe calcaie. Auzeam ceva din spatele meu, ahh da, o luasem pe o straduta latularnica, rar frecventata. Siluete imbracate in gri, cu gluga trasa pe cap, veneau spre mine. Duhneau a alcool, si nu pot sa spun ce ranjete aveau pe fata. Am putut sa disting doar ce zicea unul dintre ei, mi se adresa mie.
-Tu, din nou! Ma bantui, sau ce? tipa el, incruntandu-se.
Eram debusolata, si aproape bufneam in ras. Pe chip mi se intipari un zambet amuzant, combinat cu gropitele pe care le faceam cand ma incruntam. Nu il recunosteam, insa vocea o mai auzisem, doar ca nu stiam de unde sa iau. Un altul isi intoarse capul spre tipul ce tocmai strigase, benoclandu-se.
-De unde o cunosti, KS? il intreba el.
Atunci am simtit ca picioarele mi se inmoaie, si ca Ingerasii canta la harpa, si fluturii imi joaca prin stomac. "Dezinsectia, am mancat fluturii!" mi-am zis, incercand sa alung sentimentul divin din capul meu. Vocea lui era ca o melodie cantata de mine, nu pot descrie cum... Picioarele mi se inmuiau treptat, treptat, pana ce am placat.
Inaite sa inchid ochii, l-am vazut pe... infumuratul ala blond, si pe "geamanul" lui. Apoi m-am trezit intr-o camera numai cu albastru. Stateam pe un pat mare, intr-o patura. Dupa ce m-am benoclat bine, am aruncat patura de pe mine. Eram usurata, aveam hainele pe mine.
Pe un fotoliu, blondul cu parul lung ma privea, razand. .
-Esti un b... si m-am oprit, ascand ochii la un cos de pe noptiera.
-Cum? Bou? ma intreba, ranjind.
-Biscuite!

#7
Bunaa!:D

pentru inceput as vrea sa spun ca ai un titlu foarte inspirat care mi-a atras atentia si promite multe, sper sa nu ma insel, iar cat despre idee la general este foarte interesanta si chiar o tenta spre originalitate ^^
well... la partea descriptiva stai destul de bine mai ales ceea ce priveste partea sentimentala, dar si fizic vorbind, cu toate astea ar mai trebuie lucrat; ai pasaje in care nu esti destul de explicita si efectiv nu prea inteleg ce citesc, dezvolta mai mult astfel vei reusi sa faci si capitolele ceva mai lungi ;;); dialogul...sincer.. in mare parte nu prea sunt multumita, cu alte cuvinte se poate mai bine : - ); iar actiunea... ai cam grabit-o, nu stiu ar trebui sa iei lucrurile pe rand, ceva mai "lent"...lalaiete, profita de nelipsita descriere ..
Citat:Atunci am simtit ca picioarele mi se inmoaie, si ca Ingerasii canta la harpa, si fluturii imi joaca prin stomac. "Dezinsectia, am mancat fluturii!" mi-am zis, incercand sa alung sentimentul divin din capul meu. Vocea lui era ca o melodie cantata de mine, nu pot descrie cum...
- deci partea asta a fost super sweet:X, dar in acelasi timp si putin comica; abia astept sa vad ce se va intampla mai departe intre Didy si KS :>

altceva... aa fii atenta cand recitesti capitolele la greselile de tastare, am gasit cam multe pe parcusul celor 3 capitole :-? si am mai observat ca ai mania virgulelor si si-urilor O.o... fa ceva si mai lasa p'acasa din ele ca nu ai nevoie de atatea :P

astept nextul! spor la scris si inspiratie din belsug>:D<
:bye:
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)