Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AMV contest ianuarie-februarie

#21
Nu prea văd care ar fi problema, dar nu mă deranjează. Oricum nu voiam să-l postez.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#22
(31-01-2011, 09:18 PM)Horia K A scris: Nu prea văd care ar fi problema, dar nu mă deranjează. Oricum nu voiam să-l postez.

Okey,atunci poti posta ce AMV vrei. n_n
esti in concurs
[Imagine: wqymg0.jpg]

#23
1.horia K teasi ruga in rpimu rand sa argumentezi ceea ce ai zis despre amv-ul emu la topicul deschis de mine...
2.daca te crezi un geniu in amv-uri nu e asa , ai paricipat al nijicon si ai facut un amv de locul 64 ...
eu nu am participat deoarece imi stiu limitele si sunt ink incepator si nici nu folosesc un program extra performant pentru amv-uri... probabil daca asi face rost de sony vegas cu licenta mas descurca mai bine ... fa tu un amv bun cu un program pentru sliduri , poti? daca te crezi in stare iti voi da programul si tu va trebui sa il utilizezi pentru urmatorul amv.
3.lasa publicul sa decida!!!!!!!!!
4.Bafta.
5.Intr-un fel surprinzator mia placut mai mutl amv-ul tau decat cel care a ieshit pe primul loc ... motivul a exprimat mai mult sentiment!!!!!!!!!!!
6.majoritatea care a intrat in concursul acesta sunt incepatori deci plz no coment cu ar fi o rusine si etc... daca castiga , castiga pe ce au muncit si pe ce au stiut la momentul actual. Nu vad nici o rusine in asta.
P.S.: Nui frumos ceea ce ai facut!!!!!!!!!!!!!Tie sa-ti fie rusine...
Yami ni madoishi awarena kage yo
Hito wo kizutsuke otoshimete
Tsumi ni oboreshi gou no tama
[Imagine: o5xjwy.png]
[Imagine: chibi_2990.gif]
Miraj

#24
Gata! incepeti sa spamati.
Adevarat eu am participat la Nijikon cu 1 meu AMV si a fost o catastrofa dar asa am invatat multe chestii noi.
OFF-am citit ca nu folosesti un program performant, eu una iti sugerez sa incerci Vegas pro 7 sau pro 8 *o varianta mai usurica*
[Imagine: wqymg0.jpg]

#25
Well, m-am gandit sa incerc si eu si din moment ce este o tema la alegere voi putea participa.
http://www.youtube.com/watch?v=55xDPPQjATw
L-am postat chiar in weekend deci nu cred ca este prea vechi si imi dau seama ca am cateva greseli, de fapt mai multe insa in ultima vreme am inceput sa ma cert cu Vegasul asa ca scuzati acele greseli care practic deranjeaza la ochi.
Melodie: So contagious
Artist/Trupa: Acceptance
Well, chiar nu stiu ce as putea spune despre amv-ul acesta.

PS: As fi facut unul special pentru acest concurs insa sunt prinsa in multe MEP-uri deci nu voi putea.

#26
Citat:2.daca te crezi un geniu in amv-uri nu e asa , ai paricipat al nijicon si ai facut un amv de locul 64 ...
eu nu am participat deoarece imi stiu limitele si sunt ink incepator si nici nu folosesc un program extra performant pentru amv-uri... probabil daca asi face rost de sony vegas cu licenta mas descurca mai bine ... .

Aşa, locul a fost 12, nu 64. Dacă te referi la celelalte două, atunci te înşeli. Sunt puse aleatoriu (adică fără a respecta vreo regulă). Şi nu, nu folosesc vreun program şmecheros, ci Corel Video Studio X3. Am folosit ceva Premiere prin primăvară, dar mă cam obosea şi nu e genul meu ceva împopoţonat cu efecte şi masking aşa că am lăsat ideea la o parte. X3-ul nu este un program performant, şi nici nu trebuie să fie.

Citat:fa tu un amv bun cu un program pentru sliduri , poti? daca te crezi in stare iti voi da programul si tu va trebui sa il utilizezi pentru urmatorul amv
Nu prea ai înţeles crema AMV-urilor, nu ?

Citat:majoritatea care a intrat in concursul acesta sunt incepatori deci plz no coment cu ar fi o rusine si etc... daca castiga , castiga pe ce au muncit si pe ce au stiut la momentul actual. Nu vad nici o rusine in asta.
Pe site cred că sunt persoane care se duscurcă destul de bine cu AMV-urile, şi ar fi o ruşine ca AMV-uri nu-prea-bine-realizate-mai-spre-deloc să fie numite "câştigătoare".

Citat:1.horia K teasi ruga in rpimu rand sa argumentezi ceea ce ai zis despre amv-ul emu la topicul deschis de mine..
Ai putea să te uiţi al el o dată, să-mi spui ce nu-ţi place şi apoi să lucrezi la ideea amv-ului, fiindcă asta contează! Ah da, şi claritatea. Mie asta îmi place să văd şi asta cred că e şi cel mai ok.

