Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#71
Ultimul: Erm... cred ca Suisei no Gargantia.
Actualul: Watamote care-mi place pentru ca-mi place deoarece nu-mi gasesc un motiv bun de a ma uita la el. Pur si simplu-mi place. Also Dog & Scissors care nu-mi place nu nimic, nici idee nici grafica, nici caractere, nici plot nici nu nu nu. Si totusi, simt nevoia de a ma uita la el, probabil din respect pentru carti. Shingeki no Kyojin, care mi-a distrus in mare parte vara si care sper sa nu aiba un sezon II. (epicness overload, not a hater). Ma mai uit si la Danganronpa, anime original pot spune, la fel ca si jocurile; + personaje geniale like Sakura or even Monobear kukukukuku. Ma uitam si la Blood Lad dar m-am oprit din lipsa de initiativa. Uneori mai arunc cate un ochi pe Senyuu 2 aaand I guess that's all.
Viitorul: Poate Free! insa nu-s sigura, imi place plotul si cam atat.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#72
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]

#73
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#74
Actualul: Blood Lad <3
~very good anime and it does follow the manga, which i really love it, but i hope it will be longer XD hehhe, just t have a while what to enjoy.
And the other one i started is Gingitsune Smile, sweet, imi aduce vag aminte de kamisama hajimemashita, unul din animeuri-le mele prefarate Smile sper sa devina putin mai activ, momentan mi se parte putin monotona actiunea..

Last saw: mitsudomoe!!!! loved this one, imi era dor de un anime la care sa rad, gen golden Boy/GTO, normal, mitsudomoe nu se compara in materie de actiune/plot cu cele doua, dar comedia e geniala!

Future... hard to say, i have a hard time finding a good anime

#75


Actualul: MAGI: The Kingdom of Magic - tot refuz sa ma uit la ultimele 5 episoade... cum am citit deja manga, stiu ce se intampla si nu vreau sa retraiesc sentimentele alea T~T -, Ao Haru Ride, Kuroshitsuji: Book of Circus, D.Gray Man, Fairy Tail 2014 si mai am 2 episoade din sezonul 2 din Kuroko no Basket. Si uhm...Free! Eternal Summer... -__-

Ultimul: Tocmai ce am terminat saptamana asta Gokukoku no Brynhildr. Simpaticut si original, pacat ca au sfeclit-o cu sfarsitul ala >_<.
Viitorul: Hmmm, Aldnoah.Zero, Tokyo Ghoul si nu stiu, ce mi-o mai veni prin cap ca vreau sa vad.

#76
La ce ma uit acum: Sunt multe, asa ca o sa zic doar de Hunter x Hunter,Captain Earth,Tokyo Ghoul si Zankyou no terror. Si dintre cele deja difuzate in intregime, ma uit la Steins;Gate.

Ce am terminat ultima data: Mai vechi ar fi Gurren Lagann & Noragami. Recente sunt No Game No Life si Mekakucity Actors.

Viitoarele: Rebuild Of Evangelion 4.0 ,DRRR!! s2 ,Kantai Collection.
[Imagine: tumblr_n68tec3tqU1t5muapo3_500.gif]

#77
@Ma uit acum la Naruto Shippuden, Fairy Tail, Hunter x Hunter, Tokyo Ghoul, Sword Art Online II, Strike The Blood si Gintama.

@Am terminat Shiki, Sword Art Online I, Death Note, Highschool Of The Dead, Ao No Exorcist, Attack On Titan, Devil May Cry, Hellsing, Nobunaga The Fool si Darker Than Black.

@As vrea sa ma uit la Bleach, One Piece si Kuroshitsuji. Poate mai gasesc ceva interesant sa ma uit.
[Imagine: tumblr_ncd7w2Ysyl1rkuc5no2_r1_500.gif]
[Imagine: tumblr_ncd7w2Ysyl1rkuc5no1_500.gif]

#78
Actualul anime pe care il vizionez este Samurai 7, am ajuns la episodul 23 si mai am inca 3 si il termin. Abia astept sa vad cum se sfarseste, deoarece pana acum acesta s-a ridicat la nivelul asteparilor mele, productia este foarte buna, grafica minunata chiar daca a aparut tocmai in 2004 (se zvoneste ca un episod a costat in jur de 300 de mii de dolari) si personajele fascinante.

Ultimul anime pe care l-am terminat este Texhnolyze, o serie de 22 de episoade care pe mine unul nu m-a convins atat de mult, insa nici nu pot zice ca mi-am pierdut timpul cu acesta. Pentru o opinie mai detaliata in legatura cu acesta puteti citi comment-ul meu de pe thread-ul dedicat acestuia: Click.

Viitorul anime va fi fara dar si poate Tokyo Ghoul. Dupa ce am ajuns la zi cu manga, devenind un fan convins al acesteia, gasesc ca e timpul potrivit sa ma apuc si de adaptarea ei, mai ales ca de curand s-a terminat si al doilea sezon al anime-ului, iar eu evit pe cat posibil sa ma apuc de cele inca ongoing.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#79
Ultimul: am terminat de vazut sezonul... ultimul cre a aparut din Kuroko's Basketball. Nu stiu de ce ma uit, probabil personajele mi se pare interesante. E destul de relaxant anime-ul, usor de vazut fara sa-mi pun creierul in functiune.

Actualul: nu ma uit la nimic, revad Breaking Bad fiindca nu stiu la ce serie sa ma uit.

Viitorul: mi-am propus sa vad umm... anime-ul ala cu uriasii aia despre care vorbeste toata lumea. L-am downloadat deja[decevatimchiar] deci nu mai trebuie sa-i stiu numele. Poate ma voi uita si la Nichijou, din care am vazut 1 episod si mi s-a parut destul de hilar. om vedea
"You got no business questioning a thang"

#80
Ultimul: Kill la kill. Awesome stuff; atat de over the top si exagerat in cam toate privintele incat nu a avut cum sa nu-mi placa. Recomand, just for fun.

Actualul: La insistentele uneia din colegele mele de apartament, am vazut primul episod din Barakamon. Si al doilea. Si al treilea. Si tot asa, pana am ajuns la episodul 10 si mai am putin si termin.
Foarte fun, despre un caligraf care pocneste un director de expozitie sau ceva in genul la inceputul seriei, si e trimis undeva intr-un satuc de pe o insula sa chill off. Restul animeului e despre el interactionand cu lumea de acolo, and it's really chill and fun.
[Sincer, cea mai mare problema pe care o am cu animeul asta e ca nu este vorba despre Obama care e de fapt un digimon/pokemon/something like that. Because that's what I think of when I hear the name]

Urmatorul: Idunno. Poate o sa termin Steins; Gate.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.332 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)