Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Actualul, ultimul si viitorul anime

#41
Actualul: Sword art online -deoarece mia placut,desigur SAO a fost cea mai buna parte acum doar continua povestea intr-un mod stupid doar pentru a urma romanul. Oricum personajele sunt dragute, povestea e ceva mai grrrrr, sa zic atragatoare so o sa-l vad pana la capat.
Btooom- Au aparut doar 5 episoade pana acum. Desi am mai vazut scenariul asta in diferite filme nu am mai vazut asta in anime,deci e interesant desi are tipul de personaj clasic care nu vrea sa lupte,asta fiind un -.

Ultimul: Am revazut seria Guilty Crown care nu o sa zic nimic e ea. E intre stadiul de anime bun si cliseic.
Shinrei Tantei Yakumo/ Yakumo Psyhic Detective- E umpic old-school, cu o poveste destul de buna care nu tine sa exagerea prin drama,cliseie dar nu pune accentul nici pe violenta pentru a capta atentia. Spoilere nu dau doar va zic sa urmariti.

Viitorul: Nu m-am hotorat probabil urmatoarele filme din seria(ova) geass.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#42
Actualele anime-uri care le urmaresc: Devil May Cry , Clannad .
Ultimele anime-uri urmarite: Death Note, Myself Yourself .
Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Hellsing ( chiar vreau sa incep sa`l vizionez weekendu`l acesta. ) ; K-Project ; Baka to Test to Shoukanjuu.

#43
Actualele anime-uri care le urmaresc: Well, sunt unele care le-am inceput si nu le-am mai continuat desi nici nu am renuntat la ele, gen Naruto Shippuuden, Black Cat, Gintama, Katekyo Hitman Reborn!, dar pe moment mai am putin si termin Persona: Trinity Soul
Ultimele anime-uri urmarite: Cred ca ultimile terminate au fost Paprika, care e de fapt un film si inainte de asta a fost un ecchi destul de scurt Freezing
Viitoarele anime-uri care le voi urmari: Cred ca o sa ma uit la Millennium Actress, ca tot il am pe drive
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#44
In prezent urmaresc: Tonari no Kaibutsu-kun, care s-a dovedit mai bun decat ma asteptam(dupa primele 2 episoade m-am apucat si de manga, cu care sunt la zi); SAO, desi cred ca-l urmaresc din inertie, pe ideea ca daca tot l-am inceput, macar sa-l termin; Sukitte Ii na yo, pentru ca e brain-dead romance, and I find those fun some times si Gintama.

Ultimul anime (re)vizionat a fost Samurai Champloo. L-am vazut pentru a 3a oara, si in final m-am simtit sa-l si termin, dupa ce am tot evitat sa o fac due to AMV spoilers.

Planuiesc sa termin Guilty Crown, pe care l-am lasat la invierea bishounenului blond, din simplul motiv ca sunt fana a tipului care a facut char designul. Animele in sine e meh, undeva intre mediocru si Y U DO DIS, MOVIE?? De asemenea ma tenteaza K, mostly 'cause of the fandom.

#45
Heh, acum urmaresc Zetsuen no Tempest si as mai fi adaugat la lista Tonari no Kaibutsu-kun din care am vazut vreo 8 episoade, dar in ultima vreme m-am cam plictisit de genul asta de anime-uri. Deasemenea, nici Naruto SP n-am mai urmarit in ultima vreme, TOO MANY DAMN FILLERS.

Ultimele vizionate au fost... ettooo... am si uitat. Asta pentru ca am renuntat la multe si nu mai stiu care le-am terminat. D:

Cat despre ce as vrea sa vad, hmm, intentionez sa urmaresc din nou D. Gray-Man de unde am ramas siii mai erau cateva ce pareau interesante, dar le-am uitat numele. Anw, gasesc eu ceva avand in vedere ca serialele mi s-au terminat.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#46
Ultimu' - K aka K project- A fost o chestie interesanta,nu-mi place sa-mi bat prea mult degetele de tastatura scriind despre anime-uri, odata ce lam vazut si nu zic nimic de el e acceptabil, mai mult nu as putea zice pentru ca fiecare e cu genurile sale. Oricum daca naveti ce face sau ce urmari luati deaici.