Citat:5.Intr-un fel surprinzator mia placut mai mutl amv-ul tau decat cel care a ieshit pe primul loc
Mulţumesc. Dar de ce în mod surprinzător ?

Legat de concurs:
După ce criterii se vor vota AMV-urile şi cine o va face ?
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#27
Se va puncta originalitatea, durata: minim 1 minut si maxim 5 minute.
Artefactele for fi depunctate.
VA fi punctata sincronizarea imaginilor cu melodia.
DACA AMV-URILE SUNT PUR SI SIMPLU FURATE SAU DOAR CEVA PARTI,PARTICIPANTUL VA FI DEPUNCTAT.
Cum se voteaza: Se va tine cont de voturile din poll
2.De notele date de votanti *si nu,nu va puteti vota singuri* si se vor aduce argumentari solide *nu de genul=mi-a placut melodia iti dau 9.99*.Comentariile de acest gen nu se vor pune la socoteala.
3.Daca postati doar nota, sa nu existe= Z,99 sau Y,78, acestea vor fi depunctate.

Horia,acest concurs nu este ca Nijikonul sau Otaku, de aceea AMV-ul nu poate fi corectat la sange, de aceea trebuie sa lasam la latitudinea votantilor.
Si sper ca aceste reguli sa fie destul de clare cu privire la modul de votare si sa nu mai am urata surpriza de a vedea comentarii de genul: tin cu X ,il votez pe el.De asemenea sper sa nu existe clone.
[Imagine: wqymg0.jpg]

#28
Minim un minut? Pai atunci va trebui sa-mi schimb amv-ul cu care particip deoarece acela practic se termina la...stai putin sa ma uit 0:48 sau cam asa ceva. Nu cred ca am citit ceva legat de minim un minut deci presupun ca-l pot schimba, nu-i asa? Daca da atunci il voi pune pe acesta:
http://www.youtube.com/watch?v=94qijRYGF5c
Un minut si o secunda, am intrecut cu o secunda minimul.

EDIT:
Cumva la faza cu furatul te referi la amv-ul postat de mine? Daca da, atunci te anunt ca amv-ul este facut 100% de mine, acela este contul meu si oricum nu este al altcuiva, daca vrei poti intreba multe persoane de pe youtube. Acum nu vreau sa deschid nici o cearta, doamne fereste insa te-am anuntat.

#29
(01-02-2011, 10:45 PM)Wheres my cookye? A scris: Minim un minut? Pai atunci va trebui sa-mi schimb amv-ul cu care particip deoarece acela practic se termina la...stai putin sa ma uit 0:48 sau cam asa ceva. Nu cred ca am citit ceva legat de minim un minut deci presupun ca-l pot schimba, nu-i asa? Daca da atunci il voi pune pe acesta:
http://www.youtube.com/watch?v=94qijRYGF5c
Un minut si o secunda, am intrecut cu o secunda minimul.

EDIT:
Cumva la faza cu furatul te referi la amv-ul postat de mine? Daca da, atunci te anunt ca amv-ul este facut 100% de mine, acela este contul meu si oricum nu este al altcuiva, daca vrei poti intreba multe persoane de pe youtube. Acum nu vreau sa deschid nici o cearta, doamne fereste insa te-am anuntat.

Nu :l n-am facut aluzie la nimeni si nici nu m-am uitat peste AMV-uri.
Stai chill si eu am cont pe youtube si mi-am postat cateva videoclipuri pe el.
A pai cum vrei doar sa spui clar cu ce AMV participi, care ti se pare mai bun..dar totusi minim 1 minut ar fi bine...si o reclama tine mai mult.
[Imagine: wqymg0.jpg]

#30
Citat:si o reclama tine mai mult.
Asta mi-a plăcut.
AMV-ul meu o să aibă 5:22. Shit sucks. 10 secunde e outro-ul care, practic, este rezumarea mesajului din AMV, nu o să-l scot, iar melodia e mult prea complexă ca să-mi pot permite să tai din ea mai mult decât am făcut-o (Metallica - One care are 7:52)
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  AMV Contest -Forum's War- Rezultate Luffy 1 3.443 12-03-2012, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Amv Contest - Forum's War - Votare Yondaime 5 10.422 07-03-2012, 10:54 AM
Ultimul răspuns: deeaH2elen
  AMV Contest - Forum's War Luffy 30 21.445 11-02-2012, 06:09 PM
Ultimul răspuns: deeaH2elen
  AMV contest luna septembrie-octombrie deeaH2elen 0 3.044 06-09-2011, 11:59 AM
Ultimul răspuns: deeaH2elen
  AMV contest- mai-inscrieri deeaH2elen 13 10.692 31-05-2011, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Jbelux
  AMV Contest - Aprilie Inscrieri Cookiesor 11 10.828 13-05-2011, 02:16 PM
Ultimul răspuns: deeaH2elen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)