Actualu' - Pshycho Pass - PP urca usor in top. Ideea mi se pare originala si buna. Totul este un mister despre antagonist momentan. Seria e on-going de aceea e si actualul pe care il vizionez. Inca unu' care il recomand cu zambetu' pe buze.

Viitoru' - Nu stiu sigur, ceea ce stiu ca mai sunt 2 luni pana in martie si astept filmul Blood C de anul trecut. Am abandonat seria Pandora hearts acum ceva timp poate o iau de la inceput 39
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#47
Actualul: Incerc sa ma decid daca sa incep NGE sau Escaflowne, sau sa iau alta serie la nimereala de pe youtube. Ultimile doua dati am avut noroc. Cred ca o sa raman la Neon Genesis Evangelion, si asa nu am vazut un clasic de mult.

Ultimul: Well, ultimile doua, ca sa nu fiu seaca in raspunsuri. Isekkai no Seikishi Monogatari care e un mix de Harem, Comedy si Mecha; un fel de spin off de la Tenjou Tenge. Si cel terminat ieri care a fost Heroic Age, un mecha tare simpatic cu un final atipic si reusit.

Viitorul: De fapt viitoarele... Nu sunt sigura ce exact o sa aleg, dar poate o sa incerc FMA: Brotherhood, poate Terra e... sau ma mai uit la ceva episoade din Naruto: SP ca am ramas mult in urma.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#48
Actualul: Sunt in procesul de a roade la One Piece si la Steins;Gate. Merge incet deoarece nu am tocmai mentalitatea adecvata sa stau sa ma uit la vreunul dintre ele

Ultimul: Shijou Saikyou no Deshi Kenichi OVA (History's Strongest Disciple Kenichi OVA) o continuare la serie si o speranta in inima mea ca vor mai face o serie. Inainte de asta fost BTOOOM! si SOA

Viitorul: Hellsing Ultimate cand apare torentul cu toate traducerile. Astept de 5 ani sa se termine seria. Si candva in viitorul indepartat va fi si Eva Re, dar la fel ca pentru Hellsing astept sa se termine.

@Lia Isekai no Seikishi Monogatari este un spin off de la Tenchi Muyo, nu Tenjou Tenge
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#49
Actualul e doar Fairy Tail, cu care sunt la zi (ieri aparu 165, tre sa-l iau), in rest nu m-am apucat de o serie noua inca. Banuiesc ca s-ar considera actual si Shaman King, dar nu am curaj sa trec de episodul 2.

Ultimul anime a fost Kimi ga Nozomu Eien, un anime care imbina foarte bine drama cu...ei bine, mai multa drama. E facut dupa un joc pe care nu l-am jucat, dar ma gandesc serios sa o fac. Ah, si are un spin-off care nu-mi amintesc cum se cheama, dar e foarte funny si lame in acelasi timp.

Urmatorul...chiar nu stiu, as vrea sa termin OVA-urile de la Hellsing. Cred. Sau filmele Dragon Ball.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#50
Daca tot sunt aici...

Actualul: "Another" - un horror exceptional de 12 episoade ce m-a captivat din primele clipe. Ii ador grafica si as vrea sa am timpul necesar pentru a-l termina chiar acum. Au noroc ca e originala povestea abordata - bine, poate prea sangeroasa uneori - si sper ca va fi okay in doar 12 ep.

Ultimul: Cu un interes cel putin la fel de mare ca pentru "Another" m-am uitat si la "Shiki" in doar doua zile. Desi nu am avut chef sa stau sa-l descarc de pe net, l-am urmarit cu o calitate video peste asteptarile mele - si tendita generala, adica proasta.

Viitorul: Well... Cand o sa mai gasesc timpul si pentru asta - "Death Note". Cu doar vreo 40 de ep. sau 30 si cate are, n-ar trebui sa-mi ia cine stie cat. Plus ca de mult voiam sa-l vad, insa abia acum mi-am facut cheful. Se mentine pe traiectoria mea de Horror/Mystery, asa ca I can't wait.
Iar dupa asta o sa vad ce e si cu 'Angel Beats!' si 'Elfen Lied', pentru ca, pe langa horror si mystery, ma intereseaza mult si animeurile psihologice.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca ai trai in lumea din ultimul anime urm?rit? Sushiiushii 12 6.347 21-05-2014, 08:36 PM
Ultimul răspuns: morga
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.243 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)